Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Velká Británie, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

Epizody(5)

buddha_ps

10/10. Temná a bezútešná správa zo sveta kde ľudský život znamená menej ako budovateľské heslo na transparente, a napriek tomu všade presvitá nádej podložená nekonečnou osobnou obetavosťou pri vedomí neodvratného, i postupným ale nezastaviteľným nadobúdaním statočnosti a potreby povedať pravdu - za akúkoľvek cenu. To všetko podané civilne a pritom ľudsky, bez akéhokoľvek rušivého pátosu. Dokonalá réžia pracujúca s náznakmi a maximálne sa vyhýbajúca explicitnému a samoúčelnému zobrazovaniu následkov katastrofy, excelentné herecké výkony, precízna kamera a hudba tvoriaca s obrazom a dejom jednoliaty celok. Definícia dokonalosti. ()

BranuliQ

Stále sa z toho spamätávam. Mazin, Renck a HBO mi naservírovali neopísateľný zážitok. Naozaj nemám slov a to u mňa, človeka, čo vie inokedy obkecať úplne všetko do úplných podrobností, vôbec nie je časté. Moja nová modla a perfektná ukážka všetkým ostatným tvorcom, ako má vyzerať dramatický seriál. A to, že je to based on true story zážitok umocňuje dvojnásobne. Nezabudnem, koľko pocitov vo mne seriál vyvolal a nikdy nezabudnem, koľko z tých pocitov vo mne vyvolalo trio Harris, Skarsgard a Watsonová. Glóbusy poprosím! PS: Nikdy som nevidel o Černobyle ani len jediný dokument, nikdy som sa o haváriu moc nezaujímal. Cítim, že sa to čoskoro zmení. Týmto seriál odporúčam hlavne tým, ktorí stále váhajú preto, lebo si myslia, že ich nebude baviť niečo, čomu nikdy nevenovali pozornosť. Ani len netušíte, ako veľmi sa mýlite. To, že som si dnes po dlhých rokoch zmenil moju TOP 10, veľa napovedá. 100% ()

cibernetical

Znáte ten pocit, kdy je vám líto, že už nikdy neuvidíte něco napoprvé, protože už jste to viděli? Stalo se mi to dvakrát, seriál Six Feet Under a toto mistrovské dílo. ()

cxxj

Povedená miniserie. Nedělám si iluzi, že by vše bylo naprosto přesné (co oceňuji je ale uvedení nepřesností na pravou míru samotnými tvůrci na konci posledního dílu) nicméně... Ano, toto byl sovětský svaz. První strana, potom pravda, potom lidé... Beznaděj, neinformovanost, zastaralost, kariérismus, KGB, Strana,... Všechno je podle skutečnosti a všechno toto zabilo mnoho lidí a způsobilo tuto katastrofu relativně nedaleko našich hranic (kdo si myslí, že je to daleko tak ať hned utíká pro mapu). Naprosto zasloužených 100% ()

rosswell1987

Miniserie ktera nema konkurenci🤦🏼‍♂️kazdym dilem hltate to co tvurci dokazali prenest na obrazovku!Cela katastrofa je popsana do detailu a ani to ze se tam mluvi anglicky neubira na kvalite!Je povinnost tohle dilo videt😎✌️ ()

ttX

Vzhľadom na to, že HBO ponúka roky ideologický obsah, kde sa snaží podvedome vsugerovať nadradenosť amerického spôsobu života a ich liberálnej ideológie som nečakal, že tento seriál bude výnimkou. A naopak, asi sa čosi pohlo aj v HBO. Minimum ideológie, žiadne čierne papule a vynikajúci fiktívny dej. Za drobné chyby ako LCD hodiny v miestnosti bunkru alebo československé tesla telefóny použité v scénach odoberám jednu hviezdičku. Asi najväčšou chybou, je priebeh súdu v poslednej 5 časti. Ten súd je veľmi odtrhnutý od reality, pojednávanie otvára sudca a začína sa vypočutím obžaloby. Tu je to na spôsob amerického súdu typu CTRL+C a CTRL+V ako z každého lacného amerického filmu. Tu aj divák, ktorý videl aspon 1x súdnu sieň, vie, že je to mimo. Väčšina scén je generovaná počítačom, takže nezabudnúť používať mozog pri sledovaní, jedná sa o plnokrvné SCI-FI. Kvalita je porovnateľná so Spiacimi Agentami. ()

godal

Nebudu se tady vylívat ze střevních potíží,od toho jsou tu jiní.Za sebe jen říkám-BRAVO!!!A teď si to jdu pustit ještě jednou a celé... ()

