Šílený Max a Dóm hromu

Graham 'Grace' Walker

Kostýmy:

Norma Moriceau
  • kingik

Když jsem viděl závěrečný třetí díl z akční trilogie Mad Max, nebylo mně jasné, co selhalo ve filmu jako první, ale negativní dominový efekt se postupně podepsal na celém vyznění filmu. Od castingu vedlejších rolí až po neschopnost podat film nápaditě a akčně. Mel Gibson je nejsvětlejším bodem na konci hodně černého tunelu, ve kterém vrazíte do Tiny Turner, protože si jí v té tmě nevšimnete. Proč byla do filmu obsazena, když nemá herecký talent ani co by se za nehet vešlo, to zůstalo nezodpovězeno. Nijak se nevyznamenalo ani to ostatní. S postupující sérií docházely nápady, ale to by přece nevadilo, kdyby se ve filmu o slovo hlásila akce. Místo akčních orgií, je film prošpikován kopou keců v post-katastrofické budoucnosti, ve které se octneme, ale z níž tvůrci téměř nic nevydolovali, a to její kulisy nevypadaly vůbec marně. Očekával jsem akční nářez, a oželel bych i nějakou tu absenci sofistikované myšlenky, ale že se budu tak nudit u třetího dílu, který měl být vrcholným zakončením celé série, jsem nečekal. V tomhle filmu všechno podstatné selhalo. Gibson a výprava zbabraný dojem nemohli vytáhnout do smířlivější roviny. 40%(27.5.2012)

Šílený Max zachraňující dětičky mi k srdci bohužel nikdy moc nepřirostl. Přitom rozjezd filmu není vlastně vůbec špatný (Tina Turner jako vykozená vůdkyně vyšinutých punkáčů mi tam svým zvrhlým způsobem docela pasuje), ale druhá polovina zkrátka mnohem víc než drsný postapokalyptický akčňák připomíná tuctovou dobrodružnou pohádku... Naštěstí finále, v němž se to opět hemží parádními pouštními vozítky, svým feelingem (konečně) připomene výbornou dvojku a vylepší tak výsledný dojem alespoň o pár procent. 60 %(11.5.2015)

• Kaka

Nic moc akce, špatní herci, žádný děj a ještě k tomu všemu rádoby filozofické pokukování po novém světě. Tak tohle by dohromady skutečne nešlo. Překvapivě ani vzhledem k navýšení rozpočtu film příliš neodpovídá. Několik krásných písečných záběrů na horizont nemá s financemi příliš co dělat a výprava zrovna dvakrát výstavní není. Vše působí až velmi lacině a nemá to co dělat s tím, že se tvůrci snažili navodit pocit opravdovosti pouštních obydlí. Tina Turner je vcelku monstrózní herecký omyl a její přítomnost zde jaksi nechápu. Tragická je ovšem i celá kostra děje, která je doslova a do písmene o ničem. Dóm hromu je tam v podstatě jen v úvodním souboji a zbytek je Mel Gibson putující, umírající, hledající své já, vůdce skupiny atd... Nejhorší díl.(19.1.2007)

Je tady toho moc. Město, ztracené děti, pak boj. O co vubec jde? Chaotické! Z kultu prvních dvou dílu zde zbyl jen Max a postapokalyptická Země. Dalo se vytěžit více než suchozemská verze Kostnerova Vodního světa (nezdá se vám to krapet podobné ? ). Snad někdy dojde na pokračovaní a regulerně serii ukončí a Mel se vratí k roli , která ho pro film zrodila ( následuj Stalloneho a Willise !)(25.10.2007)

Ale jo, bavilo mě to určitě víc než jednička, dokonce i poté, co se postapo akčňák nečekaně zvrhnul v postapo pohádku pro děti do 12 let. Dvojka byla dospělejší a akčnější, trojka je zase bizarnější (což samozřejmě myslím jako pozitivum). Zaujala mě sexy kozatá tetička Týna se svou kohortou všelijakých degenů a podivínů ve svém prasoměstě, no a nevadili mi kupodivu ani malí neanderthálci, kteří aspoň Maxovi pazourkovými noži opižlali ten jeho kulervoucí sestřih, ukradený z hlavy nějakému týpkovi z Europe.(11.5.2015)

• - Tina Turner měla podle scénáře řídit auto. Na natáčení měla ale všechna auta řadící páky. Tyhle auta Tina řítit neuměla, takže pro ni muselo být sestrojeno speciální auto, které vypadalo jako řadící, ale byl to automat. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Narozdíl od prvních dvou dílů série zde má Max (Mel Gibson) upilovanou brokovnici s vnějšími kohouty model Rossi Overland 12-Gauge. (HectorHagman)

• - Celosvětová premiéra proběhla v Japonsku 29. června 1985. (Varan)