Rodinu Cheneyů najdete ve slovníku pod definicí slova "zlo". To, co tyhle zrůdy, dokázaly napáchat během Bushova volebního období je opravdu k neuvěření. Množné číslo, protože za každým úspěšným mužem hledejte ženu. Lidé velmi rádi historii zapomínají. Adam McKay si zaslouží potlesk a poděkování, že nás historii nenechá jen tak zapomenout. Prakticky po každé větě jsem musela film zastavit a jít se vydýchat a nahlas se ptát, jestli je tohle opravdu realita. Christian Bale je neskutečný a věřím, že s výkonem mu opravdu pomáhal Satan. Film sice nemá takový náboj a soudržnost jako McKayův geniální The Big Short, ale to je pro mě odpustitelná maličkost. Tady šlo o to, jak naštvaní po filmu odejdete. Já si půjdu dát skleničku něčeho ostřejšího.(13.1.2019)

Skvělý číšník v podobě Alfreda Moliny obsluhuje stůl u kterého sedí Dick Cheney...-"Dobrý večer, pánové. Dnes nabízíme nepřátelského bojovníka, přičemž osoba není válečným zajatcem ani zločincem, což znamená, že samozřejmě nemá naprosto žádnou právní ochranu. Také nabízíme mimořádnou interpretaci, kde jsou podezřelí na cizím území bez záznamů unášeni do vězení v cizích zemích, které stále používají mučení." -"To zní lahodně." -"Také máme zátoku Guantánamo, která je velmi, velmi komplikovaná, ale dovoluje Vám operovat mimo oblast působnosti řádného procesu na území, které technicky není teritoriem USA, ale kde stále máme kontrolu. A také velmi čerstvou a lahodnou interpretaci Zákona o silách v době války, která dává exekutivní větvi širokou moc zaútočit na národy nebo lidi, kteří jsou stále považováni za možnou hrozbu. Máme fakt, že podle Teorie jednoho výkonného orgánu pokud prezident udělá cokoliv, musí to být legální. Což samozřejmě znamená, že můžete dělat, co se Vám kurva zlíbí....Takže, pánové, co byste si dali? -"Dáme si... dáme si je všechny." -"Výborná volba. Děkuji."(8.4.2019)

Promyšlená satira vyprávěná typickým McKayeovským způsobem. Humorné scény se mísí s děsivými okamžiky moderních dějin neuvěřitelně přirozeně. VICE je sice dalším z Baleových hereckých koncertů, ale tahle pecka nestojí jen na něm. Adamsová nebo Rockwell zdatně sekundují. Především jde ale o svěží scénář a pojetí. Film s hodinovou potitulkovou scénou... DOMEK Z KARET nám před finálovou řadou zničili, tohle je malá náplast.(16.2.2019)

Co funguje jednou, nemusí fungovat i podruhé. Co bavilo a působilo svěže v Sázce na nejistotu, v tomto případě neskutečně otravuje. Film by místy i fungoval, ale neustále je dění narušováno různými těžkopádně působícími pokusy o osobité pojetí. Celé to tak musí táhnout a zachraňovat herci a odvádí skvělou práci. Christian Bale je působivý a i ostatní herci mu zdatně sekundují. 50%(25.1.2019)

Konečně pořádný film mezi oscarovými nominanty. Sice mi není příjemné dívat se na tu americkou politickou verbež, která rozpoutala chaos v některých částech světa, což se dodnes nedaří vrátit zpět do nějaké minimální rovnováhy. Snímek Vice se svým polodokumentárním stylem, mnohdy jízlivými komentáři, zvláštními uměleckými postupy a celkově neotřelým aranžmá diváka strhne, ačkoli jej nutí být neustále ve střehu a orientovat se mezi střídáním časových rovin, ale ani minutu nenudí narozdíl od některých osatních oscarových konkurentů. A pak je tady pan herec Christian Bale, jenž už dlouho patří mezi chameleony, a to platí i o fyzickém vzezření, dokáže se objevit jako na kost vyhublý, stejně jako pořádně přifouklý. Jeho ztvárnění Cheneyho je mimořádné, výrazně převyšuje Maleka, takže očekávám napínavý souboj v mužské hlavní kategorii. Moje milovaná Ady Adams je zase pro jednou šedou myškou, ale zásadní osobou v životě Dicka Cheneyho, konečně by toho Oscara už mohla dostat. Vedlejší mužské role, zvláště Steve Carrell jako Donald Rumsfeld, jsou neuvěřitelně přesně zahrány. Bravo a držím pěsti.(23.2.2019)

• - Natáčelo se od 25. září do 8. prosince 2017 v Kalifornii ve městě Santa Clarita a u řeky Kern River. (BMW12)

• - Bill Pullman natáčel scény pro film jako Nelson Rockefeller, ale jeho scény byly vystřiženy z finálního sestřihu filmu. (BMW12)

• - Christian Bale musel pro roli Dicka Cheneyho nabrat víc jak 18 kilogramů. Podle jeho slov jedl hodně koláčů. (BarMaja)