Kpt. Kalina (Pavel Řezníček) policista, milující manžel a skvělý otec, se stane obětí autonehody. Z pozice ducha sleduje vyšetřování vlastního úmrtí. Dochází při něm k mnoha humorným a nečekaným situacím, protože ho vede více jeho rodina, než členové policejního sboru… Postupně se začínají objevovat drobné indicie, že všechno nemuselo být tak, jak se zdálo. Partnerská důvěra je narušena, stačí pár fotek, slov a Vanda (Soňa Norisová) začne mít podezření, že jí mohl být manžel nevěrný. Dva kluci, maminka Vanda a babička (Eva Holubová) rozjíždějí vyšetřování na vlastní pěst. Vanda se setkává s Kalinovou domnělou milenkou Irinou (Lívia Bielovič), která po ní chce, aby dotáhla to, co jí Vandy manžel kpt. Kalina slíbil a nedokončil. Nastává nečekaná eskapáda událostí s jasným účelem dobrat se pravdy, do které je Kalinovými zasvěcen ještě rodinný přítel nepraktický praktický lékař (Hynek Čermák). Klíčový materiál opouští Kalinův sejf prostřednictvím všetečné tchýně, aby byl se dostal do rukou nic netušícího doktora a zamotal hlavy policistům. Vandě se nakonec za pomocí synů podaří rozluštit zaheslovaný soubor v počítači svého muže, který jí dá nejen odpověď na všechny otázky vzniklé nedůvěry, ale zejména pomůže úspěšně vyřešit poslední případ kpt. Kaliny. (Falcon)

Rosalinda

Jedna hvězdice za Řezníčka a Čermáka. Kdyby tam nebyli tihle dva, nepřirutím se na to asi kouknout. Pustila jsem si to na netu s tím, že v půlce filmu si vezmu prášek na spaní, po kterém občas něco zapomenu. Takže v podstatě s tím, že to bude úplně jedno, když zapomenu konec. Bohužel, nezapomněla jsem s té přehlídky nelogičnosti a trapnosti vůbec nic. Tohle by mi fakt nechybělo. ()

TominoLa

Zdeněk Troška není jediný kdo zamrzl v době svého hitu Slunce, seno ... a nikam už se neposunul. I Marie Poledňáková také kdysi uměla lidi pobavit a vše už je pryč. Ač jsem knihu nečetl tak ten humor je podobný jako Líbáš jako Bůh jen je to celé ještě více hloupé. Možná jsem jen divný, ale za celý film jsem se usmál až někde na samém konci. Od Pachla jsem čekal mnohem více. Ne moc, ale tohle je velké dno. 2/10 ()

kajas

A tohle že dělal Pachl, autor temného a černohumorného "Rapla"? To krimi ve výčtu žánrů je spíš výsměch... začátek ještě sliboval alespoň průměrnou podívanou, ale scény jako mafiánská svatba všechen potenciál zabily. ()

honajz2

Absolutně nevtipná komedie, která ani pořádně neví, čím chce být. Chce být kriminálkou nebo vánočním příběhem? Nebo snad fantasy o duchovi? A pokud to měly být všechny tři, nepovedlo se je pořádně propojit (ty Vánoce tam jsou celkem zbytečný prvek, ani ta atmosféra z toho nejde). Díky tomu je celý film naprosto nezajímavý a nudný. A ani filmařsky to není moc dobrý. Ale na odpad to fakt není a rozhodně to ani není dno českého filmu 2018, jak píše Tosim (ať si pustí Věčně tvá nevěrná nebo Jak se moří revizoři, tam uvidí skutečné dno). Dobrý film to ale rozhodně není a myslím, že se mi na něj povede rychle zapomenout. 1* ()

rakovnik

Typická Poledňáková. Dětičky, trapný nucený humor, rádoby vtipné situace. Dvě hvězdičky jsou za několik vtipů, kterým jsem se i pousmál a za hezké zasněžené Vary a Božák. ()

Martin741

Polednakova uz skoncila s reziou, ale este napisala knihu, ktoru sfilmoval Jan Pachl. Ten mi tiez hovori hovno, teda zase pardon, ja som sa pomylil, a chcel som napisat ze neviem o koho ide. Kazdopadne ako pise Tosim je tam badat Polednakovej reziu. Tymto myslim, ze sa Polednakova s filmom uz asi navzdy rozlucila, napokon k tej 80 -ke ma sakra blizko : 30 % ()

bourec

Odpad tomu nedám,ale že Pachl natočí film podobnej hovnu sem nečekal.Zápletka nikde,herci děs,všechno špatně.20%. ()

Martrix

V zajímavostech se píše: "Nejdražší scéna filmu, kdy duch způsobí v kostele malé tornádo, byla nakonec z filmu vystřižena. „Nechtěli jsme, aby duch měl tak rozsáhlé schopnosti. Ač scénické efekty nebyly levné, celkové vyznění filmu dostalo přednost,“ uvedl producent Adam Dvořák. ??? Celkovému vyznění filmu by pomohlo, kdyby byl animovaný, němý a trval cca 15 min. Filmy jako je Ten, kdo tě miloval, jsou důvodem, proč chodím nerad do kina na českou tvorbu. Scénáristický výblitek, který nespasí ani herecká sestava, která se tomu upsala. ()

zette

Rukopis Polednakove je natolik citelny, az by me vubec nenapadlo, ze tohle reziroval Pachl. Ne, ze bych si od nametu neco sliboval, ale zklamani citim. Uz jen kdyz vezmu v potaz solidni herecke obsazeni. Minimum povedenych scen obrusta ztrestenou trapnosti. Mozna jde citit jisty vanocni nadech, ale kvuli nemu filmy nevyhledavam... ()

angel74

Zpočátku jsem se obávala, že se budu muset zase jednou brodit odpadem. K tomu naštěstí nedošlo. I když se tu mele páté přes deváté, úplný průšvih to není. Některé vtípky sice balancují na hraně trapnosti, ale docela mě pobavil vlasatý vousáč Hynek Čermák nebo rozvrkočený Pavel Řezníček. A třeba takový Lukáš Vaculík toho vtíravého slizouna zahrál fakt skvěle. Navzdory všem předpokladům se filmu Jana Pachla nedá upřít vánoční atmosféra. (45%) ()

otík

Ze začátku to vypadalo na milou a podařenou komedii, postupem času se z toho stalo cosi sterilního, nezajímavého, snad i samo sebe paroduicího. Po přečtení obsahu člověk cosi očekával, výsledek však tomu obsahu ale VŮBEC neodpovídal. A to už je teda výkon:-). Mrknout jednou stačilo, vícekrát to nemá význam. ()

danliofer

Přemýšlím, proč je mi ten film sympatický, i když zde na něj padá spousta slov o trapnosti a odpadu. Ano, od Marie Poledňákové jsme viděli lepší díla, ale že by v tom nebyla ani trocha něčeho pěkného, s tím bych až tak nesouhlasila. Jelikož jsem od filmu nic nečekala, možná tak si vyčistit hlavu a trochu se i zasmát, tak film v mém případě splnil svůj účel. Většinou se na českou produkci skoro nedívám a vybírám si spíše náročnější dílka, leč dokážu v sobě nějak oddělovat kategorie. Takže v rámci komedií, je to u mě tak na úrovni funésovek, kterým též taky dávám vždy tak dvě tři hvězdy :-) ()

Autogram

Film na rozhrani Kameňáku a normálneho filmu, no bližšie k tomu prvému. Nepodarený scenár nemôže nič napraviť, a čudujem sa Soni Norisovej, že do toho išla. ()

LexBarker odpad!

Jeden z nejhorších českých filmů, co jsem v posledních letech viděl. Nemůžu uvěřit tomu, že to má na svědomí Jan Pachl a předloha Marie Poledňákové. To je takovej amatérismus, až to bolí. A nyní mě, prosím, omluvte, chce se mi totiž zvracet. ()

bari68

Nelogické, nevtipné , nevkusné. Trapas! Pomyselné dno českej komediálnej tvorby to síce nebolo, ale dotyky boli miestami už cítiť. ()

klukluka odpad!

Je možný, že by nakonec ta naše kinematografie byla úplně nejhorší na světě? Co se to tady děje? To je snad nakažlivý, teď to skočilo i na Pachla. ()