Dramatický příběh vznikl podle stejnojmenného autobiografického bestselleru Lorenza Carcaterry a představuje kontroverzní vyprávění o událostech, které nemilosrdně ukončily dětství čtyř chlapců a uvrhly je do světa nejhrubšího násilí. Ani po mnoha letech bolestivé vzpomínky nelze vymazat: svět Pekelné kuchyně jim nabídne možnost vyrovnat staré účty... (Universal)

Nag0

Kuchyňa bola plná hviezdnych gurmánov, ale aj tak sa im nepodarilo dosiahnuť gastronomickú nirvánu. Príbeh sa zdá byť úprimný, citlivý, snažiaci sa priblížiť divákovi osud štyroch chlapcov, ktorým ako aj keď nie anjelikom, bolo dopriaté prejsť si niečím, čím by si nemalo prejsť žiadne dieťa. Všetci hrajú obstojne, no nikto naozaj nevyniká. Scény sú občas (hlavne v druhej polovici) zmätočné, a boli chvíle keď som presne nevedel, o čo sa kto práve snaží. Je to dlhý film, ale cítil som, že predloha bola obsiahla a zopár postáv potrebovalo viac priestoru (opäť viac-menej v druhej polovici). Kritiku by som ukončil poznamenaním, že som nepociťoval nejaké autentické emócie z hercov v istých momentoch stopáže. Boli tu ale aj dobré momenty čo sa hereckých výkonov týka, taktiež zaujímavý príbeh, jeho vrstvy, rozvetvenie a konečné rozuzlenie. Takže veľa hviezd určite z kuchyne uberať nebudem. ()

monny9

Toto je môj najobľúbenejší film. No.1...Veľmi ťažký námet, ťažký psychosomat...Váž si rodinu, váž si priateľov a váž si sám seba ! Váž si zdravie a váž si to, čoho by si sa normálne nedočkal-objatie a lásku. ()

Bizap123

Opravdu dlouho jsem přemýšlel, zda-li dát 5 hvězd či 4 ale nakonec 4. Proč? Námět je bezpochyby kvalitní, ale scénář má své mezery, chvíli mi přišlo, že je tam toho trochu moc buď by si zasloužil o 15 minut déle nebo osekat. Když prihlednu k tomu, že jsou filmy u kterých mi spadne brada, tak nemůžu s čistým svědomím říct tohle v tomto případě. Výkony herců jsou ovšem, dle mého názoru skvělé, z vedlejších roli se mi líbil zejména Dustin Hoffman, ten vystupoval z davu, řekl bych. Režie a návaznost filmu byla zkrátka tristní, tak jak jsem již řekl, zasloužila by si více. ()

pecolik

Vůbec nechápu, že mi tento film až do dneška unikal. Silný příběh a navíc zahraný spoustou hvězd devadesátek a ještě navíc neobyčejné finále. ()

kopy123

POCTIVÉ 4/5, SKVĚLĚ PROPRACOVANÝ SCÉNÁŘ, HERECKÉ VÝKONY (MILE PŘEKVAPIL BACON, COBY NECHUTNÝ PEDOFILNÍ, NÁSILNICKÝ BACHAŘ, OD DE NIRA A HOFFMANA JSEM ČEKAL VYSOKOU ÚROVEŇ, KTERÁ SE POTVRDILA). PRVNÍ POLOVINA FILMU (V MLÁDÍ) AKČNĚJŠÍ A CELKOVĚ ZAJÍMAVĚJŠÍ 5/5, OPROTI TOMU DRUHÁ POLOVINA FILMU UŽ MÉNĚ POUTAVĚJŠÍ, KDY SE VŠE TOČILO KOLEM ZINSCENOVANÉHO SOUDNÍHO PROCESU O OSVOBOZENÍ 2. KRIMINÁLNÍKŮ A SAMOZŘEJMĚ POMSTĚ PEDOFILNÍM DOZORCŮM 3/5. SKVĚLÁ UKÁZKA TOHO, JAK VÁM MŮŽE JEDINÁ CHYBA ZNIČIT CELÝ ŽIVOT... ZAPAMATOVAL JSEM SI JEDNU PASÁŽ Z FILMU, KDY DE NIRO COBY KNĚŽ ŘEKNE MLADÉMU LORENZOVI : ,COKOLIV JSTE UČINILI JEDNOMU Z MÝCH BRATŘÍ, MNĚ JSTE UČINILI.' ()

Elanornegra

Príbeh, ktorý začínal ako klasická gangsterka, fakt mi pripomínal goodfellas. Avšak odkedy chlapci odišli do ústavu… nabralo to temný, depresívny podtón. Výborný scenár a skvela réžia. Obsadenie v podobe Róberta de Nira, Brada Pitta, Kevin Bacon, Dustin Hoffman v mini rolí, a mnohí další. Fakt tie 90. Roky produkovali top drámy. Skvela hudba, ale aj slušný záver aj keď nie práve dramaticky skôr o kamosoch až za hrob, a vyššom principe morálnom Róberta de Nira….. 95% ()

frasier

Strhujúce, nervy drásajúce a priam dokonalé spracovanie predlohy Carcaterru. Ľudia ktorí vyrastali na prelome 90ich a 2000ich rokov ako ja, budú možno v obraze pri prirovnaní - typická sobotná markízovka po 23:00. V tej dobe šli najlepšie krimithrillery na 6ich programoch ktoré človek chytal na terestriálnom vysielaní práve na tomto kanály no a ja som mal to šťastie, že napriek tvrdej téme som tento film videl. Odvtedy som ho niekoľkokrát pozrel znovu a stále sa mu nedá nič vytknúť, herci, spád, atmosféra, casting - (Pitt, Bacon, de Niro, detskí herci...) Ak máte radi temnejšie témy, ťažšie drámy určite tomuto filmu dajte šancu. ()

CreepyJoe

Skvělý film, který je stejně založen na pravdě asi jako Blairwitch. Přesto stejně po třiceti letech existují lidi, kteří si myslí, že je to pravda. Kvalitu snímku to ale nijak nedevalvuje. Skvělé herecké výkony, nejvíce mě pak zaujala vedlejší postava toho tlustého mafiána, naprosto geniální. ()

Filumena

Silný příběh. Herecké obsazení mne zaujalo a nelituji. Robert De Niro a Dustin Hoffman dokonalí i ve vedlejších rolích. Nějak mi tento film roky unikal a teď jsem jej shlédla jedním dechem. ()

milos.bradik

Myslím, že tomu chyběl trochu větší spád, místo to bylo hodně popisné i když bylo jasné co přijde. Mezi herci vynikali hlavně Robert de Niro, Dustin Hoffman a Vittorio Gassman, představitelé hlavních rolí byli trochu slabší, ale celkově si to 80 % zaslouží. ()

peproch

Mně se zdálo že film uměl vybrat r rozsáhlé předlohy správné scény. Je tedy příběhem o nepřiměřeném utrpení chlapců, o nepůvodnosti zla ale o jeho vyvolání a ospravedlnitelnosti pomsty a úloze ženy a kněze jako doprovazečů. Nej role Minnie Driver, myslím. ()

davidb

silný film, no neskôr sa zistilo že si ho autor komplet vymyslel. Aj keď zneužívanie detí sa isto deje a je to svinstvo ktoré treba potrestať. ()

Kelinej

Život je už beztak dost dramatický, proto u filmů dávám přednost lehčím žánrům. Toto je jedna z výjimek, která mne dostala, ba i rozplakala. Barry Levinson patří k režisérům, kteří vědí, co chtějí točit, i jak na to. Navíc vidět vedle sebe na plátně De Nira, Hoffmana, Pitta, ale i další je vrcholný zážitek. Příběh plyne tak, že ani nevnímáte čas, a atmosféru, včetně vizuální stránky, má dokonalou. Marně hledám, co bych vytknul... ()

Edus

Příběh, který pro mě naplňuje definici dramatu; až na jedinou věc: chybí v něm skutečná katarze, resp. naplno odhalené přiznání, že katarzi prožít nelze, protože se staly příliš strašné věci. Tenhle moment je myslím nejlépe ilustrován scénou, kdy hlavní hrdina hledá útěchu v modlitbě, ale ta ho opět jen přivede k utrpení minulosti. Je to neúplné vítězství nad úplnou prohrou. ()

ROSTABAR

Docela drsné. Já zažít to co ti kluci, asi také budu myslet na pomstu a asi se nelze divit, že někteří z nich se dostanou na šikmou dráhu. ()