Smrtihlav

• Francie HHhH (více)

Snímek Smrtihlav se od většiny předešlých filmových zpracování s tímto tématem liší. Z výrazné části se totiž zaměřuje také na opačnou stranu barikády na samotného Heydricha. Ten zde není pouhým předmětem atentátu, ale důležitou aktivní postavou. Vedle příběhu Československých parašutistů sleduje film Smrtihlav i jeho život, vzestup a kariéru, kterou ukončil jako jeden z největších prominentů Třetí říše. Nejnovější verze atentátu na Heydricha tak ukazuje nejen hrdinství, ale i nelítostné zlo, proti kterému je namířené. Právě k tomuto pojetí odkazuje český název stejně jako na fakt, že Heydrich byl jedním z inženýrů takzvaného Konečného řešení židovské otázky. (Bontonfilm)

JerryPilsen

Zajímavá první půlka je strašně suše podaná,protože životopis mohl být zcela jistě natočen líp.A konec je splácanina,která operuje jen se jmény a znalé faktů spíše urazí. ()

BigJohn02

Nepříliš povedený pokus o vykreslení života a ilegální porážky zvlášť odporného kusu germánského dobytka. Film působí zejména ve druhé části útržkovitě, zkratkovitě a nevýrazně. Nic proti Jasonu Clarkovi, ale fyzicky je příliš vzdálený hnusné supí tlamě árijského podhovna. Debilitu českého názvu není třeba komentovat. ()

dansimon

Kdyby se toho chopil lepší režisér, film by měl větší potenciál. Musí se ocenit to, že celou událost okolo atentátu vzali za jiný konec. Film nepopisoval pouze atentát, ale i postavu R. Heydricha. Příjde mi že film nemá atmosféru, ani autentičnost. Zaostává jak za filmem Atentát, tak za Anthropoidem. Hodnotím 55%. ()

jirik2103

Anthropoid jasně vyhrál! Smrtihlav je jen dvouhodinový flow nějakými dějinami, díky kterým si foreigner vlastně ani neuvědomí, jak důležité dějiny to pro nás Čechy a Slováky byly. Smrtihlav se pohyboval na hraně propagandy fašismu, Anthropoid se pohyboval na hraně propagandy chrabrosti a odhodlání against všem hrůzám tehdejší doby. Disappointment! ()

Gagin

Anthropoid ve všech ohledech lepší, tady mi to přišlo místy hodně zmatené. Nevím jestli třeba ve Francii nebo Anglii o téhle události něco vědí, ale pokud ne, museli se místy dost ztrácet. ()

Liron

Moje hodnocení je určitě ovlvněno tím že jsem Čech, takže žádám víc. Je to rozhodně koukatelný film ale zcela zapomenutelný. Navíc ani herecky to nebylo nic vyjimečného. Tak nějak jsem nedokázala skoro až dokonce rozlišit, který odbojář je který. Reálie Prahy, krásné Prahy, pojaty velmi svérázně, mně to vadilo. Ale film má i plus, aspoň já vidím snahu o přiblížení RH, jeho vzestupu a nelítostnosti jako plus filmu. ()

alesandro2

Tak zde je jasné, že tento film zde bude podrobován značné kritice a hnidopišství. A je to logické. Jde o naši historii, kterou máme velice dobře zmapovanou a samotný námět byl již několikrát dobře zpracován českými tvůrci. Já ale budu k tomuto filmu milosrdný. Je určen pro světová kina, kde pomalu ani neví, kde Češi žijí. Proto toleruji, že výsadek u Plzně je asi vlastně někde u Salzburku, Praha asi ve Vídni apod. A přesná dějová linka je jim asi taky ukradená. Přesto všechno je film svižný, akční a zajímavě zpracovaný. Takže v konečném důsledku spokojenost a 64%. ()

verunecek

Velmi povedený zahraniční film o české odvaze, síle, odhodlání...a o obrovské křivdě, které se na nás němci dopustili a vadilo jim, že se tak malý státeček brání proti podrobení...ukazuje mimo jiné i život Heydricha, ne že bychom ho měli mít raději, ale uceluje se tim příběh ze všech stran. Ačkoli jsou tam nepřesnosti, je to silný příběh o silném odporu... hvězda dolů za ty nepřesnosti. ()

Vacatko

Hodně velká slátanina. Kdybych trochu neznal historii, tak nevím o co jde. Časové skoky jsou hodně matoucí a dezorientční. ()

stuj

Dyk to bylo docela dobrý. Mnohem lepší než konkurenční Anthropoid. I lepší než česká klasika Atentát. Mně se to líbilo. ()

SatanHell odpad!

Bezcenný brak . Film,ktorý by mal byť označený ako nepravdivý a zavádzajúci diváka na cestu klamstva s cieľom očierniť postavu Reinharda Heydricha len preto,že to bol jeden z najväčších nacistiských pohlavárov.Pre mňa je tento film tak bezcenný ako keby maďari robili film o Jánošíkovi. Týmto sa ale nechcem nijak dotknúť Maďarov. :) ()

722018954

Film o Čechách bez Čechů. Nepořádek ve scénáři, události které se staly - ale jinak než ve filmu. Zmršená práce cizinců. ()

milos.bradik

Bohužel, tento film mne zklamal, jsou to sice tři hvězdičky, ale velmi slabé. Ve srovnání s Atentátem jsem měl chuť dát tomuto projektu jen dvě, ale nakonec jsem si řekl, že to musím brát trochu jinak. Osobně bych nevěřil, že to natáčeli v Praze, protože to působí strašně. Film o atentátu, který se odehrál v Praze a kde to město na mne působí jako někde na Balkánu. Atmosféra strachu a válečné hrůzy je sice dobrá, ale jinak ve filmu nefunguje nic. Velmi mi vadí i to, že se film nedrží faktů. Například ty nesmysly okolo smrti dvou ze tří králů Morávka i Mašína. Je to zde podáno naprosto jinak než se to stalo ve skutečnosti. ()

stanslon

Dvě hvězdičky jsou příliš, ačkoli takový Američan by dal sedm, dávám jednu. Další komentář snad ani není nutný. Ti dvouhvězdičkáři to říkají za mne. Jen nemohu najít způsob, jak na té inovované stránce tu hvězdičku vložit. ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata