Sedmnáctiletá Daphne Reynoldsová žije skromně s matkou, zpěvačkou Libby, v malém bytě uprostřed newyorské Čínské čtvrti. Odmalička má o narozeninách jediné přání - aby se objevil její otec, podle matčina vyprávění britský aristokrat Henry Dashwood. Vydává se proto do Londýna. Cestou se seznámí se sympatickým kytaristou Ianem Wallacem a zjistí, že se její otec chystá kandidovat do Dolní sněmovny a oženit se s Glynnis, dcerou svého poradce Alistaria Paynea. Přes plot se dostane do sídla Dashwoodových, vzápětí je však přistižena a považována za bulvární novinářku. Když prozradí, kým je, vyvolá rozlišné reakce. Zatímco Henry, který o dceři dosud neměl tušení, je nadšen, i když před snoubenkou předstírá, že s ní nechce mít nic společného, pro Glynnis a její dceru Clarissu je nečekanou překážkou na cestě za společenským postavením. Nevynechají jedinou příležitost, aby se ji pokusily znemožnit. Henry má však energickou dívku, která si rychle dokáže svou bezprostředností získat všechny upjaté britské aristokraty, stále raději. Když zjistí, že vinou Daphne a jejích drobných skandálů ztrácí volební preference, přesvědčí ji, aby se přizpůsobila novému postavení. Dívka se opravdu snaží a brzy se stane oblíbenou ozdobou společnosti. Pomalu však ztrácí sama sebe, což si uvědomí, když se s ní odmítne bavit Ian, který měl raději původní Daphne. Odhodlá se k radikálnímu kroku a je na Henrym, aby si uvědomil, co je pro něj v životě nejdůležitější. (TV Nova)

gilmore_girl

Colina Firtha mam rada, lec nesympatie k Amande Bynes mi to kazi. Ale ono to vlastne tak moc nevadi, protoze by ani bez ni nebyl dobry. Vlastne nechapu, co tam Colin vubec dela! ()

Sinecod

No, tak tedy. Dvě hvězdy a je to dost na hranici. O tom jak děvenka z čínský čtvrti stala se princeznou v krásných šatech. Je to prostě dost blbý film. Amandu Bynes mám celkem ráda, nemyslím, že je příšerná jak si myslí spoustu lidí. Colin Firth, podezírám ho, že ho někdo vždycky před rejžovo slovem akce píchne do zadku vidličkou. Hrozný scénář. Naprostá nereálnost, celý je to přítažený za vlasy. Takže znova: je to blbý film. ()

Sašenka165

Hned na začátek předesílám, že moje hodnocení souvisí pouze s tím, že ve filmu hrál Colin Firth, protože jinak bych musela ubrat nejméně dvě hvězdičky. Firth tam ale byl, a proto zde výrazně zvedl kvalitu filmu. Amanda Bynes je velmi, velmi nevýrazná a sama by film utáhla jen těžko. Nezajímavý, odhadnutelný a ne příliš zábavný snímek, to je asi tak shrnutí k Co ta holka chce. Ale přes to všechno se přežít dá a možná (naštěstí nebo naneštěstí) na vás nezanechá žádné následky. ()

Fingon

70%. Škoda dabingu, musím si zjistit, jaký má Amanda Bynes hlas, protože vzhledem, mimikou a pohybovými schopnostmi mě rozhodně zaujala. ()

nash.

Je to sice průhledné a předvídatelné a není tu nic co by nebylo už tuctu filmů předtím i potom, ale je to milé, úsměvné, svižné a vtipné... no taky je tu Colin Firth, který je skvělý a to nejen s náušnicí a v kožených kalhotech před zrcadlem. Jeden filmů v dané kategorii, který si občas rád zopakuju. Stejně jako třeba Královnu ročníku. ()

Slarque

I romantická pohádka pro puberťačky je žánr, který si zaslouží jak své místo na plátně, tak přiznání, že některé kousky jsou docela povedené. Amanda Bynes v hlavní roli je sice jenom roztomilá, ale britská část obsazení s Colinem Firthem v čele všechno bohatě vynahrazuje. Jak jsem žánrově spřízněný (a daleko úspěšnější) Deník princezny nevydýchal, tohle mě nijak neuráželo, i když scénář je podobně klišovitě výchovný. ()

WANDRWALL

Téma jako hrom. Co ta holka chce? Je vychovatelná a jen zatím nevychovaná? Má šanci státi se dobrou ženou? Kolik času k tomu bude zapotřebí? Inu čas dospívání, oblíbený to materiál pro drama, dobrodružství i komedii. Chce ale ještě někde nějaká společnost po svých členech něco? Už jen aby dodržovaly jakž takž zákony a nehromadili se jim lidé před soudy a před věznicí, neb to stojí státní kasu strašné peníze. ()

Jirka_Šč

Byl jsem to nucen shlédnout, protože nic lepšího v televizi nebylo a byl jsem překvapen, že to neurazí. Budu tu opakovat názory jiných, ale Colin Forth se mi líbil a na Amandu Bynes se dalo koukat. Slabších 60%. ■ P.S. Po přečtení různých názorů zjišťuji, že rozdíl mezi 40% a 60% způsobuje fakt, jak je komu protivná (případně, nakolik ji považuje kdo za roztomilou) Amanda Bynes. Mě se líbila její spontánnost, takže *** :). ()

heyda

Co k tomu říct? Možná....že příběh je to už asi milionkrát omletej, některé fráze jsou jak přes kopírák, závěr filmu předpovídatelný. Přesto se tento film dá jako jednohubka smlsnout a docela i užít. Amanda má jisté kouzlo, ona ani není moc jako herečka, ona je spíš jako holka, která utekla z domova a řekla si, že si užije natáčení tohoto filmu v holywoodu. Takže jí máme možnost vidět, jak vyvádí blbosti, tancuje, nakupuje atd. Ale nu což. Viděl jsem, nevadilo mi to, ale určitě to v budoucnu vyhledávat nebudu. 4/10 ()

mat.ilda odpad!

Nehorázný blábol, jehož zvraty by si nebyla schopna vyfantazírovat ani ta nejcvokatější puberťačka po koňské dávce halucinogenů. Znáte to - tuctová americká holka, která zřejmě v domovské Čínské čtvrti neměla ani sprchu, získá srdce svého upjatého otce, urozené babičce uštědří lekci v objímání lidí (chudina, do té doby se tulila jen ke koním a psům) a naučí šlechtickou smetánku trsat na mejdanu. A kdybych měla vypočítat všechny vykradené teenagerovské romance, kterými si film vypomáhá, nedopočítám se - za všechny jmenujme Deníky princezny, Cindy, Malé dohazovačky, Věčný příběh a spoustu dalších drobečků z komerčního koláče jménem rodinná komedie. Kromě účasti Colina Firtha mě nepřekvapilo vůbec nic, předvídala jsem každičkou grimasu, intriku, obnovenou love story i pád lustru. ()

Flego

Klišoidné, naivné, po celý čas moja hladina cukru v tele rapídne stúpala, ale napokon som svoj boj úspešne zvládol. ()

rikitiki

Co dělá Colin Firth v téhle nechutné splácanině, kde opět americká bezprostřednost poráží na hlavu zkostnatělou anglickou odtažitost? Snad za to dostal slušně zaplaceno, to jediné by se tomuhle dílku dalo přičíst k dobru. ()

claudel

Viděl jsem tenhle film jednoho dopoledne na HBO, poté co jsem se probudil a byl to pro mě příjemný začátek dalšího dne. Slušná komedie. ()

Ilicka

Abych pravdu řekla, tak pouze Colin Firth to pro mě vytahuje z odpadu, protože na jeho lorda Dashwooda se narozdíl od jeho "dokonalé" dcery Amandy Bynes, která oplývá všemi vlastnostmi vzorového amerického teenagera, dalo koukat bez nepříjemného trnutí zubů. Korunu podprůměrnosti tomu nasazuje "bohémský" Oliver James, absolutně předvídatelný scénář a soundtrack složený z popíku. Nakonec mi bylo Colina Firtha upřímně líto, protože se musel vzdát lukrativních politických pozic a cílů, jenom aby zůstal se svou nesnesitelnou dcerou. ()

902 10

k uzoufani nudny, pruhledny a sterilni film, ktery distributor omylem oznacil jako komedii (s komedii toho ma spolecneho asi tolik jako marek eben s denisem rodmanem), urceny hlavne pro fanousky amandy bynes, jejichz pocet v evrope pripomina fanklub detektiva ducka. pokud vam to nedoslo, tak jeste jinak - what a girl wants je naprosta katastrofa a odstrasujici priklad, kam by se zanr romantickych filmu nemel vydat. pokud vas nebude iritovat stokrat ohrany pribeh, naprosto ucelove a nesympaticke charaktery a hrbitovni nuda, tak je tenhle film pro vas. je vam ale 13 let, ne? ()