Záhadná bouře

• Španělsko Durante la tormenta (více)

V den pádu Berlínské zdi se nad Španělskem točí zvláštní bouře a malý chlapec slyší v domě přes ulici hluk souboje a jde se do obydlí sousedů podívat. Tam spatří muže s krvavým nožem stojícím nad mrtvou manželkou. Chlapec v panice prchá a venku na ulici ho přejede auto. Po mnoha letech přichází identická bouře a Vera Roy (Adriana Ugarte) najde ve svém domě starou kameru a televizor. Když si chce se svým manželem pustit staré nahrávky, ještě netuší, že působení nevyzpytatelného přírodního jevu jí několikrát změní život takovým způsobem, jaký si do té chvíle nedokázala ani představit. (C0r0ner)

marek29

Ntpč 😂 Asi jsem neviděl tak dobrej film od dob co byl novej Počátek.. Total mind blowing fuck up! Val si to pustit na Netflix a dávej pozor. Jak tu někdo psal: logické chyby by se tu našly.. Spoiler: Třeba, že si ženská celou dobu pamatuje jeden film. Jinak ale nemám slov.. Impozantní španělská tvorba a jednoznačné doporučení. Tady to nemá přesah, ale jak říkám - je to něco neskutečnýho! ()

RafaKrakal

Kdo viděl film Frekvence, tak tuší o čem film je. O záhadné bouři, která dokáže spojit minulost s budoucností. Oproti Frekvenci je tento film slabší, zejména co se týče příběhové stránky, která má řadu nelogičností. Nicméně celkově se jedná o jeden z lepších filmů týkajících se cestování časem a určitě si hodnocení někde kolem 75% zaslouží. ()

solisoli

V skutku zaujímavý dramatický thriller v kybernetickom štýle. Príbeh sa zaplietal hneď od začiatku a vlastne sa nerozplietol ani do samotného konca. Žiadalo hodne si siahnuť do svojej matematickej logiky, aby si prišiel divák na svoje, čo každému nemusí byť úplne po vôli. Nakoniec táto kybernetická prestrelka prerástla do toľkých hlavolamov, že to začalo liezť na nervy a už bolo jedno, ako tie hlavolamy dopadnú. Na konci to už vypadalo, že dôjde k perfekt rozuzleniu a dlho očakávanej pointe. Bohu žiaľ. Iba až by si ju nejaký kybernetik primyslel, ale to pre ostatných neplatí. ()

a0001

Nezmyselná predloha, aspoň teoreticky určite, ale prakticky dokonalé sfilmovanie. Úžasná atmosféra, tajomno, nápad, myšlienka a tri dokonalé príbehy možnej reality. Výnimočný film. ()

STORM70

Španělé mě teda pořádně zaměstnávají. Po bezkonkurenčním La Casa de Papel (10/10), jsem musel dát Vis a Vis (7/10), kde jsem si nemohl nechat ujít moji lásku Nairobi, poté následovala Elita (3/10) kde mě zajímalo co předvede Rio a Denver (ovšem to už byla opravdu hustá telenovela), až po tuto Záhadnou bouři (8/10) kde na mě čekal Profesor. Ten nezklamal a to se dá říct i o Záhadné bouři, která nepostrádala napětí, překvapení a i již zcela jasně danou španělskou romantiku. ()

Facerr

Pecka, tak to jsem vážně nečekal. Poctivá španělská filmařina, sympatický obsazení, super vysvětlující průběh a ta atmoška. Nemoh jsem se od toho odtrhnout. ()

Plaque

Ale, hej, môže byť... Táto naháňačka naprieč časom ma skôr bavila, i keď by sa určite dalo rýpať a ponachádzať nejaké tie chyby, no... Nechce sa mi, radšej sa idem pozrieť z okna na prichádzajúcu búrku... A vy si to užite, oddýchnite a nevenujte pozornosť prešľapom... Potom to bude hodné lepších troch hviezdičiek. ()

Víteček

Film s velmi dobrou atmosférou, který se rozjede velmi slibně, postupem ztrácí dech a ke konci už je to jen přeplácaná slátanina. Slabší 3*. ()

J.Mayen

Jak už píší ostatní, nejedná se o originální snímek, je inspirován domem u jezera s Reeves a Sandrou Bullock a nebo také frekvencí. Ale proti těmto dvoum filmum které jsem právě zmínil je tento šíleně nudný, přiznám se nedal jsem ho na jeden zátah protože bych se asi ukousal nudou. jde spíš o opakování stále omletého,láska která neumírá a láska k bližnímu svému kterého nechcete ztratit. Ani herci mi nebyli příliš sympatičtí na to aby zachránili už tak přes příliš nudný snímek. Kdybych se měl pořád opakovat tak bych to zmínil že jsem se už poněkolikáté nechal napálit hodnocením zdena csfd jehož hodnocení nemá ani cenu komentovat. ()

megajalec

V istých momentoch som sa trochu strácal, ale zápletka bola veľmi dobrá. Oceňujem nápad, scenáristicky dobré. Počas celého filmu musíte byť nielen napätí, čo sa deje, ale vnímať aj všetky drobnosti a odkazy (to môžem). Možno to malo pár drobných chybičiek (pri hrách s časom je to balansovanie na tenkom ľade), ale atmosféra (trochu hororová, trochu mysteriózna) to prekryla. Nesklamal ani záver, čakal som, ako sa s tým popasujú tvorcovia. Záhadnú búrku by som si pozrel ešte raz, čo sa mi často nestáva. ()

Mamutol

Při sledování samozřejmě člověka napadne, že tohle téma už je několikrát zrecyklované (Frekvence, Dům u jezera, Telefon). Jenže tohleto je prostě zase trochu jiné a ta atmosféra je naprosto vyjímečná. Pro mě je to naprosto dokonalá práce scénáristy a zároveň režiséra Oriola Paula. Kde jsi chlape ? Jó točil jsi seriál Nevina, ale já chci Oriole od tebe další filmový zářez do mý pažby, tak se chlape snaž ... ()

TesterX

Od španělského thrilleru bych dnes čekal minimálně průměrnou jednohubku, no, tento počin je bohužel až zoufalý. Krom standardně dobrého castingu, fajn kamery, vizuálu tu nefunguje nic. Po atmosféře se slehne po pár minutách a zájmu tenhle paskvil dokoukat někde ve třetině. Fakt je to nuda k uzoufání i přes kladně zmíněné aspekty výše. Nechápu, jak tohle někdo může přirovnávat ke kvalitě snímků Contratiempo či El Cuerpo. 1,5* s odřenýma ušima, rukama a bez nohou. ()

fafejt001

Paulo a Sendim nás pěkně natahovali . Dobrá zápletka , spletité časové spojky , solid herecké výkony , prostě téměř parádní film . To , že to bylo tak kombinovaně propletené , tomu dalo napětí a divák neví, jak to dopadne . OVŠEM od poloviny filmu jsem si říkal , že ten a ten byli v minulosti ten a ten v přítomnosti . Což jsem se trefííííl . Tož paráááda . Pokud zažiju bouřku a blesky , tak mne bude mrazit . Člověk nikdy neví , co od toho čekat . Jako u tohoto filmu . JO A ODPAD , TOMU MŮŽE DÁT AKORÁT DEBIL . SORRY . ()

Saxos

Trošičku překombinovaná cestovačka časem doplněná velkou láskou i krimi zápletkou. Časově hodně natažené. Závěr: doporučuji. ()

Ronkar

Sice nejslabší film od Orio Paula, který jsem zatím viděl, ale vzhledem k tomu, že jeho filmy Tělo a Contratiempo považuji za žánrové mastrjštyky, pořád se pohybujeme v nadprůměru. Atmosféra, napětí, slušný herci, zajímavá vychozí zápletka (byť nijak výrazně originální). Škoda že se děj neubíral trochu jinou cestou a místo tajdrlíkování ve "změněné realitě" se nezabýval víc hororovému ladění a zahádám, protože tentokrát to bylo i přes různé dějové kotrmelce a zamotanost přece jen předvídatelné. Na druhou stranu děj víc jede po emoční rovině a taky romantické, což určitě někteří diváci ocení. Čtyři hvězdy nedám, protože zatímco první teřitna byla super, příběh mně už do finále nedokázal uhranout nebo něčím překvapit. Přesto řemeslně kvalitní a jako mysteriózní/sci-fi drama je to slušné. ()

bonovox

Vydarený thriller o tzv. motýľom efekte, ktorý už bol viac krát použitý aj v minulosti. Aj tentoraz sa jedná o pútavý príbeh s uspokojivým rozuzlenim. 80% ()

SpicyNugget

V den pádu Berlínské zdi se nad městem objeví supercela. Malý chlapec Nico vidí v domě u sousedů chlapa s nožem bojující se ženou. Lekne se, uteče a v nepozornosti ho na cestě srazí auto. O mnoho let později žije v tom domě Vera se svým mužem. Nad jejich hlavami zuří stejná supercela, která je ovšem vstupenkou do minulosti. Vera brzy zjistí, že není radno měnit minulost, jelikož dle zákonů fyziky i malá změna dokáže nadělat v přítomnosti šílenou paseku... Jooo, hrátky s časem a paralelní životy, to je moje! Úžasně zpracovaný film, sympatičtí herci, skvělá zápletka, která byla dotažená k dokonalosti. Konečný zvrat byl naprosto skvělý, miluju ty filmy, kdy celou dobu vím hovno a na konci mi spadne tlama až na zem. Jsem moc ráda, že jsem na tento film narazila. ()

Karbos

Pohádka ve stylu: žena dosáhne všeho co si umanula i kdyby kvůli tomu 2x cestovat v čase měla:)....aneb jak budoucí samoživitelka střídá alternativní reality tak dlouho, dokud ke štěstí nepřijde a u toho stíhá odhalovat i promlčené zločiny. Škoda toho přeslazeného konce, velká škoda, protože v životě platí, že vše má svoji cenu a kdo chce moc nemá nic. To ovšem neplatí v pohádkách a tohle prostě pohádka byla i když se to celou dobu tvářilo tak hrozně vážně, právě ten konec degradoval celý film na úroveň závěrečného dílu argentinské telenovely, což je přesně to, co u filmů ve stylu motýlích křídel a osudového doteku prostě kazí celkový dojem, protože s budoucností ani minulostí není radno si zahrávat, zejména pak, sleduju-li tím jen svůj prospěch....jinak by to dělal každý že ;) ()