Opět nadužívaný zcizovací efekt a opět neustálá snaha být nad věcí, i ve chvílích, kdy by se hodilo zvážnět a nechat danou informaci či zvrat v klidu dopadnout. A McKay se na mě z každého řádku scénáře usmívá a pomrkává, ale doteď jsem nerozklíčoval, jestli diváka považuje za nejlepšího kamaráda, nebo za natvrdlého blbce. Co je pak platné, že se Bale, Carell i suverénní Amy mohou přetrhnout, když je z životopisu legendárního chodce přes mrtvoly jen lehce kousavá satira, která v nejdůležitějších momentech pokaždé zamíří pohled jinam. Na slabší průměr to ale přesto stačí, příběh totiž i díky rázným časovým skokům chtě nechtě upoutá a na rozdíl od Sázky na nejistotu nemám pocit, že lekce z nedávné historie trvá pět hodin.(1.2.2019)

Pre Adama McKaya a jeho filmársky bag of tricks mám slabosť, ale Vice (po emočnej stránke) až priveľmi verne kopíruje hlavného hrdinu - je studený jak psí čumák. Ale ako herecky pomerne slušne zvládnutý exkurz do nedávnej histórie US to zrejme má svoje opodstatnenie. Otázka: nie je to trochu málo u projektu za 60 mega? A ešte jedna vec mi neustále behala po rozume počas sledovania filmu. Ten bonmot Billyho Wildera, keď mu Oliver Stone oznámil, že natočí film o Nixonovi: "Who wants to see a movie about THAT guy?"(9.1.2019)

Promyšlená satira vyprávěná typickým McKayeovským způsobem. Humorné scény se mísí s děsivými okamžiky moderních dějin neuvěřitelně přirozeně. VICE je sice dalším z Baleových hereckých koncertů, ale tahle pecka nestojí jen na něm. Adamsová nebo Rockwell zdatně sekundují. Především jde ale o svěží scénář a pojetí. Film s hodinovou potitulkovou scénou... DOMEK Z KARET nám před finálovou řadou zničili, tohle je malá náplast.(16.2.2019)

Zatraceně, to byl dlouhý film. První polovina docela zajímavá,druhá polovina doslova uspávací. (Pokud byste mohl někdo napsat do zpráv, kdo byl nakonec ten vypravěč, byla bych vděčná. Celou dobu mě to zajímalo a pak jsem to asi prospala.) Herecké výkony jsou skvělé ale jinak to žádná špička není. Libí se mi, že film přiznává co je fakt a co prostě neví. Za mě 3*.(30.1.2019)

Co funguje jednou, nemusí fungovat i podruhé. Co bavilo a působilo svěže v Sázce na nejistotu, v tomto případě neskutečně otravuje. Film by místy i fungoval, ale neustále je dění narušováno různými těžkopádně působícími pokusy o osobité pojetí. Celé to tak musí táhnout a zachraňovat herci a odvádí skvělou práci. Christian Bale je působivý a i ostatní herci mu zdatně sekundují. 50%(25.1.2019)

• - Christian Bale musel pro roli Dicka Cheneyho nabrat víc jak 18 kilogramů. Podle jeho slov jedl hodně koláčů. (BarMaja)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. prosince 2018 v Los Angeles. (BMW12)

• - Bill Pullman natáčel scény pro film jako Nelson Rockefeller, ale jeho scény byly vystřiženy z finálního sestřihu filmu. (BMW12)