Dekalog (TV seriál)

Dekalog

The Decalogue

Dekalóg

Polsko, 1988, 10x55 min

Henryk Baranowski, Jerzy Stuhr, Daniel Olbrychski, Bogusław Linda, Piotr Rzymyszkiewicz, Olaf Lubaszenko, Wojciech Klata, Władysław Kowalski, Janusz Gajos, Henryk Bista, Zbigniew Zamachowski, Joanna Szczepkowska, Artur Barciś, Krystyna Janda, Grażyna Szapołowska, Krzysztof Globisz, Piotr Machalica, Olgierd Łukaszewicz, Aleksander Bardini, Aleksandra Kisielewska, Aleksandra Majsiuk, Magda Sroga-Mikolajczyk, Agnieszka Brustman, Mirosław Baka, Adrianna Biedrzyńska, Jan Tesarz, Maja Barełkowska, Katarzyna Piwowarczyk, Anna Polony, Maria Koscialkowska, Teresa Marczewska, Ewa Błaszczyk, Jolanta Pietek-Górecka, Maciej Szary, Barbara Kolodziejska, Maria Gładkowska, Maja Komorowska, Krzysztof Kumor, Piotr Siejka, Jerzy Fedorowicz, Włodzimierz Musiał, Dorota Stalińska, Jerzy Zygmunt Nowak, Maria Pakulnis, Jacek Kałucki, Andrzej Blumenfeld, Igor Śmiałowski, Adam Hanuszkiewicz, Helena Kowalczykowa, Sylwester Maciejewski, Maciej Maciejewski, Aleksander Bednarz, Zbigniew Zapasiewicz, Zdzisław Rychter, Borys Marynowski, Jerzy Zass, Małgorzata Rożniatowska, Jan Piechociński, Dariusz Jabłoński, Bożena Dykiel, Jan Mayzel, Bronisław Pawlik, Jerzy Schejbal, Marek Kępiński, Tadeusz Łomnicki, Ewa Skibińska, Marian Opania, Renata Berger, Jerzy Trela, Jan Jankowski, Grzegorz Warchoł, Cezary Harasimowicz, Anna Gornostaj, Jerzy Turek, Maciej Stuhr

Komentáře uživatele ad k tomuto TV seriálu

Celkově nazastupitelná opravdu filmová hodnota!!! Co jsem ještě nepochválil v dílčích částech.... jo, krásná, emotivní hudba v každém díle:)(29.9.2007)

Kieslowski tentokrát utahuje smyčku pomaleji a nenápadněji, než v jiných částech (pomocí až metafyzicky zadumané atmosféry), ale o to silněji poté vyznívá závěrečná rána!!(22.6.2007)

Kieslowski (téměř) v plné síle (ano, scéna se včelou je fajn. stejně jako zajímavě mrazivý závěr)... tento díl je během ostatních dílů několikrát připomenut(29.9.2007)

Jojo, vánoce a vůbec celé svátky jsou rájem depresí, samoty a melancholie... Zpočátku mrazivý a jakoby odtažitý díl, který postupem času narůstá do intimně grandiózních rozměrů... Opět krásný závěr...(29.9.2007)

Asi "nejujetější" díl s dokonalým herectvím a lehkou příchutí kontroverze... psychologicky přesná studie jednoho vztahu (mezi kým vlastně, že?) tentokrát působí spíše jako zfilmované divadlo...(29.9.2007)

Oproti oboum Krátkým filmům o... mi tady něco malinko chybělo.. nejsíš odvážnější a inspirativnější formální stránka, zde zastoupené jen v několika okamžicích (především v neuvěřitelně silném závěru). Ovšem dějova a samozřejmě herecky se jedná o nezastupitelný umělecký zážitek!! 4,5*(13.2.2006)

Tady jsem se bohužel nechytl, možná to je tím, že postavy mi přišli nezajímavé a ani jejich příběh ve mně nerozeznil podobné záchvěvy nad bránicí, jako ostatní díly Dekalogu... možná se k tomu časem vrátím a pochopím...(29.9.2007)

Konflikt na ostří nože!! Tentokrát mi naprosto nic nebránilo v dokonalém filmovém zážitku - dokonce výrazné obrazy, které mi tak chyběly např. v osmičce - zde jsou zastoupeny typicky nezaměnitelnou Kieslowskiho "panelákovou poetikou"... Silné, nepředvídatelné a hlavně smutné.(15.2.2006)

Poslední díl Dekalogu se nese v lehčí notě... Sběratel známek z osmého dílu zemřel a zůstala po něm sbírka nedozírné cenny a jeho dva synové, kterým právě tahle sbírka nadělá dost vrásek... Optimistické, zručně natočené a hlavně výborně zahrané zakončení celé "série", kde mimo jiné zjistíme, jak to vlastně bylo s tím králíkem :)(29.9.2007)