S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

Delmondo

Absolutně nejlepší česká pohádka, existuje mnoho pohádkovějších ale tahle je prostě best. Může za to hlavně vynikající herecký ansámbl který vytvořil nezapomenutelné postavy. Dlouhý s Vetchým jsou jsou sympaťáci jak řemen, Heřmánek jako lucifer je prďáckej, Nárožného nařvanej kaprál s kultovní hláškou JE TO REBEL a správce Preiss zase dokonalý svině stejně jako Dorota Máchalová v podání Kretschmerové, když k nim ještě připočtu knížete Pepu Kemra a Václava Vydru s druhou kultovní hláškou TATÍNEK VÁM VYHLÁSÍ VÁLKU, tak nemohu prostě jinak. ()

Wolftalon

Moje nejoblíbenější česká pohádka, geniální výkon Petra Nárožného a jeho nezapomenutelné hlášky plus skvělá hudba a příběh. Navíc pěkné kostýmy - Karla Heřmánka vždycky poznám jen po hlase, i když to možná bude tím, že jsem jiný ročník :-) Zkrátka, žádná lepší pohádka se z našich končin už nevynoří! ()

ButchCB

jen škoda, že peklo není, to by se uběhali čertíci. Tahle pohádka je má nejoblíbenější a pokaždé se na ní rád podívám, protože tolik přesně vybarvených typických českých vlastností tam, to je nádhera :-) ()

Tuty

Nejlepší česká pohádka, dokonalý pohádkový orchestr, vyvážený humor, nádherně ztvárněné peklo s výborným Karlem Heřmánkem v čele, výborné postavy kaprála Nárožného, správce Preise a macechy Kretschmerové. Spousta geniálních hlášek; "Při zatýkání 4 vojáky těžce zranil, 2 zhmoždil a jednoho zesměšnil!", "Máchale, spadlo ti to, asi vítr, ne?" A spousta dalších... ()

Ironhead

Pro mne snad nejgenialnejsi ceska pohadka :_) a to ze mame silnou konkurenci... genialne vymyslene a vizualizovane peklo, vyborne hlaskujici postavy od Hermanka coby Lucifera az po Narozneho "Jeeee..... jaaa si zlomil savli... :_)" A nemene dobri v hlanvich rolich mladi Vetchy a Dlouhy ;) "Spadlo ti to, seber to!... asi vitr..." :_))) ()

rytir1

No ti co tomuhle dali jen tři hvězdy jsou snad ještě horší než Dorota Máchalová ))) To neumíte číst?? Je to přece osmý řádek vlevo dole ))))) ()

TonoM

Suprová pohádka která se hází do televize na štědrý večer a je to po právem, pochází z krásné knihy od Boženy Němcové a H. Bočan dokázal film dobře natočit a skvělé herecké výkony čertíků :-) 75% ()

kuře.gril

Spousta mých známých nadává na současné pohádky a S čerty nejsou žerty mi doporučují jako zaručenou českou klasiku. Jako někdo, kdo tuto pohádku viděl nyní úplně poprvé, ale nemůžu souhlasit. O současných pohádkách nemám moc dobré mínění a S čerty nejsou žerty jsou určitě lepší pohádkou, ale pořád mě to nijak neohromilo. Příběh není nijak zvláště originální, herci taky neohromují a pár hlášek je sice vtipných, ale že by vyzvedaly film o úroveň výše, to určitě ne. Mám podezření, že nostalgie dělá z tohoto filmu mnohem více, než sám doopravdy je. ()

easer07

Rozhodně nejlepší pohádka, která se na České plátno mohla vůbec dostavit ! Nejlepší byl Petr Nárožný a kdyby bylo se přidalo ještě více humoru tak i dám plné hodnocení, ale pro dnešek to maj čerti za čtyři. ()

hany83

Jedním slovem GENIÁLNÍ. Tuhle pohádku už nikdy nikdo nepřekoná. Každý rok se na ni těším, i když ji znám už nazpaměť. ()

Chanddra

Skoro bych řekla pohádka pro dospělé. Peklo je tu vykresleno jako celkem sympatický úřad pro potrestání hříšníků. Lucifer nikdy nebyl větší sympaťák. Hlavní čertí hrdina i Petr jsou správná dvojka. Zápletky jsou inteligentní a některé hlášky zlidověly. Škoda jen, že se ženská polovina obsazení moc nepovedla. Z mého pohledu by to hlavně chtělo jinší hodnou princeznu. ()

M.M.Mysak

Dnes již kultovní pohádka s plejádou českých herců. Hlášky, které přešly do běžné komunikace lidí zná asi každý. Příběhově úchvatné, kostýmově precizní a hudebně dokonalé. Námět, jenž spojil několik klasických pohádek dohromady. Vytknout se zde nedá vůbec nic, pokud bychom nechtěli srovnávat trikové efekty z roku 1984 s těmi současnými, což opravdu nejde. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček