poster

Anthropoid

 • Velká Británie

  Anthropoid

 • Francie

  Opération Anthropoid

 • Slovensko

  Operácia Anthropoid

Historický / Thriller / Válečný / Životopisný

Velká Británie / Česko / Francie, 2016, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Happens
  ***

  Iritovala mě angličtina v českém prostředí. Ale chápu, není to určeno pouze českému publiku. Asi se mi líbila původní verze filmu víc, což mě poznamenalo tak, že jsem něco od filmu očekával... Film mě nedokázal vtáhnout do děje, cítil jsem skrz některé slabší herecké výkony (Marcin Dorociński) jakousi divadelní umělost, která mě provázela celým filmem.(30.10.2016)

 • Pedestrian
  ****

  Je fajn si po delší době u filmu zase zafandit. Geislerka castingovej fail, závěr v kostele, kde naši kosí jednoho nácka za druhým, úsměvný, zvlášť, když si pak na wikině přečtete, že na straně Třetí říše byli při bojích v kostele tři lehce ranění. :) Ale o to to bylo větší zadostiučinění. Bavilo hodně.(22.1.2017)

 • Hunt
  *****

  Velice věrně zachycené, upravené jen pro potřeby vyprávění, aby se umocnil dojem a objasnilo jednání postav. Celé to mělo atmosféru, včetně skvělého zabarveného obrazu a hereckého obsazení. Velmi mne potěšilo, že se natáčelo často i na reálných místech - v místě atentátu (v Libni) to vypadá již zcela jinak a místo bylo nahrazeno křižovatkou u Bílkovy vily (blízko Chotkových sadů). To, že Čechoslováci mluví anglicky (s českým přízvukem) je zcela pochopitelné, neboť film s titulky by se těžko prodával - tvůrci pro mne vše vykompenzovali tím, že obsadili mnoho českých herců a to i do dosti výrazných rolí. Jedině co mne mrzelo a přišlo mi zbytečné je, že v 2/3 filmu je ve dvou - téměř na sebe navazujících záběrech - jasně vidět na domě připevněná reklama- (novodobové) logo Pilsner Urguell a po chvíli dokonce na Gambrinus. V dnešní době mi nepříjde tak složité, aby to bylo digitálně odstraněno - stejně jako mohla zmizet socha T.G.Masaryka na Hradčanech.... ale v rámci celku jsou to opravdu zbytečnosti a malichernosti. Je to poctivá práce a velice povedené dílo. V neposlední řadě kamera (samotného režiséra) je naprosto skvělá (čemuž pomáhá i povedený střih), vždy se drží jen polocelky, aby zůstala atmosféra a často těkavá a neklidná kamera zůstáva stále sledovatelná a jasně pochopitelná situace. Ve výsledku i takové "Hollywoodské" zpracování závěru, kdy se Gabčíkovi zjevuje jeho milá mi nepříjde "mimo mísu" a zapadá do srozumitelného zpracování daného tématu. Další filmy s tématem útoku na Heindricha: Já jsem velmi spokojen a pro mě nej zpracování tohoto silného příběhu.(2.10.2016)

 • -OverLord-
  *****

  Možná jediný koprodukční snímek svého druhu, který kompletně v angličtině vypráví takto strhujícím způsobem ryze českou zásadní historickou událost. To celé za obsazení áčkových zahraničních i českých herců. Napětí, akce, emoce a špičkové herecké výkony. Ačkoli osud skupiny zná snad každý, nikoho film rozhodně chladným nenechá.(7.10.2016)

 • *CARNIFEX*
  ****

  O atentáte na Heydricha som vedel akurát toľko, že bol spáchaný "akýmsi" Slovákom. Okolnosti nepoznám, ani som sa ich nesnažil zistiť, lebo pokiaľ sa objaví snímok ktorý má predpoklady byť serióznym, pričom by mal byť spracovaný na základe historických faktov, malo by sa mu dôverovať. "Anthropoid" mám v merku od začiatku ako bol naplánovaný, a tak som naozaj rád že po žiadnej stránke nesklamal. "Valkyra" sa mi ale predsa len páčil o niečo viac, čo zrejme možno pripísať hereckému obsadeniu.(21.10.2016)

 • - Spoiler: Ve filmu je několik nejistých věcí, například, že Josef Bublík (Sam Keeley) z kostelního kůru spadl. Nebo jestli Jan Kubiš (Jamie Dornan) trpěl panickými záchvaty. (sibuk)

 • - Aj napriek tomu, že bol Jozef Gabčík (Cillian Murphy) slovenský vojak, v scéne v kostole kričí "We Are Czechs". (Marchelinko)

 • - Režisér Sean Ellis dost dlouho trval na tom, aby se ve filmu objevila scéna s oběšenci v ulicích Prahy, čímž měl být zdůrazněn tvrdý okupační teror. Historičtí poradci mu tuto vizi vymluvili. (infected)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace