Chalupáři

• Slovensko Chalupári
TV spot 2
Československo, 1975, 8 h 38 min (Minutáž: 39–55 min)

Hudba:

Luboš Fišer

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová (více)

Epizody(11)

Seriál komediálních příběhů F. Vlčka a V. P. Borovičky, který již od své premiéry v roce 1975 potěšil řadu diváků mnoha generací, čerpá svůj humor ze symbiózy člověka městského a člověka vesnického. Popularitu získal nejen pro své hvězdné obsazení, ale i pro základní tón, jímž je tolerance, lidská vzájemnost a porozumění. (Česká televize)

swinevenca

No že bych to musel vidět dvakrát, natož každý prázdniny, to teda rozhodně ne, Drápale. Je to utahaný, charakterově divný, neděje se tam suma sumárum nic, nebejt Kemra, tak to snad není vůbec vtipný. Navíc tam cejtim takové to ... no prostě mi frňák narost tak, že z toho čichám socialisticky opečovávanou vesnickou idylu. ()

Gig

Vesnický život v sedmdesátých letech dnes již minulého století, dva navzajem špičkující dědci - kde jeden je nový Gustav Anděl v důchodu - tedy revizor a taky stejně nepříjemný ale s ontelektem Sovákovským a ten druhý samotný parťák Anděla, a taky hraje na nástroj - tentokrát ne Violončelo ale Viola. K tomu si dejte plejádu tehdejších výborných herců v celém panoptiku vesnických postaviček. Skvělý je Lackovič se Skořepovou cony cikáni. Škoda, že z celé te palety postaviček, tedy těch herců, dnes žije už jen pár. Jirka Schmitzer si tu zahraje vnuka svého otce. Jinak jejich partes a špičkování a mudrování jako by bylo vystřiženo z Marečka. K tomu všemu si přippčtěte dnes už zludovělou hudbu Luboše Fišera a máte krásný večerní či podvečerní seriál. ()

hronik

Klenot ceskoslovenskych serialu.Videt pohromade takove profiky jako byl, Sovak, Kemr, Mensik to nemuze snad nikdo dat za odpad.Jen skoda ze nase dnesni rodinne televize uz takove herce nehohou obsazovat. ()

Vault_13

Jeden z mých nejoblíbenějších českých seriálů. Perfektní duo Sovák-Kemr aneb cholerický revizor v penzi a vesnický kutil-kliďas. Skvělé herecké výkony nejen hlavních protagonistů a tuny hlášek. Odsuzovat tento seriál kvůli nějaké propagandě socialismu je mimo mísu. ()

tamadas

Parádní herecké duo Kemr Sovák. Když skončil víkend tímhle parádním snímkem tak sem ani nebyl naštvany že druhy den je zase škola. Tohle je asi nejlepší česky serial ()

petan416

Česká klasika, která by si zasloužila být víc, alespoň v první 25. Úžasné obsazení, ještě lepší herecké výkony a v neposledí řadě krásné kulisy a scénář.....český národní poklad. 100% ()

KacHnAop

Super seriál, který mě příjemně bavil. Navíc nezapomenutelná dvojka Kemr x Sovák byla opravdu výborná. Bezpochyby nejlepší český seriál :) ()

lisma

Nikdy jsem tomuto seriálu nepřišel nachuť, až poslední dobou se mi nějak dostal po kůži a musím ocenit jeho nesporné kvality. Především ústřední duo Sovák, Kemr je dokonalé a vůbec celá herecká elita, která ve filmu vystupuje. Obecně se mě líbí to uvolněné herectví, kterí předvádějí a třeba takový pan Hlinomaz je excelentní. Není to vyložený ideologický škvár, přestože v roce vzniku, tedy v roce1975 došlo k velmi silnému utužení socialismu což se projevilo i v tuzemské seriálové tvorbě. ()

miza

Humor je udajně kořením života. V tomto seriálu je tohle koření dávano divákovi plnými hrstmi. Na dobu naší socialistické éry tu je mnoho ostrých naražek na dobu a proto není divu,že dlouho byl seriál zamčený v trezoru.Za něcoi mohla emigrace W.Matušky.Pak se objevil bez úvodní písně ale nebylo to ono.Díky bohu že dnes je již uváděn tak jak jsme byli zvyklí. ()

peeko

Další z "mých" seriálů. Stačí si přečíst herecké a režijní obsazení a není co dodávat. Dokonalost sama. Mohu kdykoli a kdekoli v jakýchkoli dávkách. Howg ()

rytir1

Těžké bylo rozhodování, zda Evžen Huml nebo Karel Arazím s humoreskami jsou mým nejoblíbenějším českým seriálem. Nakonec Chalupáři druzí, přesto jistě jeden z nej českých seriálů vůbec. ,,Výhledově,, tedy jistě ano. Výhledově? No do nazimy přece..:-D ()

Mathyen

těžká nostalgie, Kemr - Sovák - Prachař - Vinklář - Menšík a spousta dalších báječných herců, kteří už bohužel hrají na jiném místě, jedenáct skvělých dílů plných upřímné lehké zábavy, žádné přepálené vtipy, ale rodinný noblesní a chytrý humor, plný obyčejných příběhů obyčejných starých mládenců s hořko-sladkou příchutí vzpomínek dětství... pro mě top v seriálech natočených u nás ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová