Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

L_O_U_S

Muzikál s nabušenou hlavní trojkou. Bohužel ve mně jedno zhlédnutí téměř nic nezanechalo, šmrnc to ale má, takže tři hvězdy. (221.) ()

gegina31

Pro mě je podmínkou skvělého muzikálu skvělá hudba. A tenhle měl nejen skvělou hudbu, ale i skvělý děj. Renée je dobrá herečka a udivuje mě, že i tak dobře zpívá. Oceňuji i humor, který v tom filmu byl. ()

Skip

Podle mě zbytečně přeceňovaný film. Některé scény, které měly být nejspíš komediálního ražení, byly spíš trapné, např. ty u soudu. Kabaretní vystoupení nemám příliš v oblibě, a tak snad jen závěrečné vystoupení za něco v celém filmu stálo. Jinak spíš průměr. ()

Patw

Zaujalo mě obsazení herců v hlavních rolí. Nedovedl jsem si v muzikálu představit Richarda Gera, Renée Zellweger, či Catharie Zeta-Jones. A jak jsem se po schlédnutí filmu přesvědčil - křivdil jsem jim. Né jen že to je užasný film s dějem, ale ještě užasnější muzikál. Spojení obou věcí dohromady přineslo užasný Chicago. Jeden z nejlepších muzikálů.... vlastně, nejlepší muzikáloví film co jsem kdy viděl. Je užasný, nemám nic co by mi na filmu vadilo. Baví mě od začátku, do konce. ()

kajas

Čekala jsem něco podobně bláznivého jako "Moulin Rouge", ale tento muzikál mě velmi mile překvapil. Taneční i pěvecká čísla neměla chybu (Gere byl famózní!), Catherine si asi střihla životní roli, jenom Renéein výkon působil docela afektovaně a nepřirozeně, u ní oscarovou nominaci příliš nechápu. Jeden z lepších filmových muzikálů. ()

Aleee89

Mám ráda muzikály jako filmy. Tenhle se mi líbil moc. Zajímavé téma, hezká hudba, která je dobrá i jako soundtrack. Prostě povedený film. Navíc se mi líbilo, že ve filmu ukázali, jaké ženy umí být mrchy a sexy zároveň. Moc hezké, povedené, dobré herecké výkony, no nevím, co bych ještě dodala ani co vytkla. ()

Eldrick

Když slyšim Catherine, jak kváká to svoje "all that jazz... ", tak bych vraždil. Renée Zellweger je hrozný asexuální dřevo a Chicago je neskutečně protivnej film. ()

Fanucci

Nemám rád muzikály, ale musím přiznat, že tento mi velice příjemně utekl. Hodně mi v roli mamá vadila Queen Latifah. 70% ()

Lauri

Na začátek by bylo určitě dobré zdůraznit, že Chicago rozhodně není film pro každého a velmi se tento fakt odráží na hodnocení zdejších uživatelů. Někomu se líbí, jiný ho odsuje. Já se hrdě řadím mezi ty, u kterých snímek boduje na plné čáře. Podmanivá atmosféra 20. let minulého století, krásné rytmické melodie (z nichž u mě jasně vyhrává Cell Block Tango) a zaslouženě oscarové herecké výkony zúčastěných v čele s fantastickou Catherine nebo Renée. Richard mě vážně překvapil, nečekala jsem, že umí takhle zpívat a John si jako "podpantoflák" také vysloužil můj obdiv. Film má u mě velké plus za to, že se mi líbila většina zápletek, byť ne vždy byly úplně reálné. Tento muzikál můžu kdykoli a kdekoli..:) ()

jezurka42

Takže, už je to déle, co jsem CHICAGO viděla, přesto si na něj velmi dobře vzpomínám. Skvělá choreografie, nesympatická Renée Zellweger a úžasná Catharine Zeta-Jones. Odůvodním. Choreografii snad ani nemusím vysvětlovat. Tedy aspoň doufám. Renée Zellweger se mi líbila jen v jednom filmu a ani zde mě nijak nepřesvědčila, že by to byla nějaká dobrá herečka. Nechci tím ale říct, že hraje špatně, spíš mi moc nesedí. A Catharine Zeta-Jones? Jéje. skvělá herečka, ještě lepší zpěvačka a tak je ten Oscar pro ni zasloužený (No, ale přece jenom bych to přála někomu jinému :)). Jen jedno mě na tomhle filmu štve. A to, kolik Oscarů posbíral. Říkám, že to není špatný film, ale úřece jenom si myslím, že toho Oscara za nejlepší film měli získat HODINY. Netvrdím to kvůli tomu, že je mám v oblíbených, ale také to odvozuju od hodnocení a oblíbenosti jednotlivých filmů. CHICAGO: 76%, HODINY: 83%.. A počet fanoušků se také poněkud liší. Nevím, nevím, ale v tomhle si myslím, že akademie udělala chybu... Takže, film to není špatný, ale... ()

Beagle

Nic se nevyrovná mému diváckému zážitku, když jsem poprvé zhlédla Cell Block Tango...Pro mě vynikající muzikál, na první zhlédnutí geniální, a taky životní role Catherine Zeta-Jones. ()

Katarine

U Chicaga musím bohužel srazit jednu hvězdu od původního hodnocení. Nějak mi nakonec došlo, že bez Richarda Gere, Catheriny Zeta-Jones, Queen Latifah a pár povedených písniček (All That Jazz, Cell Block Tango a When You´re Good To Mama) by byl příběh dost o ničem. A popravdě mi v tomhle filmu připadá, že Renée Zellweger neumí vůbec hrát. ()

HappySmile

Naprosto úžasnej muzikál, nemůžu se rozhodnout, která scéna byla lepší. Ve scéně, kde Renée Zellweger hrála loutku Richarda Geera, tak to opravdu vypadalo jako loutka - správně pohyby, úžasný výraz ve tváři, no úplně mě ohromila. Ostatně všichni hlavní herci byli prostě skvělí a nad výkonem mého oblíbeného Richarda Gera musím uznale pokývat hlavou. Nepřekvapilo mě, že René, Richard, Catherine Zeta-Jones a Queen Latifah jsou skvělí herci, to víme už dávno, ale to že jsou i skvělí zpěváci a tanečníci, tak to už je přímo vražedná kombinace. :) ()

SallyZen

Muzikály nemám rád. Tento, ale patří sice možná k těm lepším, ale i přesto mě o neoslnilo. Hodně se mi zde líbila Catherine Zeta - Jones. Nikoliv toto nemůžu tvrdit o Richardovi Gereovi a Renéé mě tu také nijak nebavila. Některé taneční čísla jsou pozoruhodné, ale z celého filmu se mi líbili jen dvě písničky. Příběh celkem v pohodě, ale ten muzikál je prostě rušivý element, který tam je na překážku. 40% ()

Martin741

Povrchna zabava a nafuknuta bublina, cely tento muzikal. Vsetky tie Moulin Rouge, Chicago a podobne veci idu mimo mna, zlate Formanove Vlasy - alebo hoci aj Vincente Minnelli mal rezisersky talent na muzikaly, staci len jeho legendarny Meet me in St. Louis 1944. Tomuto dam 50 % ledva ()

raptorrr

Richard Gere zpiva ??? Kdyby jen to! On taky stepuje. A skvele. Filmove ztvarneni broadwayskeho muzikalu vypravi pribeh mladicke ctizadostive zpevacky Roxie (Zellweger), ktera se dostane do vezeni za vrazdu sveho zradneho milence. Zde potkava muzikalovou hvezdu (Catherine Zeta-Jones), ktera ceka na soud za dvojnasobnou vrazdu, a slavneho advokata (Gere). Muzikal atmosferou divaka zcela vcucne, aby jej v zaveru vyplivl slintajiciho blahem. Muze za to predevsim skvela, velmi odvazna tanecni choreografie, chytlave pisne a skvele herecke vykony (jeste bych vyzdvihl nezapomenutelneho Johna C. Reillyho jako Roxiina laskou zaslepeneho manzela) ()

dezorz

Muzikal bol kedysim velkym zanrovym hollywoodskym filmom. Dnes uz nie je. Skoda. Chicago preto podobne ako Moulin Rouge cerpa z minulosti, muzikal je predsa stary zaner a spracovava to moderne, videoklipovito, rychly strih, vela detailov. ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)