poster

Šílený Max a Dóm hromu

 • Česko

  Šílený Max pod Kopulí hromu

 • Austrálie

  Mad Max Beyond Thunderdome

 • Slovensko

  Šialený Max a Dóm hromu

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie, 1985, 107 min

Kamera:

Dean Semler

Hudba:

Maurice Jarre

Producenti:

George Miller

Scénografie:

Graham 'Grace' Walker

Kostýmy:

Norma Moriceau
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  **

  Vyvrcholení trilogie, která měla zůstat u dvou pokračování (nebereme-li samozřejmě velký Millerův návrat po třech dekádách z letošního roku). Jedním z rozdílů oproti předchozím dvěma dílům je zřejmě to, že se prakticky neodehrává v poušti, kde vybuchující auta létala vzduchem, ale v městě bez zákonů, které nijak zvlášť neláká. Příběhově je to rutina, technicky ovšem George Miller nezklamal. Ač je trojka méně brutální, než starší dva bratři, párkrát přeci jen potěší.(19.5.2015)

 • petero
  ***

  Bohužiaľ. Tretiu časť Šialeného Maxa postihla pre mňa nepochopiteľná zaujatosť Hollywoodu konca 80-tych rokov obsadzovať do filmov detských hrdinov. No sem natrepali rovno celí kmeň detí a samozrejme snímok už tým pádom nie je temným apokalyptickým pokračovaním ako bola dvojka, ale priam jej humornou variáciou – myslím záverečnú scénku, kde Max namiesto cisterny, riadi vlak a naviac keď preskakuje cez vozne až príliš pripomína Indiana Jonesa. Škoda. Temná a drsnejšia stránka mu predsa len viac pristane.(20.5.2006)

 • MartinezZ
  odpad!

  A tady už zůstává rozum stát - nehnutě, bez dechu, mimo čas a prostor. Film je branou do jiné dimenze, do prostředí až do posledního atomu zaplněného demencí, zhovadilostí a krystalickým kreténismem, jenž muselo mít dva režiséry, kteří si navzájem zuby utahovali vlastní svěrací kazajky. Co tam dělalo to společenství parchantů? Co tam dělaly ty vyšňořený hovada? Co tam dělal pokus o příběh? Co tam dělala, ty vole, Tina? Co tam dělaly ty hovna? HOVNA tu měla hlavní roli, dal bych jim Oscara, protože nic jiného a nikdo jiný tenhle film tak dokonale nevystihuje - HOVNA.(3.8.2014)

 • choze
  ****

  Trojka pokračuje v posunu po časové ose, co se týče rozkladu civilizace (ta se tady opět začíná dávat dohromady), i v posunu stylu. Max přišel o svoje auto a honičky se tak dočkáme jen jedné a až ve finále, film přišel o brutalitu (oproti jedničce a dvojce tu poprvé není žádné znásilnění) a pokračuje v optimistickém ladění, které mělo už finále dvojky, plus výrazně přibylo humoru, rovněž patrného už ve dvojce. K první, dynamicky odvyprávěné třetině filmu v Bartertownu nemám výhrad, šlape jako dobře namazaný akční stroj se svižnými dialogy a parádním soubojem v Dómu Hromů. Trochu rozpačitě působí druhá třetina a la PÁN MUCH, kde Max potkává společenství divokých dětí a seznamuje se s jejich mytologií, do níž je začleněn coby mesiáš. Miller tu progresivně v jednom filmu podchycuje dva postapo přístupy - akční a filozofický, ale výsledek je rozklížený. V závěrečné, opět efektní třetině nás čeká návrat do Bartertownu a vynikající finální honička.(11.1.2006)

 • TheDarKnig
  **

  Tak ne, liché díly prozatím pro Šíleného Maxe dopadly v obou případech přinejmenším podivně, přinejhorším jako ty exkrementy, které v tomto díle figurovaly jako hnací motor. Zábavné, možná tím chtěl Miller něco sdělit. První část filmu ještě působí docela slušně Maxovsky, nejpozději od Thunderdome to nabere takové obrátky do demence, že jsem to málem nedokoukal. A ani ta závěrečná akce nestojí za moc. Záporáčka Tiny Turner je navíc velmi podivně napsaná postava. A ty děti snad ani nemusím zmiňovat. Aspoň že Bartertown je stále cool jméno pro takový výkal pouště.(6.10.2015)

 • - Film odkazuje na román Russella Hobana "Riddley Walker" o hrdinovi cestujúcom po postapokalyptickom Anglicku. (m.a.t.o.)

 • - V záverečných titulkoch je uvedené, že postava Tiny Turner sa volá Tetuška Entity, no vo filme ju tak nikto neosloví. Každý ju volá iba Tetuška. (m.a.t.o.)

 • - Filmem je inspirován hudební videoklip Tupac Shakur feat. Dr. Dre: California Love (1995). (bejkovec)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace