Pre Adama McKaya a jeho filmársky bag of tricks mám slabosť, ale Vice (po emočnej stránke) až priveľmi verne kopíruje hlavného hrdinu - je studený jak psí čumák. Ale ako herecky pomerne slušne zvládnutý exkurz do nedávnej histórie US to zrejme má svoje opodstatnenie. Otázka: nie je to trochu málo u projektu za 60 mega? A ešte jedna vec mi neustále behala po rozume počas sledovania filmu. Ten bonmot Billyho Wildera, keď mu Oliver Stone oznámil, že natočí film o Nixonovi: "Who wants to see a movie about THAT guy?"(9.1.2019)

• Matty

Když Christian Bale na Zlatých glóbech poděkoval za inspiraci ke ztvárnění Dicka Cheneyho satanovi, jednak si získal sympatie Církve satanovy, jednak vystihl, čím je McKayův film problematický. Bere si velmi snadný terč a Cheneyho ukazuje bez jakýchkoliv nuancí jako nejdémoničtější figuru moderních amerických dějin, zodpovědnou za válku v Iráku, mučení vězňů a mnoho dalších zločinů proti lidskosti. Přes Baleovu přesvědčivou fyzickou transformaci v mocného politika a vtipné etudy herců ve vedlejších rolích (ovšem vtipné podobným způsobem jako camea známých osobností ve Zprávařovi), jde o jednorozměrný portrét ďábelské figury bez jakékoli psychologické hloubky, nesdělující nic, co bychom nevěděli. Navíc je to film rutinně zrežírovaný, ošklivý, fádní a hlavně - oproti Sázce na nejistotu, která tytéž zcizovací postupy využívala mnohem systematičtěji - nezábavný. Elitářské povyšování se nad diváky, kterým se Vice zřejmě nebude líbit (dívka v mezititulkové scéně, sdělující své kamarádce, jak se těší na další díl Rychle a zběsile), je pak, navzdory tomu, jak vychytrale se film tváří, opravdu hloupé. 50%(25.1.2019)

Opět nadužívaný zcizovací efekt a opět neustálá snaha být nad věcí, i ve chvílích, kdy by se hodilo zvážnět a nechat danou informaci či zvrat v klidu dopadnout. A McKay se na mě z každého řádku scénáře usmívá a pomrkává, ale doteď jsem nerozklíčoval, jestli diváka považuje za nejlepšího kamaráda, nebo za natvrdlého blbce. Co je pak platné, že se Bale, Carell i suverénní Amy mohou přetrhnout, když je z životopisu legendárního chodce přes mrtvoly jen lehce kousavá satira, která v nejdůležitějších momentech pokaždé zamíří pohled jinam. Na slabší průměr to ale přesto stačí, příběh totiž i díky rázným časovým skokům chtě nechtě upoutá a na rozdíl od Sázky na nejistotu nemám pocit, že lekce z nedávné historie trvá pět hodin.(1.2.2019)

Dobrej i špatnej film. Tam, kde byl Big Short zábavnej a svěží, tak tam je Vice trapnej a otravnej. Jeden by mohl argumentovat, že je to McKayův režijní styl, ale tou svojí sugestivní montáží si akorát neúspěšně hraje na Ejzenštejna 21.století (furt vám bude cpát, jak se máte cejtit a jaký asociace máte mít... ) . Je to škoda, protože ten film se tváří intelektuálně, ale v podstatě je strašně primitivní. Všichni herci hrajou samozřejmě skvěle, jen teda ten hyperrealistický make-up možná víc škodí než pomáhá. Připadám si teď jak nějaká konzervativní republikánka (což nejsem), hejtit takhle ultra liberální film (čehož si je ten film samozřejmě sám vědom a snaží se to zahrát do outu meta humorem). Je to prostě jako dívat se na dokumenty Michaela Moora. Je to všechno strašně poutavý a člověk by tomu chtěl věřit. Ale je jen jeden úhel pohledu. Ach ta politika. Sorry, mrzí mě to:( McKayi, natoč raději Anchormana 3, prosím.(13.1.2019)

Asi havně těm, kteří ještě pořád doufají, že Oscaři nejsou o politice, byl natočen tenhle film. Já tomu všemu rozumím asi jako Kanaďan legraci, ale podle toho co jsem viděl na tom zdaleka nejsem nejhůř. Protože když se v politice nevyzná ani politik, je asi načase tenhle sport zakázat. Jestli je to kvalitně udělaná práce? Tak to určitě jo, Christian je zase špička, i když mnohem víc mě letos oslovil ve westernu Hostiles. Jestli na to ale budu nějak extra vzpomínat? No tak to těžko... Mnohem Vice se těším na film Pravda o Mynářovi. (Vancouver, Kanada)(28.12.2018)

• - Natáčelo se od 25. září do 8. prosince 2017 v Kalifornii ve městě Santa Clarita a u řeky Kern River. (BMW12)

• - Christian Bale musel pro roli Dicka Cheneyho nabrat víc jak 18 kilogramů. Podle jeho slov jedl hodně koláčů. (BarMaja)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. prosince 2018 v Los Angeles. (BMW12)