Zítra vstanu a opařím se čajem

• Velká Británie Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea
TV spot 2
Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

xaver

Že by tak trochu narážka na problémy českého človíčka. Dva bráchové, jeden padouch, druhý hrdina. To vše okořeněno báječným nápadem s cestováním časem (viz komedii Oldřicha Lipského z r. 1969, Zabil jsem Eisteina pánové), kdy režisér Polák tento nápad dotáhl téměř k dokonalosti. V tomto případě se skupina bývalých důstojníků SS zmocní v muzeu atomové bomby a pokusí se ji dopravit do minulosti Hitlerovi, aby zvrátili běh druhé světové války. Mistrovské výkony Menšíka a Sováka tuto komedii přímo korunují. Jedině za 5. ()

Zagros

Jedna z těch slabších českých bláznivých komedií z minulého režimu. Osobně se mi daleko více líbily komedie Pane, vy jste vdova či Co takhle dát si špenát. Proč? Nesedl mi do toho Kostka a také si z této komedie nepamatuji téměř žádnou povedenou hlášku, což se o podobných říct nedá. ()

keoma26

Ten druh filmu, u kterýho si pokaždý, když na něj narazím v televizi, říkám, podívám se jen na tuhle scénu, a ještě na tuhle a najednou zjistím, že je konec a já to po 129. znova dokoukal celý... ()

klukluka

Když jsem to viděl před zhruba třiceti lety poprvé, tak mi to doslova vyrazilo dech. V roce 2024 se nad tím už tolik nerozplývám, ale pořád je to výborný. ()

DocBrown

BTTF koncentrované do hodiny a půl, tuhle komedii mám nějak čím dál radši. Hlavně kvůli té pulhodině ve velitelském stanu, až po čase jsem mohl ocenit všechny ty souvislosti. A Hitler sledující dobití Berlína sověty, to je opravdu hodně silná scéna. Kostkova životní role, trio nacistů zahrána nejlepšími herci (ačkoli Menšíka by asi hned odhalili) a pár pěkných vedlejších rolí - Šimánek s Rosůlkovou a Nárožného řidič. Vyhodit, degradovat, zavřít ... a tak dále. ()

wosho

Obří chaos se časem proměňuje na propracovaný příběh, který je ale příliš rychle ukončen. Film má velmi dlouhý začátek, naštěstí Polák umí točit a obsadil tehdejší špičku našich komiků (Sovák coby esesák je nenapodobitelný a Menšík coby vrah a žoldák jakbysmet). Bohužel hlavní roly má nepříliš pružný Kostka, kterému jsem moc nevěřil (ale pravdou je, že má zatraceně těžkou víceroly). Tato komedie sice nemá na Vdovu či Špenát, ale i přesto patří do našeho fondu nej komedii. ()

Paity

Vždycky když Zítra vstanu a opařím se čajem vidím se nemohu ubránit pocitu, že se z toho dalo vykřesat mnohem mnohem více, ale nevadí. Jde o skvělou komedii, u které se rozhodně pobavíte. Navíc trio supernacistů BrodskýxMenšíkxSovák je skutečně nezapomenutelná. ()

Hanys_

Šaty jsou ve skříni. Parádní sci-fi komedie, na tu dobu tak promyšlená, že by se z ní dalo dost čerpat i dnes. ()

Hanes88

Jeden ze starých československých filmů, které patří mezi klasiku. Humor parádně zařazený do dané doby - prostě to musí každý vidět :-) nedávám víc jak 3* jen proto, že jsou i lepší klasiky, jinak opravdu povedený film. ()

J*A*M*A*L

Československá kinematografie a Sci-Fi? To nejde teda vůbec dohromady. Znám nějaké případy, ale většinou se jedná o blbost, dobrou blbost. Což je samozřejmě i tohle. Ale mě se to docela líbilo a také si s tím filmaři pěkně pohráli. Já mám československé filmy docela hodně rád a hlavně komedie. Tohle nebyla vůbec špatná komedie, na kterou jsem se navíc dost těšil před shlédnutím. Ještě k tomu s troškou akce, což na dobu, kdy se film natáčel je docela taky slušný, když my moc ty akční filmy netočíme, právě kvůli financím, takže i akce nebyla špatná. Pro mě sice trochu stupidní, ale příjemný film na nedělní odpoledne. ()

spiritus

Zajímavá a dobře vymyšlená sci-fi komedie, která je i po letech zábavná. K hercům nemám co vytknout, jelikož zde hrají moji oblíbenci ve velkém počtu a s velkým nasazením :-) ()

Mouzon

"Honzo! Já vím, že jsi Jan. Já jsem taky Jan..." Technicky vzato to možná není tak dokonalé, ale je to má srdcovka. Jen by to nemuseli v televizi dávat dvakrát do měsíce. Ztrácí to kouzlo. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016