• Eddard
  *****

  Nejlepší česká pohádka. Popelka je milá, Pyšná princezna klasická, Šíleně smutná je muzikální...ale pro mě jsou zatím Čerti (než příjde Troška s Princeznou ze mlejna III, hádám) tím nejlepším... Jednak je to do posledního človíčka DOKONALE zahrané (Preiss, Heřmánek, Nárožný, Kemr, Vetchý, Dlouhý, Vydra, Krečmerová - krásně odporná macecha, se vším všudy), má to poctivou pohádkovskou myšlenku, šmrnc, vtip a vůbec všechno co má správná pohádka mít, včetně dobrého konce... Navíc je tak nějak... distinktivně česká... A jakou jinou devízu chtít po tak výsostně českém žánrtu jako je klasická hraná pohádka? 100%(21.6.2006)

 • Sarkastic
  *****

  Pohádka, kterou jsem, kdoví proč, jako malý capart nedokázal plně docenit, ale čím jsem starší, tím ji mám radši. Má všechny atributy, které má správná pohádka mít, k tomu výrazný humor, protagonisty (v těžké konkurenci mám ale nejradši Hěřmánkova knížete pekel), spoustu překážek pro hlavní hrdiny a Uhlířovu geniální hudbu, nad kterou mi srdce plesá.(17.12.2007)

 • kulyk
  *****

  Jako velký chlapec, který již dobrých dvacet let na pohádky nezízá, protože to je pod jeho úroveň, zabývá se totiž podstatnými problémy domácí i zahraniční politiky, správného naštelování světa a peripetiemi spojenými s vařením pro život nutných poživatin, prostě fotroidní typ, musím říci, že tato pohádečka je ze všech nejlepší a čumím na ní pokaždé, kdy zavítá do mého obýváku na obrazovce od Velkého bratra. ,,Je to rebel"! křičím na každého, kdo si to svým, mě milým jednáním zaslouží.(14.5.2012)

 • Jacinda
  *****

  Nejlepší čertovská pohádka, jakou kdy svět viděl. Takhle mají vypadat pořádní čerti, ne jako ta uřvaná karikatura z Princezny ze mlejna. Výborný Heřmánek jako Lucifer, výborný Preiss jako správce, výborný Nárožný jako kaprál, výborný Kemr jako kníže a to nebudu vypisovat další menší či věší role (např. Drápal). Btw nejlepší hláška - Viktor Preiss: Který z v....(který z vás je nejbohatší)(29.11.2008)

 • aniiicka
  *****

  JE TO RRRREBEL!! :) :) Nejlepší pohádka! :) Úžasně vtipná s řadou skvělých postav (věčně nadraný kaprál :), geniální lucifer Heřmánek, Vetcháč jako čert s hodností vraníka, vlastně vlka :) nebo největší svině Dorota Máchalová), s krásnou hudbou a skvělým scénářem...pohádkový film je také možná díky hudbě a nekýčovitosti kostýmů a prostředí v určitých okamžicích lehce smutný, možná to připadá jen mě, ale to filmu dodává na kvalitě a společně s moudrými pohádkovými poučeními a smutným počátečním vyobrazením války na hloubce. Takže ještě jednou - skvělé obsazení, hudba, vtípky...prostě mi to přijde geniálně vymyšlené. Nezapomenutelná pohádka.(28.12.2014)

 • - Jména předků Ferdinand Sličný a Josefa Šílená, o kterých kníže (Josef Kemr)  tvrdí, že postavili jeho zámek, nejsou až tak úplně vymyšlená a v naší historii se skutečně objevila. Ferdinand I. Habsburský, který byl český, německý, uhersky král a německý císař, byl druhorozený syn burgundského vévody Filipa I. Sličného (1478–1506) a kastilské královny Johany Šílené. Jeho sestra Marie Habsburská byla manželkou českého, uherského a chorvatského krále Ludvíka Jagellonského. Ještě je třeba dodat, že Filip Sličný a Johana Šílená tedy žili v 15. - 16. století, kníže však uvádí, že jeho předci zámek postavili ve 12. století. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Ve scéně, kdy Petr Máchal (Vladimír Dlouhý) našel vlka, kterému chtěl uříznout ocas, hledá dýku. Nakonec využije jednu vystavenou na zdi. Přitom má ale celou dobu meč u opasku (ricky4)

 • - Počas nakrúcania prežili Vladimir Dlouhý (Petr) a Monika Pelcová (Adélka) milostný románik. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace