geimz

Ešte o kus lepšie než výborná "jednotka", s premakanejším dejom, viacerými zvratmi a novými postavami. Dej je krásne nelineárny, človek nikdy nevie, čo ho čaká za každým rohom a istý si je len tým, že v závere antagonista skončí s guľkou v tele. Leone je jedinečný režisér, pretože vie (za pomoci Morriconeho hudby) vytvoriť neopakovateľnú atmosféru a diváka počas stopáže filmu chytiť a nepustiť, zaujať príbehom, postavami, kamerou, strihom. Naozaj si neviem vybaviť filmy iného režiséra, pri ktorom by mi čas ubiehal podobne rýchlo. Piatu hviezdu si schovám (dúfam) na záverečný diel. ()

H4ku11

Clintovi pribudol výborný parťák aj súper, i keď sa jedná o toho istého herca, ale myslím, že lepšiu postavu. O stupienok vyššie než predchádzajúca časť. Hudba parádna. ()

Jaro_slav

Trochu jako John Wick 2. Více neznamená lepší. Větší rozpočet je vidět jen na pestřejších lokacích, technicky je to furt dost mizerný, především nazvučením. Ale obsazení dvou hlavních (anti)hrdinů funguje dobře. ()

Klajnik

Z dolarové trilogie nejvyváženější a snad i nejkrásnější díl. Po stránce scénáře i měřítka je však silnější Hodný, Zlý a Ošklivý. Pro Hrst Dolarů podle mě není nutno vidět, ale zbylé dva díly za to stojí. Pozdější Tenkrát na Západě je snad krásnější film než celá dolarová trilogie dohromady, ale je také docela utahaná - divák už musí být trošku fajnšmekr. Anyway - právě Pro Pár Dolarů Navíc je ideální kousek, se kterým začít. Scénář je dobrý. Jsou zde komediální momenty, dobře vygradované přestřelky, geniální hudba Morriconova hudba - bez níž by Leoneho filmy byly možná jen z půlky tak působivé, dobrá chemie mezi dvěma protagonisty, skvělá nastoupení postav na scénu i skvělé zakončení celého příběhu. Zde má zkrátka Leone vše pevně v hrsti. Když si plukovník přebírá odměnu za zločince, kterého ulovil a ptá se na dalšího hledaného, tak se dozví, že už tu někdo byl před ním a střih diváka přesune na pohupující se kvér u Eastwoodova pasu, který zrovna přijíždí do města hledajíc novou oběť, tak se ví, že Leone přesně ví, co dělá. Fakt, že si Eastwoodův blonďák zahraje karty o život své oběti (i když by ji nejspíš zastřelil stejně), jednou rukou si seřeže a pak se vystřílí z prekérní situace v nesmrtelně atraktivním záběru, to jenom dokládá. Nakonec blonďák odebere zdejšímu pokřivenému šerifovi odznak, hodí ho do klobouku nějakému postávajícímu s tím, že potřebují nového šerifa, načež naskočí na koně a odjede z města - what a introduction of character. Taky mě napadá, že volné pončo, které je pro Eastwoodova blonďáka značně typické, poskytuje jistou výhodu. Nepřítel nevidí, kde přesně se nachází Blonďákovo ruka. ()

jilda

Jako vždy skvělému a tvrdému Eastwoodovi zdatně sekunduje Lee Van Cleef, scéna s dalekohledy a následné vzájemné sestřelování klobouků mě vždy dostane.Super svou malou roli zahrál Klaus Kinski jako divoch , nechápu jak dokázal tak krásně škubat koutky úst, já bych o něj tu sirku neškrtal..... ()

no2

9/10 - O druhém pokračování trilogie platí na vlas to stejné, co jsem uvedl u ´jedničky´. Opět je to za 9,5, i když zejména díky roli Lee Van Cleefa je tento film možná o trochu lepší a zase o píď dál k bezchybnosti C'era una volta il West... ()

hnkflknk

Kulky sviští, drsní chlapi hrají hru "největší tvrďák divokého západu". Bohužel, já na tvrďáky zas tak moc nevěřím a spíš se některým "tvrdým" scénám usmívám. Nevím, čím to je, ale westerny asi nebudou nikdy v mém žebříčku oblíbených filmů, nemám na ně prostě chuťové (smyslové?) buňky. Přesto si zaslouží můj obdiv herecké výkony, dobře propracovaný scénář a výborně vedená režie.90% ()

Chosé85

Pro pár dolarů navíc byl pro mě opět filmem, který potvrzuje, že v dobách minulých, které jsou nenávratně pryč, se točily skvělé filmy, jež nemusí být vůbec okázalé, ale stejně jsou úchvatné svou ojedinělou atmosférou. Navíc je to film od Leoneho podbarvený skvělou a chytlavou a notoricky známou hudbou Ennia Morricone a samozřejmě nemůžu zapomenout na hlavní herecké duo - Clint Eastwood a Lee Van Cleef. Oba to byli lovci lidí, chlapi, kteří ještě měli koule, jejichž cíle ale byly nakonec odlišné. Ti dva proti typické bandě desperádů, kterým dominuje Klaus Kinski a výborný hlavní záporák (psychicky narušený) Gian Maria Volonté. Já jsem takových filmů moc neviděl a je to pro mě velice příjemná změna. Jeden z nejlepších westernů, jak má být...90 %. P.S. Velice mě mrzí, že se tento typ filmů už netočí... ()

Gagner

Po shlédnutí prvního filmu ze slavné trilogie jsem si ihned opatřil tento, tentokrát už s velkým očekáváním. Bohužel mě zklamalo, že filmy mezi sebou nikterak nenavazují, a herci mají jiné role.To je však vedlejší, co se týče tohoto příběhu, opět má něco do sebe, je zábavný a více propletený. Větší rozpočet jde poznat a Sergio Leone se zkrátka začal předvádět v plné síle. Clint Eastwood si stále drží svůj drsný charakter a jeho hlášky jsem si opakoval celý týden po shlédnutí. "Who say I was joking?" ()

Kroupa

Bravurní stylový film, dramatický a provázený cynickým humorem. Střet Eastwooda a Van Cleefa, prolínající podélně filmem, je plný napětí a zároveň hravosti. Oproti prvnímu kusu trilogie dávám finální hvězdičku navíc minimálně za skvělé počty v závěru. ()

tom.cube

Původně jsem dal 4 hvězdičky, ale čím déle si ten snímek přehrávám v hlavě, všechny ty drsňácké pohledy Clinta i Van Cleefa, neuvěřitelně charismatický záporák Indio, úžasná hudba (až hypnotizující motiv hracích hodinek) a jak je u Leoneho zvykem, tak i velmi emocionálně vypjatá závěrečná přestřelka... Zkrátka nejde nedát plný počet, tohle je kultovní záležitost. Zatím jsem neviděl Good, Bad and Ugly, ale již teď mohu říct, že se mi dolarová trilogie velmi zamlouvá. ()

Kratoc

Clint Eastwood natočil už i lepší westerny, na druhou stranu kolik bylo natočeno lepších westernů celkem? Moc jich nebylo a spočítal by je na prstech jedné ruky i člověk, který pracuje celý život na pile. ()

zdenur

Nejcoolovější western vůbec. Všechno v dokonalém souladu a rovnováze. Úžasný příběh, obsazení, hudba.. ()

Greg25

Jak já tuhle volnou trilogii miluju. :-) Každý ze tří "dílů" je točen v trochu jiném stylu, každý je přitom dokonale věrný žánru westernu. Neopakovatelná atmosféra, hudba, Clint Eastwood, jehož pistolník v ponču je neodolatelně mužsky přitažlivý, Divoký západ se vším všudy... 100% ()

LucyW.

Hodný, zlý a ošklivý je lepší (ale to v porovnání s prakticky čímkoliv), ale Pro pár dolarů navíc mám radši. ()

Maryinka

Film se zajímavou zápletkou, perfektními hereckými výkony, napínavými přestřelkami, skvělou režií a především báječnou hudbou. Kdybych se kvůli pomalému tempu a delší stopáži místy nenudila, jásám. Takto však musím "pouze" za čtyři. ()

VictorMartel

Film není pouze plátno, cívka nebo jakákoli nosná technologie, film není ani jen práce vedoucí ke vzniku nosného materiálu, je vlastně komplexem zahrnujícím proces tvorby i kulturu jejího přijetí a využití diváckým diskursem, tedy jakýsi nezanedbatelný kus života a energie, jež mohla být věnována třeba politice, dětem nebo vědeckému bádání. Hluboký režisér zná hodnotu času a dovede pochopit, že jeho vlastní invence a koncentrace zdaleka nejsou jakýmisi soběstačnými vklady. Jsme to nakonec my, kteří svými argumenty prakticky rozhodujeme o hodnotě vyprávění, a to jakéhokoli. Zde ohromujícím momentem je mi tíživá El Indiova vzpomínka, v níž se oběť jeho násilí raději sama vzdává života, než aby v něm pokračovala potupena. Tehdy poprvé zahlédne zmar, který šíří. ()

reich

Pokračování Dolarové trilogie nám představuje protentokrát dva lovce Monca (Clint Eastwood) a plukovníka Douglase Mortimera (Lee Van Cleef) zločinců, kteří se snaží najít nemilosrdného banditu India. Druhý film Sergia Leoneho je podle mě o dost slabší, vlastně nejslabší z celé série a film je zbytečně dlouhý. Co se musí nechat, tak je to, že k Eastwoodovi přibyl Lee Van Cleef a v roli jednoho z banditů si střihl Klaus Kinksi. 80% ()