V pokračování úspěšného akčního thrilleru z roku 2014 přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník, který se pomocí intrik snaží převzít kontrolu nad tajemným mezinárodním sdružením nájemných zabijáků. Krevní přísaha Johna zavazuje, aby mu pomohl, a tak se vypraví do Říma, kde se utká s několika nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. (Freeman Ent.)

bloodcountes

Jak už jsem psala k jedničce, tenhle žánr ignoruji. Ne tak Johna Wicka. Ten nejspíše ve svém žánru vystřelil tak vysoko nad ostatní filmy, že jsem ho postřehla i já a byla jsem uchvácena, na dvojku už jsem se těšila a na trojku se třesu už teď:)) Prostě je to TAK dobrý, že to miluju i já - odpůrce akčních filmů, kde je hlavní devizou boj na všechny způsoby. Prostě ho miluju a tak není co řešit, všechny ty ódy a pochvaly od zdějších zkušených potvrzuji a dodávám: je to tak vyjímečné, že to můžete vidět i vy, komu tento žánr nic neříká. Zajímavý komentář:movie ()

Warle

O stupeň lepší než jednička, ale k dokonalosti stále něco chybí. Třeba se toho dočkám ve trojce. Už aby byla. ()

Hanes88

Nemůžu si pomoct! Dvě hodiny čisté akce, to se jen tak často nevidí. Johna dohnal jeho bývalý život a potřebuje se z toho dostat. Jak to akcí začalo, tak to i skončilo. Efekty samozřejmě super, hudba spíše takový průměr, ale zase výkony hlavních herců výborné. 90%. ()

orkadimenza

Druhý John Wick úspěšně pokračuje tam kde skončila jednička...Ve stejných sračkách. Keanu Reeves již tradičně předvádí své nehraní, na které jsme už zvyklí. Na co jsem si ale stále zvyknout nedokázal je absence nějaké formy scénáře. Všechno je to totiž děsně primitvní a kde se scénáristi pouští do "promyšlených" kliček, dopouštějí se fatálních omylů. Akce na plátně je už tak ohraná, že nechápu, jak tohle může někoho bavit. Vždyť konec filmu je prozrazen hned na začátku, takže akce je stejně zábavná jako počítání aut při jízdě na dálnici (akorát počítáte headshoty). A v místech bez akce je film ještě nudnější a používá neskutečně otřepané fráze, až jsem měl pocit, že žádná věta z filmu není originál. Hlavu a patu bych v Johnu Wickovi hledal těžko, proto jsem taky dokoukával stěží, zhlédnutí filmu jsem musel rozkouskovat na 3 hodiny. Na jeden zátah to fakt nešlo. Nyní jen udiveně sleduji zdejší hodnocení a tento úspěch (díky němuž vznikne i třetí díl) nehodlám podporovat. Kdy tyhle stupidní filmy bez smyslu lidi omrzí, to pro mě zůstává záhadou. ()

Fryštok

Syrová mlátička natočená přesně po vzoru jedničky. Komu se líbila jednička, tak ze dvojky bude určitě nadšený, ale pro mě to je jen další bezduchý akčňák, na který se opravdu jen tak znovu nepodívám. ()

Prochy38

Už to jedničku nedohnalo, ale pořád parádní akční záležitost s naprosto unikátními bojovými scénami. Bojím se už trochu 3ky, která se rychle blíží. Byla by škoda toho "hrdinu" zabít nepovedeným dílem. K. Reeves fantastický. ()

peetriss

Druhý John Wick sice ve mně musel chvíli dozrát, ale určitě jej považuji za nejsilnější část série (jednička však příliš nezaostává). Ideální dávka nápadů, choreograficky a audiovizuálně vypilovaných akčních scén, charismatických postav, zdravého nadhledu a ideálního tempa dělá Wickův svět divácky atraktivním a velmi výživným. Nelze nezmínit opakovaně výborný soundtrack - Ciscandra Nostalghia (ve filmu se mihne) s písní Plastic Heart je odzbrojující. Samotná závěrečná scéna dokázala neuvěřitelně natěšit na pokračování. Plná spokojenost. ()

zelvicka.

Možná je to moje špatná paměť, ale jednička mě zkrátka uchvátila tím, jak byla přehledná. Bylo jasné, kdo je kdo, proč se co děje. Wick byl ten, který dbal pravidel a vykoupil se a ten rusák byl ten, který pravidla porušil. Právem vyplašené Rusy nahradili arogantní Italové a John Wick najednou porušuje pravidla. Kapitole tři nezbývá nic jiného než titul John Wick vs the World. Zkrátka proti jedničce úpadek a často drbání ve vlasech, nicméně všichni víme, kam to směřuje - k super nářezové trojce. ()

Ondrus

Nastavená laťka jedničky pokračuje. Více akce, více zabitých Johnem Wickem. Po scénáristické stránce je to klasické béčko, kdy John všechny okolo postřílí a ho nikdo netrefí, ale mě prostě ty choreografie neskutečně baví. ()

streims

Povedené ve všech směrech. Nemůžu najít na tom filmu chybu. Parádní choreografie bojových scén, smysluplný děj, skvělé tempo, které nedovolí divákovi ani kapku nepozornosti nebo odpoutání od filmu. Skvělý až ironický humor. Kamera i atmosféra filmu mě skvěle vtáhla. Chltal jsem každou vteřinu a i pár dní po zhlédnutí filmu se nemůžu ubránit pocitu, jak skvělý film John Wick je. Prvotní hodnocení 4*, po pár dnech změněno na 5*. ()

Milky.

