Epizody(6)

Komediální krimiseriál nabitý gagy, absurdním humorem a parodickými odkazy. Neohrožený detektiv Frank Drebin řeší případy s takovou samozřejmostí, že i James Bond vedle něj vypadá jako Martin Tomsa v podvlíkačkách. Rozbije mafiánský gang i auto. Zneškodní únosce, bombu i sexbombu. Vražedkyni strhne skoro všechny paruky a drogovému dealerovi masku. Zpívá, tančí. Popere se s nepřízní osudu i s vyděrači. Nic pro něj není překážkou, ani výhrůžky a popelnice. Pachatele odzbrojuje ručně, diváky humorem. Dostane ho až programový šéf ABC Tony Thomopoulos, který seriál po šestém díle předčasně ukončí s odůvodněním, že je jen pro pozorného diváka. Frank Drebin se však nevzdá a záhy se vrací v sérii Bláznivých střel. (Infalín)

Superpero

Ne tak dokonale vybroušené, jako Bláznivá střela, ale přesto o parník lepší než 99% ostatních parodií. Už jen to, že každý díl je vlastně jak přes kopírák mě bavilo. Jeho šéf je pokaždé na místě první, vždycky se podíváme do laborky za doktorem, co tam učí dítě nějakou nekorektní věc a nakonec se jde pro info ke geniálnímu leštiči bot Johnnymu. Nejlepší ale je jak na konci epizody vždycky zamrznou. ()

B!shop

No sice to jeste nema takovy grady jako Blaznivy strely, ale rozhodne vic nez povedena parodie. Sest pulhodinovejch vicemene normalnich detektivnich pripadu, ktery se ale samozrejme resi co nejstupidnejsim zpusobem. Kazdej dil ma fungujici pribeh, stale dokola se opakujici sceny - auto do popelnic, vedec ucici prasarny maly deti, vsechno znajici cistic bot, sef vzdy prvni na miste a dalsi, na ktery si ale clovek za chvily zvykne a tesi se na ne. No a krome toho tu je hromada tu vice, tu mene povedenejch foru, pricemz spis to je komedie, nez nejaka blazniva komedie. No a v tom vsem stoprocentne ve forme Nielsen, zvladajici jak hlasky, tak akci a misty nejaky to klasicky blbnuti. Takze proc 4*? Proste proto, ze kadence povedenejch foru neni takova, jak by bejt mohla a Blaznivy strely me bavily vic. ()

Sarkastic

Výborný parodický seriál se spoustou zábavy a perfektních nápadů. Pokud vám něco říká humor Bláznivé střely, rozhodně ho vyzkoušejte, pokud tuto trilogii nemáte rádi, možná se Police Squad! raději vyhněte. Seriál si vytvořil několik dobrých postav v čele se všehoschopným Frankem Drebinem, kterému zdatně sekundují jeho šéf Ed Hocken, který je už vždy na místě a úchylák z laborky pan Olson (i když největší hvězdou pro mě stejně byl vševědoucí Johnny). Jinak Police Squad! stojí samozřejmě hlavně na již zmiňovaném humoru, který nabízí uragán různých inovativních, švihlých, absurdních, doslovných vtípků a narážek. Třeba taková japonská zahrada, osobní věci rukojmí či způsob udržování vyděrače na telefonu mě uměly spolehlivě dostat do kolen. Takových fórku je tam spousta, a to jsem jistě nepobral všechny (navíc některé nejsou tak nápadné, třeba Kramer vs. Kramer na boxerském stadionu se dal snadno přehlédnout). Přestože kolísavost kvality humoru je zde sem tam zřejmá a třeba postava Norberga se dá označit za docela stupidní, hodnotím slabším plným počtem, tenhle vysoce vtipný seriál si ho za svůj originální přístup zaslouží. „Když jsem přijel domů, tak mi zavolala Mimi Denjour. Pověděla mi, že se se mnou chce setkat v klubu, a to ihned. Jelikož jsem neměl ponětí, kde je klub "A to ihned", tak jsem navrhl klub Flamingo. Souhlasila.“ ()

Djkoma

Předchůdce Bláznivých střel, který se s ničím nemazlí a naprosto dokonale využívá koncept parodie detektivních příběhů a filmu noir s nezaměnitelnou kadencí vtipů a nápadů. Od opakujících se klišé o najíždění autem do popelnice až po "My boss was already on seat"... Jednoduchost některých vtipů je tak zarážející až to bolí u srdce (na čističe bot Jimmyho nikdo nemá, i když třeba výtah má také své kouzlo o doktorovi a jeho proslovu před dotazem Drebina ani nemluvím...). Pánům Zuckerům a Abrahamsovi se podařilo vytvořit koncept, který dokázal nejen v 6ti dílech dokonale uchvátit a položit nejednu bránici, ale také nastolit směr pro další tři filmy, které možná nejsou tak nabité jako seriál (za což může spíše délka...), ale svou cestu si vyšlapaly s přehledem. Snad jedinou nevýhodou seriálu je obrovská zaměnitelnost všech dílů, ale to byl podle mě účel jak parodovat obdobně "podobné" detektivní seriály. Leslie Nielsen stejně jako Alan North a další může poděkovat výše zmíněnému triu, za znovuoživení kariéry. Kdo se vysloveně vyžívá v Bláznivých střelách měl by si Police squad hodně rychle sehnat... PS: závěrečné titulky jsou naprostá bomba. Dokonalost sama, už jen tady jsem se smál pokaždé až do jejich konce (a pak jsem si je pustil znovu...). ()

Radek99

Dokonalá parodie klasických noir detektivek a detektivních seriálů 70. let. Je pravdou, že obvykle Leslieho Nielsena zrovna dvakrát nevyhledávám, ale v tomhle komediálním seriálu mne skutečně dostal... Jeho ,,Bogartovské" monology, parkování o stojící popelnice, shánění informací na ulici (moje favorizovaná postava čističe bot coby absolutního informátora), dadaistický humor... Navíc je velmi důležité pečlivě sledovat druhý plán obrazu, jelikož mizanscéna je doslova přeplněna (a právě ponejvíce v pozadí) a platí, co scéna, to několik vtipných propriet. Koncentrace gagů je nebývale vysoká a seriálu zřejmě paradoxně prospělo, že bylo natočeno všeho všudy jen 6 dílů, jelikož nemohl být rozmělněn. Co více si přát od parodie - seriál dokonale vystihující stereotypy detektivních filmů. Police Squad In Color produkovali bratři Zuckerové, kteří výše uvedený tvůrčí postup později reinscenovali v mnohem známější a úspěšnější sérii Bláznivá střela, platí ovšem, že na tento původní seriál ani jedna z Bláznivých střel nemá... ()

• Stanice ABC chtěla, aby seriál obsahoval zvukovou stopu se smíchem diváků, ovšem tvůrci Jim Abrahams, Jerry Zucker a David Zucker to zamítli. (HappySmile)
  • Mnoho vtipů ze seriálu bylo znovu použito ve filmové sérii Bláznivá střela. (HappySmile)
  • Od druhého dílu začne poručík Drebin na konci přeříkávat seznam všech zločinců, které zatkl v předchozích epizodách. Tenhle vtip ale trochu pozbyl smyslu, když seriál v USA nevysílali v pořadí, v jakém byl natočen - 5. díl běžel před 4. a 4. před 3., takže zločinci byli zmíněni ještě než byli zatčeni. Tento vtip se neobjevil v první a třetí epizodě. (HappySmile)

Související novinky

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech…