Místo nahoře

Česko, 2004, 11 h 22 min (Minutáž: 51–53 min)

Režie:

Karel Smyczek

Kamera:

Petr Polák

Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Bára Munzarová, Simona Stašová, Ljuba Krbová, Veronika Gajerová, Vilma Cibulková, Jiří Schmitzer, František Němec (více)

Epizody(13)

Příběh sociálně slabší rodiny, která si díky výhodné nabídce pořídí vilku v satelitním městečku, skýtá řadu dramatických i humorných situací a umožňuje nám nahlédnout do více rodin zdejších obyvatel. Rozehrává se pestrá mozaika praktik dravých podnikatelů, ale i lidí bojujících s finanční tísní a nezaměstnaností. Velkou roli hraje v příběhu redakce místního deníku a zejména mladý investigativní novinář, který se snaží proniknout do zákulisí několika místních skandálů. Samozřejmě seriál dělají především vztahy. Vztahy v rodině, která se ocitne ve skutečném ohrožení, vztahy milostné, které nečekaně zaplétají osudy našich hrdinů, vztahy sousedské, v nichž si lidé přes všechny konflikty nakonec dokážou podat ruce při společné obraně svých domovů... (Česká televize)

Uškudasket

Pohodový seriál z prostředí satelitového městečka, ve kterém najdete typické seriálové klišé tedy lásku, přátelství, intriky, zradu aj..Neustále se však řadí mezi „lepší“ seriály. ()

blazenka

Seriál, který si na nic nehraje, "jen" předkládá divákovi život, jaký je. O tom je Místo nahoře. Ondřej Vetchý se za svou skvěle zahranou roli nebojácného novináře vůbec nemusí stydět, stejně jako Simona Stašová a Miroslav Táborský. Všem tleskám za to, že český seriál může být i pěkný. ()

Hapretor

Jeden z dobrých českých seriálů, u kterých jsem si nerval vlasy, jaká je to kravina. Dokonce jsem se i občas těšil, jak to bude dál. ()

HappyDeath

Nevím čím to je, ale jak sem viděl první díl v televizi, tak sem si musel obstarat hnedka další a další až nakonec sem všech 13 dílů zkouknul téměř jedním dechem za 2 dny. Po dlouhé době český seriál, který opravdu stojí zato. Má hlavu a patu a mezi něma jedno velké srdce, které umí ublížit i pohladit. Je to prostě vlastní svět v satelitu...A snad jedinný seriál, ve kterém se řeší problémy, jako normálně v životě. Skláním se nad hereckými výkony všech a zvlášť pana Smyczka, který tomu dal to, co umí jenom on...to kouzlo....95% ()

kusma

Po dlouhé době opět český seriál, na který se dá koukat a pobaví. Výborní herci včele se Stašovou a Vetchým. Jen po posledním díle jsem si říkala, že tam nebylo všechno vyřešeno... alespoň se dá říct, že je to opravdu seriál ze života. ()

TSZ

Určitě jedno z těch lepších a koukatelnějších děl české seriálové scény,zvláště tahle první sezona (vysílaná na ČT1) nebyla vůbec tak špatná jak se čekalo. Vůbec nic jsem od toho nečekal a skoukl jsem to celkem bez problémů, i když někteří herečtí představitelé byli velice amatérští. Co mě však vyloženě rozčilovalo byl slovník,který v seriálu byl použit,takhle spisovně prostě nikdo nemluví.Stejně tak neustálé se oslovování postav vzájemně svými jmény mi přišlo velice nereálné,zřejmě proto aby si divák snáze zapamatoval jak se kdo jmenuje.Ale v rámci současného českého seriálového nebe to byla určitě nadprůměrná záležitost,i proto jsem byl v hodnocení tak velkorysý. ()

Allegro.g.

Možná se doopravdy jedná o nejlepší český seriál toho roku, ale v tom případě to dost důrazně vypovídá o české seriálové tvorbě posledních let ... ()

Karajda

Seriály z režie ČT alespoň za něco stojí... o tom se můžeme přesvědčit i u tohoto seriálu... zajímavá pointa, samozřejmě nějaká ta zápletka a šťastný konec... dá se říct že je to i seriál na nějaké úrovni ()

Tamdydam

Tak se mi někdy zdá, že nás chtějí jakýmkoliv trochu kvalitnějším seriálem udeptat k smrti. Člověk příjde unavený z práce, ze školy,... a pak se má dorazit tímhle? Z toho přívalu problémů a beznaděje by jednoho rozbolela hlava. Ale jinak uznávám, že mě to i docala chytlo a vydržel jsem až do konce. Což je u současného českého seriálu něco nevídaného ()

donkocicak

Výborný český seriál z prostředí satelitního městečka, zaujme především brilantními hereckými výkony Simony Stašové, Miroslava Táborského a Ondry Vetchého. ()

kosoj

Tady mám problém s hodnocením. 3 jsou málo, 4 moc. Rozhodně převládá dobrý pocit (i díky titulní písni od Michala Pavlíčka). A ano, Karel Smyczek představuje jistotu. Má cit na herce a umí je vést. ()

valkil

První díl vypadal opravdu nadějne, snad i druhý, ale pak seriál ztrácel dech. Začíná být překombinovaný. Některé postavy jsou úplně zbytečné, nijak neposouvají děj. ()