• Ištván87
  *****

  Jedna z nejlepších pohádek, jaké kdy u nás vznikly, ne-li ta vůbec nejlepší. Kdykoliv se ve filmu objeví Karel Heřmánek, mám chuť tleskat. A nejen on, v tomhle filmu nenajdete jedinou slabou postavu, resp. slabě zahranou postavu. Grandiózní výkony tu kromě Heřmánka podávají všichni, od Vladimíra Dlouhého a Ondřeje Vetchého, až po skvělé duo grázlů pánů Nárožného a Preisse. "Líbí se vám některý?" "Ale který z nich je nejbohatší?" "Prý který z nich je nejbohatší." "No ale který je nejbohatší?" "Který z va......?..." Není nad to zjistit, že 12 let na vojně se rovná doživotí. :D(27.1.2009)

 • nascendi
  ***

  Bol som primerane zvedavý aký zázrak nakrútil Hynek Bočan, keď mu patrí 54. miesto v rebríčku najlepších filmov všetkých čias. Nebol som predpojatý a aj keď som film sledoval pozorne, podstatný rozdiel medzi ním a kritizovanými Troškovými rozprávkami som nezbadal. Dokonca som ani nezistil pre akú cieľovú skupinu je určený. Pre deti sú niektoré pointy nezrozumiteľné a pre dospelých je to celé príliš rozprávkovité. O bezdôvodnom obsadzovaní audioherečky Kretschmerovej pomlčím, na druhej strane obsadenie Gerendáša a Upíra Krejčího do úloh čertov bolo dobrým ťahom, pretože ušetrilo maskérom prácu.(19.1.2011)

 • Radek99
  *****

  Tak tahle pohádka se časem už zařadila do zlatého fondu česko(slovenských) pohádek. Líbila se mi již jako malému klukovi, líbí se mi i teď po více jak dvaceti letech, filmová kvalita přetrvala... Výborné herecké výkony, chytrý scénář, hodně humoru a sympatičtí čerti (ti jsou ale tak trochu jediným kontroverzním bodem pohádky - to, že my Češi v našich národních pohádkách máme tendence bagatelizovat úlohu pekla a zlehčovat až zesměšňovat postavu čerta, je všeobecně známo a svědčí to i o jistých rysech našeho národního naturelu. Tvůrci tohoto filmu však posunuli mantinely ještě trochu dál... Peklo a Lucifer jsou dokonce kladné elementy v opozitu hříšnému a veskrze zkaženému světu a postavám nahoře. ,,Díky" Boženo Němcová za toho Tvého ,,čertova švagra"...)(18.1.2007)

 • Jossie
  *****

  Jedna z nejlepších českých pohádek, herecký koncert Vladimíra Dlouhého a Ondry Vetchého a pro mě osobně životní komická role Viktora Preisse. Ani pan Kemr jako pan král nemá chybu, ale u něj je to už zvykem. Výborné hlášky ( "já se půjdu obětovat do hospody" ), kterými je tahle klasická pohádka nabitá a přehlídka výborných herců dělají tohle dílko tím, čím je. Jen ta princezna Adélka byla vážně hrozná.(31.5.2005)

 • kulyk
  *****

  Jako velký chlapec, který již dobrých dvacet let na pohádky nezízá, protože to je pod jeho úroveň, zabývá se totiž podstatnými problémy domácí i zahraniční politiky, správného naštelování světa a peripetiemi spojenými s vařením pro život nutných poživatin, prostě fotroidní typ, musím říci, že tato pohádečka je ze všech nejlepší a čumím na ní pokaždé, kdy zavítá do mého obýváku na obrazovce od Velkého bratra. ,,Je to rebel"! křičím na každého, kdo si to svým, mě milým jednáním zaslouží.(14.5.2012)

 • - Režisér Hynek Bočan prohlásil: „Čerti pro mě byli naprosto nová zkušenost, nový žánr. A Lucifer Heřmánek mi moc pomohl. Byl první natáčecí den, řekl jsem – kamera – a on začal řádit. Doslova! Koukal jsem jako blázen. Šel jsem za ním a říkám mu: ‚Karle, co to děláš? Ty jsi zešílel!‘ A on: ‚Co je? To je čert! Co čert? To je Lucifer. To takhle prostě musím.‘ Nechal jsem ho tedy hrát a tu postavu udělal dokonale. Hned se toho chytl Nárožný a s gustem se vyřádil na svém přiopilém kaprálovi.“ [Zdroj: ahaonline.cz] (cheyene)

 • - Do roly Lucifera (Karel Hermánek) boli zvažovaní herci ako Miloš KopeckýJiří Sovák, a do roli princeznej Angelíny (Dana Bartůňková) herečky Veronika Freimanová a Zora Jandová. (Raccoon.city)

 • - Ve scéně, kdy se Petr (Vladimír Dlouhý) snaží zastavit kočár s princeznami, je při záběrech na povrch silnice vidět, že již dříve cestou jela vozidla s klasickými pneumatikami. (MartinM)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace