Vynikající klasika, která nestárne. Narvaná až po strop zlidovělými hláškami, skvěle obsazená a plná té pravé pohádkově kouzelné atmosféry s příjemně pohodovou a odlehčenou nadsázkou. Nárožný, Preiss, Kemr, Vetchý, Heřmánek, Dlouhý, Vydra. Ti všichni se zasloužili o to, že se u nás Čerti vrací do přehrávače každé Vánoce a občas i mezi nimi. Výtečný scénář, výtečná zábava a výtečné peklo, kterému dodává sílu mimo jiné jeden z nejlepších hudebních motivů co jich je po českých pohádkách roztroušeno.(27.12.2013)

"Té síly díl jsem já, jež chtíc páchat zlo vždy dobro vykoná." To říká Faustův Mefisto. Můžeme čerty samozřejmě vidět jako pokušitele, ale není přece nic nesmyslného v nich spatřovat i uskutečňovatele spravedlnosti na této zemi. A z toho hlediska nevím, proč se kdo z vás pozastavuje nad kladnou úlohou čertů v této pohádce. ( Takový ďábel je třeba i Wolland z Bulgakova Fausta a Markétky.) Tady i tam si my lidi na páchání zla vystačíme dočista sami a nebýt ďábla, který je alespoň občas ztrestá, byl by život na zemi opravdu peklo. - I pokud jde o mne patří tahle pohádka mezi nejoblíbenější, asi hned po Vorlíčkově Popelce. - A nejspíš díky písničkám Svěráka a Uhlíře jsem vždy měla dojem, že v ní poznávám svěrákovsky laděný humor. I když scénář je dílem zcela někoho jiného, takže ten dojem musí být nesmysl.(15.12.2008)

Tak na ní došlo při pečení cukroví. Podle mě naše nejlepší pohádka, která předčí dokonce i Tři oříšky pro Popelku. Výborný herecký tandem v čele s perfektním duem DlouhýxVetchý, v neposlední řadě tu máme nejlepšího vládce pekel Heřmánka, věčně mimo Kemra, úlisnýho Preisse, Kretschmerovou, kterou by každý divák nejradši podpálil osobně a Nárožnýho, co chrlí jednu hlášku za druhou. K tomu moc hezká hudba, skvěle fungující humor, nějaký to morální poselství, krásný lokace, povedený triky, nikde žádná trapnost (to začínám oceňovat čím dál víc) a vůbec, prostě a jasně "S čerty nejsou žerty" je absolutní top všech topek!(14.12.2011)

Po právu česká (nejen) pohádková klasika, která postrádá snad všechny neduhy většiny děl tohoto žánru (kulisovost, otravné moralizování, nesympatické a nezajímavé postavy, tupé dialogy atd.). Herecké obsazení je samo o sobě lahůdkové, především Heřmánek a Nárožný jsou zde absolutně špičkoví. Dokonce i atmosféra, výprava, kostýmy, či hudba fungují na jedničku. O takovéhle kvalitě si v dnešní době může nechat zdát nejenom Zdeněk Troška, ale (bohužel) i téměř všichni ostatní tvůrci pohádek... 80 %(26.12.2010)

Jedna z nejlepších českých pohádek, herecký koncert Vladimíra Dlouhého a Ondry Vetchého a pro mě osobně životní komická role Viktora Preisse. Ani pan Kemr jako pan král nemá chybu, ale u něj je to už zvykem. Výborné hlášky ( "já se půjdu obětovat do hospody" ), kterými je tahle klasická pohádka nabitá a přehlídka výborných herců dělají tohle dílko tím, čím je. Jen ta princezna Adélka byla vážně hrozná.(31.5.2005)

• - Troch čertov odvážali z nakrúcania sanitky, keďže sa vo filmovom pekle chytili od ohňa. Čertovské kostýmy boli ušité z horľavej látky a stačilo, že herci do ohňa iba omylom šliapli. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)

• - Peklo z rozprávky sa natáčalo v jaskyni, kde okupačná sovietska armáda skladovala zemiaky, dočasne ich kvôli filmárom vypratala. (Raccoon.city)

• - Ve scéně, kdy se Petr (Vladimír Dlouhý) snaží zastavit kočár s princeznami, je při záběrech na povrch silnice vidět, že již dříve cestou jela vozidla s klasickými pneumatikami. (MartinM)