Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

R1CH1E

Tenhle film je zajímavý především tím, že ačkoliv vznikl v době nové studené války, nejedná se ani zdaleka o tak hyperpatriotistický a možná ani tak jasně agitkový film, jak se může na prnví pohled zdát. ()

Dagoussek

Na tento romantický a akční doják musím mít náladu a chuť, abych si ho vychutnala a úplně nejvíc žeru tu veškerou muziku, i cd jsem si sehnala. Tom je tu k sežrání. . . ()

svobik

Vlastně mi vůbec nevadil nějaký propagandistický tón, to je fakt asi to poslední. Ale že se v těch 100 minutách prakticky nic nestane, člověk necítí nějaký náznak napětí nebo zájem o postavy, to už je horší. Akční scény zároveň těžce nepřehledné - chápu, že je to asi částečně oběť doby, ale divácký zážitek to spíš zhoršuje. ()

vyfuk

Jasně. Film je to v něčem prvoplánový a jednoduchý. Má ovšem svoje nezaměnitelné dobové kouzlo, které je známé i přes i za okraj filmu, aniž by ho někdo musel vidět. Což byl můj případ posledních deset let. Jasně, tak trochu macho, ve kterém se ale nakonec ukáže i lidská křehkost a určitá síla přátelství. Bůh ví, pro někoho možná propaganda, za mě pohodový film, který by se měl určitě vidět. ()

Jaro.Krafcik

Old but gold. Aj takto sa dá nazvať pôvodný top gun. Hlavne výber hudby a ak to porovnám z maverickom ozaj sa filmy podobajú. Tom cruise sa skoro nezmenil. Jedna nevýhoda bola že som to nevdel nájsť na žiadnej streamovacej službe ale dalo sa pozrieť a v červených čislach si to byť zaslúži. Na víkendové popoludnie ako stvorené. Kto ešte nevidel a chystá sa na Mavericka odporúčam aj toto. 4* ()

Pecival

Ja mam tenhle filmek rad. Je to samozřejmě hrozná blbost, ale vždycky mě pobaví se na něj podívat. Kde jinde byste našli takovou kopu drsných vysvalených nadsamců v jednom filmu :) ()

tommmy89

Celkom dobré, ale .... vždy je tam to ale ..., viac by si to užili pamätníci pred našou generáciou. Film ma v skutku bavil a dosť sa opieral a hral to na romantiku a skvelé soundtracky pre zaľúbených. Toma v týchto sweety filmoch moc nemusím, ale jemu to ide. Jeho biele zuby a úsmev patria taktiež do romantiky. Písal sa rok 1986, ešte pár rokov a bol som na svete. Ešte som ani netušil, že sa niekde na inom kontinente točia filmy TOP GUN kvality, ale muselo prejsť neskutočných 29 rokov, aby som si to pozrel aj ja :) Maveric si zahral pilota, romantika a akčného "tvrdohlavého" hrdinu. ()

Georgex

Nefalšované army porno, jehož cílem bylo jediné a to přilákat do řad strýčka Sama co nejvíce nových rekrutů, což se skutečně podařilo, jelikož počet nových branců stoupl po odvysílání tohoto filmu o několik desítek procent, ale zpět k filmu. Na svojí dobu se určitě jedná o kvalitní film, dost možná stále nejlepší o elitních pilotech, a to i přesto, že ten film neskutečně zestárnul a je pomyslnou výkladní skříní 80. let, včetně proamerického patosu. Rovněž nemůžu nic namítat proti obsazení, jelikož Tom Cruise s Val Kilmerem si doslova ukradli film sami pro sebe a neskutečně to mezi nimi jiskřilo. Bohužel je to celé tak čitelné a neskutečně hloupé, že upřímně nechápu, jak takovýhle film mohl vzbudit v jedné generaci zvýšený zájem o armádu, takový český ekvivalent "Copak je to za vojáka" je podle mě daleko lepší a zejména mnohem více zábavnější. Moje hodnocení 55%. ()

blackkocour

Proč je film ještě v modrých číslech ? Patetický gay airlines s Tomčou Krustičkou, v hlavní roli s nesympatickým gay symbolem 80.let. Hele, asi bych taky vlhnul kdybych letěl v letounu MiB (men in black…?), kterou bych svižně proletěl přes nebeskou modrou oblohou, a u toho bych si z ramene setřel tmel štěrku po dopadu na dvě neidenfikované stopatrové mrakodrapy.. bruh. Anální turbulence zažehnuta, kde se můžu hlásit ?? Největší brak osmdesátkových let a nejhorší náborový video na nejžhavější gay cluby v Severní Americe. MY MÁME PTÁKY Z OCELE.. 😉 ✈️ ()

mozkomor

Z toho filmu mi bylo zle a přitom mi je antiamerikanismus cizí. Ale už jen díky vzpomínkám na Žhavé vstřely to nemůžu úplně zatratit. ()

slovan1

Tenhle film mám hodně rád. Je můj oblíbeny a proto 5* i přes nějaké námitky ostatních. Filmy o letectvu mě dycky bavily, ikdyž nevím jestli je ještě nějaký tak povedený. Výborná hudba a super letecké souboje v čele s Tomem Cruisem. ()

finx

Asi jsem jinej, ale tohle mě pořád dostává. Veřím, že i za deset let se na Top Gun s chutí znovu podívám a na konci filmu budu mít úsměv na rtech. Pro mě je tohle naprostá klasika! ()

Cejny

Z jak průmerného a normálního filmu může vzniknout téměř kult? Podívejte se na Top Gun. Je to hodně oblíbený film i v mém případě a to nejen díky leteckému prostředí, ale i dobrímu soundtracku. ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)