Oko

• Hongkong The Eye (více)

Když operatér Wag dovolí dívce sundat obvazy, začíná Mun znovu objevovat svět kolem sebe: svou tvář v zrcadle, předměty, lidi kolem sebe. Zároveň však zděšeně zjišťuje, že se z pozvolna se rozptylující mlhy vynořují i věci, které nevidí nikdo jiný než ona: stínové přízraky a události, jejichž smysl jí uniká a které ji stále trýznivěji pronásledují. Zdá se, že se scházejí všude tam, kde má někdo zemřít. Munin svět se mění v mučivou, nepochopitelnou noční můru. Když se Mun vrátí z kliniky domů, babička a sestra vše přičítají šoku z nové situace. Zprvu si to myslí také operatérův mladý synovec, psycholog Lo, který měl dívce původně pomoci adaptovat se na její "nový" smysl a který se do ní zamiloval. Mun ho však přesvědčí, že její problémy souvisejí s osobou neznámého dárce, který jí předal své přízraky a traumata. Stopa dívku a Loa zavede do thajského Bangkoku, kde vyhledají matku mladé ženy, jež spáchala sebevraždu a jejíž oči teď Mun nosí. Mun cítí, že je na dosah odhalení démonů cizí minulosti. Postačí, když znovu prožije tragické okamžiky ze života nešťastné vesničanky Ling Chiu Wai, aby získala právo na vlastní pohled na svět? (oficiální text distributora)

dyfur

....pomerne statické,pomalé,o niečo väčšie tempo by prispelo....ten koniec tiež taký podivný,ale dá sa ukončiť film o pol minúty skôr a je to....nie zlé,ale.... ()

Carlossss

Nejsem fanoušek hororů, ale Oko jsem se rozhodl zkusit. A neprohloupil jsem. Bál jsem se solidně a při scéně u kaligrafa jsem volal všechny svaté, ať mi příjdou na pomoc. Každopádně docela rozdíl oproti těm Texaským masakrům a Hostelům. Ono totiž neplatí, že čím víc rozsekaných těl a skandálních záběrů, tím lepší film... a kdo se mnou nesouhlasí, na toho pošlu toho dědulu s prostřelenou palicí!!!:-D ()

honajz2

Další z těch filmů, co jsem chtěl vidět jako malý. Před několika lety jsem viděl americký remake a ten mě bůhvíjak neoslovil, i když si z něj pořád něco pamatuju. A dneska jsem konečně viděl originál a musím uznat, že je lepší, ale ne o moc. Ono se to rozjede překvapivě dost slušně a i jako horor to celkem funguje, ale pak z toho nakonec vypadne obyčejná duchařina, možná lehce nadprůměrná. Zase některé scény to ale má napínavé (pro mě osobně především to finále) a podívat se na to dá bez problémů, špatný horor to totiž není. Taky má sympatickou hlavní hrdinku a i ostatní postavy celkem ujdou, akorát celý ten film je ve výsledku jenom mírně nadprůměrná a ničím překvapivá duchařina. A podle mě měla potenciál na víc. 3* ()

balba

Skvělí horor , kterému nechybí napětí a dramatičnost.Film je dokonalý a hlavně Vás zaujme až do konce. ()

rakovnik

Rozhodle jsem se, že se podívám na horror asijské provenience a ne jen na americké remake. Zvolil jsem tento film. V první polovině jsem si říkal, že jsem dobře udělal, protože děj byl opravdu napínavý, plný překvapení a strašidelných scén. Jenže poté, co se rozhodli hlavní hrdinové přijít na kloub příčině můr, napětí bylo to tam a já jsem dokoukal průměrný film. ()

Martin741

Hong- Kongske a Singapurske filmy velmi nemusim, ani vsetkymi precenovany thajsky Ong-Bak. A Jian Gui je podla mna len dalsi z hororov, ktori sa snazia lacno parazitovat na 6th Sense a podobnych kultoch. 56 % ()

bogomira

Pro mě zatím nejlepší asijskej horor. Mráz mi po zádech neběhal, ale přímo si to tam drandil na harleji, použití muziky bylo parádní a muzika sama...skvost. Doporučuju těm, co se rádi u hororu bojí. ()

Rodriguez

Zcela nová forma druhu hororu. Napínavý a tajemný příběh se snaží diváka držet v křesle co nejdéle, což se mu mimo jiné zdařile daří. ()

cubajz

krásně děsivý horor, beroucí si to nejlepší ze staré školy - kam se na něj hrabou americké předělávky a krvavé vyvražďovačky.. Pointa podobná šestému smyslu - akorát se musí uznat, že tento snímek neni natočen s takovým umem. ()

TomikZlesa

Výborný film, horou tu sice moc nebylo, ale tajemna a napětí hodně, NEJVIC se mi libila ta hruzostrašná přítomnost smrti, až se si vzpoměl na jeden výborný díl X-files. Při ůplném konci, mimochodem "výborném" sem si uvědomil, že film sem bud nekdy už videl, a nebo byl někde konec podobný. ()

lakikaki

Možno ma priveľmi ovplyvnili externality, ale moje dojmy z Oka sú nasledujúce: zopár fajn režijných nápadov, atmosféra minimálna, strach žiadny; nelogickostí nespočetné množstvo, nešikovné balansovanie medzi artom a popcornom a nakoniec hollywoodsky koniec, a to nie raz, ale hneď dvakrát – síce dvakrát inak, ale dvakrát zle. A tie horiace plastové figuríny už bratia Pangovci fakt nemohli myslieť vážne. P.S. Nápad na americký remake fakt nechápem; to už môžu rovno začať točiť americké Kameňáky. [41%] ()

Juto

Aj keď na filme nie je takmer nič prekvapujúce, film je napriek tomu strhujúci, pretože postupuje od hororu k príbehu duchov, cez psychologickú drámu až po katastrofický film. 6/10 ()

Baker

hodně dobrý, akorát jsem u toho usnul:-) nemaj to dávat ve dvě v noci:-) Moc hezký duchařský "horor"...ale bál jsem se ()

URBAN

No námět je opravdu originální, ale o zpracování totéž říct nemůžu. Je to sice zpracováno na úrovni, jenomže jeho obsah není takový jaký bych u hororu čekal. S tímto nápadem šlo dělat hodně. Bylo to spíše drama než horor. ( 17.10.14/MAC ) ()

Cedr

"I see dead people" made in Hong Kong. Kvalitní horor s několika slušně mrazivými scénami. Těch 99 minut uteklo docela rychle a žádný vyložený nedostatek mě nenapadá. Čtyři a půl hvězdy. ()

COF_666

Velmi znepokojivý film. Upřímně si myslím že je více zajímavější a napínavější než známější Kruh. Opravdu zajímavý film s dobrými herci a vynikajícími úvodními titulky. ()

LordSnape

Horor z Hong Kongu? To byla moje první reakce na film Oko. Vypravil jsem se tedy na něj do Multikina Ládví a odcházel jsem s dokonale bílou a vytřeštěnou tváří. Přiznám se, že jsem se v kině (ani cestou domů), takhle ještě nikdy nebál! Tomu já říkám horor. ()

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (více)