Záhadná bouře

• Španělsko Durante la tormenta (více)

V den pádu Berlínské zdi se nad Španělskem točí zvláštní bouře a malý chlapec slyší v domě přes ulici hluk souboje a jde se do obydlí sousedů podívat. Tam spatří muže s krvavým nožem stojícím nad mrtvou manželkou. Chlapec v panice prchá a venku na ulici ho přejede auto. Po mnoha letech přichází identická bouře a Vera Roy (Adriana Ugarte) najde ve svém domě starou kameru a televizor. Když si chce se svým manželem pustit staré nahrávky, ještě netuší, že působení nevyzpytatelného přírodního jevu jí několikrát změní život takovým způsobem, jaký si do té chvíle nedokázala ani představit. (C0r0ner)

Karbos

Pohádka ve stylu: žena dosáhne všeho co si umanula i kdyby kvůli tomu 2x cestovat v čase měla:)....aneb jak budoucí samoživitelka střídá alternativní reality tak dlouho, dokud ke štěstí nepřijde a u toho stíhá odhalovat i promlčené zločiny. Škoda toho přeslazeného konce, velká škoda, protože v životě platí, že vše má svoji cenu a kdo chce moc nemá nic. To ovšem neplatí v pohádkách a tohle prostě pohádka byla i když se to celou dobu tvářilo tak hrozně vážně, právě ten konec degradoval celý film na úroveň závěrečného dílu argentinské telenovely, což je přesně to, co u filmů ve stylu motýlích křídel a osudového doteku prostě kazí celkový dojem, protože s budoucností ani minulostí není radno si zahrávat, zejména pak, sleduju-li tím jen svůj prospěch....jinak by to dělal každý že ;) ()

Muf911

Parádní film o časovém paradoxu, kdy změna jedné věci v minulosti má za následek jinou současnou realitu. Trochu romantiky navíc a hlavně důraz na to, že v životě jsou nejdůležitější děti, kterých se nevzdáme za nic na světě. ()

hony23

Během bouře dojde k paranormálnímu jevu, díky kterému se jedné ženě podaří změnit minulost. Tím ovšem naprosto převrátí život naruby sobě i své rodině. Zápletka dobrá, provedení ale pokulhává, těch nelogičností je tam dost a chvílemi je to dost zmatečné. ()

taibrek

Takéto niečo ma proste baví. Viem, že podobné filmy už boli natočené, ale vždy to malo nejaké časti, ktoré nedávali zmysel. Tu to všetko do seba zapadá a dáva čistý zmysel. Počas celého filmu sa nenudíš a v podstate ani nevieš, ako rýchlo skončí. Odporúčam všetkými 5-timi ()

AmunRa

Nijak převratná, ale výborně natočená SF o cestování časem, respektive co provede jedna zpráva zaslaná do minulosti. Po dlouhé době musím pochválit scénář, který je dobře propracovaný a přiměřeně zamotaný. Hereckým výkonům a především Adrianě Ugarte v hlavní roli není co vytknout. Nijak nevadí, že ve filmu nejsou žádné speciální efekty a prakticky ani žádné akční scény - film je prostě založený na jiných tématech. ()

hotanka

Nevím, jak vás, ale jedna věc mě až neskutečně štvala a na věrohodnosti scénáři to moc nepřidalo. Když zažijete časoprostorové setkání z někým z minulosti, aktivně, vědomě a velmi emotivně do té minulosti zasáhnete, neměli byste se pak půl filmu vyděšeně divit, že je ve vašem životě všechno jinak. Přesně to hlavní hrdinka dělá. Běhá od čerta k ďáblu a je děsně v šoku, že ji po té události muž, který s ní předtím žil, nezná. Že nemá dceru. Etc. etc. To nečetla nic od Bradburyho? Neviděla jediný film o cestování časem? Nepoužívá selský rozum? A co scénárista? Jinak to bylo celé trochu přitažené za vlasy. Preciznosti a napětí Contratiempa to nedosahuje ani náhodou. ()

Mr.Spaghetti

Jak využít hype profesora a narvat ho do vedlejší role. Nápad asi dobrej a celkově to zakončení bylo v pohodě, jen proč to bylo tak utahaný 🤦‍♂️. Normálně ten film je skvělej life saver. Myslel jsem, že mi to vzalo 5 hodin života a ono jen dvě. Rychlejší a dynamickej střih by tomu pomohl. Takhle mě to moc nebavilo. ()

futislav

Dobře natočené, výborná Adriana Ugarte, jenom je celá pointa příběhu už tak omletá, že to až kazí celkový dojem. Desítky sci-fi povídek s touto tématikou jsem četl už v časopise Ikarie někdy před třiceti lety. Nového nic, ale výborně udělané. ()

Jurcekk

Výborný nápad. Len to trochu zle postrihali. Nakoniec sa im to rozsypal takže to museli vysvetliť.. miniseriál by bol lepší. Chcelo by to americký remake...linka s mŕtvolou v kufri...na bitúnku...Zakopaná ... ()

Pignon

Nevím, jestli by si Erich Honecker taky nepřál,aby se mu Walter Ulbricht nepřipojil z roku 1968 do roku 1989 a nevytáhl ho z toho průseru, ale ten zjevně tolik štěstí neměl. O Cisucescovi ani nemluvě. Trochu méně napnutá tetiva time framu by neškodila ani tomuto filmu. ()

mdf

Další povedená španělská věc.Napínavé a zvratové,ponuré,chvilemi jsem se ztrácel,kde je realita,tak ten jde do domácího archívu. ()

Dalajlada

Variace na Frekvenci. Řek bych, že to bylo trochu překombinované, ale ve finále to zas tak extrémně nevadilo, protože se mohl hezky rozvinout děj. ()

peter.m

"Presne pred tromi dňami sa mi v práci stala rovnaká situácia. Opäť som musel volať, tým istým osobám a v podvečer som si pozrel namiesto titulu "Vo vysokej tráve" tento thriller. Bojím sa, že aj ja som už zaseknutý v nejakom časopriestore." /príbeh*/herecké výkony*/pointa-/hudba-/výprava-/ ()

lineker

U časový smyček potřebují mít jistotu, že je všechny dokážu vstřebávat. Je nutné, aby těch všelijakých "time" otoček nebylo příliš a člověk neztratil pojem o postavách a "časodějech" U tohoto filmu to bylo pro mne na hraně a doufám, že to všechno k čemu došlo jsme dokázal správně rozklíčovat. ()

majlaan

Po naprosto dokonalých El cuerpo a Contratiempo je toto pád do hlubin průměrnosti hraní si s časovými paradoxy. Není to zlé, ale je to děěěěsná nuda a to od filmu nechcete :) ()

Blind307

...bol to podarený príbeh, ale El cuerpo a najmä Contratiempo ma bavil rozhodne viac...to bude tým sci-fi prídavkom v príbehu... ()

artlover

Španielskym filmom a seriálom prichádzam na chuť veľmi ľahko. Oceňujem, že boli celkom na úrovni aj detskí herci a, samozrejme, prepracovaný príbeh. Film je dobre natočený, divák sa nestráca v časových líniách a mierne naťahovanie nakoniec vyvážilo viacero dobrých scén. ()