Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

SaNcHeZ_cz

Asi dost bude záležet, s jakou do Pokémon: Detektiv Pikachu půjdete. Pokud vám totiž nevadí, že na filmu je jeho cílení na mladší publikum zatraceně znát a to ovlivňuje i samotný příběh a postavy a budete ochotní překousnout několik trikově výrazně slabších momentů v druhé půli filmu, nevidím moc důvodů proto, proč filmu nedat šanci. Čistokrevná služba pro fanoušky která umí pobavit i dojmout, nabízí sympatické hrdiny a poměrně přesvědčivě zvládá prodat hraný svět Pokémonů. Lepší výsledek by se asi málokdo po oznámení odvážil čekat. ()

Vxxx

Roztomilý Pikachu v podání Reynoldse a mladík Justice Smith spolu na plátně fungují moc dobře. Dějové a kvalitou je to takové.... "meh", ale na tu hoďku a půl zabaví úplně v klidu. Dost vtipných momentů a plno skvělých pokémonů. 4* ()

Praxis

Parádní pokemonský svět, díky kterému jsem se vrátil do časů mého dětství. Je tam spousta roztomilých pomrknutí (Magicarp !!!) pro všechny, kteří jsme kvůli tomu vstávali o víkendu v půl osmý. Stará pokemonská garda se tam míchá s novými zrůdičkami a mezitím probíhá vyšetřování skvěle rozjetého Deadpoola, který si to i v PG ratingu neskutečně dává. Tríčky skvělý a já byl vlastně docela rád, že se to takhle vymyslelo. Byť některé party bych asi smazal ze scénáře. 75% ()

ArsenalEagle

Nečekaně a bolestivě průměrné, protože jsem přece jen od Detektiva očekával něco víc. Animace roztomilá a příjemná, ale asi nic moc co jsme ještě neviděli v lepším provedení. Nejvíc mě štve ten nevyužitý potenciál, jelikož i když jsem Pokémona aktivně nesledoval, čas od času jsem se jako malej kouknul a doteď si i něco vybavím, prostě filmově ještě nepolíbené universum s ohromnou zásobou nápadů a postav. I když zde bylo několik náznaků o opravdu solidní humor, nakonec z toho bylo jen pár úsměvných scének, příběhově také žádný zázrak. Ryan Reynolds patří k nejsvětlejším místům filmu, protože to od něj fungoval humor nejlépe. Škoda, že zaměření bylo na publikum o průměrném věku 10 let, mohlo to mít vážně koule. ()

Laxik

Detektiv Pikachu je film pro děti, který si můžou užít i dospělí. Ale pořád je to jen film pro děti. Předvídatelný, šablonovitý, s trotlovsky nemotorným hlavním teenage hrdinou zamilovaným do zářící, pozitivní, kukadlaté holky mimo jeho ligu a s hromadou absurdně uhozených a tak trochu debilních scén, ve kterých cenami ověnčená herecká smetánka předstírá, že žije ve světě plném Pokémonů (jo, vím, že samotný zkratkový slovo Pokémon je v množném čísle, ale hodlám to ignorovat). Jenže to má i dostatečné množství povedených humorů pro dospělé, dokonalého Pika-Reynoldse a vlastně i ten Justice Smith s Kathryn Newton nejsou úplně marní. Takže za mě spokojenost. ()

Vyrida

Film vychází hlavně ze stejnojmenné videohry, kterou jsem před zhlédnutím toho to snímku nikdy nehrál. Dokážu tedy pochopit fakt, že původní koncept zápasů mezi Pokémony tu je odsunutý na vedlejší kolej a až na výjimky tu hraje prim spíše detektivní příběh. Ten není tolik komplikovaný a i když si pár lidí stěžovalo na práci střižny, tak já se takto snadně ztratit nedokázal. Zvraty byly hezké a mile překvapily svou mírnou zapeklitostí, která asi mohla mladším divákům trochu zavařit mozečky. No kdyby příběh nepobrali všemi desíti, tak samotní Pokémoni jim to určitě vynahradili. Jejich stylizace je líbivá a zapracování do obyčejného života lidí uspokojivé, samozřejmě jejich potenciál nebyl zdaleka vyčerpán. Zatím jenom vychvaluji, tak proč to moje hodnocení je tak bídné? V prvé řadě nejsem divák, který by vyhledával komedie, protože tu pravou filmovou zábavu hledám trochu jinde než u trapných scén a hlášek. Zvlášť ten americký humor mi je hodně cizí a přestože se Pikachu snažil každou scénku obohatit nějakým vtípkem, tak jsem se za celý film ani jednou neusmál. Ono vlastně celé hlavní herecké duo bylo utrpení nejen poslouchat ale i sledovat. Justin Smith je obecně děsně nesympatický a už od úvodních minut filmu, kdy se přizná, že mu lezou samotní Pokémoni krkem, sem věděl, že kamarádi po dobu té hodinky a půl rozhodně nebudeme. Ono mi je těžko hodnotit, protože původní Gameboy videohry a i vlastně seriál jsem jakožto dítě hltal všemi doušky. Takže nostalgie velí přimhouřit všechny oči, ale já prostě nemohu hodnotit jinak než spravedlivými dvěma hvězdičkami. ()

Makky

Značku netreba predstavovať. Potenciál má obrovský, viď boom spôsobený tri roky dozadu s Pokemon Go. Pustiť sa však do filmu, uff... poďme však postupne. Samotný svet je úžasný. Súlad ľudí a ich pokémonov, rovnako rozmanitosť a schopnosti tých malých bastardov. Herci naopak žalostní. Watanabe a Nighy nemajú čo hrať, keďže prakticky nedostanú priestor. Najlepším hereckým výkonom sa teda stáva samotný hlas Reynoldsa, pretože jeho Pikachu je úplná pecka. Roztomilý malý plyšák, avšak s hlasom dospelého chlapa, volajúci hlavného hrdinu "mladý" alebo "chlapče", so sarkastickými poznámkami a komentujúci všetko, skutočne som si ho užil. Príbeh s mnohými zbytočnými odbočkami pôsobí navrstvene a bohato, je však úplne mimo. Máme tu teda parádny (stále však nie naplno využitý) svet pokémonov, ktorí sú to najhlavnejšie, čo drzí tento snímok pohromade. Pôjdem do podobného projektu aj nabudúce, chcelo by to však niečo údernejšie (lovenie pokémonov, bitky - veci, ktoré poznáme so seriálu). ()

Kaluž

O třídu vejš než Poké animáky, ale merchem prosycená lobotomie je to furt. Malej hlásí spokojenost, jenže jemu je sedm, co on o tom ví, že jo... ()

Blackhand47

Pokémoni jsou herní sérií, která spojuje hned několik generací, a proto se není čemu divit, že se tvůrci nakonec rozhodli zpracovat je také jako hraný rodinný film, kde figuruje mluvící Pikachu. Detektiva Pikachu můžeme určitě zařadit mezi ty lepší herní adaptace, ale přesto film není tak dokonalý, jak mnozí očekávali. Je sice nabitý vtipem, herci umí hrát a zpracování Pokémonů je skvělé, ale krapet to připomíná Warcraft, kdy si také mnozí říkali, že by bylo lepší, kdyby byl animovaný celý film. Občas jsou tu navíc nějaká ta prázdná místa a film chvílemi neví, na koho vlastně cílí, za což může trochu i ono generační rozpětí milovníků série. V jednu chvíli je to více dětské, pak to rázem ztemní a tak to skáče po celou dobu filmu. Teď jenom doufat, že se filmu zadaří, aby případné další snímky přivedly hrané univerzum Pokémonů k dokonalosti. 75% ()

Hamaradža

Celkom milý a ničím neurážajúci žánrový mišmaš akéhosi detského neo-noiru a americky zadaptovanej japonskej fantasy legendy, ktorá ma sprevádzala detstvom a kvôli ktorej sa prikláňam aj k neobjektívnej tretej hviezde - a nad plochým, deravým scenárom privieram oči. Pika pi. 2,5* ()

kajas

Patřím ke generaci, která zažila školní vyměňování kartiček s malými japonskými potvůrkami, a plyšový Pikachu zdobil několik let můj dětský pokojíček. Logicky bych tedy právě já a moji vrstevníci měla být cílovou skupinou prvního hraného filmu ze světa Pokémonů. Trochu nemile mě překvapilo, že snímek cílí na mnohem mladší diváky, kteří nemohli to největší pokémonské šílenství zažít. Takže ano, děti kolem 10 let budou z téhle taškařice nadšené, ale jejich doprovod se buď uzívá nudou, nebo bude kroutit hlavou nad jednoduchoučkým scénářem (patřím do obou skupin). Od obsazení Ryana "Deadpoola" Reynoldse do titulní role jsem si zkrátka slibovala víc. Právě za něj a za hezkou animaci Pokémonů s přivřenýma očima přidávám hvězdičku. ()