DerfelCadarn

Nevím jak komu, ale mě vznik tohoto seriálu uplně unikl. Možná jsem se přehlídl, možná to utonulo v povyku kolem konce GoT, možná úmysl autorů. O to větší pro mě bylo překvapení, když jsem našel v nabídce HBOGO první díl a hned jsem si ho pustil. Od té doby bylo na 5 úterních večerů postaráno a na každý další díl jsem čekal s větší a větší nedočkavostí. Nejen výborné reálie, herci a atmosféra, ale i srozumitelné podání technických věcí, že se teď cítím jako jeden z 10 miliónů odborníků na jádro v téhle republice. Délka tak akorát. Nemám naprosto co vytknout. Pro mě jeden z nejlepších filmařských počinů a přírustek do rodiny takových perel jako Bratrstvo neohrožených nebo Hořící keř. ()

swn

„Ukázali mi ji... holčičku... Natašenko, zvolala jsem. Tatínek tě pojmenoval Nataška... Na první pohled zdravé dítě. Ručičky, nožičky... Ale měla cirhózu jater... V játrech měla osmadvacet rentgenů... Vrozená srdeční vada... Za čtyři hodiny mi řekli, že holčička zemřela... A zase, že mi ji nedají! Jak to, že mi ji nedáte?! Já vám ji nedám! Chcete si ji vzít pro vědecké účely, ale já vaši vědu nenávidím! Nenávidím! Nejdřív mi vzala jeho, a teď chce jěště... Nedám vám ji. Pochovám ji sama. Vedle něj... (Mlčí.)“ Ludmila Ignatěnková, vdova po hasiči Vasiliji Ignatěnkovi. in Světlana Aleksijevičová: Modlitba za Černobyl, Brno, 2002 ()

FearMan

Seriál se mi velmi líbil, ale stejně si myslím, že lidem dá víc, když se podívají na dokument, protože už v době, kdy byl venku teprv třetí díl, tak jsem na internetu i ve svém okolí zaznamenal lidi, co se sami pasovali na odborníky přes jadernou fyziku, protože zaslechli něco o regulačních tyčích, AZ-5 a grafitu v reaktoru. Postavy jsou přesvědčivé a kdybych viděl seriál bez zvuku, tak bych uvěřil, že se jedná o soudruhy. Angličtina mi do okolí Černobylu a Pripjatě moc nesedí, ale to je jen detail, který řešit je nesmysl. Natočeno to bylo hezky, myslím si, že není víceméně nic, co by se dalo vytknout, ale jak říkám, dokument o výbuchu Černobylu (například Nultá hodina) mi dal víc informací. Tohle mi dalo stejně, jako mise v Černobylu v Call of Duty: Modern Warfare. ()

P4PRIK4

Prostě skvělá minisérie. Parádní rekonstrukce a vysvětlení všech údalostí kolem výbuchu. Skvělé herecké výkony! ()

Skimmy

Velice zajímavě natočený film o velice smutné události lidských novodobých dějin. Ve filmu je barvitě vykreslena atmosféra a hrůzné momenty všech lidí, kteří se zúčastnili samotné havárie a nebo jejího následného likvidování. Za mě osobně 4 a kus hvězdy. ()

Tycygo

Perfektní a úžasné, tento seriál se mi přesně trefil do noty a užil jsem si ho maximálně. Velmi autenticky a osobitě působí. Jediné slabší jsou snad lehce nudnější pasáže jako třeba zabíjení zviřat, které jsou ale slabé jen protože ostatní jsou nabušené atmosférou a dramatičností podobně jako Tarantinovy filmy. Můj  oblíbený seriál, bezkonkurenční jednička. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD