Velká filmová loupež

• Slovensko Velká filmová loupež (více)
Československo, 1986, 77 min

Scénář:

Oldřich Lipský

Kamera:

Emil Sirotek

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Jaroslav Moučka, Jiří Němeček, Karel Heřmánek, Ladislav Gerendáš, Zdeněk Srstka, Dagmar Havlová, Vladimír Hrabánek, Otakar Vávra (více)

Protagonisty jsou komici Oldřich Kaiser a Jiří Lábus, kteří mají na výstavě převzít cenu japonské televize. Současně se pětice gangsterů chce zmocnit převratného vynálezu profesora Suzukiho – superholografu, jímž je možné vyjmout kohokoliv z televizní obrazovky a přenést do reality, a také naopak. (Filmbox)

Pitryx

Nádherná blbina, pro mne jako stvořená i po letech. Inspirovalo mne to k tomu, abych se podíval na starší filmy, které si už nepamatuji. Tehdejší herecká elita, narážky na jiné filmy, sci – fi zápletka, záměny, to vše se sem nacpalo a vyvolalo smršť, která mne nepřestane bavit. ()

majky19

Filmová komedie režisérů Zdeňka Podskalského a Oldřicha Lipského s Oldřichem Kaiserem a Jirkou Lábusem v ústředních rolích. Snímek, který dle mého soudu ani nenadchne, ani neurazí, zkrátka takový "oddechový" film, který však zdaleka nepatří do těch top filmů, které spolu ústřední dvojice vytvořila. Každopádně z úcty k nim, protože jejich humor mám jinak velmi rád, dávám filmu dvě hvězdičky. ()

haffen

Fakt to točil ten vynikajúci režisér Lipský? Popravde som mal pocit, že to je Soukupova zvrhlosť, alebo aspoň pocta preňho, lebo si to inak neviem vysvetliť. Čakal som, kedy sa tam objaví Jaroslav Sypal. Jemu takéto nezmyselné filmy režú. Prílišný mirš marš na mňa. Snažilo sa to byť crazy preplnené filmovými hviezdami, ale nakoniec z toho vznikol bezdejový mirš marš. Taká jednominutovka pre Kaisera a Labusa. Ale, malo to aj svetlé stránky. Učiteľka a jej žiačky nemali chybu. Tam bol slabučký náznak kúzelníka. Apropo, prečo tam nebol Korn? 25%. ()

Martas011

Sdílím taky názor že je to jen nepovedená slepenina a zachraňuje jí jen Kaiser a Lábus. Původní idea byla sice zajímavá a točit v interiérech výstavy jen tak někoho nenapadlo, ale co z toho vylezlo je i pod úroveň Podskalského feérií typu Trháku. Jedna hvězdička z nostalgie - ta výstava nebyla až tak nezajímavá... ()

MP17

Jako malému se mi to hodně líbilo. Jako dospělý jsem to neviděl, možná pak mé hodnocení přehodnotím. EDIT: Tak jsem to viděl možná po 15ti letech a opravdu dojmy tak silné nejsou. Je to prostě takový tribut tuzemskému filmu. Ale hodnocení nechám - coby malé dítě to pro mě byl opravdu dokonalý film, takže z nostalgie... ()

route60

Film z kterého mám divný pocit že po smrti Oldřich Lipského se Velká filmová loupež vymkla kontrole Zdeňku Podskalskému a ani těch pár výborných scén s Oldřichem Kaiserem film nezachráni. ()

krivkin

Velká filmová prča, alespoň v prvních cca 2/3 - výborně vypointované dialogy, jeden geniální vynález, spousta známých herců, spousta narážek na československé i světové filmy, skvělí Kaiser s Lábusem a především nezapomenutelná banda mafiánů v podání pánů Moučka-Gerendáš-Srstka-Němeček-Heřmánek. Bohužel na konci tomu dojde dech... Nelze od toho čekat nic zásadního, je to prostě oddychový film, já se bavil ()

carl.oesch

Až na pár fórků a děvenky nahoře bez celkem bezradná trapárna. Kaisera ani Lábuse nemusím, gangsteři byli přihlouplí a tak snad nejlepší byl ten zbytek...je řada horších filmů a dnešní doba tomu nasazuje korunu. Rozhodně radši tohle než řadu propadáků typu Svaté čtveřice či podobných veleděl. ()

Cibulka_C

Ačkoliv je to ztřeštěná komedie, kterou někteří považují za totální blbost, já ten film obdivuju. 🤍 Ať už z toho důvodu, že se ve filmu objevilo neuvěřitelné množství herců, nebo že se na filmu vystřídali dva režiséři (Oldřich Lipský bohužel během natáčení zemřel, a tak režii převzal Zdeněk Podskalský) anebo už jen díky tomu, že ✨ve filmu Oldřich Kaiser a Jiří Lábus hrají sami sebe✨ a jenom tenhle fakt naznačuje, co se asi bude dít a jak moc super to bude. Dalším důvodem je naprosto dokonalá hláška hned v několika prvních minutách, když Saskii Burešové při příjezdu herců uletí scénář. Její komentáře stojí za to: „Z auta nám vyskočil i Ivan Vyskočil.“ - miluju. 🤩 Takže pokud máte rádi dvojici Kaiser & Lábus ve filmu, ve scénkách, hrající svoje vlastní dvojníky nebo jen obyčejně je dva, rozhodně doporučuju! 🙌🏻 ()

cici24

Škoda je, že to vůbec nedávají...jeden z mála pokusů o crazy komedii v zahraničním duchu,která se nechytla...ale mně se líbí ()

Weehaa

Libilo. Tri plus. Protoze je to sranda. Muzu tu vest pseudointelektualni monolog o kvalite normalizacni tvorby osmdesatych let a srackovat tady nad umeleckou hodnotou, ale nejak se mi nechce. Je to groteska a zabava. Je to pro lidi, aby se zasmali. Ja se zasmal. Co jineho meli herci a filmari delat v nejtuzsi normalizaci, kdyz na hrade sedel Husák a v podhradí vladla Havlova "blbá nálada"? Postopadesaty utect do minulosti, vykopat tam nejakou nedulezitou historickou postavu a natocit dalsi humorkou fresku z dob mocnarstvi, protoze to je jediny, co projde? Co byste natocili vy v te dobe? ()

The_God

Poněkud zvláštní částečně sci-fi komedie s neobvyklým způsobem vyprávění (mám na mysli obrazovky s textem, co se právě děje), kde K&L hrají svoje vlastní dvojníky. Jednou za pár let není špatný se na to podívat, ale každý rok to vidět nemusím. Nehledě na to, že v tomhle filmu Titanic není Titanic, ale nějaká zaprášená, malá lodička. Průměr. ()

tamadas odpad!

Megablbost. Jestli si chcete zopakovat legendární jména českých herců tak si najděte jen scénu jak vystupují z aut. Jména zazní a vy můžete film spokojeně vypnout aniž by jste si kazili život tím zbytkem. ()

Vault_13

"Bláznivá komedie z úspěšné přehlídky o filmu. Pětice gangsterů pronásleduje populární hereckou dvojici O. Kaisera a J. Lábuse a zároveň i jejich dvojníky a chce se zmocnit superholografu." ))) /// NEMĚL JSEM SE NA TO DÍVAT ZNOVA... ()

p.a.douch

Škoda vyplácaného potenciálu. Rád bych viděl dílko, které by dokončil Oldřich Lipský. Podle mě by to dopadlo rozhodně lépe. ()