Šílený Max a Dóm hromu

Graham 'Grace' Walker

Kostýmy:

Norma Moriceau
  • kingik

Když jsem viděl závěrečný třetí díl z akční trilogie Mad Max, nebylo mně jasné, co selhalo ve filmu jako první, ale negativní dominový efekt se postupně podepsal na celém vyznění filmu. Od castingu vedlejších rolí až po neschopnost podat film nápaditě a akčně. Mel Gibson je nejsvětlejším bodem na konci hodně černého tunelu, ve kterém vrazíte do Tiny Turner, protože si jí v té tmě nevšimnete. Proč byla do filmu obsazena, když nemá herecký talent ani co by se za nehet vešlo, to zůstalo nezodpovězeno. Nijak se nevyznamenalo ani to ostatní. S postupující sérií docházely nápady, ale to by přece nevadilo, kdyby se ve filmu o slovo hlásila akce. Místo akčních orgií, je film prošpikován kopou keců v post-katastrofické budoucnosti, ve které se octneme, ale z níž tvůrci téměř nic nevydolovali, a to její kulisy nevypadaly vůbec marně. Očekával jsem akční nářez, a oželel bych i nějakou tu absenci sofistikované myšlenky, ale že se budu tak nudit u třetího dílu, který měl být vrcholným zakončením celé série, jsem nečekal. V tomhle filmu všechno podstatné selhalo. Gibson a výprava zbabraný dojem nemohli vytáhnout do smířlivější roviny. 40%(27.5.2012)

|50%| Abych se přiznal, už se mi do tohoto třetího dílu známé trilogie o Šíleném Maxovi moc nechtělo. Po letech jsem si říkal, že si na tuto údajnou klasiku trošku posvítím. Staré klasiky já rád ocenuji, ale toto mi moc nesedlo. Vyloženě to není špatná trilogie, jen si mě nezískala. Původní film mi přišel moc utahaný, druhý byl už akčnější, ale akce mě moc neuchvátila, neměla až tak velký náboj, takže opět průměr a toto je zcela odlišný díl. Pár zajímavých scén se zde najde, postapo prvky tu máme, akce tu moc není, ale o to mi moc nešlo. Třeba finále mě už vůbec nebavilo, to jsem skoro spal u toho. Slabší průměr, slabší 3 hvězdy – tak bych celou trilogii zaonačil. Žádné velké zápory tu nejsou, ale zase ani nic výjimečného. Mel Gibson má tichou, samotářskou postavu, takže v rámci jeho role to hraje asi přirozeně. No, nebavil mě. Stejně jako zbytek hereckého obsazení. Toť vše.(13.6.2015)

• Orvokki

Oproti dvojke rozhodne posun. A žiaľ nie k lepšiemu, ale naopak. I Tina Turner filmu podľa mňa viac uškodila než prospela. Najlepšie na treťom diely bol trailer k pripravovanému Mad Max: Fury Road, ktorý nám po záverečných titulkoch pustili. [9. MFF Cinematik, Piešťany 2014](15.9.2014)

Další australská apokalypsa na kolech. Svět je ještě více rozklížen, než kdykoliv předtím. Maxovo dobrodružství už není tak divoké jako v předchozích dílech a je také nejslabší. Příjemným překvapením bylo obsazení Tiny Turner jako tetičky Entity, která vládne městu. Neměla jsem tušení, že ten kovový obleček, který měla na sobě, vážil 55 kilogramů. To musela být síla se v něm pohybovat.(19.5.2009)

Pribehove je tenhle dil nejzajimavejsi, i kdyz misty uz to je zbytecne prekombinovany a uchylny, taky je tu asi nejlepsi hudba ze vsech dilu a nejzajimavejsi kulisy. Problem je, ze tu neni skoro zadna honicka a Max ani nejezdi ve svym autaku. Co se tyce Tiny, ta mi nijak zvlast nevadila. Porad docela slusna zabava, ale slabsi nez druhej dil.(26.7.2008)

• - Filmem je inspirován hudební videoklip Tupac Shakur feat. Dr. Dre: California Love (1995). (bejkovec)

• - Film odkazuje na román Russella Hobana "Riddley Walker" o hrdinovi cestujúcom po postapokalyptickom Anglicku. (m.a.t.o.)

• - George Miller ztratil o projekt zájem poté, co jeho přítel a zároveň producent Byron Kennedy zemřel při havárii v helikoptéře, když prozkoumával lokace pro film. Byronovi je snímek věnován. (DailyDreamer)