SpongeBob v kalhotách

• USA SpongeBob SquarePants (více)
USA, (1999–2023), 112 h 46 min (Minutáž: 22–51 min)

Kamera:

Ralph Kaechele

Série(13) / Epizody(291)

Tweetak

Vrchol kreslené seriálové kinematografie. Skvost, dokonalost, taková ta ryzí originalita, kdy vás při obrazovce naprosto drží silou, jakou může přerušit pouze to, že už musíte do školy. ()

GiraffeAndy

Seriál mého dětství... SpongeBoba jsem si jako malá jednoduše zamilovala a dodnes mám tento animák moc ráda, je originální, nápaditý, občas sice trochu šílený, ale vždy plný humoru, který pobaví nejen děti. A SpongeBob sám se svým pozitivním myšlením a nadšením je hrdinou, kterého si musí oblíbit snad každý. (Ale uznávám, nejsem objektivní, už od 6 let jsem skalní fanoušek :D). ()

Paja1215

Blbárna,na kterou se i tak dá koukat. Spongebob nikdy nezklame a vždycky pobaví nejen děti,ale i dospělé. Tak přiznejme si,že je to borec. Nebo snad ještě někdo umí rozdělat oheň pod vodou? :-D ()

Majrek

Ulítlé, vtipné, infantilní, roztomilé, náladu elevující. Konečně jsem si uvědomil, že "snad jedině tvrdej chlap má Spongeboba v kalhotách..." ()

Neel

Každé ráno zapínám jistý program se Spongebobem svému synovi. K tomuto hodnocení mě přimělo jedno ráno, kdy běžel díl, kde Patrik hvězdice prosazuje své právo mýt se mu jen tehdy, když se mu chce. Následný výčet toho, co všechno na těle si nemyje a co jak smrdí, doprovázené vizuální ukázkou, byť animovanou, mě málem přimělo vrátit celý obsah snídaně do mísy... Ne, fakt to nechápu, co všichni mají s krabíma hambáčema. ()

PARTYzan

Toto je jedna z mojich najoblubenejsich rozpravok, ale ja ich mam vela, ale toto je proste klasika, vsetky tie charaktery, a proste stale je to rovnake, ale predsa ine..:) A SpongeBob, proste ja z neho nepozem, to je taka COOL rozpravka, a tie diely ked chyta meduzy, to je proste the best..:) Ked sa xcel premenit na meduzu..:)) ()

Nexty

Pro tento animovaný seriál jsem si v USA vypěstoval jakousi slabost a proto mě jeho uvedení na české obrazovky celkem nadchlo. První, čeho jsem se obával byl dabing, jelikož jsem byl zvyklý na originál a myslel jsem si, že nemůže být lepší. Obava se bohužel potvrdila, sám SpongeBob není nadabován zrovna nejlépe (spíše naprosto mizerně, s originálem se nedá vůbec srovnávat), což velmi ubírá na celkovém dojmu ze seriálu, protože "praštěný" hlas a smích SpongeBoba jsou jedněmi z pilířů celého seriálu. Dabing ostatních postaviček je celkem obstojný (zejména Mr. Krabs a Squidward). Místy značně pokulhává i (v některých místech až zbytečný) překlad - ikdyž uznávám, že některé slovní hříčky a pojmy jsou do češtiny vpodstatě nepřeložitelné, což je ovšem v celkovém kontextu seriálu veliká škoda a navíc se tím pádem překlad často logicky neshoduje se zobrazovanou scénou a jejím významem. Ale abych nemluvil jen o českém dabingu a překladu (ty samozřejmě nejsou předmětem tvůrců seriálu) - celý seriál je originální svým nápadem (koho by také napadlo udělat hlavní postavou seriálu mořskou houbu, že?), seriál je nenásilný a zejména vyžívání se ve statických obrázcích některých detailů je impozantní a velmi humorné. Nicméně se nemohu ubránit pocitu, že příběhy SpongeBoba se občas opakují (snaha Planktona o ukradení tajného receptu na Krabí hambáč), což místy sklouzává do nudných, předvídatelných částí. Taktéž ovšem musím doporučit některé vyloženě podařené, originální a zejména vtipné díly jako The Idiot Box, Club SpongeBob, Pre-Hibernation Week (zde hudební host - kapela Pantera VELICE potěšil, ač je díl trochu zvláštní. [R.I.P. Dimebag Darrell]) apod. Z celého seriálu jsem získal dojem, že jeho tvůrci (a zejména dabér orginálního SpongeBoba) musí být stejně ujetí (v dobrém slova smyslu) jako samotné postavičky seriálu. Každý, kdo zná tento seriál v originálním znění, ví o čem píši. Originální, velmi vtipné, typicky americké... Seriál zdaleka není jen pro děti a s trochou nadhledu a dobré nálady se bude líbit mnoha lidem. Mé hodnocení: SERIÁL V ORIGINÁLE: 95%, SERIÁL V ČEŠTINĚ: 65%. ()

Devils_PIMP

Kdo chce pochopi! Takove bych dal motto tomuto serialu, ktery se pohybuje na hranici mezi detskou fantazii a dospelackym duvtipem. Ano nektere dily jsou uplne mimo. Ale vetsina pojednava o neskutecnem pratelstvi, o dobrote srdce a odobrote ducha a tak by to prece melo byt. ()

mirasticha

Viděl jsem jeden díl, říkám celkem dobrý, viděl jsem druhý, pak třetí, pak už jsem si nenechal ujít žádný, pokud to šlo, je to taková ujetá blbost, ale plná naprosto originálních hlášek a nápady tam srší od první po poslední minutu, že se zasměju ve skoro čtyřiceti letech, klobouk dolů před autory, prostě jsem si tuhle blbůstku zamiloval, právě proto, že je nevšední ... ()

Ospalek

Spongebob + Jan Maxián (dabér) tvoří nezapomenutelnou (pro mě) ikonu dětského střeštěného seriálu. Celá ta atmosféra jakou se seriál nese a popletené epizody + blbeček Patrik a skrblík Krabs. Dostal jsem z toho záchvat a miluju to - hlavně SpongeBoba. ()

xvasek

Asi tak jeden z pěti příběhů (v jednou dílu jsou zpravidla dva) je výborný a dosáhl by na pět hvězd, asi tak jeden z dvaceti je úplně geniální. Sleduji to s drobotinou, máme vytipované dobré díly a už jdeme najisto. Je to asi trochu kultovní záležitost, hláškami a popěvky ze Spongeboba si prokládáme život, malujeme ho apod. Jenom škoda těch horších dílů, vytváří to dost bariéru k tomuto seriálu, taky se to pak dost špatně souhrnně hodnotí. ()

CrashHP

Výborný kreslený seriál nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Dobrák Spongebob so svojím najlepším kamarátom Patrikom v každej časti vyčaria divákom pri televíznych obrazovkách úsmev :) ()

JUK_JANA

Při jedné příležitosti jsem tento seriál prohlásila za nejujetější (seriálovou) dabingovou roli Jana Maxiána. Hlavní hrdina je neskutečná postavička a já souhlasím se všemi, kdo si myslí, že autoři museli být na houbičkách, když to psali. Tolik šíleností co vymysleli - panoptikum postaviček : stále optimistický Spongebob, neskutečně hloupý Patrik, držgrešle Krabs, ochotná vědkyně Sandy. A do toho třeba nápady, že u Křupavého kraba se nebudou dělat proslavené hamburgery, ale křupavé párky nebo že Spongebobovi dojdou hranaté kalhoty a při nošení kulatých zažije krizi identity ;-) ()

50andy

Seriál primárne určený pre deti, ale div sa svete, ani ja sa toho nemôžem nasýtiť. Veľmi humorné a zábavné ale aj tak detské. Keby som bol dieťaťom, tak toto je to pravé orechové :) ()