Největší politická aféra i dech beroucí novinářský počin... Dva novináři deníku Washington Post, Carl Bernstein (Dustin Hoffman) a Bob Woodward (Robert Redford), jsou na stopě zdánlivě banálního případu: do kancelářských budov Demokratické strany zvaných „Watergate“ se roku 1972 vloupalo několik mužů. S každým odkrytím dalších souvislostí ale oba neústupní novináři zjišťují, že mají co do činění s mnohem hrozivějším případem než jen s obyčejným vloupáním zlodějíčků, a celá událost jim začne přerůstat přes hlavu. V sázce je nejen jejich kariéra, vztahy, ale zřejmě také holý život. Přešlapování novinářů na tenkém ledě nicméně odkrývá politickou špínu nebývalých rozměrů, což roku 1974 vyústí až v rezignaci republikánského prezidenta Richarda Nixona... Přelomový film z ranku amerických dokudramat, které spojují fiktivní vyprávění s přístupem dokumentární kinematografie, natočil mistr svého řemesla, režisér Alan J. Pakula, jenž navázal na úspěch svého politického thrilleru Pohled společnosti Parallax (1974). Půvab dramatického snímku Všichni prezidentovi muži tkví v propracovaném scénáři Williama Goldmana (Harper, Butch Cassidy a Sundance Kid, Maratónec), jenž z nepřeberného množství faktů a souvislostí spojených s případem Watergate dokázal vydestilovat soudržný a pro diváka přehledný děj, který navzdory politickému námětu neztrácí nic ze své napínavosti. Mimo věrohodné výpravy a hereckého vyjádření je též potřeba zdůraznit kameramanskou práci Gordona Willise, jenž s Alanem J. Pakulou spolupracoval už na snímku Klute (1971). Všichni prezidentovi muži obrazově vynikají minimalistickým, ale průzračně čistým rámováním, jakož i vynalézavým užitím různých ohniskových vzdáleností objektivů. To umožnilo kupříkladu přehledně rozehrát hned několik akcí v předním i zadním plánu současně, nebo naopak zaměřit pozornost jedním směrem a zbytek informací na scéně nechat rozostřených. Nejen tedy puntičkářská režie Alana J. Pakuly, uspořádaný scénář Williama Goldmana, ale i kamera Gordona Willise stála za tím, že si divák může vychutnat napínavý příběh o největším politickém skandálu poválečné éry, který je navzdory své košatosti podán přístupnou a přitom hodnotnou formou, již docenila i Akademie filmového umění a věd, když snímek vyznamenala čtyřmi Oscary. (Česká televize)

Jandos

Skoda ze nemam hlubsi znalosti americke politiky pocatku 70.let abych lip stihal vsechny jmena a souvislosti, nebo se na to podivat jeste dvakrat :) ()

Elyssea

V době, kdy práce médií závisela především na trpělivosti a mravenčí práci, se objevila původně nedůležitá aféra, která teď patří do základních znalostí o americké historii. Ačkoliv mi dělalo problém místy sledovat posuny ve vyšetřování (což si vysvětluji především neznalostí politických poměrů v USA), Všichni prezidentovi muži mě naprosto vtáhli. Především závěrečná půlhodina je dokonalou souhrou napětí, vynikající režie a hereckých výkonů. Žurnalistika s velkým Ž. ()

Pugo

Zaujímavá látka, o ktorej fakt viem len to základné. Film je ale (samozrejme logicky) strašne dlhý, vystupuje v ňom veľa mien a informácii. Pre našinca resp. mňa tým pádom ťažšie stráviteľný film. Ono na druhej strane sa mi páčili herecké výkony (Redford mi v niektorých scénach pripomínal Pitta) a celé to čaro investigatívnej žurnalistiky, kde internet ešte (poriadne) neexistoval a kompletné pátranie po kontaktoch, informáciach muselo byť poctivo odpracované a len tí ozaj šikovnejší mali úspech. Možno druhé pozretie by napravilo hodnotenie, každopádne o afére Watergate viem už viac. ()

ifa

Politicky a žurnalisticky atraktivní. Nebýt toho, že se zajímám o obě oblasti, nebylo by hodnocení tak vysoké. Pro běžného diváka, nenáročné oko a sluchovou buňku těžko stravitelná pochoutka. Jde však o pochutinu skvěle servírovanou, hlavní pinglové elegáni Hoffman a Redford, pánům to oběma sluší a hrají svůj part se šviháckým přehledem. Oblíbená Scéna: komunikace pomocí psacího stroje, krása. 80% ()

DruidKarel

867. hodnocený film: Viděli jste Duel: Frost / Nixon? Byli jste stejně nadšení z herecké práce jako já? Pak po shlédnutí tohohle budute přímo u vytržení. Robert Redford a Dustin Hoffman jsou jako novináři velice přesvědčiví. Vynikající a vlastně i strhující. Jsou hybnou silou celého filmu, to když právě oni rozhýbou aféru Watergate a díky nimž prosa kují další a další informace do novin. Strhující příběh, skvělé herecké výkony obou protagonistů a vynikající způsob zpracování historické události. 5* je pro oba dva herce. Byl jsem hrozně moc mile překvapen. 5* ()

C0r0ner

Filmy o politice a skandálech v ní se mi moc nelíbí, protože mě politika vůbec nezajímá. Najdou se samozřejmě výjimky, ale zrovna Všichni prezidentovi muži a Watergate patří k těm aférám, které mě vlastně vůbec nezajímají. Proto jsem se celou dobu poměrně nudil a film mi nic moc nepřinesl. 60% ()

lakikaki

Politické filmy ma príliš nezaujímajú, možno preto sa mi ani Všetci prezidentovi muži veľmi nepáčili. Je to však nuda vyvážená skvelým Hoffmanom a Redfordom a technickou brilantnosťou snímky. ()

danecek24

34. Zlatý Glóbus za rok 1976 - nominace (4) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Jason Robards Jr., Nejlepší režie - Alan J. Pakula, Nejlepší scénář - William Goldman ()

Wormboy

Kvalitna politicka drama so skelym duom, v ktorej investigativna novinarcina vedie k odhaleniu jedneho z najvacsich pruserov, ake boli kedy Bielym domom oficialne pozehnane, co po prvy krat v dejinach primelo prezidenta USA k abdikacii na svoj urad. ()

zette

Vyborny namet, osvedceni a kvalitni herci a dobre odvypraveny pribeh kolem afery Watergate. Trochu pridat na napeti, atmosfere nebo trochu prostrihat, byl by film jeste reprezentativnejsi. Jinak povinny film pro vsechny dnesni pisalky, kteri si mysli, ze jsou novinari. ()

pakobylka

Skoro až dobrodužné putování ve stopách jedné aféry. Zachovává poctivý a nestranný přístup, ale zároveň nikterak neskrývá sympatie ke dvěma mladíkům, kteří se bez větších zkušeností, zato s bláhovou odvahou a ještě neuhašeným zápalem mládí pouštějí do téměř detektivního pátrání. P.S.: Víte ... jenom mám nepěkný pocit, že vybojovali jen jednu z mnoha bitev ve věčné a nepříliš úspěšné válce s hydrou, která má k dispozici bezpočet chapadel - takže chuděra "osminohá" chobotnice jí může jen tiše závidět. Kromě toho je schopna flexibilního přemisťování i nápadivé transformace, takže může mít prakticky jakoukoli podobu. V nejhorším případě je svolná i k méně příjemné, zato VELICE účinné reinkarnaci, takže stejně jako bájný Fénix znovu a znovu vstává z popela. Řekla bych, že se množí dělením, jelikož už stihla zamořit celou planetu. Ani její kůže neustrnula ve vývoji - z tradiční hroší se proměnila na téměř neprůstřelnou. Přitom nezáleží na tom, zdali se přávě blýská na časy nebo se naopak blíží oko tornáda - VŽDYCKY ji krmí bezpočet viditelných i neviditelných vlivných hráčů, kteří sledují vlastní (i cizí) cíle. ()

Juto

Jeden z najinteligentnejších a najprovokatívnejších príbehov moderného amerického filmu o politických zlyhaniach národa a takmer dokonalé zobrazenie žurnalistiky v jej najčistejšom a najinšpiratívnejšom duchu. Aby som bol stručnejší, je to geniálne. 10/10 ()

Mamie

O politiku jsem se nikdy nijak víc nezajímala, takže takovéhle filmy nebyly nic pro mě. Ale tenhle mě něčím zaujal, skvělé drama, rekapitulace téhle známé aféry + spojení Hoffman/Redford asi udělalo své. Tudíž můžu udělit i 4*. Ale i přesto se musím přiklonit k tomu názoru, že je to potom už celé takové dost nepřehledné, alespoň mně to tak přišlo. ()

BoXBe

Všichni prezidentovi muži mají sice přes třicet let, nic v nich nevybuchuje a v celém Washingtonu se nenachází jediná brutálně zmasakrovaná mrtvola, přesto jde o film, který více než mnoho jiných fascinuje láskou k vyprávění a příběhu jako takovému. Divák je tím víc upoután, čím více chápe význam této reportérské odyssey pro svobodu slova nejen ve Spojených státech, ale kdekoliv na světě. Viděl jsem několikrát a ještě uvidím :-) ()

mortak

Měl jsem tento film velmi rád až do té doby, než jsem si přečetl knihu. Napsané a natočené je to opravdu skvěle, protože pokud divák dvě hodiny s otevřenou pusou a bez dechu kouká na dva chlapy jak povětšinou telefonují, zvoní na zvonky domů, a snaží se z lidí dostat pár slov, to od tvůrců vyžaduje mít řemeslo v malíčku. Za technickou stránku by měl film pět hvězdiček (ale od toho je tu Douglas), jenže ač se tváři jako přesné "dokudrama", dost věcí spadne pod stůl jenom tím, že vypráví jenom první půlku knihy. To finale filmu se na následujících stránkách ukáže jako totální průšvih, Deep Throat tvrdě seřve Woodwarda, že vrátil vyšetřování o mnoho měsíců pozadu, a následně udělá Bernstein další botu, když začne obcházet členy poroty. Kdyby je svými články nepodrželi kolegové z Times, kteří též tvrdě na Watergate pracovali a podvrdili jejich závěry, skončili by oba greenhorni na ulici. Takže nakonec čtyři hvězdy, i když je to jeden z nejlepe natočených politických filmů všech dob. ()

majo25

Filmu-politickej dráme nemožno uprieť výpovednú hodnotu a tiež formu autenticity (aj keď to nemám veľmi s čím porovnať), ale kto sa o tému Watergate príliš nezaujíma, kto má o nej iba základné vedomosti a nepozná detailne vtedajšie politické i iné reálie, tomu bude veľa vecí unikať a samotný príbeh nie je natoľko pútavý, aby to dokázal vykompenzovať. Hrubý rámec filmu som dokonale chápal, ale drobnosti, ktoré mali dotvoriť celistvý obraz, mi nutne unikali. Množstvo postáv, väčšinou ani nie na obraze, mi robilo problém (to je tak, keď sa spozornie iba pri prezidentských menách ako Nixon či Johnson) a ani pridlhá stopáž tomu nepridávala, práve naopak. Vo svojej dobe a hlavne pre Američanov asi ale povinnosť sledovať. ()

campix

Novinářské drama ze staré školy, kterým se nutně muselo inspirovat i spousta následujících žánrově podobných počinů včetně nedávno oceněných jako Akta Pentagon nebo Spotlight. I zde je vidět snaha novinářů rozklíčovat, co se vlastně dělo ohledně vloupání do komplexu Watergate, které nakonec vedlo společně s dalšími tlaky k rezignaci Richarda Nixona na funkci prezidenta Spojených států. Všechno stojí a padá s výkonem dvou hlavních představitelů Dustina Hoffmana a Roberta Redforda, kteří jsou zárukou kvalitního a charismatického herectví, takže z tohoto pohledu žádný problém. Díky této dvojici poměrně utíká i docela dlouhá stopáž. Celkově se jedná o kvalitní novinářské drama se skvělou ústrední dvojicí. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty

14.06.2021

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook

02.02.2021

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Aféra Watergate jinak

Aféra Watergate jinak

28.01.2006

Agent FBI W. Mark Felt se stane hlavním hrdinou dosud nepojmenovaného filmu v režii komediálního tvůrce Jaye Roacha (Fotr je lotr). Felt před rokem způsobil mezinárodní senzaci, když prozradil svou… (více)