Reklama

Reklama

Vice

  • Česko Muž v pozadí (více)
Trailer 1
USA, 2018, 132 min

Režie:

Adam McKay

Scénář:

Adam McKay

Kamera:

Greig Fraser

Hrají:

Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell, Sam Rockwell, Alison Pill, Eddie Marsan, LisaGay Hamilton, Jesse Plemons, Bill Camp, Don McManus, Lily Rabe (více)
(další profese)

VOD (1)

Příběh Dicka Cheneyho, nejvlivnějšího viceprezidenta, jehož politika významně ovlivnila průběh dějin. Životopisné drama Vice získalo osm nominací na Oscara včetně kategorie za nejlepší film. Christian Bale ztvárňuje Dicka Cheneyho v tomto epickém příběhu o tom, jak se obyčejný washingtonský úředník nepozorovaně dostal až po bok amerického prezidenta George W. Bushe a stal se nejmocnějším mužem planety, který zásadně změnil zemi i celý svět. V dalších rolích této temně komediální sondy do zákulisí americké politiky se představují Amy Adamsová, Steve Carell a Sam Rockwell. (Cinemax)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (170)

Vxxx 

všechny recenze uživatele

Zatraceně, to byl dlouhý film. První polovina docela zajímavá,druhá polovina doslova uspávací. (Pokud byste mohl někdo napsat do zpráv, kdo byl nakonec ten vypravěč, byla bych vděčná. Celou dobu mě to zajímalo a pak jsem to asi prospala.) Herecké výkony jsou skvělé ale jinak to žádná špička není. Libí se mi, že film přiznává co je fakt a co prostě neví. Za mě 3*. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Asi havně těm, kteří ještě pořád doufají, že Oscaři nejsou o politice, byl natočen tenhle film. Já tomu všemu rozumím asi jako Kanaďan legraci, ale podle toho co jsem viděl na tom zdaleka nejsem nejhůř. Protože když se v politice nevyzná ani politik, je asi načase tenhle sport zakázat. Jestli je to kvalitně udělaná práce? Tak to určitě jo, Christian je zase špička, i když mnohem víc mě letos oslovil ve westernu Hostiles. Jestli na to ale budu nějak extra vzpomínat? No tak to těžko... Mnohem Vice se těším na film Pravda o Mynářovi. (Vancouver, Kanada) ()

Reklama

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Christian Bale, to je takový herecký fenomén dnešní filmové doby, že to snad ani není možné. Označit ho za hereckého chameleona osobně považuji za asi ten nejlepší kompliment vůči němu. On totiž dokáže ztvárnit jakoukoli postavu, a to ještě s takovou bravurou, že samotný snímek, kde figuruje, se vynese do závratných výšin, co se týče kvality. Adam McKay si vzal na paškál politické fungování a intriky, jež se dějí za oponou a všeobecné spektrum lidí je jednoduše nevidí, vtiskl jim svůj nestandardní režisérský rukopis a vznikl z toho výsledek, který se s ničím nemaže. Nedokážu říct, co všechno se doopravdy událo, a co si jen tvůrci domysleli pro výslednou dramatizaci tohoto snímku, ale i tak se v mnoha chvílích mého sledování dostavily pocity, které se nedaly označit za příjemné. Kromě luxusní přeměny Balea v Dicka Cheneyho (jak fyzické, tak i té expresivní....to jeho vyjadřování a mluva...prostě jako originál) zaváleli ve vedlejších rolích Amy Adams, Sam Rockwell a především Steve Carell (wow, ten mě taktéž odrovnal). Kdo čeká obyčejný film o politikovi, tak spokojen rozhodně nebude, protože slovo OBYČEJNOST tento film nezná. A právě v tom tkví to kouzlo. Za mě dávám 85 % ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Christian Bale to fakt hrá famózne a masky sú úplne bezchybné. Podobne skvelý je aj zvyšok castingu s výnimkou Steva Carrella, ktorý zase hrá Michaela Scotta. McKay sa tu snaží zreplikovať punkový štýl Big Short, bohužiaľ chýba tu pero geniálneho rozprávača ako Michael Lewis. Napriek tomu, že potitulkovou scénou sa snaží vyviniť z liberálneho biasu, poziciovanie sa do morálne nadradenej pozície padá na prízemných scénach zacielených na jadro svojho vlastného politického prúdu. Dokonalým príkladom je moment, keď sa Cheney pýta Rumsfelda "What do we believe in?" a ten sa strašne začne rehotať. Ideologická prázdnota oboch pánov sa dá vyjadriť aj sofistikovanejšie. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Christian Bale má v oblibě pro své role hubnout, tentokrát však přehodil výhybku a výrazně přibral, aby si zahrál viceprezidenta spojených států Dicka Cheneyho. Bale hraje jak o život a je tím jediným dobrým co jinak nudný a pro Evropana nezajímavý film nabízí. Ve filmu se nestane prakticky nic zásadního a funguje tak pouze pro příznivce amerických dějin. ()

Galerie (118)

Zajímavosti (9)

  • Celosvětová premiéra proběhla 12. prosince 2018 v Los Angeles. (BMW12)
  • Bývalí poradci Bílého domu Ivanka Trump a Jared Kushner se zúčastnili projekce tohoto filmu, ale v polovině odešli. Jejich motivace k tomuto činu nejsou známy. (ČSFD)
  • Bill Pullman natáčel scény pro film jako Nelson Rockefeller, ale jeho scény byly vystřiženy z finálního sestřihu filmu. (BMW12)

Související novinky

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

16.10.2020

Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry a Jennifer Lawrence. Málokdy se vidí až takto hvězdné obsazení,… (více)

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (více)

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

19.03.2019

26. ročník Mezinárodního filmového festivalu – Febiofest přiveze do Prahy francouzského herce a režiséra Louise Garrela, který 25. března osobně uvede svůj nejnovější film Věrní nevěrní. Komediální… (více)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (více)

Reklama

Reklama