Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

májovec13

Nevím, u comicsových filmů mám rád tajemnost, atmosféru, to mi tady dost chybí. Willem Defoe mohl dostat mnohem větší prostor, pro tuto roli je ho škoda. Jinak určitě efektní a kvalitní zpracování, ale můj šálek kávy to prostě není. ()

M0rSalis

Rozhodně důstojná předělávka komiksu na film, jen obsazení Maguiera jakožto hlavní postavu mi nepřijde jako ta nejlepší volba (ve srovnání s komiksovým Peterem Parkrem je Maguire poněkud "vytřepaný"). Jinak co se vedlejších postav týče, tak mě především potěšila přítomnost Kirsten Dunst a Willema Dafoeho. Film celkově je tak ideální akční i vtipný, více-méně mu není co vytknout ... 4* ()

superzurda

Byl jsem nadšený. Od mnoha lidí jsem slyšel, že Spiderman je koukatelný. Nakonec jsem se odhodlal a rozhodně jsem nelitoval. Film prostě šlape jako výborně promazaný motor, jenž je promazán výbornou hudbou. Čtyři a půl hvězdy. ()

Simir79

Spidermana jsem měl vždycky raději jak třeba Supermana, či Batmana (o ostatní komiksy se v mém období mládí ani nezakoplo), měl takové lidštější problémy a nejednalo se vždy jen o akčnost příběhu. Nicméně "novodobému" Batmanovi pod taktovkou Nolana se tento film bohužel nevyrovná, ale pokoukání lepší jak třeba na jiné comiksové slátaniny.... ()

KacHnAop

První díl známého komixu Spiderman dopadl až neočekávaně dobře. Především William Defoe v roli Goblina byl opravdu dokonalý výběr. ()

Vozataj

Spiderman je pěkně udělaný film, toť vše. Tobey jako Peter mi vůbec nesedí. Zato role záporáka je zvolena výborně. Raději se podívám daleko vřeleji na Ironmana, který mi přišel v porovnání se Spidrem stoprocentně lepší! ()

TheMe

Mám rád komiksové hrdiny a i když jednička na seznamu bude vždycky SuperMan, tak ani jeho pavoučí kolega, co zachraňuje svět nezklamal. Samozřejmě by to nebyl americký akční hrdina, kdyby se nezamiloval do krásné mladé dívky, která o jeho pozornost z počátku vůbec nestojí. Tím jsem chtěl naznačit, že mě částěčně zklamal scénář, protože na něm by se mělo při takovémto trháku pracovat daleko pečlivěji a usilovněji. ()

kreion

neviem prečo som sa na tento film kedysi tak veľmi tešil, no ono asi preto že som bol namotaný z animovaného spidermana čo bežal na foxe. Ale toto sa proste nedalo, príliš...nudný...film. Nudný, nudný, nudný. Jediná scéna ktorá sa mi ako tak vryla do pamäte bola tá v daždi kde je spiderman dole hlavou v daždi a tá baba mu dáva dole masku a bozk. Škoda že to teta Dunstová na záver nezvládne a hodí ksichtík ktorý mi tam absolútne nesedí. slabé 3 hviezdičky. ()

Scaevola

Široce pojatý začátek komiksové série, která nevsází pouze na velkolepost, ale především na vnitřní vývoj postav, se víceméně podařil a to hlavně díky W. Dafoeovi, jehož balancování za hranicí šílenství je děsivě přitažlivé. Ale T. Maguire je hrozné ucho. ()

RKBoy

Prvý Spider-Man , ešte dnes si pamätám ako som to pozeral po prvý krát ked som bol malý chlapec , tie pocity boli neopísatelné.Nie je to vrchol medzi komiksovými filmami ale i tak sa jedná o vynikajúce dielo.Raimi pojal spideyho trocha inak ako to bolo v komikse , tu najprv Peter spoznal MJ pokial v komikse Gwen , nieže by mi to vadilo alebo by to bolo zlé ale je to trocha nezvyk , tiež Spider-man si tu nemusel vyrábať žiadne prístroje na vystrelovanie pavučín pretože mu ich telo vyrábalo samo , toto sú jediné väčšie výčitky čo k filmu mám a to sa odrazilo aj na mojom hodnotení.Nepriatelom sa tu stáva hned spideyho najväčší a to Green Goblin v podaní herca Willem Dafoe, ktorý ho zahral neskutočne dobre.Boje sú tu celkom 3 (aj ked by sa z nich dalo vytrieskať viac pretože boli krátke) a vizuálne perfektné (na dobu kedy film vyšiel) .Tobey Maguire v roly spída super , James Franco v roly Harryho tiež a Kirsten Dunst by mohla menej ziapať.Tržby - $821,708,551 ()

Rieux

Spider-man prisvistal spolu s nostalgickym zavanom detstva. Ano je plny naivity, je predvidatelny, ale o tom povodne komiksy boli. Raimiho snaha adaptovat pavucie pribehy tak aby boli pamatnici aj sucasnici spokojni sa podarila na celej ciare. S odstupom casu mi je trocha luto, ze si naboj v podobe Goblina vystrielal hned v prvej casti, ale v tej dobe pred desiatimi rokmi sa este komiksy netocili tak ako teraz - s planom na dalsich 5 filmov. Mohol by som ospevovat genialny vykon J. K. Simmonsa, perfektny goblinov smiech v podani Dafoea, Elfmanovu epicku hudbu, ale preco? Uz to bolo povedane urcite velakrat v incyh komentoch. Dodam iba tolkoto: Raimi sa pokusil vydolovat z nametu vsetko a mne ostava iba sklonit klobuk dolu a podakovat sa mu za splneny detsky sen vidiet mojho najoblubenejsieho farebneho hrdinu na platne kin. ()

RealHonza

Film zaujme již od začátku i přesto, že spiderman se vším všudy spatří oči diváka až v třetině filmu. Sam Raimi dobře vychytal sled událostí a sestříháním docílil, že nemůžete být duchem nepřítomní. Velmi se mi zamlouvá grafické zpracování Spidermana, nevěřím, že by ho nový The Amazing Spider-man překonal (dle ukázek), ale to se ještě ukáže. Vzhledem k tomu, že Spiderman byl v mém dětství ze všech supermanů, batmanů a pod. jasně na prvním místě, tak nelze dát méně než 5 hvězdiček. Nehodnotím to ale jen podle slabosti pro Spidermana, jednoduše se tento film a vlastně i celá trilogie Sam Raimimu velmi povedla, až na pár nepodstatných věcí nelze nic vytknout. ()

Jack_F.

Uvědomujete si vůbec, že charakter Mary Jane je taková štětkoidní slečna? No dala by každému, kdo by požádal. :D Chodí s jedním, nechá se oblbovat druhým a tajně vlhne nad tím borcem v latexu. Nebýt toho, tak je to dokonalý komiksový film pro děti. :D ()

Eeve

Pre mňa ako úvod do Spidermanovskej "ságy" celkom príjemné. Ostáva stále tou najlepšou časťou zo všetkých, aj napriek bombastickejším efektom v ďalších častiach - proste je to ten starý známy "začiatok" :) Iného herca ako Tobey Maguire si tam predstaviť neviem (pri pomyslení, že by sa tam mal preháňať dajmetomu taký Leo DiCaprio, sa mi ježia chlpy na krku:)), o ostatných vedľajších rolách až na Franca pomlčím. Green Goblin pre mňa absolútny fail - stvárnenie, kostým, scenár - mohlo to byť aspoň kus strašidelnejšie, takto je to skôr smiešne. Pre mňa priemer, ale zlatý. ()

RomanBond007

Filmy podľa komiksu nie sú zlé, v rebríčkoch sú na dosť vysokých priečkach (Batman, Thor - Avengers atď. ), ale tento film sa od nich líši. Neviem to slovami popísať, ale tento je oproti iným tak trochu detinský, ale nie zlý. Spracovanie v pohode, efekty slušné ale celkový dojem, asi tak 3 a pol hviezdy.60%!!! ()

Aidina

Tobey Maguire má neuvěřitelně milý a laskavý výraz ve své tváři. Na outsidera rozhodně nevypadá. Jeho křehkému výrazu nejvíce sluší role v "Pravidlech mošťárny. Jeho "pavouček" si během školní exkurze, změní svůj osud. Najednou je někdo úplně jiný. Má nadlidskou sílu, nepotřebuje žádné brýle, má bleskové reakce, občas vidí i za roh:-)) a dokáže předvídat hrozící nebezpečí. A aby toho nebylo málo, dokáže blekurychle lézt po stěnách všech budov a tak se rychle dostane z bodu A do bodu B (to mu zavidím tu nezávilost na MHD). A tak je všude tam, kde lidé potřebují pomoci. Dobře natočená verze populárního komiksu. ()

Merenre

Teprve nyní, po shlédnutí Amazing "spiderman" dokážu skutečně ocenit, jak vynikající je toto film a zvednout proto jeste o jeden bod své hodnocení. Buď sbohem starý skutečný spidermane - teprve když něco ztrácíme, zjistíme jak moc nám to bude chybět. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů