Reklama

Reklama

Vice

  • Česko Muž v pozadí (více)
Trailer 1
USA, 2018, 132 min

Režie:

Adam McKay

Scénář:

Adam McKay

Kamera:

Greig Fraser

Hrají:

Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell, Sam Rockwell, Alison Pill, Eddie Marsan, LisaGay Hamilton, Jesse Plemons, Bill Camp, Don McManus, Lily Rabe (více)
(další profese)

VOD (1)

Příběh Dicka Cheneyho, nejvlivnějšího viceprezidenta, jehož politika významně ovlivnila průběh dějin. Životopisné drama Vice získalo osm nominací na Oscara včetně kategorie za nejlepší film. Christian Bale ztvárňuje Dicka Cheneyho v tomto epickém příběhu o tom, jak se obyčejný washingtonský úředník nepozorovaně dostal až po bok amerického prezidenta George W. Bushe a stal se nejmocnějším mužem planety, který zásadně změnil zemi i celý svět. V dalších rolích této temně komediální sondy do zákulisí americké politiky se představují Amy Adamsová, Steve Carell a Sam Rockwell. (Cinemax)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (170)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Adam McKay má potrebu byť angažovaný. A neberiem mu to. Dokonca musím povedať, že dokáže svoje skúsenosti z komediálneho žánru veľmi dobre zúžitkovať aj na tomto poli. Vice je film na diskusiu. Čo je veľká rarita. Nastoluje presne dané otázky, fakty a situácie, ktoré by nám mali hlavnú postavu výrazne znechutiť. Na druhú stranu si ale udržuje rozprávačskú integritu a prezentuje nám Dicka Chaneyho ako family mana. A je v tej pozícií uveriteľný. Najlepšie na filme je duo Bale a Carell. Tí si kradnú všetko pre seba. Ale spôsob akým je film vyrozprávaný. To, že sa snaží byť pre široké publikum aj napriek téme o ktorej rozpráva( niečo čo sa Reitmanovi vo The Front Runner až tak nepodarilo), ukazuje na túžbu vypovedať o tomto človeku o stave Ameriky a o ľuďoch čo v nej žijú a prinútiť k zamysleniu(čo ešte podtrháva vtipná a trefná potitulková sekvencia). Za mňa dobré, hravé a aktuálne. A zároveň si to našlo priestor na mierne náznaky, doslovný symbolizmus aj absurdný humor( scéna v reštaurácií alebo idylický koniec uprostred filmu). Treba vidieť a spraviť si vlastný názor. Vôbec nie také zlé ako sa môže z hodnotení zdať. ()

Listeroman 

všechny recenze uživatele

Příčiny a následky války v Iráku jsou odfláknuté a šíleně zjednodušené. Způsob, kterým McKay natočil světovou krizi v The Big Short (2015) měl být podle mě použit i zde. Tedy pohled řady lidí na stejnou problematiku, komplexní náhled do události, která formovala dějiny. Vice místo toho prezentuje Cheneyho jako člověka, který způsobil válku v Iráku, zasloužil se na založení ISIS a mohl více méně za všechno špatné, co se kdy od 11. září 2001 do teď stalo... Film potom rychle ztrácí na důvěryhodnosti a Adam McKay místo toho, aby se ponořil hlouběji do americké (potažmo světové) politiky, radši všechno svádí na Dicka Cheneyho, aby mu ten životopis trošku zpestřil. Na druhou stranu je to poměrně dobře zahrané, není to úplně nudné a člověk se pár nových informací snad i doví. Každopádně je tu pořád prostor pro nějaký lepší film, který příčiny a důsledky války v Iráku pojme poctivěji. ()

Reklama

classic 

všechny recenze uživatele

Hm... tak, a p-o-d-o-b-a je naprosto strhujúco - vierohodná, t.j. Walesky rodák Christian Bale sa fascinujúcim spôsobom prevtelil do amerického „sviniarskeho” politika Dicka Cheneyho... Netušil som, že sa obidvaja narodili v rovnaký deň - 30. januára, samozrejme, rok je iný, ale i napriek tomu si dali maskéri extra, vehementne záležať, aby sa podobali, ako vajce-vajcu, a čuduj sa svete, ako to parádne zafungovalo. Bývalý predstaviteľ “Batmana” veľmi dobre vedel, že „fyziognómia“ stačiť sama o sebe nebude, a tak tomuto reálne jestvujúcemu predobrazu vtisol svoj typický kreatívny, herecký rukopis, kedy sa na 2 a štvrť filmovej hodiny stal perfektným „Dickom i dickom” . Je taký priebojný, že ostatní herci sú v jeho neustálom ústraní, skrátka - nemajú ani najmenšiu šancu - poriadne sa predviesť ! I keď minimálne Adams s Carellom podali taktiež ucelené h. výkony - par excellence. Už som spomenul, že snímok trvá niečo nad dve hodiny, a síce dvorný McKayov strihač, Hank Corwin, opäť odviedol dobrú strihačskú robotu, no miestami sa mi film trochu vliekol, že by sa patrilo niečo poskracovať alebo vynechať ? Adam je pozoruhodný scenárista, producent a režisér v jednej osobe, ale mám príliš rozpačitý dojem z jeho politickej ambicióznosti, kde sa už začína opakovať, prehrávať, že by mal rapídne zmeniť svoj režisérsky štýl, tak ako to urobil Alejandro González Iñárritu. ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Adam McKay všechny zaskočil natočením dvouhodinového dramatu o ekonomické krizi, které bylo neskutečně zábavné a úderné (zdravím "Sázku na nejistotu"), takže se logicky předpokládalo, že i jeho výlet do politických vod bude stejně úspěšný. Herecké obsazení si opět vybral lahůdkové (Bale je chameleon, který zvládne naprosto cokoli, hodně se mi líbil taky Rockwell jako Bush), ale zbytek už prostě trochu drhnul. Slušná podívaná do zákulisí americké nejvyšší politiky, na které ale není nic zapamatováníhodného. "House of Cards" mě snad chytne víc. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film Vice je samozřejmě primárně určen po americké publikum, pak pro všechny co žijou světovou politkou, samozřejmě pro filmové maniaky a také pro blby jako já co si chtějí na Oscary vsadit nějakou tu minci. Jsem však hrozně příjemně překvapen s jakou lehkostí a v jakém tempu byl film Vice natočen. Zejména potitulková část (zhruba půlka filmu) udržela mou pozornost naprosto suveréně. Vice je velmi profesionální práce a zdá se, že Pittův Plán B vychytával v Sázce na jistotu mušky, aby si o o tři roky později řekl o Oscara mnohem silnějším hlasem. Ještě jsem neviděl Zelenou knihu, ale Vice se stal mým favoritem na Oscara, protože má v sobě neuvěřitelnou vyprávěcí dravost. Ještě po skončení jsem si pouštěl na youtube nějaký rozhovory s Dickem Cheneym a teda až na ten hrubší hlas ho Christian vymaloval absolutně dokonale, mužský střet o Oscara mě začíná hodně zajímat. Kolega claudel tady chválí Steve Carrella za Donyho, ok beru, ale já tím pádem musím zmínit Sam Rockwella, ten Bushe trefil na milimetry přesně, to už je třetí herecký super výkon v tomto filmu a jelikož nemám námitek vůbec k ničemu, dávám čistokrevnou pětku. ()

Galerie (118)

Zajímavosti (9)

  • Produkce musela Baleovi proplatit účet ve výši 3 000 amerických dolarů, které herec utratil na posilovací stroj na krk, jenž mu pomohl dosáhnout silnějšího krku, aby se více podobal Dicku Cheneymu. (Eldrick)
  • Jelikož měl Dick Cheney po většinu svého života problémy se srdcem, musel Christian Bale v rámci své role nastudovat prevenci infarktu. Tyto nově získané znalosti mu nakonec přišly vhod, jelikož režisér Adam McKay utrpěl během postprodukce lehký infarkt. (ČSFD)

Související novinky

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

16.10.2020

Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry a Jennifer Lawrence. Málokdy se vidí až takto hvězdné obsazení,… (více)

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (více)

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

19.03.2019

26. ročník Mezinárodního filmového festivalu – Febiofest přiveze do Prahy francouzského herce a režiséra Louise Garrela, který 25. března osobně uvede svůj nejnovější film Věrní nevěrní. Komediální… (více)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (více)

Reklama

Reklama