Šílený Max a Dóm hromu

Scénografie:

Graham 'Grace' Walker

Kostýmy:

Norma Moriceau

Přijatelné zakončení kvalitní trilogie. Už to sice po stránce děje nemá moc co nabídnout a drží se to víceméně v osvědčené linii prvních dvou filmů a už to trochu skřípe, ale pořád to funguje 4* tentokrát nedám, ale silný 3* klidně jo. Mel je pořád ultimátní borec a jak už jsem psal u jedničky i dvojky je prostě třeba vzít v potaz dobu ve které to vzniklo no a ta osmdesátková bezstarostnost z toho prostě cítit je. Jenom si moc nejsem jistý připravovaným restartem, který jako by mi už prostě do dnešní doby nepasoval. Uvidíme třeba překvapí.65%(17.1.2015)

Tak tohle je mimořádně smutnej konec jinak skvělé série. První polovina je ještě v pohodě. To je jen takový zvláštní průměr, ale potom se to zvrhne... Můžeme zapomenout na auta, motorky, šílené motorkáře a jiné úchylné vrahy - je tu jakási fantasy pohádka, pokračování Nekonečného příběhu či co. Přibližně v polovině filmu se totiž Max potká s domorodou školkou a ti prcci jsou tak neodbytní, že ho otravujou do konce filmu. Kdyby to aspoň byli nějací správní vraždící šílenci jako holka s bumerangem z dvojky... ale ne, tohle jsou spíš takoví oživlí Ewoci. Tihle haranti zabijí i obligátní závěrečnou honičku, kde právě oni hrají prim a likvidují kopancema a pánvičkama zlí protivníky, kteří jsou tentokrát drsní a strašidelní asi jako Méďa Pusík. A celé to skončí... neuvěřitelně, v tom nejhorším smyslu, co tohle slovo má. Dávám ošoupané tři hvězdy hlavně kvůli první polovině a dál nevěřícně kroutím hlavu nad tím zneuznáním Šíleného Maxe. (5/10)(15.8.2007)

Horší než díl druhý, avšak stále lepší než díl první. Filmu hodně škodí prostřední část, kdy se z Maxe stává nechtěný spasitel dětského kmene, což mi do celé série nesedí a hodně to odvádí děj od hlavního příběhu. To, co bylo skvělé na dvojce, je k nalezení i ve třetím díle, škoda jen, že až v poslední dvacetiminutovce. Loučení Mela Gibsona s australskou kinematografií nedopadlo nejlépe, což jen dokumentují Gibsonovy rozhovory, za což podle mého může najmutí druhého režiséra pro neakční sekvence (což je většina stopáže), nepozorné diváky pak může zmást i nešikovné obsazování herců z předchozích dílů do jiných rolí, neřkuli o obsazování rádoby herců (nebo rádoby zpěvaček?). Ale nebudu jen plivat špínu, závěrečná honička je výborným zakončením celé série, díky které je ono zakončení důstojné a po ní se hned při hodnocení oči přivírají o něco snadněji. O promili lepší než první díl.(25.5.2010)

Dvojka je nejlepší. To rozhodně nebudu nikterak vyvracet. Ovšem jednička se mi tak hrubě nelíbila a nudila mě, že trojce zkrátka musím dát ty tři. Už jenom kvůli akční stránce, na kterou je brán největší důraz v sérii...a funguje to. Mad Max se potřetí vrátil a důstojně zakončil trilogii...60%(18.9.2014)

Ale jo, bavilo mě to určitě víc než jednička, dokonce i poté, co se postapo akčňák nečekaně zvrhnul v postapo pohádku pro děti do 12 let. Dvojka byla dospělejší a akčnější, trojka je zase bizarnější (což samozřejmě myslím jako pozitivum). Zaujala mě sexy kozatá tetička Týna se svou kohortou všelijakých degenů a podivínů ve svém prasoměstě, no a nevadili mi kupodivu ani malí neanderthálci, kteří aspoň Maxovi pazourkovými noži opižlali ten jeho kulervoucí sestřih, ukradený z hlavy nějakému týpkovi z Europe.(11.5.2015)

• - Původně mělo jít o film o dětech, žijících bez rodičů, kteří si představují, kým by chtěly být. Jedno by si představovalo Maxe. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Filmem je inspirován hudební videoklip Tupac Shakur feat. Dr. Dre: California Love (1995). (bejkovec)

• - Film odkazuje na román Russella Hobana "Riddley Walker" o hrdinovi cestujúcom po postapokalyptickom Anglicku. (m.a.t.o.)