Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Velká Británie, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

Epizody(5)

Chmur

Skvělá až nadšená hodnocení v mozku nedůvěřivého pesimisty budila lehkou nervozitu, že tahle minisérie nebude nic, co by ho zarazilo do křesla. Tentokrát se obával zbytečně. Černobyl se opravdu povedl. Scénář, režie, exteriéry, herci. Vše super. Jednotlivé díly mění tempo, ale přitom je každý zajímavý. Mě osobně nejvíce zasáhl třetí. Přitom mi bylo psychicky opravdu nedobře a dlouho jsem se nemohl zbavit obrazů v nemocnici trpících a umírajících lidí. Myslím, že Černobyl skvěle ukázal to nejnižší i nejušlechtilejší, co se v lidech nalézá. ()

Benedygtus

Hodne surove a drsne, zabery na tela v rozkladu z radiace i jen cely ten psychicky tlak z tohoto "miniserialu" je opravdu velky. Presto jsem rad, ze jsem to cele zhledl, a jeste vic jsem rad, ze se neco takoveho vytvorilo. Co vic, je to opravdu hodne kvalitne zpracovane, kvalitni herecke obsazeni a snad i diky tomu vsemu si to nalezlo cestu k tolika divakum a to je bezesporu dobre. 100% urcite, jen moc nechapu, jak to muze byt nekoho nejoblibenejsi serial, poteseni mi to totiz zdaleka neprineslo. ()

Sygi

Na tuhle minisérii asi jen tak nezapomenu. Ukazuje totiž sovětské myšlení a vnímání vlastního postavení ve světě v plné kráse. Jaký je vlastně smysl v urputném skrývání vlastních chyb, když si právě tím světová velmoc podrývá půdu pod vlastníma nohama? Za cenu lží tak obětovala tisíce životů vlastních občanů, jen proto, aby se přiblížila vítězství v nesmyslné Studené válce. A ten aspekt totality, paranoii a nekonečného podezřívání všech v Sovětském svazu z tohoto magnificentně zpracovaného seriálu čiší v každém záběru. ()

borec999

Not great, not terrible rozhodne neplatí pre tento seriál. Životné úlohy Jareda Harrisa a Stellana Skarsgarda, výborný scenár Craiga Mazina a autentické, v rámci možností vcelku historicky presné zobrazenie obrovskej tragédie. Plus ako bonus aj nekompromisná kritika komunistického režimu(chápem hnev Rusov a ich promptnú reakciu s natočením "pravdivej" verzie udalosti), pri ktorej som sa uistil, že aj napriek tomu že dnešný režim taktiež nie je dokonalý a má svoje muchy, nikdy by som nechcel aby sa tento systém vlády znovu vrátil. Must see záležitosť, a to bez ohľadu nato či ste fanúšikom akčných filmov,hororov,Oteckov,fantasy alebo čohokoľvek iného. 100% ()

Pttak

Já vážně sám ani nevím co bych k téhle minisérii dodal. Většina už je tu napsána. Snad jen, že se v podstatě chová jako takový dokument. Prostě rekonstruje to co se stalo v Černobylu, ale po celou dobu v hutné ponuré atmosféře, která dostane snad každého. Což se k tomuhle tématu jaderné katastrofy hodí. Tahle minisérie mi zase připoměla to, že máme být rádi, že už SSSR neexistuje. ()

666Carnage

Co si budeme povídat ale takhle hutnou atmosféru u seriálu jsem dlouho nezažil. A ta finální to vykopla úplně na měsíc. Pět dílů koukáte jak umírají lidi jen proto, že politický systém v kterém žijí je svinstvo. Nikdo se nestaral o to co bude (tedy až na pár jedinců) ale jak na tom bude SSSR. Viděl jsem několik dokumentů ale tohle na mě přeneslo tu tísnivou atmosféru a další různé emoce úplně nejvíc. Herecké výkony jsou top a já jsem s tímto seriálem naprosto spokojený a další plus přidává, že tohle mě vždy zajímalo a navíc jsem se tam chtěl vždycky podívat. 100% ()

Kovaja

Mrazivě vylíčená moderní katastrofa u které se přesně neví a nikdy ani nezjistí kolik ji odskákalo nebo ještě vlastně odskáče lidí. Protože tohle ozáření se nese po generace a všechny ty rakoviny které s námi zametají pocházejí...?:-(( Bravůrně zvládnutý seroš který mě pohltil a nepustil. Kolikrát jsem měl husinu a slzy na krajíčku. A po zjištění, že za vše může jeden zmrd který byl oddaný režimu a nedokázal potlačit své ego mě doslova sere. ()

Junglista

Kdybych byl zatraceně velkej hnidopich, tak bych našel na seriálu jen jednu vadu - že pro absolutní autentičnost není v ruštině / ukrajinštině. Ale vem to čert, tohle je jedna z nejlepších sérií všech dob. Nejsou tam přimyšlený kraviny pro větší efekt (postavu Emily Watson tak opravdu neberu), tady to prostě není třeba a je dobře, že to tvůrci pojali přesně tak, jak se sluší. Komorně a zatraceně mrazivě. Kéž by takovejch minisérií bylo víc... a i když tady je klad prakticky vše, tak jeden přecejen vyzdvihnu - hudba. Dokonalost. ()

Hanys_

K tomu všeobecnému nadšení se nepřidám hlavně kvůli dílům 3 a 4, kdy mi to citové vydírání diváka už přišlo hodně přes čáru (lov na zvířátka). Každopádně pro někoho, kdo o Černobylu nikdy nic nečetl anebo neviděl, tohle bude asi hodně velký šok, takže se vlastně tomu hypu kolem ani nedivím. Jinak co se týče herecké a technické stránky, tak je to jako obvykle od HBO vysoký nadstandart. ()

Corpsegrinder

Ze všech hranejch adaptací události je tahle bezpochyby nejkvalitnější, i tak ale velmi přehodnocená. 1. nejlepší seriál? Ale hovno... Přijde mi jako by hodně lidí hodnotilo spíš dle emocionálního dopadu a samotnýho námětu než dle kvality filmařiny. Místama je to viditelně přikrášleno, chování postav je až komicky zahnáno do extrému (bud jsou fakt hodně zlý a nebo fakt hodně hodný, některý ani neexistovaly) a pak je tu samozřejmě to na co dojede spousta podobnejch dílek a to je nesrovnalost jazyků, nemám rád falešný ruský přízvuky, obzvlášt když se mísí se silným anglickým akcentem, a o to víc to vadí když se spolu dvě postavy baví anglicky zatimco v pozadí je z nějakýho důvodu slyšet ruština. Ale abych tu na to jen neprděl tak samozřejmě natočeno je to celkem dobře, v prvním díle sem tam slabší CGI, ale zase si to pak vynahradili nechutnýma praktickýma efektama rozpadající se společnosti (doslova). Herci odvedli tu nejlepší práci co mohli, až na to co jsem zmiňoval předtim - některý jsou prostě napsaný skoro až pohádkově. Je dobře že se omezili jen na pět dílů neboť se děj nikde moc nezdržuje a neni čas se u toho nudit, ani by nemělo smysl to nějak roztahovat neboť kdyby se muselo rok čekat na novou sérii tak si lidi najdou na Wikipedii jak to dopadlo a vyserou se na to :)) Plnej počet bych tomu nedal ani ve snu, atomy v Černobylu se možná budou rozpadat ještě tisíce let, ale na tenhle seriál si za rok málokdo vzpomene, natož aby si to dal znova. Dávám čtyři z pěti přehodnocenejch reaktorů. ()

HonzysKISS

Tento skvost si naprosto zaslouží hodnocení takové, jaké má. Výborně natočený, ještě lépe odvyprávěný. Po každém díle jsem měl chuť si to pustit znovu. Nenechá vás to chladným. Nejlepší na tom je, že to má takový ten starý komunistický filtr, který dodává příjemně nepříjemnou atmosféru. Od začátku až do konce. Poslední díl bych snad dokonce považoval za jednu z nejlepších seriálních kapitol na světě. Pokud milujete soudní scénky, zaručeně budete souhlasit. Jediný, co mě maličko mrzí je to, že hodně scének nebylo zase tak brutálních, jak se říká. Hodně „nechutných“ věcí se odehrává za kamerou. Je to škoda, ale na druhou stranu, by to asi zase lidi shazovali… „Pro svět kolem vás budete tak bezvýznamný, že až konečně zemřete, už se ani nebude vědět, že jste žil.“ ()

Litvicek

Pět dílů čiré fantastické podívané, u které vám spadne brada a ohromení přetrvá dlouho po skončení každé každičké epizody. Tomu hodnocení rozumím, dlouho jsem neviděl něco tak fenomenálního. Naprosto bez chyby. ()

aquiver

Seriálová událost sezony, nejkvalitnější a nejpůsobivější katastrofický snímek všech dob... Jsou tu drobné věci, které podřizují skutečnost diváckému zážitku, ale není to na škodu - i díky nim vznikl tento hraný dokument, který si můžeme prožít. Kvalitní kinematografie se skutečně kvůli komerci přesouvá z kin do televizního formátu čím dál víc... 100 % ()

Krabak

Jsem rád, že vznikl seriál, který se zabývá největší jadernou havárií v historii světa. Tato událost bez pochyby ovlivňuje životy lidí, kteří žijí i v tomto roce 2019. A to díky mraku plnýmu sr**ek, který v podstatě roznesl rakovinu po zbytku kontinentu. Tím pádem u této katastrofy se ani nedá vypočítat, kolik životů na sebe navázala a kolik jich ještě bude mít na svědomí. Seriál je natočený opravdu skvěle. Vysvětluje spousty věcí, vzdělává lidi bravurním způsob jak o této katastrofě, tak o fyzikálních následcích, představuje pravé hrdiny o kterých se bohužel neučí a celkově rozpoutal opravdový hon za naší temnou minulostí. Přiznám se, že jsem jeden z těch, kteří věděli že se toto událo a byl to průser. Díky tomuto seriálu jsem strávil dalších x hodin na googlu, abych si každé jméno a každou skutečnost jak ověřil, tak se o ní dozvěděl něco více, než se vešlo do seriálu. Všem, kteří stáli za vznikem této miniserie, DĚKUJI--->100% ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD