Lost in Space (TV seriál)

Sci-Fi / Drama / Dobrodružný

USA, 2018, 9 h 22 min (Minutáž: 48–66 min)

Originální seriál jsem neviděl, ale film se mi proti obecnému hodnocení opravdu líbil... Být to vysíláno na Disney Channelu tak to má rakerový úspěch... Od Netflixu jsem čekal trochu víc... Ano je to natočeno kvalitně a levné to určitě nebylo... Je to rodinná sci-fi zábava, ale i přesto, je to místy trochu moc pomalé, je tam i na rodinný seriál trochu moc hloupostí a dějová linka s Dr. Smith je vysloveně dementní!!! Jinak OK a protože "ztraceni ve vesmíru" jsou vlastně až po první sérii, tak jsem na tu druhou opravdu zvědavý... 1. série 59%(6.5.2018)

• cejkon

Je to sracka. Je to sracka. Je to sracka. Ok, takze jsem si ulevil. Opet dalsi serial jako pres kopirak s ostatnimi. Skupna lidi nekde zustane (dosadte budoucnost, minulost, ostrov, zakladna, vesmirna lod atd atd.) Resi se hlavne mezilidske vztahy a dalsi pribeh je upozaden. Z kazdeho dilu je tam tak 10-15 minut opravdoveho deje. Kam se podely epizodisky zamerne serialy? Nezavny, nudny, bez spetky originality. Ach jo. Drahy Netflix, jdi s timto konceptem k sipku!(2.5.2018)

Upřímně nevím co si mám myslet. Stará verze Lost in Space mě nějak neuchvátila. Tahle nová taky skoro vůbec. Serial má to štěstí, že do něj evidentně Netflix napumpoval nemalé množství peněz a je to i znát na kvalitě. To herecké obsazení a nelogičnost je místy až na pěst, doted nechapu asi tisic kroku co udělala postava Dr.Smithe po shlednuti celeho serialu. Parker Posey jako Dr.Smith je tak nešťastná volba, že ji podle mě do role obsadili jen díky tomu, že má obličej do kterého by si nejraději každý kopnul (a tenhle pocit jsem měl už od prvního dílu) a ten násilný důraz na rodinné drama tomu taky nepomáhá. Jasný, chápu že se tohle snaží být rebootem, ale proč je většina dílu rozkouskovana na "táta by měl byt tátou, malej kluk si maluje svůj svět, zlá paní zase něco dělá, pubertačky maj prostě... pubertu" a šmitec. Serialu by prospěla trocha surovosti, protože hned po druhym díle dostane divák pocit, že nejde o přežití na nehostiné planetě, ale jde o nějaký šílený rodinopolitický drama.(15.4.2018)

Po mírným rozčarování nad tím, jak nešikovně je tu skloubenej scifi survival s rodinným dramatem a po odpadnutí mojí ruky po mávání nad tím, jak tady ty postavy řeší a hádaj se o ptákovinách (v kontextu k tomu, že maj co chvíli zdechnout) v situacích naprosto nevhodných... jsem se nakonec i bavil. Jsou na tom vidět prachy, muzika tomu dává šťávu a pokud to člověk bere jako poměrně oddechový scifi, ač s docela nevyrovnaným... jak to říct... stylem(? - občas až moc cíleno na děti, občas docela drsný, občas se snaží i o zapojení psychologie)... tak je to příjemný pokoukání, kde se člověk i ty postavy nakonec docela oblíbí. Až na Dr. Smith, ta je na přesdržku už od začátku a vlastně až v poslední epizodě to trochu zachránila.(7.5.2018)

Perfektní vizuál bohužel degraduje naprosto otřesný scénář. Typicky americká snaha aby se stále něco dělo, ve finále působí jak když si místo elity lidstva na výlet vyrazili osazenci Jedličkova ústavu. A věřím že i ti by se s některými sitiacemi vypořádali daleko lépe. Pokud je vám méně jak deset let, budete pravděpodobně nadšeni.(27.4.2018)