Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

J-o-k-e-r

Komixový hit! S. Raimi dokázal převést na filmové plátno osud tichého studentíka, kterému se po nevinném kousnutí pavoukem převrátí život naruby, a jako neohrožený strážce zákona hájí bezpráví pod maskou červenomodrého Spidermana. Výborná volba herců - T. Maguire, K. Dunst, J. Franco i W.Dafoe bezchybní. Skvělý odrazový stupínek pro další pokračování pavoučího hrdiny..."S velkou silou přichází i velká zodpovědnost." ()

Autogram

Nevýrazný hlavný hrdina, ale aj vďaka pútavej maske tento super-hrdina skultovel a nachádza sa vo všetkých hračkárstvach a na peračníkoch detí prvého stupňa základnej školy. Romantická zápletka skopírovaná od supermana, hlavný zákerák ako surfista smiešny, ale film je nakoniec prijateľný, len pridlhý. Skákanie medzi mrakodrapmi ma necháva chladným, ale zapamätám si aspoň daždivú scénu Mary Jane s mokrou blúzkou bez spodného prádla. ()

Guzo

Nostalgické vzpomínky ovlivňovaly moje hodnocení Spider-mana, takže když jsem ho teď po letech viděl znovu, byl jsem lehce zklamaný. Tobey Maguire se do role Parkera opravdu moc nehodí, některé efekty vypadají jako levné počítačové hry (a ano, beru v potaz, že to je film z roku 2002) a celkově dnešní komiksové filmy se mi většinou líbí víc. Kirsten Dunst a Willem Dafoe mi ale do jejich rolí sednou, režie je jinak povedená a celkově je příběh poskládaný dobře. 75 % ()

LizianShaw

Ačkoliv jsou některé scény až moc roztomile přiblblé (za všechno může Tobey!), tak se to dá odpustit, protože tento Spider-Man je matka všech superhrdinských originů a mnohé hravě i doteď překonává. Ačkoliv bych nedokázal spočítat, kolik už máme teď představitelů Spider-Manů, tak Tobey Maguire vždycky bude hrdinou mého dětství. Zde se ze začátku hodně snažili navozit styl obyčejného šprta, což už by v dnešní době moc nezapadalo, ale na svou dobu to stále dokáže zabavit. Film má skvělé obsazení, líbily se mi Harry i MJ, ale obzvláště nadchne J.K. Simmons, který i s omezeným množstvím scén si všechny krade pro sebe. Nejsem spokojený pouze s Green Goblinem, protože ty Dafoeovo grimasy jsou až moc přitažené za vlasy a to se ke géniovi, kterým Norman v dnešních komiksech je, vůbec nehodí. Zajímalo by mě, jaké by to bylo kdyby roli dostal Nicolas Cage (jenž se o roli ujímal). 85% ()

P1tr

První celovečerní hraný film s pavoučím mužem nemohl dopadnout lépe. V kině shlédnuta třikrát, doma na kazetě snad desetkrát. Pravda, od té doby jsem ho už neviděl, ale divíte se? Vidět to třináctkrát během roku je vážně dost na celý život. ()

Pipes

PLUSY: vizuální stránka a efekty, příběh; MINUSY: nic moc herecké výkony, atmosféru jsem u comiksu čekal lepší ()

Specs

Hlášky: strýc Ben: - "Nechci tě poučovat. A vím, že nejsem tvůj otec." Peter Parker: - "Tak si na něj nehraj!" & Mary Jane Watson: - "Kdo jsi?" Spider-Man: - "Víš, kdo jsem." Mary Jane Watson: - "Vím to?" Spider-Man: - "Tvůj přátelský soused Spider-Man." & Peter Parker: - "Velká síla vyžaduje zodpovědnost. Je to můj dar, mé prokletí. Kdo jsem já, Spider-Man." ()

Almásy

film, pri ktorom mi reci typu: s velkou silou prichadza velka zodpovednost vobec nepripadali trapne. a to uz je co povedat ()

IMPAIRED

Tak tenhle hlavní hrdina mě tak příšerně vytáčel, že jsem se málem rozbrečel vzteky vždycky když přišel na scénu. Chudáček, který je ve své pubertální rozervanosti neschopen přijmout svůj díl viny na otcově smrti a rozhodne se tak bojovat se zločinem! Klišé! Poslední dobou to používám až příliš často, ale ono je to pořád tak výstižné, kráska která má frajera, ale je drsný a ona by radši citlivého (...slizkého, úchylně vypadajícího) Tobeye, z toho je mi na blití! Je to ještě horší než Mike Scofield (nevim jak přesně to je, ten cápek z Prison Breaku), po kterym slintá pulka holek co znam, přitom je to naprosto odporný idiotský (ano, idiotský!) charakter! Kdy se holywood přestane přetvařovat a nebude světu namlouvat, že s pěknými slečnami nakonec zůstanou citliví introverti? Možná proto se to lidem tak líbí, možná jsou tak vymytí a vážně tomu věří... No, zase jsem se nechal unést, ale tenhle film má vážně tak zvrácenou kostru, že skolióza si může jít válet šlejšky, protože už pěkně dlouho dochází přímo k luxaci obratlů. ()

jefff

Musím přiznat, že mě nadšení ze zfilmovaného Spidermana nějak minulo. Osobně mě čekalo silné zklamání a další díly už jsem si s klidem nechal ujít. ()

spikey1

Raimi nám dokázal důstojně zfilmovat jeden z nejúspěšnějších komiksů a do role nejoblíbenějšího superhrdiny dosadit sympaťáka Tobeyho. Všechny postavy jsou obsazené dokonale, barvy hrají tak, že vlastně máme pocit, že se nám jen rychle hýbají políčka komiksu před očima. Takhle má vypadat Comiksový popcorn! ()

Melios

Spider-Man s Tobeym Maquireom je úplná klasika ,ktorú videl snáď každý takže je úplné zbytočné sa tu nejak rozpisovať. Asi kazdý kto tento film videl mi môže potvrdiť ,že Sam Raimi dokázal vytvoriť niečo tak výnimočné ,že sa na podobnú úroveň dnešní Spider-Mani dostali len ťažko. Neviem koho napadlo ,aby režisér hororov ako Lesný Duch natočil Spideyho ,ale bolo to sakramensky skvelé rozhodnutie. Burton dokazal spraviť depresívneho Batmana ,čo najbližše ku komiksovej predlohe a Raimi dokázal spraviť realistickeho Spider-Mana so smutným a temnejším podtónom. A taktiež sa mu podarilo niečo ,čo staré komixovky nedokázali - udržať si svoju vážnosť aj po takmer dvadsiatich rokoch a za toto je pre mňa Raimiho Spiser-Man ešte stále navrchole. Možno budem znieť až príliš nostalgicky ,alebo az moc prehrotene ,ale 90% si to zaslúži. ()

Smileface

Vůbec nechápu jak mohl tenhle film vydělat 800 milionů dolarů,možná dobrá reklama,efekty....Každopádně jde o průměrnou adaptaci skvělého comicsu,která prvnímu Batmanovi nesahá ani po křídla. ()

solskjaer

Ani dobré ani špatné. Komiksy sice nemám rád ale mám rád Kirsten a Defoa. Myslím že Kirsten to usmála ale Defoe zde zabil svůj herecký talent na postavičce přiblbého komiksového antihrdiny. Defoe má na víc o dost víc! Jinak je film ale docela dobrá limonáda pro všechny "trikaře" . ()

sedm.1

Bohužel na mě SPIDERMAN jako film příliš nezapůsobil.Opravdu marně jsem hledal jeho výjimečnost,kterou v něm vidí ostatní.Vžádném případě nechci říct,že to je film špatný,ovšem humbuk,který kolem něho byl a je,nechápu.Tobey Maguire je ve své roli fakt dost dobrý,ale tím v hereckém obsazení končím.Nevím zda pan Raimi zvolil Kirsten Dunst šťastně,a jinak vždy ďábelský W.Dafoe mi tentokrát spíš opravdu připadá komicky(a to nejen kvůli tomu haraburdí,co má na sobě).Navíc nevím co si mám myslet o efektech,které mi připadají dost průměrné.Ono mi vlastně připadá,že to ani jako comics vlastně natočený není,spíš mi to připadlo jako drama s comicsovou postavou.Od horroru člověk čeká krev,od komedie humor,od thrilleru napětí,od erotiky krásný nahý baby,....a od comicsu prostě něco jinýho,než co je v tomto SPIDERMANOVI. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů