Všichni svatí mafie

• USA The Many Saints of Newark (více)

Všichni svatí mafie je dlouho očekávaný filmový prequel k oceňovanému dramatickému seriálu HBO Rodina Sopránů. Mladý Anthony Soprano vyrůstá v jedné z nejbouřlivějších epoch v dějinách Newarku a dospívá v muže právě ve chvíli, kdy povstávají soupeřící gangsteři a zpochybňují nadvládu mocné zločinecké rodiny DiMeových nad rasově rozděleným městem. V této proměnlivé době se ocitá i jeho zbožňovaný strýc Dickie Moltisanti, jenž se snaží skloubit své profesní i soukromé povinnosti. Díky jeho vlivu se z vnímavého mladíka stane všemocný mafiánský boss, kterého svět později pozná jako Tonyho Soprana. (HBO Europe)

Tjaden

Jako obrovský fanoušek The Sopranos jsem se na tento prequel zpočátku moc těšil, nicméně po prvotních ohlasech amerických diváků i zhlédnutí zdejšího hodnocení jsem se připravoval na zklamání, kterého se mi nakonec i dostalo. Film jakoby celou dobu rozpačitě kolísal mezi tím, zda chce být pouze stylovým doplněním seriálu, nebo plnohodnotným gangsterským snímkem. I kvůli tomu jako celek nefunguje. Osobně bych mnohem raději uvítal příběh točící se kolem Tonyho dospívání, nikoli kolem Dickieho Moltisantiho. Místo jeho románku s mladou otcovou manželkou či konfliktu s afroamerickými gangy bych raději sledoval vývoj postav, které měly pro pozdější děj seriálu hlubší význam. ()

iXtr3m3

Nevýrazná gangsterka, ktorá zahodila svoj potenciál kvôli skokom v čase bez vysvetlenia a nerozhodnosťou v rozhodovaní sa, kto je jej hlavnou postavou. Škoda, lebo materiál to bol zaujímavý. ()

kolemjdouc

Fajnové pokoukáníčko.Jen mě rozesmutnilo, že je to jeden z posledních filmů Liotty.Filmy s ním jsem si nasháněla i do své videotéky.Jen jsem si je neprozřetelně nevytřídila  zvlášť.Už tady v tom filmu bylo vidno že to už není on.Ale dodal svým charismem šťávu.A zase ty filtry na kameře.To už je fakt děs.Uměle vytvořit atmosféru.Na co se snažit ,že jo? ()

HonzysKISS

Jako milovník Sopránů a různých mafiánských filmů jsem se na film moc těšil. Podle mě se to pro fanoušky celkem povedlo. Nejsem moc zklamaný. Ale musím určitě uznat, že jde vidět, jak se filmaři nemůžou rozhodnout, jestli natočit akční gangsterku nebo pomalou drama jízdu. Chtělo by to spíš celkově seriál jako prequel. Objevilo se tu hodně známých lokací a postav ze seriálu. Jenom škoda, že jsme se o nich moc nedozvěděli. Ale nejvíce mi spíš vadila černošská linka, která tu byla až moc na sílu natočena. Každopádně i tak jsem se bavil. Po vizuální stránce vypadá film moc pěkně. Lokace a kostýmy se povedly. Dokonce tu nechybí ani krátká brutální mafiánská scénka. Spíš je vážně škoda, že film skončil v tom nejlepším. A samozřejmě bych to nedoporučoval divákům, kteří Soprany neviděli nebo se nechystají vidět, protože jako samotný mafiánský film je to vážně takové divné. 70/100 ()

JM87

Kdo čekal, že to bude hlavně o mladým Tonym, tak je to spíš o otci Christophera, ale i tak je to super. Jasně, není to žádná velká pecka, ale podíváte se 30 let zpět, jak to chodilo v rodině, co se stalo s otcem Chrise a jak rostl Tony. Zároveň je to vizuálně moc pěkně natočený. Díky! :) ()

Klajnik odpad!

Seriál Sopranos jsem neviděl, ale to by nemělo ničemu vadit. Po 10 minutách jsem dostal dušení, že to nebude stát za nic. Šel jsem malovat, ale nechal to zapnuté. Zbytek stopáže mi jenom dokazoval, že to nestojí za ani trochu pozornosti. Byl jsem ale zvědavej a došel tak k verdiktu, že je zbytečnej film, protože má nefunkční a nezajímavej scénář. Režie je pak zcela tradiční (tzn. nenadchne ani neurazí). Dávám odpad, protože takovej nemastnej neslanej obsah považuji za zavrženíhodnou ztrátu času. Nechápu, proč v takovym filmu vůbec hrálo San Francisco od Scotta McKenzie. Film se sice odehrává ve stejné době, ale na druhé straně Ameriky a obsahově se tahle plytká gangsterka úplně míjí s kulturou květin. Prequel k Breaking Bad, El Camino, taky nebyl žádnej odvaz, ale obsahově aspoň fungoval. ()

kamil.i

Pre mňa jedno z naj filmových sklamaní roku 2021. The Many Saints of Newark bohužiaľ nesiaha pôvodnému seriálu ani po päty. Som veľký fanúšik Sopranovcov, no tento film nefunguje ani ako prequel pre znalcov predlohy a už vôbec nie ako samostatný film. Potešil aspoň talentovaný Michael Gandolfini. Možno pôjde v ocových šľapajach. Ostatné známe mená z castingu majú tak malé a zanedbateľné role, že by sa dali označiť za cameo. ()

TheSpearCZ

Seriál Sopranos jsem nikdy neviděl, takže tu rozhodně nemůžu a ani nechci porovnávat, jak moc se prequel povedl, a to hlavně proto, že ten film sám o sobě samostatně a plnohodnotně funguje. Sice to je takové nemastné neslané, přirovnal bych to k Irishmanovi, čehož je tenhle snímek takovou slabší verzí, ale zklamaný rozhodně nejsem - má to příběh, je to dobře zrežírované a má to i povedené herecké obsazení, plus na Alessandra Nivolu v hlavní roli se kouká fakt dobře. Lepší 3* ()

godycz

kazdy kdo napise v prvni vete, ze nevidel serial, ale ze to nevadi a pak tomu napali odpad. tak vadi. soprani maji svou specifickou flow a tento film se ho snazi udrzet. jo a naprosto zodpovedny casting. a titulky.....Fanservis jak ma byt.... ()

dalziel

Bolo fajn si pripomenúť staré miesta zo  Sopránov ako aj mladšie verzie väčšiny gangstrov.  Ako retro dvoj epizoda sopranov dobré ako film to stojí však za prt. Jedno  je isté Corrado Junior Soprano bol skúrvený zmrd už za mlada. Ale už aspoň vieme prečo. ()

Maximilianus

Spojenie so Sopranovcami tomuto filmu dosť pomáha. Jedná sa o fajn mafiánsky film, ktorý má čaro najmä vďaka už spomínanému seriálu, takže postavy poznáme a už ich iba spoznávame zamlada. Mladý Gandolfini sa pomerne vydaril, ale Junior bol ako vystrihnutý z originálu. A to som originál nevidel už hádam aj 10 rokov. Hneď mi ho však táto postava pripomenula a všetko sa to vrátilo. Uncle Dickie bol tiež fajn, a jednoducho pre fanúšika seriálu povinnosť,  tí, čo ho ešte nevideli rýchlo doňho. 7,2/10. ()

Jilda15

Pro fanoušky Sopranos skvělý throwback, ale jako samostatný film pro neznalé to nebude nic moc. Casting je ale skvělý pro všechny role! Ale někdy je až moc zřetelné jak se tihle herci snažili napodobit charaktery Sopranos, až detrimentálně - např. Uncle Junior je tady tak 35 let starý a napodobuje pohyby co má jeho postava v 60, takže to vypadá hodně uncanny, když se hýbe jako stařík i když nemusí - po pádu ze schodů se prostě nemůže zvednout, to bylo až funny, jak nelogické to je. Stejně tak Sil a jeho pohyb hlavou při chůzi. Je to až moc divné. I pubertální Tony Soprano co napodobuje svůj o 20 let starší budoucí charakter (svého otce Gandolfiniho) až moc věrně. Je to pěkný trip down memory lane, ale jak říkám, jako standalone film to běžnému divákovi nic nedá. ()

DD

Alessandro Nivola jako lead v rezii chlapka, co nikdy v zivote nenatocil dobry film... No, je to proste televizak. Obsazenim, audiovizualem, vsim. Vlastne takova natazena vzpominkova epizoda nekde ve treti rade. 5/10 ()

crjules

Za mě povedené!  Mladý Tony , mi přišel jako herec, ideálně vybraný. Postavu zahrál výborně,  Gandolfiniho jsem tam viděl jasně. Ostatní postavy vizuálně na jedničku, Farmiga skvělá! Byl by to dobrý pilot k prequelovému seriálu, na který bych se jako fanda Sopranos , těšil. ()

Brooks

Tak trochu podfuk na očakávania fanúšikov seriálu. Postava Tonyho, od ktorej sa očakávalo, že bude hlavnou tu je za vedľajšiu a namiesto nej sa hlbšieho rozpracovania dočkala postava strýčka Dickieho, ktorá v seriáli absentuje. Dá sa to prežiť, pretože je to postava zaujímavá a dobre zahraná. Viac priestoru mohli dostať rodičia (Bernthal a Farmiga) a strýko Junior (Stoll). Scenár je čistý fanservis, mixujúci scény, ktoré "vypľňajú medzery" s novou zápletkou šumiacou do stratena (vojna s černošským gangom). Zamrzí aj rozhodnutie upustiť od realistického, rodinného zafarbenia, tak typického pre Sopranovcov. Film má bližšie ku scorseseovkám, ale tie mali vždy oveľa lepšie scenáre a osobitejší režijný rukopis. 3* ()

0verseer

Sklamanie. A to hovorím ako najväčší fanúšik pôvodného seriálu v rámci osadenstva na premiére v kinosále, keďže som sa ako jediný zasmial na legendárnej "varsity athlete" hláške, ktorá znova padla... Pre porovnanie, napríklad také El Camino ponúklo omnoho kvalitnejší fan servis. Afroameričan Harold McBrayer a jeho príbehová línia dostáva (s ohľadom na jej nepodstatnosť, ktorá sa plne prejaví po skončení filmu) až príliš veľa priestoru a na postavy, na ktoré len tak mimochodom všetci fanúšikovia seriálovej predlohy čakali sa popritom akosi zabúda. Sú tam, ale akoby tam ani neboli, pretože scenár im nedáva absolútne žiadnu príležitosť vyniknúť. Sklamaním ostáva aj postava Tonyho otca, v podaní talentovaného Johna Bernthala, ktorý rovnako ako ďalší, veľa priestoru nedostal a pôsobí tam len ako záplata do počtu. Chápem, že primárnym cieľom bolo postaviť dej najmä na vzťahu Tonyho s Dickie Moltisantim, ale aj tak si nemôžem pomôcť s presvedčením, že pracovať s mladšími verziami pôvodných postáv šlo omnoho lepšie. A dokonca ani spomínaný vzťah Anthony k svojmu idolovi nemá takú silu, akú by človek po tak skvelej seriálovej predlohe od filmu prirodzene očakával. Pinky promise a ikonický song Woke Up This Morning v závere to z biedy nevytrhnú. Nehovoriac o cringe nápade nechať to odkomentovať postavou Christophera zo záhrobia. Možno až príliš kriticky sa to dá zhrnúť ako (pod)priemerný mafiánsky film, ktorý parazituje na legendárnom seriáli. ()

Mamlas

Jednodílná telenovala o rodince mafiánů. Akce prakticky žádná, jen se vykecávají a řeší si své vnitrorodinné věci. Nudné, fádní rodinné drama. 90% stopáže je zhola zbytečných. Do konce jsem se proklikal rychle, nebylo na co koukat a vůbec mě jejich problémy nezajímaly. Na hranici odpadu. (14%) ()

Pete

Soprány si už po těch 15-20 letech nepamatuji natolik, že jsem si musel vyhledat jednotlivé postavy (a kdo je hraje zde), trochu si je připomenout, abych se úplně neztratil. Na co si ale vzpomínám moc dobře, že ten seriál byl prostě skvělý, napínavý, plný děje, tedy všechno, co tenhle film není. Tehdy jsem hltal každou scénu, tady nemůžu vyzdvihnout ani jedinou, diváky to nechává emocionálně netknuté. Šedé Many Saints of Newark je natažená, nudná, lehce podprůměrná mafiánská historka, v jejíž centru se nachází strejda Dickie (otcovrah, strýcovrah a tetovrah), který je spolu s většinou ostatních kumpánů krajně nesympatický, a zároveň nezajímavý. Film není zase celý úplně špatný, ale bohužel k uzoufání zbytečný, a o ničem - Sopránovic rodinka si zasloužila víc, než tohohle bastarda. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

26.05.2022

Duna se znovu odsouvá

Duna se znovu odsouvá

26.06.2021

Očekávané sci-fi studia Warner Bros., s nímž by mohl režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) pomýšlet i na Oscary, se opět odsouvá. Tentokrát naštěstí jen o tři týdny, a to z důvodu, aby film… (více)