Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

cab

Nestarnouci pecka o donekonecna se opakujicim dni rosnicky Phila. Vsechny dulezite ingredience k dobre romanticke komedii se zde naramne sesli. At uz jsou to herci, scenar nebo nacasovani vtipnosti scen. 100% ()

Honzick

Cynický a pesimistický reportér Phil v podání vynikajícího Billa Murraye přijede do malého městečka 2. února a musí natočit reportáž o svišti předpovídajícím počasí. Poté co odnatáčejí chvátá domů ale objeví se bouře a odřízne štáb od civilizace. Je nucen se opět vrátit do hotelu a strávit v něm noc. Probudí se ale co se nestane..je opět 2. února a on prožívá opět ten samý den. Postupem času daného jevu začne využívat, naučí se hrát na klavír, baví se na účet ostatních a vydá se na lov své lásky. Po dlouhých peripetiích a strastích jí také dostane. Poté se probudí do krásného rána 3. února a přichází happyend:))...Pro mě velmi originální komedie s perfektní režií a s výborným hereckým obsazením která si nezaslouží míň než čtyři hvězdy:) ()

dopita

Phil je mrzout plnej sarkasmu, kterej nemá rád nikoho, jen sám sebe a tak si na něj osud přichystal pěknou polízanici. Výchozí myšlenka filmu je geniální, Phil se pořád probouzí v jeden a ten samej den. A ani sebevražda mu z toho „prokletí“ nepomůže. Musí se prostě změnit a přestat myslet jen sám na sebe. Je zábavný sledovat, jak se s touhle situací Phil snaží vyrovnat. Vznikla komedie která, troufám si říct, nikoho nezklame. ()

wosho

Dokonalý a originální scénář, kterému kraluje talent hlavní hvězdy. Dokonce se jedná o jeden zmála filmů s moralistickou tendencí vychovávat postavy a diváky, který mě nevadí. ()

Orthank

Právom kultová záležitosť, s presne napasovaným Billom Murrayom. Akonáhle sa rozbehne niekoľkonásobná "opakovačka" dní, stojí to skutočne za tu hodinku aj pol pri videu stráveného času. S postupným gradovaním a vždy originálnym vystavaním v podstate stále tých istých (humorných) situácií sa darí filmu udržať pozornosť diváka po celučkú dobu. Nič sa nepreháňa a neomieľa zbytočne dookola, a to do samotného konca, ktorý presne vie, kedy má prísť. Jednoducho sladkosť na sietnici...pardon, na bránici,ale to je vlastne jedno...;) ()

Fary

Skvele zvladnuta role v podani Billa Murrayho. Clovek si v duchu rika, co by sam delal, kdyby zil jeden den kolem dokola. :-/ :) ()

Tydlidáš

Takovýhle romantický komedie nežeru tolik jako gumový žížalky, ale tahle je fakt moc dobrá. Od začátku až do konce ubíhá vcukuletutempem a spousta dobrých hlášek každou chvíli. Výborný nápad, který bych sám chtěl prožít. Určitě jeden z nejlepších tohoto žánru. ()

DocBrown

Mimoradne originalni a vtipna komedie. Diky svelemu "strihu" zustanou z tech stovek opakujicich se dnu jen ty nejlepsi okamziky. Bill Murray navic svou roli dotahl do dokonalosti, spolecne s Venkmanem jeho nejlepsi role. Uzasne, jak se jeho postava neustale meni, nejdrive je vypocitavy, pak zamilovany, zdeptany, sentimentalni a az jeho posledni promena ve svihackeho gentlemana ho zachrani. I film pobavi a dojme zaroven, ale hlavne zamestna mysl, co bych delal ja, kdyby se ten a ten den porad opakoval (mimo jine nasel a nakopal J.K. do zadnice). 92% ()

Hanys_

Pohodová zimní komedie s výtečným Murraym, jehož utrpení probouzet se pokaždé ve stejný den neztrácí ani s častými reprízami nic ze své zábavnosti... ()

Paity

Neuvěřitelně jednoduchá zápletka a jak se to dá zúročit ve skvělou komedii. To nám předvedl v roce 1993 Mill Murray a Andie McDowell. Na rovinu. Kdo se někdy nezasnil a neříkal si, jaké by to bylo, kdyby se vše vrátilo zpět a on tak mohl dělat naprosté šílenosti, na které by si jinak netgroufnul. Prostě tahle představa nezodpovědnosti za vlastní činy, byť, které se stanou během jediného dne, je úžasná. Proto je také úžasný tenhle film, protože nám vlastně částečně plní naše nejhlubší sny. ()

showxman

Když nečekáte nic a dostane vše, tak zákonitě musíte být spokojeni. Groundhog day je hřejivá, mysteriózní komedie se zajímavými charaktery a výbornými hereckými výkony (zejména Murray), která potěší. Doporučuji všem. Po druhém zhlédnutí dodávám, že tento výjimečný film v sobě obsahuje všechnu moudrost světa. ()

Rapikk

Tak jednoduchý námět, a přece lze z takové přímočarosti vykouzlit něco nezapomenutelného. Film je naplněn lehkým a nenuceným humorem, avšak mnohé scény si budete pamatovat i po letech. K tomu je navíc nutné přičíst možná životní herecký výkon Billa Murrayho. A jak byste naložili se svým životem Vy, kdyby se najednou kalendář zastavil? ()

F.W.Colqhoun

Do you every have déjà vu? / Didn't you just ask me that? Představte si, že znám osobu, která tvrdí, že Bill Murray je trapnej. K nevíře, co? Groundhog Day je výjimečně dobrá romatická komedie. Nechybí nic - Murray * ať si říká kdo chce co chce * je megavtipný a überchytrý, Andie jeptiškovsky krásná, gag střídá gag a je tu něco navíc: Jeden se nemůže ubránit dojmu, že je to celé chytřejší, než by se to samo přálo zdát. To, jak-a-že-vůbec se toto "navíc" maskuje, představuje fascinující moment filmu. Natočit příběh muže zaseknutého uprostřed prdelákova v jediném, věčně se vracejícím dni je námět zavánějící horrorem nebo existenciálním dramatem. Když ve druhé polovině filmu skutečně na otevřené čerpání existenciálních možností příběhu dochází [umírající bezdomovec], má to na komedii nekašírovanou sílu, která útočí na rozchechtaného diváka jako na příslovečnou sedící kachnu. Kongeniální spolu práce Murraye a Ramise spočívá zejména v tom, jak mohutným nánosem čiré legrandy nás nechávají ke skoro nietzscheovskému základu prokopávat. I když mě frat-packovské a apatowovské komedie tupé současnosti baví, nelze než konstatovat, že komedie jako tato se už prostě netočí. Čistých nad-žánrových pět. ()

Ledkodlaq

Říkejte si co chcete, hnojte jak jen Vám svědomí dovolí, mě se to prostě líbí a jen tak líbit nepřestane. Co bych dal za to, abych některé dny mohl prožít víckrát, některé věci udělat jinak.. ()

Stružák

Luxusní záležitost. Hrozně roztomilej film, kterej nepostrádá vtip, originalitu a dobrej scénář. Herecky jsou Hromnice mistrně zvládnutý, nejenom od Billa Murrayho, ale i od dalších herců (včetně těch nejmenších rolí). V rámci svýho žánru (romantická komedie) se jedná o naprostou špičku. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky