Loki - Season 1

(série)
USA, 2021, 4 h 47 min (Minutáž: 42–53 min)

Tvůrci:

Michael Waldron

Režie:

Kate Herron

Předloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Hudba:

Natalie Holt

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Wunmi Mosaku, Eugene Cordero, Tara Strong, Derek Russo, Erika Coleman (více)

Epizody(6)

Ihned poté, co se zmocní Teseraktu, je Loki zatčen Úřadem časových odchylek (TVA). Poté, co spatří svou předpokládanou budoucnost, se Loki pokusí uprchnout, ale je znovu dopaden. TVA ho naverbuje, aby pomohl odchytit zběhlou Lokiho variantu, která působí potíže. Společně s Mobiusem a B-15 pak vyšetřují apokalyptické události, zatímco odhalují tajemství ukrývající se ve zdech TVA. (mikki089)

warrenur

Vo vseobcenosti neoblubujem komixovy zaner. Avsak obcasne "hratky", ci par konkretnych komixovych charakterov, ci graficke efekty si rad pozriem. Loki bol vo filmoch celkom zaujimavy a zabavny gauner. Serial o nom mi vsak pride velmi slaby. Ocakaval som inteligentne linie a tych je tu velmi poskromne. Kopec radoby filozofickych kecov, mizernych dialogov a az na velmi malo vynimiek, aj dost zlych hereckych vykonov. O pouzitych efektoch by sme sa tiez mohli bavit. Najvacsi zapor vsak u mna bola detinskost a s tym spojena nelogickost deja. Cajicek. Urcene zrejme len pre skalnych fanusikov avengers univerza. Ostatnym neodporucam. ()

Monisek

Začátek série super, prostředek taky, akorát ten ukecanej závěr mohl být víc akčnější... Každopádně se na další pokračování těším - ať už tohoto seriálu nebo jeho následků v celém MCU. ()

Bozvav

Za mě neuvěřitelně promrhaný potenciál. Zatímco první tři díly dávaly nějaký smysl, tak další dva byly spíše parodií na Alenku v říši divů versus Zemi Ozz a poslední díl snad vypotil někdo, kdo si dal před tím pořádnou porci lysohlávek. Škoda tak dobré myšlenky, kterou tvůrci proměnili v naprosto zbytečnou záležitost, kterou ani Tom, hrající jak oživot nedokázal zachránit. Za mne 50% s odřenými rohy. ()

Aurus

7/10. Ok za mě není Loki tak dobrý jak procenta říkají. Za mě by měla mi 1 série ne 81% ale 70%. Příběh první série je výborný, postavy jsou sympatycké, hudba je dobrá, akce tu je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Ale zas se těším na druhou sérii. ()

gumbo

Jak byla WanVision prakticky celou dobu nadprůměrná a zajímavá, Winter Falcon podprůměrný a nezajímavý, tak je Loki žalostně nevyrovaný - plný nesmyslů, hloupých zápletek, hromady keců, dobrých herců, dobrých bitek, špatných bitek, odboček do nikam... prostě děsný zmatek co se pořád žene někam, aniž by to dávalo smysl a nakonec to člověka přestane zajímat. Jediné v čem může konkurovat, je v boji o nejtragičtějšího záporáka. A že v Marvel filmech je ta konkurence velká. :) Za mě jednoznačně vrchol ve 2. dílu a pak to šlo postupně dolů, 5. to ještě trochu zvedl, aby to pak posldní díl totálně po... slal dolů 65% ()

B.Wilde

Na seriál jsem se těšila, ale moc jsem nevěděla, co od něj vlastně čekat. Počkala jsem si, až byly všechny díly venku a sjela jsem je na jeden zátah. Velmi mile mě překvapilo, co si tvůrci vymysleli a až na pár drobností bych řekla, že z MCU to byl pro mě zatím jeden z nejlepších počinů po IW a EG. Naprosto chápu, že ty co čekali Lokiho 2012 napříč celým dějem, byli asi dost rozčarovaní a zklamaní... já naopak doufala, že znovu bude mít jeho postava nějaký vývoj a dostala jsem víc, než by mě předtím napadlo. Opravdu doufám, že uvidím více z jejich příběhu se Sylvií i v další sezóně či filmech. (03.08.2021) ()

JamesConnorG

Seriál Loki je podle mého názoru asi nejlepší seriál ze MCU. Děj byl už od prvního dílu lákavý a byl také zakončen otevřeně a zajímavě. Postavy tu byli taktéž špičkový, hlavně Mobie, Loki a Sylvie. Tihle postavy mi přišli hodně sympatický a zajímavé. Akce tu bylo docela dost a zklamán rozhodně nejsem. Hudba tady byla asi nejlepší ze seriálu. Hudba byla opravdu špičková a každým dílem byla neustále lepší a skvělá. První série Loki byla hodně zajímavá a už se nemůžu dočkat na 2 sérii. 85% ()

Daiker

No mohli z toho udělat film, který by byl určitě lepší...... Už je to celkem domotané.... Cestování časem, paralelní kdoví co..... No nevím, mi to už nějak začíná v Marvel Universu vadit.... První dva díly se táhnou a pak přijde akce, finále mě zklamalo...... Jako to má být hlavní padouch po Thanosovi.... Pořád to beru jako výplň mezi hlavními filmy, bohužel... ()

ViktorS

Prvá séria Lokiho bola celkom dobrá. Síce bola o niečom trochu inom, ako som pôvodne čakal, ale nesklamalo ma to. Prvé tri časti mali veľmi slušnú eskaláciu a každou ďalšou epizódou sa zvyšovala aj moja zvedavosť a teda aj nadšenie zo seriálu. Práve tretia časť sa mi páčia zo všetkých najviac. Mala zaujímavé sci-fi prostredie a pre problém, ktorý museli hlavný hrdinovia riešiť napätú atmosféru až do samotného záveru, do ktorého potom tvorcovia zvolili peknú pieseň. Celkovo tu v seriáli boli zaujímavé lokácie aj keď škoda, že väčšinou len z prostredia Zeme. Druhé tri časti trochu stratili na tempe, ale stále boli pozerateľné. Diváka tam drží v záujme hlavná zápletka, ktorá slúži ako taká ukážka toho, kam bude MCU ďalej smerovať. Musím teda povedať, že dosť zaujímavé, ale predsa len to mohlo byť o niečo lepšie. ()

Dolby.130

Tak máme za sebou ďalší MCU seriál. Musím povedať, že zatiaľ ten najlepší. V prvej sérii Lokiho nedostávame toľko akcie a bojových scén ale to až tak nevadí. Tu sa to skôr zameriavalo na postavy a vzťahy medzi mini. Veľa sa rozprávalo ale dialógy boli fakt zaujímavé pre to mi to vôbec nevadilo. Teším sa na pokračovanie Lokiho a aj na celý dopad poslednej epizódy na 4. fázu MCU. Ale priznám sa, že som ostal fakt nahnevaný po poslednej epizóde, veľa otázok žiadne odpovede ale samotná epizóda skvelá. Proste toto bude ukrutné čakanie na ďalšiu sériu ale fakt sa teším. Prvá séria sa mi páčila sympatické postavy perfektná chémia medzi postavami, dokonalý vizuál, perfektná hudba (celý soundtruck), triky super, nečakané zvraty dokonalé napätie, ktoré ma držalo v kresle ako pripútaného. Tu dávam 100% za prvú sériu proste úžas. ()

Sharpooter

Tohle byla velmi originální a úžasná jízda. Když se řekne Marvel, tak by mě napadla hlavně akce jako byl Winter Soldier, ale to co jsme zde dostaly je něco více než jen akce. Příběh byl úžasný, otevřelo se zde spoustu nových možností kam můžou režiséři a scénáristi MCU směřovat. Když jsem se na seriál chystal, tak jsem myslel, že to bude jeden z těch slabších, ale opak byl pravdou a musím říct, že tohle je ten nejlepší seriál od Marvelu, který nám byl zatím představen. Rozpočet zde byl vidět, ty efekty, prostředí, které nám bylo představeno bylo prostě boží, už jen vymyslet to muselo dát hroznou práci. Celý seriál si drží takovou mysteriózní povahu. Napětí se stupňuje až do posledního dílu, kde jsem byl možná trochu zklamán, ale následně jsem byl opět navnazen na další řadu na kterou už se nezkonale těším. 8,5/10 ()

Mouchal

Konečně se Marvel ve své čtvrtá fázi vytasil s něčím pořádným. Wandavision se tomu poměrně zdatně přibližoval, ale zakončení bez žádného hlubšího ovlivnění hlavního děje zanechalo trpkou pachuť. Falcon s Winter soldierem byl zase čistá politická agitka s nudným příběhem a Black Widow byl zasazen v minulosti a taky se nejednalo o něco víc, než zaběhnutý Marvel průměr. Loki nicméně po trochu opatrnějším rozjezdu nabral obrátky a druhá půlka seriálu je jedna velká paráda. Troufám si tvrdit, že tvůrci přece jenom nevrátili k životu "starýho podlýho" Lokiho z prvních Avengerů, ale spíše toho novějšího, který už koketoval spíše s kladnou karmou (což nedává moc smysl, ale hodnýho Lokiho mám rád). Dámská verze Lokiho je super a jejich chemie (i chemie s nosáčem Wilsonem) funguje výborně a je to tahounem celého seriálu. To, že zrovna zde se objeví další velký záporák (ikdyž nejspíš v trochu jiné podobě), je pomyslnou třešničkou a vlastně celý závěr otevírá bránu do čtvrté fáze, která jak vidno, bude opravdu šílená a já se na ní dost těším. Stejně tak i na druhou sérii našeho boha klamu. 85% #justiceforaliloki #releasethrog ()

Likan7

Vynikající série. Velkou výhrou je Sophia Di Martino, která si po svém příchodu krade veškerý prostor pro sebe. Jsou vidět peníze, akce je fajn, Hiddleston ve vážnějších pasážích (hlavně ke konci) skvělý a jeho chemie jak s Wilsonem, tak s Di Martino je skvělá. Fakt mě to bavilo jsem zvědavý s čím Feige přijde dál. ()

rublik05

Jelikož má seriál Loki po první sérii hodnocení 80 %, čekal jsem nějakou opravdovou pecku, kdy si konečně napravím chuť po průměrném WandaVision a podpůrměrném Falcon a Winter Soldier. Žádná náprava se kupodivu nekonala, ba naopak mě čekalo jen další zklamání. Loki se nese tak nějak ve stejném duchu, jako dva výše zmíněné seriály, přičemž jeho největší a vlastně i jedinou předností je Tom Hiddleston jako Loki. Nebýt jeho charismatického přednesu, byl by celý seriál vyloženě o ničem. Jen on tomu dodává alespoň nějaký smysl, byť se mi moc nelíbil vývojový směr, jaký mu tvůrci touto sérií předurčili. Příběh se utápí v ohromném množství balastu, všechny ostatní postavy jsou těžce průměrné a málokterá je alespoň trochu sympatická, zklamal mě i přímo tragický záporák. Hrátky s časem místy zaujmou, nicméně to všechno vyznívá strašně lacině, obyčejně a zbytečně. Není tam, díky bohu, tolik moralizování jako ve Falconovi, kvalitou zpracování bych seriál přirovnal zhruba k WandaVision, taky taková dlouhotrvající nuda, která zaujme jen v několika málo momentech, zoufale tomu ale chybí nějaká akce, případně kvalitnější a propracovanější scénář. 5/10. ()

TaNya_

Tak, ač už jsem na marvel po mnoha naprosto zapometelných mainstreamových blockbusterech rezignovala, tak Lokiho jsem si nenechala ujít. Mám ráda jeho potavu v pohádkách ze severské mytologie a zbožňuju Toma Hiddlestona - jako důvody to asi stačí. Měla jsem nižší očekávání, takže nakonec jsem spokojená a za pár let se asi podívám i na druhou sérii až vyjde. Nevadí mi, že co se multiversa týče, tak na konci nechali víc otázek než odpovědí. Jsem hlavně ráda, že Loki dvojici fungovala chemie a nebyla to jen samá akce se zeleným plátnem. ()

SpikeX6

Upřímně, jsem trochu zklamaný. Na Lokiho jsem slyšel samou chválu a na seriál jsem se velmi těšil, ale dojem, který ve mně zanechal je přinejmenším rozporuplný. Postava Lokiho mě baví, a jsem rád, že se jeho příběh po Avg. 4, dále nějak rozvíjí. Ovšem v seriálu na mě nepůsobí jako sebevědomý Loki, který ví, co dělá. Působí na mě spíše bezmocně a až moc věcí se mu stane náhodou, než, že by si je dopředu připravil. Seriál se místy dost vleče, celkově jsem se toho moc nedozvěděl, a pokud by se z šesti dílů udělal jeden celovečerní film, myslím, že by to mohlo být mnohem svižnější a zábavnější. Velmi se mi líbí další dvě hlavní postavy, které se k Lokimu během seriálu připojí. Poslední díl, který měl být vyvrcholením, mě bavil asi nejméně. ()

DaweForeman

Upřímně mě tenhle seriál od Marvelu celkem nadchl. Většinou mám k tomu určité výhrady, kdy se kvalita moc nedává srovnávat s filmy, ale tentokrát si to udržuje filmovou kvalitu, což bych možná dával za vinu umístění příběhu. Tentokrát se to zaměřuje na Lokiho a skoro celý příběh se odehrává někde ve vesmíru mimo Zemi. Navíc se tu autoři nebáli pracovat s velice pěknými efekty. Největším tahákem jsou ale především dva prvky. Zaprvé postava Lokiho, kdy jako bůh neplechy a lstivosti, má jistá napjatá očekávání, co vymyslí, nemluvě ani o tom, že je s ním sranda. Ale to však není všechno. Je tu také vidět určitý vývoj téhle postavy, která zaujme vzhledem k jeho postavení na spektru dobra/zla. Zadruhé hrátky s časem, což je téma, které je vždy vděčné a mluví samo za sebe. Když se ale na druhý prvek koukneme z trochu jiného hlediska, tak to kompletně podkopává veškeré základy znalostí, které člověk má z tohoto univerza, protože se najednou dozví, že nic není jisté a vše je možné. Akce tu sice je, ale očividně nehraje moc velkou roli, ale obecně celkem zapadá příjemně do příběhu, a napětí je tu velice solidní, kdy jsem vysloveně zhltnul všech 6 dílů najednou. Navíc to má celkem zajímavou hudbu, která podkresluje už tak nádhernou atmosféru filmu. ()

wege

Vás to jako nesralo? Těch šest dílů mi trvalo dva týdny, naprosto mě to ničím nechytlo. Příběh na nic, nebavil jsem se, humor se prostě nedostavil, akce o ničem. Celé mi to přišlo strašně sterilní. Pokud to bylo natočeno jen proto, aby se v univerzu otevřely další dveře, možnosti jak dále, tak to sakra šlo udělat daleko lépe než těmi skoro pěti hodinami ničeho. Jestli jsou všechny seriály od Marvelu takové, tak fakt nevím, jestli to uvidím. ()

JohnZ87

Další nakopnutí MCU multiverza a další hrátky s časovými liniemi - tentokrát tak trochu jinak. Časová policie resp. organizace TVA je svým pojetím (byrokratická, důsledná technologicky vyspělá a přesto silně retro) prostě líbivá a zábavná. Z roku 2012 (těsně po bitvě o New York a nevydařené časové loupeži v rámci Avengers: Endgame) vytržený Loki si při promítnutí jeho dalšího "původního" počínání až po zabití Thanosem projde zrychleným vývojem a dostane se charakterově v podstatě tam, kde byl na začátku Avengers: Infinity War. Jeho další počínání v rámci organizace TVA nabízí velmi neotřelý zážitek a posouvá Lokiho zase o kus dál. Rozličných variant Lokiho navíc potkáme celou řadu a je trochu škoda, že toto až na pár výjimek neplatí i pro další postavy. Akce mohlo být možná o něco více, ale faktem je, že finálová epizoda zjevně rozpoutala něco velkého... 80% ()

Worry77

Je to opravdu osvěžující pocit vidět po dlouhé době projekt ze stáje Marvelu, ze kterého jde alespoň trochu cítit autorská vize a snaha, byť se sem tam nějaký problém najde. Víc slov, myslím, netřeba. ()