Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

zdenny

Před 22 lety jsem o letních prázdninách miloval jednu dívku. Ta mě ještě s několika kamarády pozvala k sobě domů a pustila nám "Top Gun". Řekla mi, že jsem tomu herci podobný. Tak jsem poznal Toma Cruise, hned jsem si jej zamiloval a film se pro mě stal srdeční záležitostí. Myslí si někdo, že bych měl mít důvod hodnotit méně než pěti hvězdami? Samozřejmě, že je tento film sladší, než by se na film, který má pojednávat o nejelitnější stíhací škole na světě, patřilo. Jenže mi to v patnácti letech vůbec nevadilo a nevadí mi to ani teď. Je jisté, že nosnou silou celého filmu není ani tak příběh jako samotná přítomnost mladého a velice atraktivního Toma Cruise v něm. Takže to taky tak beru. Pro Patricka Swayzeho byl ztěžejním filmem "Dirty Dancing", pro Toma je to "Top Gun". Nikdo na tom nic nezmění a já za tento film děkuji. ()

hroubek

Při sledování tohoto filmu mě napadá, že lepší propagandu si námořnictvo nemohlo přát. Měli tam Toma Cruise, který má obrovské charisma, nádherné záběry, pěkné akční scény a přátelství na život a na smrt. Nelze se ani divit, že spousta mladých kluků tohle chtěla zažít taky. Odpočinková podívaná. ()

Castrator

K tomuto filmu mám děsivou averzi. Po řemeslné stránce je film dobrý až velmi dobrý, ale cítím se u něj od začátku do konce za příběh, herce, a hlavně Toma, strašně trapně. Jeden z těch mnoha filmů, ve kterém se snaží Cruise hrát, a já se mu tlemím, jak mu to nejde. Top Gun je fraška a názor na něj nezměním, ani kdyby mě parta homosexuálních pilotů šikanovala. ()

Brain-D

Romantické scény v Top Gunu jsou jedny z nejlepších, jaké jsem ve filmu viděl. Díky hudbě a záběrům se jedná o velice pohodlně koukatelnou kultovní záležitost, která by až tak kultovní býti neměla. Pro mě lehký nadprůměr 70% ()

VanTom

U tolikrát vykrádaného (a parodovaného) megahitu už jsem měl problém brát ho vážně. "Reklamní" audiovizuální pozlátko nicméně skoro nezestárlo a postavy stále vykazují dostatečné známky života (překvapilo mě, že na dnešní poměry není Maverick žádný nezodpovědný samolibý frája, stejně jako jeho férový konkurent Iceman). Akční "dogfighty" už neohromí, zato romantická srdéčka budou horoucně plesat i nadále. ()

fabecc1222

Copak je to za vojáka v provedení USA :). Ale vykašleme se na propagandu Americké armády, hlavní je tu poctivá dávka osmdesátkové nálože, kde se před kamerou prohání množství reálných stíhaček, a souboje nevyzařují ani paprsek digibordelu. Pokud si chcete film pořádně užít, tak doporučuji konfrontaci se Žhavými výstřely :) :). ()

lykan9 odpad!

Top Gun je vlastně o sebestředným namachrovaným floutkovi, kterýmu na nikom kromě sebe nezáleží, a aby ukázal jaký je machr, tak je ochotný ohrožovat druhý, ne-li nechat je umřít. Přesto jsou z něho všichni paf a plácají ho po rameni. Tento film je prostě stupidita, kterou jsem neměl nikdy rád a znovu jsem se na ní podíval jen proto, že se chci podívat na tu oceňovanou dvojku. Top Gun bych normálně hodnotil jednou hvězdou, protože pár dobrých věcí by se našlo, ale tento film nese statut kultu a tudíž měřítko hodnocení musí být přísnější. Za mě se jedná o nejhorší kultovní film všech dob. ()

Právnička

Krásná hudba, krásný Tom Cruise, ale odhodím-li nostalgii, tak nejde kvalitativně o nic výrazného. Navíc z onoho "já jsem Američan, kdo je víc" je mi už zle :( ()

-ELFKA-

Ano, bezdebaty je to americká letecká propaganda. Ale aj tak je Top Gun veľmi efektné predstavenie. Priznajme si, ktorý chlapec po pozretí Top Gunu nechcel lietať na F14? A ktoré dievča sa nezaprisahalo, že keď sa raz vydá tak jedine za sexi pilota stíhačky? ;-) No a ešte je tu samozrejme tá magická pesnička Take My Breath Away.. ()

NoFiction

Kdo by neznal jeden z nejznámějších romantických filmů všech dob s prvky americké letecké pohádky..... :) Na tu dobu si myslím, že letecké záběry jsou více než dokonalé. ()

Ichabod

Až na posledních dvacet minut je to dokonalý popcorn, kterému nemám moc co vytknout. Perfektní hudba, vynikající kamera a režie a obsazení je taky výtečné - začátek Toma Cruise a Tonyho Scotta, který točí nadčasově, že alespoň o deset let předběhl dobu. Co na tom, že to někdo vníma jako propagandu, nebo reklamu na gel, nebo nedej bože přímo gay feeling? Já se u toho bavim. Motorky, stíhačky, super hudba a balení roštěnek ve stylu 80´s ačkoliv to tak nikdy v JůEsEj vyžehlený a nablejskaný nebylo, jako pohádka je to vynikající. ()

masw

Kdyby tam nebyl Cruise s tou svou romantikou a ta část filmu, které říkáme ,,slaďák" a trochu víc akce, možná by mě to zaujalo víc. ()

mirec88

Jeden z filmov môjho detstva, kedy som strašne túžil letieť v úžasnej F14-ke! Aj preto sa mi zažiada pridať jednu hviezdičku. Ale tu aj po rokoch sa mi ten film páči rovnako. A ten úžasný soundtrack! ()

Dreadd

Son, your ego is writing checks your body can't cash. Top Gun je ve své podstatě neskutečně nadutý a tupý, má stokrát ohranou dějovou linku, typickou pro americké dráma, herci nejsou nijak oscaroví, vzdušné souboje by snesly trochu lepší kameru, (jó i ten homosexuální nádech by se tam dal najít). Celý film je jedna velká propaganda amerického letectva. A dělá to sakra dobře. Když vidím ty frajery, nejradši bych sednul do první stíhačky co potkám a vyletěl vzhůru k nebesům za zvuku Highway to the Dangerzone. Můžeme hodiny polemizovat o pochybných kvalitách či skrytých homoerotických a armádních propagandách nebo se prostě odreagovat a užít si slabé dvě hodinky trvající akční zábavu se skvělým soundtrackem, kvůli tomu byl film natočen, tvůrci se o hlubší myšlenku ani nechtěli snažit. A navíc bez Top Gunu by nebyly ani Hot Shots. ()

mkubalikova

Top Gun jsem "žrala", když mi bylo tak 15. Teď už mi to nic neříká a Cruise je mi vyloženě protivný. Ale za to oslazené dospívání: 70% ()

ghatos

Každý by chtěl souložit s Tomem Cruisem, nejlépe v kokpitu stíhačky. Ve své době příjemná mainstreamová záležitost podporující politicky sebevědomé USA. V roce 2014 je to už pouze béčko pro pamětníky plné kýče, patosu s schématismu. Není však iritující, ta hudba přece musí dojmout každého :) :) . 52%. ()

Autogram

Takto podaný film si priam žiada o paródiu a tá ho dokázala kvalitou a obľúbenosťou o triedu predbehnúť. Aj armáda potrebovala v ťažkom období studenej vojny reklamu, je to biznis ako každý iný, tak prečo nevyužiť sladkého Toma, ten sa potom odovzdal aj na horšie veci. ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)