Vražda v Orient expresu

• USA Murder on the Orient Express (více)

To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří. (Cinemart)

Cezar209

Nevidel som ani jednu verziu tejto literarnej klasiky takze nebolo prislis s cim porovnavat....nastastie. Predloha ako taka mi bola znama ale pomyselne som mal nastavenu latku omnoho vyssie ako mi ponukol reziser a hlavny hrdina v jednej osobe. rozoberat pribeh krimi zalezitosti nepovazujem za spravne a tak neprezradim ....nic :o) ...obrovsky potencial vyuzity na 65 % ... ()

Sofius

Hůl, zapíchnutá do zdi nářků v Jeruzalémě, vypadá v celém příběhu jako trhlina ve zdi, jako věc, která do světa, jaký by měl být, nepatří a ční z jinak hodně slušného celku jako špatně srovnaná kravata. Nebýt tohoto a ještě asi tří dalších slabších míst ve filmu, byla by to za mě pětka s rodokmenem ruské kněžny. Nicméně i já jsem schopen naslouchat emocím a projednou se smířit s nerovnováhou a tu pětku dát s vědomím, že poznám, když mi lžou. Mimochodem, law of instrument (to je ten výrok s kladivem a hřebíky) byl v této podobě vyřčen až kolem roku 1966, takže použití tohoto výroku (při výslechu vedle vlaku) slečnou Debenhamovou v roce 1934 je přinejmenším zarážející. ()

Senátor

Hvězdně obsazená a vizuálně úchvatná detektivka ze starých dobrých časů, které k dokonalosti chybí jediné-Hercule Poirot. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /Herculův strašlivý knír byl příšerný a přehnaný až hrůza a některé jeho superfilozofické dialogy mě moc zrovna nebavily, určitá akčnost á la Sherlock byla taková lehce nepatřičná, když je člověk zvyklej na Sucheta/, + /vizuální stránka samo špičková, herecká sestava velmi silná, Kenneth dobrý, děj sice klasický, ale dobrý, ikdyž notoricky známí/, hodnocení - novej Herkulín Poaró se docela povedl, jo líbil se mi, ale jsem dost zvyklej na Sucheta a ten je prostě pořád o level výš, nicméně šlo to, uvidíme co bude Death on the Nile ()

Lukinsons-

Pěkná dobová atmosféra, jinak jedna velká nuda. Ani představitel hlavní role není sympatický a přitom by na něm měl film stavět. ()

Pluto_petr

Konečně jsem měl možnost vidět nové zpracování Poirota a musím říct, že mě tohle Branaghovo provedení moc nevzalo. Detektiva si zahrál po svém, ale takhle si Hercule Poirota nepředstavuju. Vpodstatě to, co Branagh předvádí, není Hercule Poirot, ale spíš jeho akční verze, která se snaží hrát si na detektiva, ale dělá to jiným, nepoirotovským způsobem. Co je však ještě horši než charakter a chování Poirota je zpracování příběhu samotného. Místo toho, abychom se pořádně podívali po příběhu, do detailu popsali jednotlivé postavy i jejich chování, tak se radši koukáme na efektní průlety krajinou, hrátky kameramana s prostředím či do příběhu naprosto nepatříci akční sekvence včetně naprosto zbytečné úvodní sekce v Jeruzalémě. Navíc se to všechno strašně táhne, člověk se u toho hodně nudí. I přes řadu pochvalných komentářů jsem od toho nečekal žádný zázrak, spíš jsem se zajímal, jak toto nové zpracování na mě zapůsobí. A dopadlo to podobně, jako nové zpracování Sherlocka - tohle prznění starých klasických postav není pro mě. Příběh filmu jako takového je, vzhledem ke své předloze, velmi kvalitní, zpracování se ale příliš nepovedlo. ()

mudo1982

Páčilo sa mi. Po vizuálnej stránke pekné a keďže som nepoznal predlohu tak ma aj vyriešenie prípadu zaujalo. A dobrá hudba. Spokojnosť. ()

PowPow

Je super, že se Kenneth nelekl glorifikace Suchetova podání a nebál se stvořit úplně jiného Poirota. Ztvárňuje ho skvěle, na něm snímek stojí a padá. Vůbec bych se nebál ještě delší stopáže - snímek uteče jako voda a jedinou jeho vadou je to, že nezbývá čas se pořádně seznámit s postavami. Kompozice záběrů je tak dokonalá, že by v ní ani Poirot nenašel chybičku. Co se CGI týče, vypadá to jako Polární expres naživo. Je ale jasné, že to řada lidí odstřelí s tím, že na Davida Sucheta prostě nikdo nemá, a zároveň se bude spousta lidí nudit, protože pointu tohohle příběhu zná každý a vyšetřování na diváka nepůsobí ani trochu záhadně. To ale není Branaghova chyba. ()

Xakor20

První polovina filmu je až otravně nudná. Zdlouhavé seznamování s postavami vás přestane bavit ve chvíli, kdy zjistíte, že vám každá lže. Nepozornost pramenící z tohoto nezájmu vás pak mrzí v druhé polovině, kdy nevíte, která bije. Za mě filmařsky nezvládnuté i když s velkým potenciálem. Originalní verze lepší, tato zpopularizovanější. ()

darius1706

K tomuto filmu jsem přistupoval, jako že to bude hrozný. Původní recenze totiž říkaly, že to je fakt krávovina a první trailer tomu dával dost za pravdu. Jenže čert je zakopaný v detailech, o tom žádná. Beru to tak, že jelikož se jednalo o notoricky známé téma, tak to všichni zúčastnění nebrali úplně vážně a že to přehrávání byl více méně záměr - pokud to tak bylo, tak tleskám, líbilo se mi to. Ostatně se mi líbilo jak pojetí obsahové, tak vizuální, v podstatě jedinou opravdovou výtku mám vůči tomu rasovému tlačení. Jasně, je to teď téma, ale jděte s tím už do háje, jen to ty filmy totálně przní. ()

Monicina

Otrasné prevedenie. A tie fúzy vyzerali na prvý pohľad ako umelé a absolútne tomu hercovi nepasovali. Vznikla z toho taká nudná fraška. ()

SONNY07

Poprve mne to nenachlo, napodruhe, se mi to moc libilo. Uzasne rozepsane postavy a charaktery od A. CH. Herecky na jednicku, ()

Camfour

Nemyslím si, že bylo dobré začínat reboot zrovna tímto příběhem, kdy divák potřebuje znát Poirotovu osobnost, aby pochopil, jak náročné je pro něj jeho rozuzlení. To si myslím, že je smyslem tohoto příběhu, který ve filmu není dostatečně zdůrazněn. ()

zajpton

Snímek, který napoprvé potěší neznalce kultovního seriálu, ty zasvěcené naopak spíše zklame. Narozdíl od Suchetova dramatu je nová verze rodinná detektivka s klasickou dějovou linií. Bohužel nových detektivek je ve filmovém světě pramálo a tak je potřeba přihmouřit obě oči. ()

renidlo

Přestože jsem viděl předtím film ze 70. let, přestože jsem viděl Poirota v neodolatelném seriálovém podání Davida Sucheta, přesto mě to bavilo. ()

PF 2020

30.09.2018

Artemis Fowl míří do kin

Artemis Fowl míří do kin

28.12.2017

Kenneth Branagh letos ohromně zabodoval s Vraždou v Orient expresu. Film už má na kontě 311 milionů dolarů a chystá se pokračování (Smrt na Nilu), Branagh si ale není jistý, jestli ho bude režírovat.… (více)