Dle předpokládání všeho více a lépe. Stále je to v podstatě drahé béčko, ale plní roli perfektně. Choreografie je opravdu skvělá a efektní, i u toho komparzu je vidět nevšední snaha. Střílečka v katakombách mi sice přišla počtem nepřátel a rychlostí jejich spawnování ze všech stran (i těch již vyčištěných) dost přehnaná, ale budiž. Taky část s Fishburnem tam jaksi neseděla, působila na mě jakoby mimo koncept a narušovala tempo, hlavně teda Pishburn tam prostě neseděl a nejsem si jistý, jestli to hrál tak blbě, nebo byla tak divná ta samotná postava. Jinak paráda, hlavně ozvučení jsem si v kině parádně užil, střelba občas skvěle rvala uši, jen se teda nevyhnuli klasickému klišé téměř neslyšných zbraní s tlumičem. Celé tahle John Wickova frančíza má ale jednu parádní přidanou hodnotu a tím je samotný Keanu Reeves, jeho neustálé útrpné projevy při komunikaci sice po chvilce působí omletě, ale s radostí tady využívá svůj koníček z civilního života, kterým jsou zbraně. A je naplno vidět, že neprošel jen nějakým rychlokurzem zacházení se zbraněmi, jako nejspíše většina herců, ale že opravdu ví, co dělá. Ve filmu se s tím pak předvádí a působí to úplně jinak, než nějaká celebrita, které někdo ukázal, že se to má držet za spodek před očima zhruba směrem, kam se dívá a ukazováčkem mačkat tam to zahnuté. No celkově prostě parádní akční film. Jen si už jaksi neumím představit trojku, aby po tomhle nevypadala extrémní a přepálená. ()

Yardie

Co k tomu jen říci... Na co jsem šel, to jsem dostal. Plnohodnotné akční umění. To nebyl opravdu ani film, ale takový druh umění. Naprosto ladná akce ve všech směrech - souboje, střelba, auta. Všechno krásně ladné, plynulé, přirozené. Jasně, totálně unreal (John měl život tak deseti koček), ale tady to vůbec nevadí. Prostě člověk sedí a kochá se tou krásou. :-) Navíc je to celé doplněno mytologií fungování podsvětí, nápaditostí a několika vtipnými hláškami či situacemi. Prostě dokonale vyladěný stroj. Jako bonus jsou zde pěkné a zajímavé lokace a opět výtečná hudba. Je to trošku jiné než jednička, hlavně to není takové komorní, je to více do světa a chybí tomu to překvapení z pojetí, ale je to prostě paráda. Akční smažba, kdy je na to radost koukat. Na toto se dá dívat pořád. Howgh! ()

Jaro_slav

Morpheus zase zachraňuje Nea, ale tentokrát Neo v Matrixu zůstat chce. Jenže je to sám Matrix, kdo Nea vypudí. Místy trochu nucený, ale ty čtyři rudý si to za tu nemilosrdnost zaslouží. ()

javaznenevim

Co by vzniklo, kdyby někdo zfilmoval vtipy o Chucku Norrisovi a zároveň věděl, jak točit čistokrevné akční filmy? John Wick 2 je správná odpověď. Hromada koncentrované akce a násilí, výrazně lepší scénář než první díl (film se nebere tak vážně, výrazně přibylo vtipných momentů). Skvělá kamera (zrcadlová sekvence je jednou z nejlepších akčních částí jakou jsem kdy viděl), skvělý střih a chytlavý soundtrack. Přidejte dobré herecké obsazení a desítky referencí na další akční filmy (první Matrix, Ghost Dog, Bourneova trilogie) a vznikne vám film, který rozhodně stojí za to vidět. Takže finální hodnocení? 4* + 1* za jeden konkrétní záběr. Kdo film viděl, ví přesně o čem mluvím. Asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že do The Continental Hotelu se brzy podíváme znovu. ()

Renfield

I když má kolem sebe Morpheus zcela nové a jiné lidi a navíc si hraje na Ghost Doga, Neo ho určitě poznal! Ale teď už vážně... John Wick filmově dospěl, prakticky vše je na vyšší úrovni než bylo v už tak povedeném prvním dílu. Máme tu sice jednoduchý, ale na akční film ten nejlepší příběh, kvalitní hudbu, především pasáž u závěrečné scény je silně zapamatovatelná. Rozhodně nemohu opomenout kameru a to nejen v akčních scénách, ale i v záběrech na města, jejich ulice, památky... dokonalost. John Wick nemá žádný pozvolný rozjezd, naopak nás Chad Stahelski vrhne přímo do akce a to akce velmi povedené. Vlastně těžko říct, která z akčních scén je nejlepší, za mě pravděpodobně metro a katakomby. Ale skvostné je i finále v muzeu mezi zrcadly. Vůbec výstava "Odrazy duše" se povedla, že tam těch odrazů nakonec bylo, především ty červené po zdech. Navíc je ve dvojce přítomno i bojové umění, což je zase ku kladu filmu. Keanu Reeves je v roli výborný, mnozí "akční hrdinové" mu nesahají ani po kotníky. Taktéž potěšil závěr, vlastně vůbec ne šťastný, s čímž jsem příliš nepočítal. Trojka už teď vypadá příběhově velice zajímavě, tak už aby to bylo! John Wick 2 je totiž více než akční film roku. 85% ()

laepus

Tady zkrátka a dobře nejde výš a to ještě přidávám jednu hvězdu jen za krásu římské architekturu a jedné milfky, kterou ale kokot John po pár minutách odpráskne, takže zas už není na co se dívat. Ještěže je tam aspoň Ian McShane, jinak už by to bylo celé jen jako tutorial video z youtube, jak hrát nějakou tupou tunelovou střílečku - vy jste nezranitelní a nezabitelní (můžou do vás pálit ze všech stran, auta vás nabírají ve dne v noci, máte kulku v břichu a nůž v noze...) a neustále nekonečně dobíjíte - dobíjíte jak své zbraně, tak jednoho hloupějšího protivníka za druhým. Ještěže vám aspoň všichni nabíhají přímo do náruče, abyste je v případě potřeby mohli praštit dvěma chvaty, které pořád opakujete. Než se na počítačovou blbost dívat, to si ji raději rovnou zahraju. Není tady nic, co by nebylo už v jedničce a zároveň vše, co určitě bude ve trojce (ten závěr po ní přímo volá). Že já ty dvě hodiny a těch 145 korun nestrávil, resp. neutratil v hospodě... ()

bobstock

Kult zabijáka Wicka je hotov. Nasadíte neprůstřelný sako a scénáře se mohou psát do zblbnutí. Nezáleží na tom, co řeknete, ale jak u toho budete vypadat a Chad Stahelski s týmem Reevesovi pořídili velice drahý přepych. Vše se leskne, třpytí, září, že i Daniel Craig s Tomíkem Cruisem blednou závistí. Problém s filmem nemám, pouze se sebou samotným. Po celou dobu jsem si představoval luxusní komedii, ve které se Keanu bohužel ani jednou neusmál. Ono koukat na tu dokonale sladěnou choreografii kung-fu s perfektně padajícími mafiány mě celkem brzo omrzelo a tak jsem se bavil nad tím, co všechno postava Johna Wicka přežije a v jakém hrůzném světě, kde už nejsou normální lidi a vše řídí mafie bez policajtů, žiji. Snažil jsem se chvíli i počítat mrtvoly, ale nestíhal jsem to. Někdo mi říkal, že snad 150lidí nevim. Na druhou stranu pokud má v současné době něco definovat stoprocentním akčním nářezem, pak rozhodně tohle!! 75% ()

Mikino00

Snad ani na vteřinu nepolevující akční jízda, plná nápadů a precizního zabíjení. Děj sice slouží jen jako propojení krvavých přestřelek, ale ani ty se snad kromě té úvodní neomrzí a baví. Pokud tedy nebudete u filmu přemýšlet a chcete si jen užívat preciznost Wickovy práce, nemůže Vás film zklamat. ()

Matt Raider

Esteticky vypiplaná práce. John Wick klasicky neplýtvá slovy, nicméně pro tentokrát mi ta odtažitost tolik nepadla do oka. Rozhodně bylo v tomhle dílu víc věcí načato než zodpovězeno. Pro třetí díl to má našlápnuto správnou nohou. (68%) ()

geimz

O kus lepšie než jednotka, so správnym dávkovaním akcie v pestrých, neopozeraných lokáciách, akurát ten záver v zrkadlovom bludisku, aj keď zmodernizovaný, je ako vystrihnutý z nejakého fláku s Brucom Willisom z deväťdesiatok. Vizuál je oku lahodiaci, headshoty sa rozdávajú na počkanie a John Wick je opäť nezastaviteľná mašina, k absolútnej spokojnosti mi však stále chýba buď lepší príbeh alebo originálnejšia akcia (ktorá je výborná a efektné nasnímaná, ale nepríliš originálna). ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (více)