Ježek Sonic

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2020, 100 min

Nebylo to vlastně vůbec zlé. Jim hraje klasicky sám sebe, Sonic dělá blbosti ve stylu Flashe, jeho parťák s přezdívkou Donut Lord (James Marsden) je obstojnej a dá se na něj koukat. Film na vás kromě někdy velmi slušné audiovizuální podívané sype především vtipy a hlášky takovým způsobem že je toho humoru ke konci až až (nicméně dobrá polovina jouků šlape na výbornou). Nechybí zde několikafázový boss fight s vynálezem doktora Robotnika ani zlaté kroužky a místy z toho čiší smysl pro detail. Čekal jsem to vlastně mnohem horší a vyšla z toho nakonec pěkná sedmička z deseti alias 4* (neplést se Star Trekem, tam je Sedmá z devíti). Vlastně si to může úplně s klidem vytřít zadek s Detektivem Pikaču, kterej měl sice parárdního dabéra ale tím to haslo. Sonic je film pro všechny věkové kategorie a hodil by se spíš na letní program kina ale myslím, že ani v únoru tím nepohrdnete. Máte moje vřelé doporučení. Jo a když to půjde a vaše kino vám to dovolí dejte to v originále. P.S. Ty oči mohli být lepší ale pořád Sonic vypadá líp než jeho první inkarnace. Jo a doufám že tomu odklepnou dvojku a Carrey tam bude zas.(14.2.2020)

Ježek Sonic, nejrychlejší bytost ve vesmíru, se schovává na Zemi. Nebo spíš schovával, protože po jednom průšvihu se o něm ví a po krku mu jde jak armáda, tak šílený vynálezce Robotnik. A Sonic tak musí spolu lidským kámošem Tomem vymyslet, jak z toho ven. Celovečerní dobrodružství podle slavné série počítačových her je neurážející a pohodová rodinná zábava, která se ale až příliš pokouší držet vyjetých kolejí a od ostatních ji nakonec odlišuje hlavně samotný hrdina, který je hrozný sympaťák.(20.2.2020)

Postava Jim Carreyho bylo to jediné, co mi film kazilo. Ale ne tolik, abych odebrala hvězdu, Tohle tvůrcům opravdu vyšlo. Nejen, že je film opravdu vtipný. ale povedlo se jim i pár opravdu chytrých joků. Odkazů na moderní i oldschool kulturu tam bylo požehnaně a všechny pobavily. Ježek je roztomilý a jsem moc ráda, že ho po návalu kritiky opravili. James Marsden na plátně se Sonicem fungoval taky moc dobře. Opravdu jsem si to moc užila. Je to jízda hned od začátku a nemá to moc hluchých míst. 5*(17.2.2020)

• legatio

Jelikož jsem Sonica za mlada nehrál, nostalgie mě minula a viděl jsem jen další film pro lidi mladší 8 let nebo trpící mentální poruchou. Jim Carrey opět ukázal, že dokáže být neuvěřitelně trapný. Co se týče příběhu, od začátku všichni ví, jak to bude probíhat a i jak to skončí. Vizuál je ok. Obsahuje potitulkovou scénu.(19.2.2020)

• Ryuuhei

Když vidím tak vysoká hodnocení, již mi nic nebrání ubrat z původně zamýšlených slabých tří hvězd. Film jako takový potěší skalního fanouška - odkazů na herní předlohu je mnoho (ježuří válečníci, houbovitá planeta...), ale kromě toho nenabízí nic, co by vyloženě potěšilo běžného, dospělého diváka. Jako film mířený na mladší publikum si s logikou hlavu neláme. Že je lidský hrdina celostátně hledaný a v klidu si nakráčí s průkazem do budovy v San Franciscu, že se na dálnici odehrávají absurdní dopravní kalamity a všem je to jedno, nebo že Sonic z neznámých důvodů sice manipuluje s časem, ale už nevyběhne budovu a musí se kvůli němu odemykat dveře zevnitř, to je jen vzorek mnoha dalších nesmyslů. Jim Carrey jako Robotnik (Eggman) skutečně neoslnil, přehrával a nebyl kdovíjak sympatický. A to ani celkový humor, který prostě nefungoval, byl trapný a tlačil na pilu. Sonic byl na druhou stranu docela fajn, i když bylo vidět, proč tvůrci původně zamýšleli propůjčit mu více lidský vzhled - konkrétně ve scéně v baru tak nefungoval záměr z něj na oko udělat čtyřicetiletého trpaslíka s kožní nemocí. Tam s Carreym souhlasím - fanoušci si začínají diktovat, jak má co vypadat a tvůrce to stojí peníze, i nápady. Přes mou kritiku ale film nijak nedehonestuje původní franšízu, opravdu se snažil a sestavil dobrý základ pro pokračování (které těžko říct, jestli vůbec vznikne). Jen má od idylky daleko a přiblížil se spíše filmovému (a řadovějšímu) zpracování Médi Bédi, než Detektiva Pikachu, který na tomto poli podle mě předvedl mnohem lepší práci. Dobrý videoherní film? To ne. Dobrý film se Sonicem? Ale... celkem jo, i když jen o bodlinu od katastrofy!(16.2.2020)

Ježek Sonic umí své modré bodliny pěkně rozvlnit, a když dostane od malé kamarádky fungl nové tenisky, nikdo mu nestačí, ani zloun Robotnik s doktorským titulem. Šerif Tom, kterému zubař říká Tim nebo naopak má skvěle udělaný chrup, proto asi ta narážka na zubaře, takže pojídá Donuty a zubí se na svou manželku, která má asi stejného zubaře a zuby bílé jako sníh. Ale je to bezva policajt a Sonica si oblíbí. Kouzelné zlaté kroužky, které umožňují přesun kamkoliv, ničící drony, které všechno vyčmuchají a jiskření - to jsou rekvizity, z nichž ta největší jiskra je nakonec, samozřejmě, jiskra přátelství. Dobro zvítězilo nad Jimem Carreym a ten ať se jde vyšutřit do houbičkového světa.(19.2.2020)

Boží(16.2.2020)

Jako film je že začátku nudný ale rychlým tempem se rozjíždí. Je tam pár momentů kde se budete smát ale taky moment kde si řeknete-tvl proč?? Ale jinak se mi film líbil hlavně animace Sonica která prošla vývojem od prvního traileru. 60%(16.2.2020)

60% Jedna z lepších videoherních adaptací, což však jen ukazuje jak se tomuto žánru celá ty léta nedaří. Po začáteční kritice trailerů jsem na tento film ani nechtěl chodit, avšak nyní musím říct, že by to byla asi chyba. Film je docela zábavný, akce je zajímavá, a rychle to uteče. Příběh obsahuje několik nelogičností, ale ne nějak závažné. Herecké výkony ujdou, James Marsden si u mě po jeho minulých mnou viděných filmech docela spravil reputaci a Jim Carrey je tu ve svém klasickém skoro-přehrávacím módu, který avšak nepůsobí nijak trapně. Trapně avšak působí mnoho vtipů a trapných momentů, které prostě ta špetka fakt povedených vtipů nevyváží. Ale narážky na hru jsou docela dobré, od Sanika až po Green Hill Zone hudbu. Doporučuji pokud se chcete odreagovat nebo na něco zajít s dětmi...(20.2.2020)