Šílený Max a Dóm hromu

Šialený Max a Dóm hromu

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie, 1985, 107 min

• nash.

Po výborné dvojce zklamání. Vytratila se razance, syrovost, všechno je to sice větší a nákladnější, ale přitom takové podlézavé, filmově umělé a navíc poněkud rozklížené vinou dvou ne tak úplně do sebe zapadajích linií, přičemž ta dětská je hodně nepovedná. Ani křečovitá Tina Turner výsledku příliš nepřidala, stejně jako snaha o humor, který do madmaxovského světa příliš nepasuje. Filozické úvahy nad postapokalyptickým světem jsou sice místy zajímavé, ale působí jako roub, který se příliš neujal. Naštěstí je tu razantní nástup a pár zajímavých momentů, které částečně umáznou z pocitu zklamání.(30.7.2010)

• Sawy

Začátek filmu nebyl vůbec špatný.Říkal jsem si,slušný béčko,možná i lepší než dvojka,a ta Tina je skara cool! Jenže po Maxově vyhoštění a setkání s tou podivnou skupinkou dětí se film zvrhl v jeden velký úlet,který se snad snažil i filozofovat,ale já to nějak nepobral.Mel je klasicky super,zjevení Bruce Spencea na konci potěšilo,ale ta druhá půlka mě vyloženě nasrala,takže rozhodně nijak schovívavý nebudu.Tak,celou trilogii Šílený Max mám za sebou a musím konstatovat,že měla bohužel sestupnou úroveň.Od skvělé jedničky,přes podle mého přeceněnou dvojku až po divnou a rozplizlou trojku.Ale v jistém smyslu byl každý z dílů zajímavý zážitek.45 %(26.3.2010)

Rozpočet $12,305,523Tržby USA $36,230,219Tržby Celosvetovo $52,800,000║ úvod dobrý ale potom sa to v druhej polovici v púšti plnej detí mierne zbrzdí ale aj tak celkom slušný priemer /videl v kine: 70%/(filmový festival Cinematik 2014)(15.11.2007)

Filmařsky suverénně nejlepší, o tom se snad ani nebudeme bavit. Třetí Max už není béčkové carsploitation, ale áčkové mainstreamové postapo (výrazně lepší, než třeba Vodní svět a technicky v podstatě nadčasové), které jen v poslední třetině posílá do horoucích pekel scénář (baví ovšem humor). Gibson je skvělý, Tina Turner jakbysmet...(19.6.2013)

Pribehove je tenhle dil nejzajimavejsi, i kdyz misty uz to je zbytecne prekombinovany a uchylny, taky je tu asi nejlepsi hudba ze vsech dilu a nejzajimavejsi kulisy. Problem je, ze tu neni skoro zadna honicka a Max ani nejezdi ve svym autaku. Co se tyce Tiny, ta mi nijak zvlast nevadila. Porad docela slusna zabava, ale slabsi nez druhej dil.(26.7.2008)

• - Celosvětová premiéra proběhla v Japonsku 29. června 1985. (Varan)

• - Kovový oblek Tetičky vážil 55 kilogramů.

• - Film odkazuje na román Russella Hobana "Riddley Walker" o hrdinovi cestujúcom po postapokalyptickom Anglicku. (m.a.t.o.)