Trevor

Návšteva kina, tentokrát v susednom meste, takmer nedopadla najlepšie, "vďaka" vlakom Železníc Slovenskej republiky, ale nakoniec sme prišli práve v čas do pomerne prázdnej kinosály, vzhľadom k vysielaciemu času pre deti a teenagerov ako stvorenom. Je pravdou, že mňa osobne by viac bavila návšteva Kvíliaciej ženy, ale tentokrát sme výber nechali na člena najsvätejšej trojice, ktorý s nami chodí najmenej. Príbeh mladšiu časť našej osvedčenej zostavy bavil a to bol základ, kedže s Pokémonmi vyrastali, mne Nachos XXL combo chutilo a tak sme odišli spokojný. Pozdávala sa najmä scéna so zemetrasením a záverečný fight. Dabing Dušana Cinkotu o tom, čo si dával do nosa už menej, vhodnejším by bol iný herec ale tak čo už, mladší toto riešiť nebudú. S dabingom bol problém ešte v samotnom závere, kedže úplne záverečnú scénu mohol predsa len nadabovať niekto iný, lebo aby bol hlas otca a pokémona rovnaký a zároveň hrdina otca nespoznal je trošku veľkým failom. Scéna, ktorá najviac pokazila dojem bol boj Pikachua v ringu, keď na príliš dlhé zábery ostal pod nohami obutými v teniskách Vans a o čosi neskôr Converse, ale všetci ostatný mali na nohách buď čierne alebo hnedé topánky bez značky. Ale tak aspoň vieme, kto zatiahol podstatnú časť rozpočtu filmu a aj vďaka osvedčenej zostave napokon slabšie tri hviezdy namiesto lepších dvoch. ()

OG_Swifty

Cernochuv tata je bilej jak stena, i tak by se dal jednou vetou shrnout pribeh novyho Pokemon filmu. Pokud to trochu rozvedu pro ty, jez vahaji - animace je perfektni, je tam spousta pokemonu a ruznych odkazu na serial, takze Pokemon fandove si prijdou na svy. Postavy, resp. herci a herecky jsou povetsinou sympaticky, s vyjimkou jednoho dementa v klubu (Watanabe tam bohuzel ma jen malej stek, coz je skoda) a dialogy mi prisly vtipne napsany. Zklamanim byl pro me ale pribeh a jeho rozuzleni - aniz bych spoiloval, tak mi to proste do sveta pokemonu nesedlo a cely mi to prislo jako totalni picovina. Akcni sekvence v puli filmu byla divna (vypadalo to jak z nejakyho end-of-the world movie) a zaverecna bojovka dala vzpomenout na Avengers nebo Transformers. Nevadilo mi modernejsi pojeti Pokemonu a jejich sveta, ale preferoval bych neco tradictejsiho vzhledem ke znacce, nez film ala superhrdinove a nesmysly. ()

honajz2

Ale, ale, ale... Já do toho jdu s tím jenom proto, že to bude sračka a stahoval jsem to hlavně kvůli bráchovi (který se v pokémonech vyzná a dokonce skoro všechny v tom filmu poznal jménem - zatímco já se o pokémony nikdy moc nezajímal, poznám jenom Pikachua a celý ten svět mě minul i jako děcko), ale ono se to nějakou záhadou líbilo i mě. Sice to má předvídatelný příběh už od samotného začátku, v závěru je to zbytečně moc akční (ano, vím, že to prostě přijít muselo) a postavy tu mají celkem dlouhé vedení a hlavního hrdinu tu mohli o něco víc promyšleného, ale jinak to je celkem fajn film, který bych si i klidně pustil znovu. Ten svět sám o sobě je relativně roztomilý, postavy nelezou na nervy a i když Pikachu občas prohodí něco trapného, prohodí občas i něco vtipného (nejlepší je, jak smutně a depresivně zpívá znělku Pokémonů) a i on je celkem ok. Ve výsledku je z toho celkem pohodová podívaná, která ani nevypadá tak blbě, jak jsem se původně obával. Jo, je to spíš film pro děcka, ale kruci, vy co tady na to všichni nadáváte, co jste proboha čekali? Je snad Marvel vyspělou zábavou pro dospělé? Není, ani když si na to hraje. A všichni na to chodí a říkají, jak dokonalé a skvělé to je, ale že celý tenhle svět superhrdinů je jak pro děcka nikdo nenapíše. Ani ten Deadpool není podívanou pro dospělé, když chrlí jednu teen hlášku za druhou. Tohle si na nic nehraje a asi právě proto se mi to i líbilo. A to mě Pokémoni, jak už jsem psal, nikdy moc neoslovili. EDIT PO DRUHÉM ZHLÉDNUTÍ: Konečně jsem si to pustil v originále s titulky, takže už to dokážu líp ohodnotit a jak jsem zjistil, dojmy mám skoro stejné jako tehdy. Určitě jsem ale mnohem víc docenil, jak skvěle Reynolds nadaboval Pikachua a že vlastně díky němu mě jeho hlášky bavily mnohem víc než předtím, i těch trapných pro mě ubylo. V mém hodnocení i tak ale došlo ke změně, protože jsem od toho už konečně nečekal něco (asi) serióznějšího (jako většina uživatelů tady), ale bral jsem to čistě jako pohádku - a tou by Pokémoni asi měli být především. A v tomhle směru mi to sedlo docela dost a nebojím se i říct, že se mi to vlastně celé dost líbilo. Že chtělo ještě víc zapracovat na scénáři je tam znát, stejně jako to, že ten konec mohl taktéž vypadat líp, ale já jsem se prostě bavil a rád si to někdy pro zlepšení nálady pustím s chutí znova. Zkrátka to byl pro mě příjemný zážitek i napodruhé, o víc podle mě ani jít nemělo a i kvůli tomu nakonec tu čtvrtou hvězdičku mile rád přidám. Slabé 4* ()

M.i.k.e

celkem zábavná blbina,která je mnohem dospělejší než sem čekal,ale zase ne tak moc dospělá aby jí neocenily hlavně děti.Příběh standard podle klasické šablony,hlavní hrdina s traumatem a daddy issues nevýrazný,Pikachu s hlasem Ryana Reynoldse k zulíbání.Osobně bych byl mnohem radši,kdyby se tvůrci zaměřili na fungování zajímavého světa s pokemony a lidmi žijícími vedle sebe,než plýtváním potenciálu na nevýrazného hrdinu v klišodiním příběhu.Chápu,že si studio může myslet,že by to děti jako cílovka úplně nedocenily,ale spousta animáků ukazuje,že to jde i jinak...60% ()

Wiikii

Pamatujete si animovaný seriál s Ashem a jeho přáteli, jejich dobrodružství, chytání pokémonů promyšlené souboje kdy se musel použít správný typ na daný souboj... No, tak můžete vše zapomenout, zde jde o béčkoví příběh kde uzříte spoustu pokémonu v pochybném rozlišení a postavy tak nudně vytvořené, že dospělý divák raději usne pří koukání a nechá zbytek na svých dětech.Leč za Pikachua bych pár procent přidal, protože měl příjemně neobvyklé chování :) .... HODNOCENÍ: 55% (3*) ()

Havaj8

Byl jsem na tom asi už před měsícem, ale nějak nebyl čas hodnotit, každopádně jedna věc je dost negativní. Byl jsem tam s dětma, který nemaj k Pokemonum tak blízko, kdo nehrál hru, tak některý ani nemůže znát. A dle mýho gusta tam nebylo až tolik zábavy. Na kterou by měl tenhle typ filmu hlavně lákat. Byla tam převážně akce plus to kecání. Jak říkám, dospělej člověk, co na to půjde, k tomu má svý důvody a to svý si najde. Ostatní si úplně nejsem jistej. ()

Hees

Veľmi zábavné prenesenie sveta pokémona do reálneho sveta! Síce som vedel skôr koniec, lebo som si ho vydedukoval a pochopil skôr, aj tak veľmi toto dielo potešilo. ()

rakovnik

Film téměř zcela mimo mou věkovou skupinu, ale náš prcek byl spokojený. Oceňuji některé vtipné momenty, docela hezké efekty a roztomilého Pikachu. ()

Nach

Kupodivu ne zas tak špatný film, který ale potápí triviálnost celé zápletky. Hodnocení tohoto filmu se zřejmě bude odvíjet na tom, jak moc vás kdy zasáhl fenomén Pokénon. Mě nikdy nezasáhl, takže jsem neměl motivaci ho sledovat. A tento snímek ač věřím, že vznikl pro animovaný film, docela dobře funguje jako hrané dílo o hledání otce s detektivem Pikaču, který nějakým záhadným způsobem mluví lidskou řečí. Proč vám dojde hned v úvodu. Ryan Reynolds si svou roli jak se patří užívá. Film není nijak dlouhý, což je plus, ale též má řadu zdlouhavých pasáží. Výsledek mě neurazil, ale ani vyloženě nepotěšil. Mírný palec nahoru a jedeme dál. 65% ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)