Záhadná bouře

• Španělsko Durante la tormenta (více)

V den pádu Berlínské zdi se nad Španělskem točí zvláštní bouře a malý chlapec slyší v domě přes ulici hluk souboje a jde se do obydlí sousedů podívat. Tam spatří muže s krvavým nožem stojícím nad mrtvou manželkou. Chlapec v panice prchá a venku na ulici ho přejede auto. Po mnoha letech přichází identická bouře a Vera Roy (Adriana Ugarte) najde ve svém domě starou kameru a televizor. Když si chce se svým manželem pustit staré nahrávky, ještě netuší, že působení nevyzpytatelného přírodního jevu jí několikrát změní život takovým způsobem, jaký si do té chvíle nedokázala ani představit. (C0r0ner)

confisio

Dotek motýlích křídel v originálním, neotřelém a pozoruhodném podání. Čas je více než relativní, pokud vůbec kdy existoval. ()

VeronicaLake

Stopáž je prepálená strašne. No napriek tomu, že to trvá dve hodiny je tam kopu hluchých miest. Jednotlivé dejové linky nie sú dobre prepojené, vlastne ako keby len existujú vedľa seba. Mnoho vecí nedává zmysel. A preto je to tupé. Je to ako by to napísal 12 ročný chlapec, ktory by rád svojím písaním raz preprazil. A možno prerazí. Ale toto to tam ešte úplne nie je. Ja by som tomu dala aj 5 hviezdičiek, aj keď je to toľko krát opakované téma. Pretože ho mám rada. Keby… keby to vo výsledku nebola tupá nuda. Dávam 3 lebo 2apol sa dať nedá. A aj keď je to poväčšine nuda ku katastrofe to má ďaleko. ()

rudka

Skvelé,skvelé, skvelé.....!!!! Nie som veľký priaznivec fantaz-magorických filmov, ale sledovanie tohto diela bol skutočný zážitok. Scenáristovi, režisérovi a hlavnej protagonistke skladám hlbokú poklonu. Zápletka nápaditá, dejové presuny z minulosti do prítomnosti pútavé, herecký výkon pani Adriany Ugarte jedinečný a naprosto uveriteľný. Film ma totálne vtiahol do deja, človek sa plne stotožnil s hlavnou postavou, precítil je bolesť, prestal vnímať okolie. Majstrovské dielo a za mňa jednoznačne 5x*. ()

5ouris

Zajímavý příběh, poňekud předvídatelné, ale přesto velice zábavné. Ikdyž je to docela dlouhé tak to hezky odsýpá. Za shlédnutí určitě stojí. ()

Chenso

ANO! Znožňuju tenhle slowburn žánr.A o co víc ,když je to fakt promylšný a dává to pořádně zabrat mozkovým závitům. Tenhle film dává opravdu zabrat už od začátku kdy nás láme jestli to co celou dobu sledujeme je fakt pravda. Cestování v čase by se mohlo zdát jako vyzobané téma kde už není z čeho stavět ale tady se človek nechá ukecat,že tam je fakt ještě co ukázat. Milé překvapení které stojí za to vidět. ()

MatoPalkes

Časovka ktorá vyhráva na sympatické postavy. Celé to zvládnutie zápletky mi prišlo priemerné, chýbal tam nejaký šokujúci moment alebo twist. Po filme Contratiempo som si dal ďalšiu vec od Oriola Paula a táto bola o niečo slabšia. ()

HombreT

Chcelo by sa mi povedať, že až na ten koniec.....ale potom si uvedomím, že happy ending nemusí byť vždy úplnou katastrofou typu 'no jasné...hollywood'. Atmosférou vťahujúca skorokrimi španielského pôvodu a ja som sa zase bavil aj napriek občasným na oko bijúcim vizuálnym oslím mostíkom. Zaujímavé je, že tá linka s búrkou je tam len akoby navyše a v podstate iba nejakým prostriedkom pre hlavný príbeh. ()

Hexx

Těsně čtyři hvězdy, ale přesto. Rozhodně si je tento snímek zaslouží! Děj vás vtáhne do víru než byste řekli švec (bře cca 15 minut), a potom už děj se vůle Boží bouře, včetně retro kamery a televize. Solidně nachystané pochystávky vezmou lehce větší stopáž útokem, až zbyde vnímat "čas" leda tak jak matematický vzorec z vysokoškolské zkoušky. ()

Mr.HahaHihi

Film natočený jak krok za krokem podle příručky "jak natočit film o tom že někdo změní minulost a pak se probudí ve změněné přítomnosti a trvá mu než mu dojde že tím že změnil minulost změnil svou přítomnost a tak s tím musí něco udělat". Fakt, krok za krokem, všechno tam je jak má být a jak se očekává a to je na tvůrce jakým je Paulo hodně málo. ()