Složka 64

• Dánsko Journal 64 (více)

Podivné lékařské experimenty, zneužívání a převýchova „necudných" dívek. Do rukou detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q se dostává další nevyřešený případ. Jak souvisí děsivé, půl století staré tajemství opuštěného ostrova Sprogø se třemi mumifikovanými těly nalezenými za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? A komu patřila čtvrtá, prázdná židle u prostřeného stolu? Mrazivý detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena. (Aerofilms)

deLaFere

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nakonec zvítězila slušná atmosféra snímku, byť scénář je slabší. Oslí můstky, dost zkratkovité a povrchní. Materiál je na seriál a ne na film, logicky pak musí děj pokulhávat, protože zjednodušení je nezbytné. V každém případě je cenný jiný náhled na imigranty, kdy se dnešní kinematografie hemží protiuprchlickými snímky, tento je v tomto směru převážně pozitivní, vše nemůže být jen špatné, ne? ()

Mngwa

Tohle je můj v pořadí druhý film s oddělení Q. Jednoznačně zatím nejlepší a doufám, že ne poslední. ()

RajAthen

Série s dobrým základem, ale vzrůstající kvalitou předvedla v - alespoň zatím - posledním díle to nejlepší. Je to "obyčejné" krimi, které má tak nějak vše, co by od něj člověk chtěl a čekal. Jak je navíc produkce ze Severu, dostane se Vám pod kůži i místní zasněná atmosféra. Dobrý děj i ústřední duo bez výmolů krásné utáhne celou stopáž. Za sebe nemám, co vytknout. ()

Psycho.R

Poprvé jsem se u adaptace této knižní série celkem bavil. Přibyl totiž černý humor, kterým jsou knihy plné a alespoň trochu se postavy chovají tak, jak mají. Assad je tu sice pořád prezentován jako policista, který má zbraň a ne jako pomocník, ale zvládl jsem to přejít. Hodně mi chybí Roza taková, jaká je v knize, tedy výstřední schizofrenička. Příběh byl hodně okleštěný a nález za zdí byl přesunut z konce rovnou na začátek, ale přežil jsem to. Poprvé jsem neviděl film ihned po přečtení originálu a asi to ovlivnilo mé hodnocení, protože už jsem nějaké situace pozapomněl. ()

gemi

Další velmi slušná kriminálka á la Cold Cases s mysteriozní a nepříjemnou retro atmosférou. Vtáhne hned od začátku, ve dvou třetinách lehce ztratí dech a v závěru vygraduje. ()

bearmeedek

Moje první setkání s tímto Oddělením. V první řadě jsem ocenil, že se nejedná o za každou cenu "seversky chladný" film. Že je to normální kriminálka s pěkně poskládaným dějem. Dvě časové linie, kde výlety na tajuplný ostrov by mohly působit i jako sci-fi. Krásné tempo, které není ani zděšené ani pozvolné. Styl opravdové kriminálky, jakou jsem už dlouho neviděl. 90%. ()

ER

Silné téma, rezonující nejen v hlavách hlavních postav. A hlavně poctivé a kvalitní krimi, na které jsem si v rámci této filmové "Q série" zvyknul. Jen škoda přehnaněho finále. ()

Nix

Upřímně tenhle díl mne bavil nejméně. I když má největší hodnocení, ale pořád si myslím, že je to lepší než i ten nejlepší průměr. Pořád tam je to jiný a to mne na tom prostě baví. Jen ze zvědavosti bych se na další případy rád podíval. ()

rublik05

Třetí a prozatím poslední případ Oddělení Q, Složka 64, nijak nevybočuje z kvalit stanovených předchozími díly této kriminální série. Znovu zde máme drsnou a tajemnou záhadu, které se detektivové Mørck a Assad snaží přijít na kloub, tentokrát s větším přesahem do reálného světa, respektive reálných problémů současnosti. Díky tomu tak Složka 64 působí mnohem více realisticky, u předchůdců se občas stávalo, že v určitých chvílích snímek působil dost nereálně, což se tentokrát povedlo do jisté míry eliminovat a celkovému vyznění to velmi pomohlo. Atmosféra je opět nesmírně temná a napínavá, herci jsou tradičně výborní, děj má spád, gradaci, nenudí. Finální zakončení mohlo být malinko odlišné a odvážnější, nicméně to je z mého pohledu asi jediná výtka. Velmi doufám, že se nakonec nejedná o poslední díl série, že se s detektivy z Oddělení Q ještě budu moci někdy setkat. Tuhle sérii jsem si každopádně moc užil. Za mě druhý nejpovedenější díl, hned po Zabijácích, kteří u mě pořád ještě o kousek vítězí. 8/10. ()

Hellknight12

Za mňa zatiaľ najlepšia časť z celej série. Som zvedavý ako dopadne Marco. Nebudem zbytočne písať. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa 95%. ()

GudMen

Arcel tentokrát nekroutí nožem jen v útrobách svých obětí (a občas diváků), ale i v národních dějinách. Přesto z toho nevykřesal nic víc než další průměrnou kriminálku z dánského podsvětí. Jestli jste si po projekci kladli otázku, jak to, že jste tak brzy přišli na to, v čem spočívá hlavní twist, tak je to proto, že zde není nic opravdového, nic ze života, ale jen stokrát převařená témata a postupy. ()

celticek

Tak u mě je to jasné : 1.místo - o parník Zabijáci, 2.-3. místo Vzkaz v láhvi + Složka 64 a nejslabší je na 4. místě Žena v kleci. Severské kriminálky mi sedí, dvojice detektivů funguje parádně. Trochu mě překvapil sentimentální závěr, ale asi je to kvůli ukončení série. ()

speedy7929

Zatiaľ najslabší diel z tejto Danskej série krimi. Chýbalo tomu niečo z minulých dielov, také to tajomno a napätie. /50% ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů