• nash.
  *****

  Vynikající klasika, která nestárne. Narvaná až po strop zlidovělými hláškami, skvěle obsazená a plná té pravé pohádkově kouzelné atmosféry s příjemně pohodovou a odlehčenou nadsázkou. Nárožný, Preiss, Kemr, Vetchý, Heřmánek, Dlouhý, Vydra. Ti všichni se zasloužili o to, že se u nás Čerti vrací do přehrávače každé Vánoce a občas i mezi nimi. Výtečný scénář, výtečná zábava a výtečné peklo, kterému dodává sílu mimo jiné jeden z nejlepších hudebních motivů co jich je po českých pohádkách roztroušeno.(27.12.2013)

 • belldandy
  *****

  "Té síly díl jsem já, jež chtíc páchat zlo vždy dobro vykoná." To říká Faustův Mefisto. Můžeme čerty samozřejmě vidět jako pokušitele, ale není přece nic nesmyslného v nich spatřovat i uskutečňovatele spravedlnosti na této zemi. A z toho hlediska nevím, proč se kdo z vás pozastavuje nad kladnou úlohou čertů v této pohádce. ( Takový ďábel je třeba i Wolland z Bulgakova Fausta a Markétky.) Tady i tam si my lidi na páchání zla vystačíme dočista sami a nebýt ďábla, který je alespoň občas ztrestá, byl by život na zemi opravdu peklo. - I pokud jde o mne patří tahle pohádka mezi nejoblíbenější, asi hned po Vorlíčkově Popelce. - A nejspíš díky písničkám Svěráka a Uhlíře jsem vždy měla dojem, že v ní poznávám svěrákovsky laděný humor. I když scénář je dílem zcela někoho jiného, takže ten dojem musí být nesmysl.(15.12.2008)

 • akisha
  *****

  Tak na ní došlo při pečení cukroví. Podle mě naše nejlepší pohádka, která předčí dokonce i Tři oříšky pro Popelku. Výborný herecký tandem v čele s perfektním duem DlouhýxVetchý, v neposlední řadě tu máme nejlepšího vládce pekel Heřmánka, věčně mimo Kemra, úlisnýho Preisse, Kretschmerovou, kterou by každý divák nejradši podpálil osobně a Nárožnýho, co chrlí jednu hlášku za druhou. K tomu moc hezká hudba, skvěle fungující humor, nějaký to morální poselství, krásný lokace, povedený triky, nikde žádná trapnost (to začínám oceňovat čím dál víc) a vůbec, prostě a jasně "S čerty nejsou žerty" je absolutní top všech topek!(14.12.2011)

 • InJo
  ****

  Po právu česká (nejen) pohádková klasika, která postrádá snad všechny neduhy většiny děl tohoto žánru (kulisovost, otravné moralizování, nesympatické a nezajímavé postavy, tupé dialogy atd.). Herecké obsazení je samo o sobě lahůdkové, především Heřmánek a Nárožný jsou zde absolutně špičkoví. Dokonce i atmosféra, výprava, kostýmy, či hudba fungují na jedničku. O takovéhle kvalitě si v dnešní době může nechat zdát nejenom Zdeněk Troška, ale (bohužel) i téměř všichni ostatní tvůrci pohádek... 80 %(26.12.2010)

 • Jossie
  *****

  Jedna z nejlepších českých pohádek, herecký koncert Vladimíra Dlouhého a Ondry Vetchého a pro mě osobně životní komická role Viktora Preisse. Ani pan Kemr jako pan král nemá chybu, ale u něj je to už zvykem. Výborné hlášky ( "já se půjdu obětovat do hospody" ), kterými je tahle klasická pohádka nabitá a přehlídka výborných herců dělají tohle dílko tím, čím je. Jen ta princezna Adélka byla vážně hrozná.(31.5.2005)

 • - Troch čertov odvážali z nakrúcania sanitky, keďže sa vo filmovom pekle chytili od ohňa. Čertovské kostýmy boli ušité z horľavej látky a stačilo, že herci do ohňa iba omylom šliapli. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)

 • - Peklo z rozprávky sa natáčalo v jaskyni, kde okupačná sovietska armáda skladovala zemiaky, dočasne ich kvôli filmárom vypratala. (Raccoon.city)

 • - Ve scéně, kdy se Petr (Vladimír Dlouhý) snaží zastavit kočár s princeznami, je při záběrech na povrch silnice vidět, že již dříve cestou jela vozidla s klasickými pneumatikami. (MartinM)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace