Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

mogul01

Je to celkem povedený film a já se vždycky rád podívám na Terminátora s Arnoldem. Na druhou stranu jednička a dvojka jsou zatím nepřekonatelné a tuším, že nikdy nedostanou sobě rovného nástupce. ()

Maximilianus

Klasický dobrý Terminátor so známou dvojkou Sarah a Carl "T800" Schwarzenegger, ale aj novou poľudštenou antiterminátorkou Grace a superstrojom Rev-9. Aj bez Carla by to bolo dobré, ale práve Arnold tam pridal vtip, nostalgiu a to, čo pre mňa robí Terminátor sériu Terminátor sériou. Tvorcovia mu opäť pripravili skvelé hlášky, akcia bola dobrá, efekty ako keby, ale dalo sa, páčilo sa mi zapojenie známych postáv, Arturita z La casa de papel, ale aj nové postavy Grace a Rev. Bolo to síce opäť o kúsok viac feministické a o ženskej sile, taktiež o čosi viac politicky korektnejšie a bližšie k imigrantskej otázke, ale nevadilo mi to. Zabavil som sa a dostal som to, čo som očakával. Určite sa jedná o jeden z tých lepších dielov, možno aj v top 3. 7/10. ()

Hashirama

Balzám na duši všem nostalgikům, kterým je slovo pokrok vlastní stejně jako základní školní docházka voličům SPD. Samozřejmě po posledním pokusu toho největšího patlala, který kdy omylem zabloudil do filmového studia, seňora kripla, jehož zde ani nebudeme jmenovat, byla laťka nastavena níže než životní standard průměrné libyjské rodiny. O to větší potěchu skýtá nejnovější přírůstek této mrtvé značky, do kterého odborník na slovo vzatý - Tim Miller, napumpoval tolik pompy, kolik se jen ze skomírajícího studia dá vysomrovat, a namíchal nám poctivý přímočarý koktejl, který má sice totožný půdorys jako první dva díly, ke kterým se odvolává, ale nebojí se ho aktualizovat o současné trendy a standardy a zároveň stíhá ještě vtipně (ne)plnit fan service. A dělá to natolik dobře, že se divák nechá jen unášet tempem kupředu a nějaké deusy z machin či místy gumové efekty ho trápí asi stejně jako to, že mu při poklidné a profesionální projekci začne nějaká seksy muchacha kouřit péro. Jediné, co tak filmu podráží nohy, je marketingový tým Uweho Bolla, který by evidentně nezvládl prodat ani porno video s Margot Robbie. Zkrátka poctivá nálož akce, feminismu, gestapa a likvidování menšin. Jako rozlučka muy zuper. ()

Dymatize

Mexický terminátor proti nelegálním imigrantům, super. Terminator: Dark Fate "I need your clothes, your boots and your menstrual cycle" #WokeFilmsSuck ()

nwx odpad!

Ne! Už stačilo! Co to bylo? Hrozný film, nejhorší z celé série. A ty "chytré" dialogy, uf, to jsem se opravdu nasmál. Terminator jakožto vzorný rodinný týpek? Mohla se mu narodit malá terminatorčata, to jediné mi tam ještě chybělo. Uf, tak "snad" příště?! Takže: špatná filmařina, scénář, nelogičnosti. Ani triky neuchvátily. Copak ani v roce 2019 stále neumějí udělat věrohodně obyčejný skok postavy odněkud někam? Průběh skoku, odraz, ale hlavně dopad je prostě mimo. Zřejmě doteď neumějí napodobit funkci svalů, fyziku atd. Emočně asi nejlepší částí filmu byl úvod, kde hrál trikově mladý Schwarzenegger, Hamilton, Furlong. Jedině tam emoce zafungovaly. Ale prozměnu dějově ta scéna hned pohřbila naděje na kvalitní terminátoří pokračování, takže průser. Skynet zabil Connora, tím tedy zvítězil, ne? Najednou je tu Legion? Cože? Jednou snad natočí dalšího důstojného Terminatora, ale to zřejmě až v době, kdy oblíbené herce půjde v omlazené digitální podobě protáhnout celým filmem, kdy i pokud začnou mluvit, tak ty dialogy jim do úst přesně sednou. Zatím je takové omlazení příliš náročné, drahé a když herec promluví, tak nepřesvědčivé. Proto v oné vynikající úvodní scéně nikdo fakticky nepromluvil. Hlavně to chce ale kvalitní scénář! Cameron už asi senilní, jestli toto opravdu nějak posvětil. Film bohužel stojí za H a nechápu, že to tady dostalo tolik procent. Žeby od slaboduchých rádoby "intelektuálních" mileniálů? Dějově hrozná blbost. Ani starý Arnie už to nijak nezachránil. Popírat existenci předchozích pokračování, byla dle mého názoru chyba. Taky s genderem a prosazováním minorit v rámci tohoto kousku, to už levičácký Hollywood opravdu přehání. S MeToo a feministkami na věčné časy! A vůbec, raději už dalšího Terminatora nikdy netočte! Ničíte legendu. Stačilo! ()

Pavel82

Tohle muselo být myšlený jako vtip. Jinak to není možný. Mám asi miliardu otázek... Kdy už se zastaví to genderový šílenství? Všude tu pobíhají holky. Všude. Lidi, tohle je Terminátor, ne odpolední kurz vaření, kurva. Proč zrovna tahle holka? Která vůbec neumí hrát. O tuhle roli se určitě ucházelo milion lidí a dostala ji 15 letá latino holka bez talentu a jiskry. REV-9 je trapnej. Jak jeho schopnosti, tak jeho představitel. Je úplně stejně mimo, jako supr vůdkyně odboje. Ten ansámbl vytáhli snad z nějakýho utečeneckýho tábora. Bože. Proč Terminátor zabil Johna, když se zabránilo Soudnému dni? Skynet přeci nevznikl. Co to bylo za Terminátora, který zabil Johna? Na konci T2 přeci zničí vše spojené s Terminátory. A tento díl má přímo navazovat na dvojku. No nic, doufal jsem, že to aspoň zachrání Švarcik. Mno, marně. On a jeho terminátoří rodinka žijí spolu spokojeně s pejskem na ranči v Texasu. To mi poser. P.S.: I když ten začátek nedává žádný smysl, je nejefektivnější, je tam cítit nostalgie a víra, že se půjde správným směrem. Jsou to bohužel jen první 4 minuty. Potom už se jede dolů jak na tobogánu. Jsem znechucen. ()

netWoor

Tak jsem si myslel, že po kokotině s časovými rovinami (minulej díl) už to horší bejt nemůže a ejhle, povedlo se. Napřed tak nějak k dílu samotnýmu: nic co tady už nebylo, nápady nulový. Tekutej robot byl supr nápad v druhým díle, ale po dvaceti letech a stálém opakování už bych rád něco jinýho. Supr vojanda je jen genderová hovadina, aspoň se nemuseli tvářit, že je jen člověk, stejně tomu nikdo nevěřil. A teď ta nostalgie: Linda vypadá strašně, jak kdyby se jí xicht rozpadal po plastikách. Hrozný. Ale to nic není ve srovnání, co udělali se zabijákem T 800 (tady něco 101). Že se z něj tak nějak stal strejda nikdy neodpustim. Strašný. Škoda, že s pani neměl děti, to by myslím byl ten největší flusanec na závěr a tomu bych za naprostý pohrdání divákem dal hvězdu navíc. Takhle to nechám na dvou (objektivně to je na tři). ()

Shaleman

Neskrývám své zklamání. Akce super, bavila mě i ve slabších momentech, Terminátoři super, Schwarzenegger k zulíbání (role robota mu prostě sedne jak prdel na hrnec, až budu chtít závěsy, určitě mu zavolám), herecky jsem relativně spokojený - až na tu neherečku z Mexika. Ale ten scénář a příběh, to je do nebe volající zoufalství. Jasně, koukáme na akční film, ale tak proč prostě nemůžou být ticho a za každou cenu musí mluvit nesmysly, aby se neřeklo, že se scénář vešel na jednu A4? A ten příběh... Kastrát druhého dílu mě teda neuspokojí - proč si dát práci se Skynetem, když ho můžeme zrecyklovat pod jiným názvem. Jak jsem byl z prvu nadšený, tak jsem teď rád, že jsem kino vynechal. Na znuděný nedělní večer proč ne, ale jako (úctyhodné, nebo prostě prosté) pokračování málo. ()

ER

Nejen, že se recykluje , ale slaboduchost některých scén včetně finále už vyžaduje hodně divácké trpělivosti. ()

Monggol

K samotnej náväznosti deja sa vyjadrovať nebudem. Úlitba hispánskej vrstve obyvateľstva je evidentná. No a to, že zlý terminátor je muž a ochranca i spasiteľ je tentoraz žena, je tiež pochopiteľné, inak by to feministicko-lezboidné organizácie asi neprežili. Hlavný terminátor vyzerá asi tak hrozivo ako teplá úloha jeho predstaviteľa v True Detective 2. A vetchá Linda Hamilton tam vyzerala veľmi nepatrične. Inak klasická ženská jazda. Babča, mamča a dcerka. Muž je buď ten zlý alebo tu len tak pricmrdáva ako tlsté biele deti v Cosby Show. A tá malá cigánka akonáhle zistí, že je v budúcnosti hrdinka, div sa svete hneď má aj v súčasnosti hrdinské nielen reči ale aj schopnosti. Strašne prepálené akčné scény. Dej miestami až prihlúply. ()

Tamten

Zkopírovaný druhý díl bez žádného nápadu a bez přemýšlení nad dějem. Co fungovalo v devadesátých letech, musí fungovat i teď. Že se ale tenkrát jednalo o převratný film v několika směrech, zatímco teď jde o "běžnou věc" už nikoho nezajímá. Hlavní hrdinové jsou navíc poměrně nesympatičtí a Arnold jako starý T-800, místo aby byl kick-ass, tak se snaží "získat duši". Výsledek poměrně žalostný. ()

kukkik odpad!

Naprosto debilní, nelogická vykrádačka prvního dílu, čistý odpad bez jakéhokoliv nápadu či nové myšlenky, hezky ve stylu novodobé hollywoodské etikety. "Jsme naprosto k hovnu scenáristi, ale musíme nacpat full-female cast, tak proč prostě nevykrást staré filmy, žejo?" Tohle fakt může bavit leda.. no, netuším, kdo je pro tohle cílovka, protože původní fanoušky to musí duševně prznit a pro nové je to mdlé k uzívání. odpad! ()

Eventyrer

Tip filmu, ktorý si opätovne rada pozriem, ale nejak úžasné dielo to veru nie je. Akcia sa podarila, vtipy boli... boli tam, choreografia súbojov dobrá v celku nápaditá. Herecký priemer, kamera hudba rovnako. Vizuálne efekty pôsobili lacne, ako by to bolo to posledné čo ich zaujímalo. Obrat s identitou Dani nebol až taký nečakaný. Vrámci toho kde sa kinematografia nachádza s ohľadom na feminizmus bol daný zvrat viac menej jasný. Natalia Reyes však nepôsobí tak bojovne ako by človek od ženského Johna Connora očakával. ()

vikino1

Zápory - tahouni už jsou na to staří a kurva proč i Terminátor musí být debilně Genderově nevyváženej ? Vylepšenou ženu na ochranu bych ještě jakž-takž bral, nad starou Conorovou bych ještě zavřel obě oči. ale vůdce odporu v budoucnosti je trapná mexikánka co i po Soudným dnu umí z hlediska válečné taktiky úplný hovno ? To nikdo nevidí, že kdyby do T1 a T2 do role spasitele lidstva obsadili ženu, že by to byl totální propadák a každej by se tomu vysmál ? Tam, kde v nejzásadnějším okamžiku T2 kdysi zněla ultra cool hláška HastaLa vista Baby, tam ted Connorová křičí KARLE VZBUD SE !!!! Taky jsem si první půlku filmu myslel, že Connorová má stěžejní roli filmu v tom, že vymyslí KILLBOX (jak tomu ve filmu říkají), kde nakonec toho zlýho vyřídí a světe div se, nakonec se žádný Killbox nekoná a jede se na těžkou improvizaci. Vždyt to tam vůbec nemusela hrát! No a Karel ? Ten je kapitola sama o sobě :D ! T800 si po splnění mise najde láskyplný asexuální vztah se ženou, vychovává adoptovaného syna a prodává záclony ? Bože kdo tyhle pičoviny vymýšlí ???? Hrozně mi tam chyběla scéna kdy Rev-9 letí přes US Army základnu, generál hlásí - zastavte ho jakýmkoliv způsobem a nikdno není schopen jeho vrtulník sestřelit ? TOHLE MĚLA BÝT ČISTKA VE KTERÉ TERMINÁTOR UKÁŽE JAK MOC SMRTÍCÍ VLASTNĚ JE. CO ZA SRAČKY NÁS V BUDOUCNOSTI ČEKAJÍ. A ono hovno. Vlastně od tohoto okamžiku to jde s filmem do prdele, protože scény z letadel a vodní elektrárny už nic převratného neukážou. Klady - určitě souboje vylepšené kočky s robotem (myšlenka, že pokud to s ním neviřídíš do pár minut - tak si mrtvej je dobrá). Úvodní proslov Lindy Hamilton z T2, půlfilmová nostalgie v dobré víře, že sledujeme něco, co důstojně naváže na T2. A mě ted nezbývá než mlátit hlavou o zed, protože jsem se dostal do stádia, kdy už 100% vím, že svatou trojici Alien, Predator, Terminátor už NIKDO NIKDY dobře nenatočí... ()

Ceberus

Celou dobu jsem si říkal: "Paráda, necpou mi do hlavy 'GURL POWAAAAH!' Všechny tři hlavní postavy jsou ženy prostě jenom náhodou, jejich pohlaví nehraje v ději vůbec žádnou roli, tak to má být." Načež - *spoiler alert* - jedna z nich pronese hlášku, že prý "you are not the mother of some man who saves the future, you are the future". Ne, nemůže říct normálně "of someone who saves the future"... nenene, musí si rýpnout do toho odporného patriarchátu a zdůraznit, že tentokrát zachraňuje svět ženská. Ach jo. ()

Zevon

Klidně si na mě nasírejte, ale tento genderový masomlýn co se zde předvedl, se všemi mizernými výkony a neuvěřitelně blbou mimikou je všechno možné, jen ne ztvárnění, které by mě uspokojilo v jakémkoliv směru. Je vidět, že filmový svět je ve slepé uličce, neví jak dál a místo aby zařadil zpátečku a vydal se jinudy, dospěl k přesvědčení, že mizerný stav je zaviněn tím, že toho co se nám nakládá, je prostě stále málo. Sebevražda v přímém přenosu je to jediné, co mi z něj zbylo a pachuť těch sraček budu mít v hubě ještě hodně dlouho. ()

Forty-

Kolkokrat sa da vyluhovat jeden sacok caju? Ale OK, univerzum Terminatora je vlastne super, postavy fajn balanc noveho a stareho, audiovizual klasickej blockbusterovej pecky. Prvu hodinu som si celkom uzival akcne tempo, pri ktorom clovek v pohode vypne hlavu, druha hodina mi vsak ubiehala sakra pomaly. Akcia akcia akcia akcia, akurat uz uplne neostal priestor na drobnosti ako pribeh, zapletka, ci nedajboze dialog. Vysloveny pruser to nie je, ale recyklovanie znacky uz v tomto pripade moc vody nenamutilo. ()

E lan

No to je překvapení! Arnie, Linda, kupa dobrých akčních herců z nové doby, triky, klasický scénář a přiměřená délka. Tomuhle filmu nic nechybí, je to přesně takové pokračování Terminátora jako má být! Super! ()

gemi

Výborné pokračování legendy, nerozumím zdejšímu podhodnocení. Je tam Arnold, dokonce je tam i Linda, prostě je tam všechno, co tam má být. Po dvojce (na kterou fakticky navazuje) nejlepší Terminátor! (31. 10. 2020 - druhé zhlédnutí v rámci rodinného kina) ()

Inozuka

Tak si to shrňme: Dark Fate je v podstatě mírně upravený remake Judgment Day s jemnými odchylkami, které o současnosti možná napovídají víc, než bychom chtěli. Fakt jsem dalek toho, považovat se za nějakého konzervativce, rasistu nebo šovinistu, ale následujícího si nejde nepovšimnout .... V devadesátkách byl hlavním hrdinou bílý teenager - muž, nyní je to hispánská žena / terminátor vyslaný na jeho ochranu byl muž, nyní je to žena / příčiny zkázy světa byly nějak hlouběji vysvětlovány, nyní se to přejde asi ve dvou větách / nový typ zabijáckého terminátora byl dříve slizký bílý muž, nyní je to slizký muž s asiatskými rysy / nový terminátor se replikoval ve stříbrném tekutém kovu, nyní dělá to samé, jen kov je černý atd .... Ale zpátky k filmu. Když odhlédnu od výše zmíněného, celkem se povedl. Šokující scéna na začátku, která v podstatě vymaže vše, co bylo natočeno v terminátorské sáze od T2 naznačí, že je čas to trochu pročísnout. Sára Connor je pekelná baba, co to s kvérama pořád umí a Carl, specialista na závěsy, vládne snad každou scénou. Grace má možná chvíli dost práce s tím, získat na svou stranu divácké sympatie, ale nakonec se to podaří, zatímco Rev9 zůstane stejným joudou až do konce a charismatem nesahá T1000 ani po kotníky. Takže slušný recykl s pár dobrými nápady, který Terminator sáze ostudu nedělá. PS. Potěšil mě poměrně dost častý výskyt českých jmen v titulcích u technických profesí. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě