Šílený Max a Dóm hromu

Graham 'Grace' Walker

Kostýmy:

Norma Moriceau
  • adamo_znk

Černá ovce distopické (teď již kvadrologie). Dóm Hromu je zajímavý tak maximálně prvních dvacet pět minut, a to ještě ani zdaleka tak, jako všechny tři ostatní filmy. Druhá půlka s bandou dětí je výsměch. Obhajobou Millera je to, že do filmu fest zasahovali producenti a on sám neměl film pevně ve svých rukou.(18.5.2015)

Atmosfera a prostredi jsou minimalne stejne vyborne jako ve dvojce a cele to nezacina vubec spatne, i prestoze Tina Turner se pri hrani sklebi uplne strasne. Ve druhe fazi tam ale zacnou pobihat deticky a cely koncept jde az moc do mainstreamu, coz tehle serii nesvedci, stale je ale fascinujici sledovat az jak velkou inspiraci je tahle serie pro novejsi post-apo svety. Jsem zvedavy jak se George Miller po 20ti letech popere s pripravovanym prirustkem do serie. 6/10(6.12.2012)

• dobytek

První 2 díly super a třetí díl taková blbost... Čekal jsem zase nějakou akční záležitost, ale tohle byla taková podivná pohádka, která vypadá asi jako mix Vodního světa a Stroje času. Chybí tady totiž to nejdůležitější z prvních 2 dílů - akce a honičky. Místo aut totiž ve filmu můžete vidět akorát tak stádo harantů, stádo prasat a hromady hoven. Závěr filmu sice jednu honičku nabídne, ale ta je úplně o ničem, protože se odehrává převážně na kolejích. Mimochodem je zajímavý, že všechno ve filmu vypadalo, že se to každou chvíli rozpadne, ale celá trať byla v naprosto perfektním stavu. Všude pečlivě nasypanej a upravenej štěrk podél celý tratě, pražce vypadaly jako nový a koleje nebyly ani trochu rezavý. Jsem docela zvědavej na 4. díl, protože věřim, že větší blbost, než tohle to snad nebude. Jediný pozitivum na tomhle filmu vidim asi v tom, že jsou podle něj pojmenovaný moje oblíbený hudební výběry Thunderdome.(4.5.2006)

• villon17

Tak se nakonec taky slituju a dám jednu, ale asi jenom za tu odvahu dovolit někomu se na to koukat, aniž by se ten dotyčnej bál újmy. Všichni byli zhulený nebo v transu nebo já nevim, že jim nedošlo, co to vzniká za blbost. Vůbec nic se tam nedělo, jediná myšlenka byla tý apokalypsy, ale pak už vim až závěrečný titulky...(20.1.2009)

V trojce dospěl rozklad civilizace až k začátku obnovy a styl filmu se opět posunul - trojka přišla o brutalitu (oproti jedničce a dvojce tu poprvé není žádné znásilnění) a pokračuje v humorném ladění dvojky a optimismu jejího závěru. První třetině filmu v Bartertownu je svižný postapo akčňák s Maxem, který je i bez svého auta badass, a efektním soubojem v Dómu hromů. Působivě i rozpačitě pak působí druhá třetina, kde Max potkává izolované společenství dětí s vlastní historií přecházející do mytologie, do níž je začleněn coby mesiáš. Miller tak v jednom filmu podchycuje dva postapo přístupy - akční a filozofický, ale výsledek je rozklížený. Po postavě nemluvícího divokého dítěte ve dvojce, které naznačovalo zdegenerování lidstva do totálního barbarismu, je to krok zpátky a zároveň dopředu, a akční sérii to dodává zajímavý přesah, ale také ro retarduje tempo akční filmu. Končí se opět akčně efektní honičkou s postapo vlakem. Je to zvláštní film, který plně neuspokojí asi nikoho, ale tvůrci měli vizi.(11.1.2006)

• - Prvý film zo série, ktorý bol spolufinancovaný americkými producentmi. Vďaka tomu si v ňom zahrala aj Tina Turner. (m.a.t.o.)

• - Původně mělo jít o film o dětech, žijících bez rodičů, kteří si představují, kým by chtěly být. Jedno by si představovalo Maxe.

• - V záverečných titulkoch je uvedené, že postava Tiny Turner sa volá Tetuška Entity, no vo filme ju tak nikto neosloví. Každý ju volá iba Tetuška. (m.a.t.o.)