Pomsta

Bohatí milující tatínkové od rodin se jako každý rok sejdou uprostřed pouště, aby posílili své mužství a vybili stres pořádným lovem. Tentokrát si ale jeden z nich přiveze milenku, neuvěřitelně sexy lolitu, o níž se rychle začnou zajímat i ostatní... Věci se vymknou kontrole a oni nechají umírající dívku uprostřed pouště... Té se však podaří sebrat poslední síly a chlapský výlet se změní na nemilosrdný lov... (Bohemia MP)

fugazi

Je naprosto nutný, aby divák přijmul celý to over the top provedení, nepřemýšlel a nechal se jen vláčet perfektně nasnímanou a krví prosáklou pouští ... 7/10 ()

SHI-SHA

Skvěle natočený exploitation thriller s naprosto tuctovým scénářem. Po hudební a obrazové stránce opravdu famózní, nemohu nic vytknout (makro záběry na mravence?!). Bohužel mi nesedla nerealističnost - kdyby se film bral trochu víc vážně, bylo by to lepší. A také mi vadily chyb v kontinuitě (jak se z původního oděvu (SPOILER) - modrého volného trička a černých průhledných kalhotek stane černý set sportovního prádla netuším). Přivírám oko a dávám o hvězdu víc, protože mne přes všechny výtky dost bavil a mám pocit, že se mu tady dost křivdí. ()

Mylouch

O hmyzu v rudé poušti - povinný film pro adepty zdravotnictví, vyvolávající originální, smíšený divácký pocit. Mimořádně milé smlouvání s divákem o pravidlech žánrově syntetické/přepínající filmové hry, skvělé zvládnuté pestré odstíny hereckého projevu, dramatická stavba, proměna pinup girl v Indiánku, talentovaný kameraman a zvukař, občasné rezervy ve střihové návaznosti. Film bez urputných klišé ale těžící z poučeného zakotvení ve filmové historii, prozrazujícího fanouškovství - 48 hodin v Paříži, Zběsilost v srdci, Válečný kůň ad. Nápadný product-placement na konzervy, tv-shopping a mexické pivo. Text obsahu zde ovšem upatlal někdo z kategorie 1* diváků. ()

Deyw

Tezko se mi to hodnoti, byla to skvela zabava, ale je proste fakt, ze tolik krve neni snad ani na jatkach a ze ta cubka byla proste nesmrtelna..jinak proste skvely, hlavne poslednich cca 30min hodne intenzivnich - super gore (jakoze kazda rana byla bozi a krvi se nesetrilo) skvelych poslednich cca 10min kdy to bylo napnuty jak krava! super retro disco hudba, retro disco barvy..skvelej flak - jeste ta herecka byla celkem badass i kdyz sem ji to vubec neveril - hodne spokojenej a jebnu tomu tu 4* z poteseni jinak klasicky 3* ! ()

HorrFi

Je pravda, že s tou krví to bylo přehnaný a celkově to působilo přehnaně a byly tu i nelogičnosti, ale pokud se chce člověk pobavit a nedělat z toho zbytečnou vědu, tak by mu to nemělo vadit a já jsem se prostě dobře bavil.. nejvíc mi v paměti utkvěla scéna jak si podala toho tlouštíka, scéna s ,,tetováním" a ten konec.. mimochodem Matilda Anna Ingrid Lutz je vážně kočička.. ()

fantassia

Člověk má zhruba 5 litrů krve a tady hlavní postavy prolily tak každý třicet, no ona možná 50 podle těch vytapetovaných kilometrů, nikdy nevíte, co všechno se dá přežít a ještě odešla s líbivou kérkou,uvnitř propíchlá slinivka či roztržená slezina, vůbec nevadí, ono to vevnitř už neteče začala jako blondýna a končila jako bruneta, to je taky dobrý, bez přelivu. Dobrá náplast je mikrotenová folie, to tatíkovi pomohlo, jeden se pořád učí :-) ()

StanislachKo

Tak toto som poňal veľmi rozporuplne a s ohľadom na dejovú primitívnosť som tam pleskol dve. Ale nejak sa mi to zavŕtalo do lebene a pozvoľna som tam ponachádzal zopár "mindfuckov" hlavne filozofických, psychologických a logiky ... (o gore ani nevravím..., au sklo!). Tak som si povedal, že holt, kto hľadá nájde... Ale hodnotenie na RT ma veľmi potešilo (92%!). Môj filmový vkus podľa tohto faktu možno nie je celkom hodný utratenia. :-) ()

David.Darco

Vizuálne zaujímavé v pár sekvenciách, no scenáristicky neskutočne stupídne.. Na druhej strane chcem veriť že to bol zámer a preto sa mužské postavy chovali ako úplní idioti, nachádza sa tu však i mnoho logických nezrovnalostí (ktoré som si veľmi chcel nevšímať a film si tak užiť, no v konečnom dôsledku toho bolo príliš) Napriek tomu som to videl, fajn som sa zabavil a celkovo hodnotím skôr kladne, avšak druhý krát by som to určite nepozeral :) ()

Helmutek

Tak se mi to přes noc rozleželo v hlavě, navíc jsem si přečet pár rozhovorů s režisérkou (i když si teda myslim, že by to nemělo bejt potřeba, ale budiž, nechci hejtovat nepodloženě) a prostě ne - já to jim to nežeru. Takovejhle film se buď bude brát jako absolutně přehnaná a nadsazená komedie (a pak bych tomu stejně dal 2 nebo 3* maximálně), nebo to komedií neni, bejt ani nemělo a je to prostě všechno špatně. Je pravda, že mě zaráží, že ohlasy (i zahraničních kritik) jsou v zásadě pozitivní - aspoň zatim, ale za mě to prostě nefunguje, tak se nebudu jen proto tvářit, že mně to stačí taky. Rape-revenge thriller subgenre? Gore subgenre? Blablabla, mně to je úplně jedno, co je to za žánr nebo subžánr - ten film buď funguje a rozumim mu (a pak to může bejt klidně přehnaný až za pět rohů a stejně tomu rozumim, byť to nemusim adorovat /tak to mám např. s Evil Dead/), nebo prostě nefunguje - a Revenge za mě teda rozhodně nefunguje. To, že je něco brutální, ještě neznamená, že je to dobrý (např. se mi vybavuje Fury); to, že něco je přehnaný, ještě neznamená, že to bude fungovat; že někdo točí o násilí na ženskejch ještě neznamená, že to bude pecka jenom proto, že násilí na ženskejch (nejenom) skutečně probíhá. Z rozhovorů s Fargeat vidim, že tam sice nějaký scény obsahující humor bejt měly, celý to tak ale pojatý jednoznačně nebylo - chtěla tim, pokud umim číst, poukázat předevšim na sílu ženy a problematiku ženský vyzývavosti a její mužský interpretace jako výzvy k následnýmu ženinýmu vohnutí. Že ženská má právo bejt krásná, vyzývavá, provokativní a svůdná bez toho, aniž by to omlouvalo jakýkoli mužský násilí. Že i ženský dokážou bejt silný a chtěj se rvát o svojí důstojnost... Blablabla. Já to chápu a nehádám se o to. Způsob, kterym o tom ale mluví Revenge, mi nepřijde ani podnětnej, ani zajímavej, ani s nadhledem... Chápu, že třeba Fargeat může mít třeba ňáký svoje išús, že tim chce na něco poukázat, ale mně to ještě jenom proto dobrý přijít nemusí - přestože můžu rozumět tomu, co tim nejspíš chce říct. Ve scénáři je až moc děr na to, aby se to dalo přejít mávnutim rukou - a předevšim teda moc na to, aby to tvůrcema samotnejma nebylo označený jako přehnaná a hlavně přiznaná fraška; tyhlety díry by to mohlo mít tehdy, kdyby si to na nic nehrálo a kdyby fungovala ta rovina tý "komedie". Ta tam ale fungovat nemůže, když jí tam režisérka ani nechtěla dát - a s tim mám já největší problém (a nezachrání to ani těch pár scén, který opravdu vtipný jsou a kde je ten záměr viditelnej - civění nadrženců na začátku filmu, poznámka Richarda o škodlivosti klimatizace na prostředí, vyndavání střepu z nohy...). Těch lapsů je tam příliš moc (rychlost rekonvalescence, samotný obživnutí a přežití Jennifer na stromě, zapálení stromu, jeho prohoření během tří vtěřin a její seskočení v pohodě dolů, tetování z plechovky /navíc nezrcadlový/, časový nesrovnalosti při pronásledování, schopnost všech celkem bezproblémově se někde honit i potom, co ztratili několik desítek litrů krve, co maj vystřelený díry v břiše apod.) a uvěřitelný nebo empatiehodný nejsou ani ty černobílý postavy bez jakýkoli charakterový pestrosti nebo hloubky (tři zlý a násilnický chlapi - hezoun, hnusák a blbec, a jedna sexy holka - hodná oběť, která si je všechny povodí). Moc tomu nepřidávaj ani ty pokusy o symboliku (jabko, mravenci, chcaní na pavouka, její zakalený oči během pobytu na stromě...) a hlavně extrémně špatný dialogy. Scenérie třeba jsou ale opravdu krásný, o tom žádná. Za mě ten film ale celkově je k zamyšlení nedostatečnej, k braní vážně neuvěřitelnej, k braní brakovitě nebo s nadsázkou nekonzistentní, a k braní jako krvavý revenge-jatka záležitosti málo zajímavej. Za mě by boji o práva ženskejch bejt hezký a zároveň nebejt chápaný jako zodpovědný za následný sexuální útoky líp posloužila věc, která by byla podnětná i jinak než jen mírou násilí a počtem litrů krve. A když jsme u tadytý obrany ženskejch - já jako chlap bych se taky chtěl o něco přihlásit: Najednou začíná bejt ve filmech normální ukazovat nahý chlapy - bez pardónu, vystavující se, ze všech možnejch úhlů... naopak ale pomalu každá ženská bradavka je braná jako sexismus, kterej by neměl bejt ukazovanej ideálně vůbec, a pokud, tak jen letmo a na chvíli. Ve výsledku se tak i v takovejhle filmejch najednou prvního (nahejch chlapů) objevuje až až, a druhýho (nahejch ženskejch) v podstatě vůbec, což je i vzhledem k tematice Revenge absurdní. A to vůbec nemluvim o tom, že kdyby ženský měly bějt ukazovaný opravdu ekvivalentně (tady se teda o sexuální rovnoprávnost hlásim já), tak u bradavky by to samozřejmě neskončilo - aby ale někde byl obdobnej a obdobně dlouhej záběr na nějakou obnaženou pindu, to už by se z toho všichni posrali a najednou by to mělo rovnou nálepku porna a #MeToo (v Revenge si musíme vystačit s vybroušenou replikou "Ju hev sač bjutifl píči ass"). Takže tolik k tomu genderovýmu útlaku! () (méně) (více)

viperDavid

Krásná herečka s krásnou prdelkou, která sotva kdy promluví. Díky extrémně nelogickým scénám, kterých tu je až až je to propadák. Být trošku realistější, nebylo by to tak zlé. Potenciál to mělo ()

Sfinkter odpad!

Po traileru jsem se stále ještě těšil, nicméně konečná podoba je utrpením. Režisérka nejenže nechápe podstatu RR subžánru, ale její pseudoinovativní pojetí je tak trapné a směšné, že jsem měl velký problém snímek vůbec dokoukat. ()

oveckaoa

Chlápek si nabalí kdesi ženskou a přiveze si ji na své sídlo. Seznámí ji se svýma kámošema jedným tlustoprdem a jedným prasákem, který ji jednoho dne znásilní. Ona jich chce udat na policii tak se ji pokusí zabít, ale ona přežije a zabije je. Podle popisu jsem čekal něco na styl Van Dammova Živého Terče kdy nějací chlápci budou lovit ženské a jedna přežije a bude lovit je místo to je zde cca 15 minut totální vata ve, které se opakuje minimálně 3 krát záběr na ukousnuté jablko několikrát za sebou záběr na ženskou jak se usmívá a na toho tlusťocha jak žere jakési cereálie. Pak se to, ale rozjede a ke konci je to slušný masakr a scéna s tím střepem je docela i humáč. Bohužel kazí to hodně nereálnost (už ten pád by nepřežila natož tak to nabodnutí navíc z ní teklo krve jak z poraženého prasete). Kdyby tomu hlavnímu chlápkovi na konci ustřelila ptáka dám i 4 hvězdu bohužel nestalo se takže jen 3. P.s. film obsahuje snad nejhorší scénu znásilnění co jsem kdy v tomto žánru viděl scéna vypadá následovně chlápek ji tam znásilňuje a do toho jsou záběry jak jakýsi tlusťoch plave a dívá se na televizu a člověk slyší jen vzdechy. ()

elanius

(49/2018) / Ani vyčerpávajúci komentár Mattyho ma nedonútil zmeniť názor. Tak ako mám rad exploitation tak isto mám rád aj realistické survival, v Revenge mi ale toto spojenie neprinieslo nič navyše. Forma je tu proste král a všetko ostatné ide stranou. Áno, skvelá hudba a pekný look filmu sa podarili, úroveň nadsázky bola tentokrát pre mňa až moc veľká. (4/10) ()

venison

SPOILER: V "Pomstě" jsem před puštěním viděla dobrej survival počin se zajímavou zápletkou.. Bohužel se to od začátku vezlo na vlně laciné a nedotažené slátaniny.. Celkem dobře bych si dokázala představit situaci, že Ti týpci netuší, že se slečna zachránila, v novomexické poušti (nebo kde se příběh odehrává) se jí ujme banda hrdlořezů, kteří ji z nevysvětlitelného důvodu naučí vyšší level zabíjení a ona se vrátí.... Ale podpálení stromku, hru na "rozděl se a zemři", střídání amatérského střílení s muškou veteránského ostřelovače mne pozitivním diváckým zážitkem neobšťastnilo.. Co mne hodně bavilo bylo kurýrování díry v břiše nažhavenou plechovkou, které bylo taková blbost (byť efektní), že se scénáristi rozhodli zaobírat průnikem vpřed, ale už pro jistotu neřešili díru v zadní oblasti.. Celá scéna kolem znásilnění byla možná ze strany násilníka pochopitelná (sexy tanečky), ale z pohledu oběti moc ne (žádná ani minimální obrana).. Kamera super, ale makro prostřihy broučků by se hodily spíše do produkce National Geographic.. Odpočinková podívaná s hektolitry krve.. Mimochodem, kdyby do toho bylo vetkáno trošku nadsázky, smrdělo by to Tarantinem.. ()

TKKMR

Svižne odsýpajúci a občas aj trochu napínavý akčný thriller, ktorého silnou stránkou však určite nie je scenár. Coralie Fargeat tu postavu obyčajného mladého dievčaťa bez bojových skúseností postupne pretvaroval do podoby akejsi púštnej verzie Johna Ramba kríženého s Terminátorom. Takáto nečakaná premena, v rámci ktorej sa v priebehu jednej noci z bezbrannej obete stane neúprosný predátor je teda poriadne pritiahnutá za vlasy. ()

Yoshimitsu

Naše sexy lolitka byla opravdu sexy a to hlavně ze zadního pohledu na ní. Znásilnění bylo dosti odbyté a samotná pomsta byla nudná. Já myslel, že si pořádně vychutná a dá jim, co proto. Taková pipka z města se za pár hodin vtělila do těla Lary Croft, zajímavé. Dávám 40% ()

uiu

Ano! Tak tohle mělo koule, bylo to dostatečně emancipující a i když jsou některé scény zdlouhavé, jste jak na trní, protože za rohem někdo může být a vystřelit vám mozek z hlavy. Jennifer je taková ta klasická zlatokopecká milenka, co jede na víkend se svým ženatým sugar daddym do jeho odlehlé rezidence v poušti. Hned druhý den se k nim nakvartýrují jeho dva kámoši, kteří měli přijet až další den a neměli Jennifer v prvé řadě vůbec vidět (chápej, přece nepodvádí svou milující ženu a děti). Jennifer je ale přátelská a ráda paří, takže večer, když si všichni popijí, začne s jedním z jeho (celkem odporných) přátel tančit a smyslně se o něj otírat - což si on vyloží, že o něj má zájem. Ráno její milenec odjede zařizovat pasy a tenhle nechutný kamarád Jennifer znásilní, zatímco druhý dostane na výběr se přidat nebo vypadnout, tak si jde klidně zaplavat do bazénu. Co ale Jennifer asi nečekala je fakt, že i když se její milovaný vrátí, není na její straně. Je mu jasné, že mu může pěkně zavařit - znásilněná milenka, rozvod, vydírání. A tak ji milovaný shodí z útesu s tím, že se pro ni večer vrátí a tělo někam uklidí. Jennifer, napíchnutá na strom, se ale po pár hodinách probudí v euforii a je jí jasné, že začíná honička na život a na smrt. Nejvíc cool je fakt, že Jennifer v celém filmu řekne možná tak 5 vět. Od chvíle, kdy ji shodí z útesu neřekne už ani slovo. Žádná hustá hláška, když zabije svýho protivníka. Nic. Sledovat, jak se z rozmazlené blondýnky stane krví odbarvená hustá ženská s pistolí a kudlou u pasu je super. A fakt si nemůžete být jistí, co se stane další minutu, protože na prdel dostávají jak její pronásledovatelé, tak i ona. Takový potoky krve v jednom filmu jsem už dlouho neviděla. A strašně mě to nakoplo, strašně mě to motivovalo si nenechat sr*t na hlavu a postavit se sama za sebe a všem, co mi ublížili dát co proto. Vedle Ripleyové z Aliena nebo Sarah Connorové z Terminátora se jedná o nejlepší badass ženskou ve filmové historii. ()