Reklama

Reklama

Věčnost

(seriál)
  • USA Upload
Trailer
Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní
USA, (2020–2025), 17 h 27 min (Minutáž: 24–46 min)

Tvůrci:

Greg Daniels

Hrají:

Robbie Amell, Andy Allo, Kevin Bigley, Owen Daniels, Allegra Edwards, Zainab Johnson, Chris Williams, Christine Ko, Chloe Coleman, Jessica Tuck, Matt Braunger (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(33)

V budoucnu budou lidé nahrávat své vědomí do luxusních digitálních nebes. Playboy Nathan po nečekané smrti končí v luxusním letovisku, kde potkává praktickou Noru, svého „anděla“ ze služby pro zákazníky, jež mu pomáhá najít přátelství, lásku i smysl posmrtné existence. (Prime Video)

Videa (2)

Trailer

Recenze (27)

Sidenius 

všechny recenze uživatele

asi bych to ocenil víc, kdyby se na pozadí všeho už dvě série neodvíjela romantická shitt story o tom jak anděl k mrtvému zjihl... Docela jsem se usmíval než Nora zase začně tu romantickou nesmyslnost s Nathanem.  Žel bohu seriál nabízí daleko více vtipných příběhů a postav než jsou ty hlavní, tak se bojím že se snad na třetí sezonu zase kouknu (samozřejmě druhá končí tak že je jasné že za 3roky zase přijdou s ušmudlanou třetí). ()

rasttea 

všechny recenze uživatele

Neočekávala jsem od toho moc, ale o to víc mě seriál mile překvapil. Dnešní zběsilá doba a neschopnost udržet dlouhodobější pozornost určují svižný rytmus seriálů současností a jejich půlhodinovou stopáž. Robbie rozhodně udrží jako lead celý seriál a velmi dobře se doplňuje s Andy. Vtípky jsou dobře vypointované a za mě teda i dobře načasované. Vizuálně jsou dekorace setů hodně dobře zvládnuté, muselo být paráda v nich točit. Téma série je trochu Orwellovské, takové 1984 v podání 21. století. Svět živých se prolíná s životem tzv. uploadů a světem VR a člověk se paradoxně má možnost s odstupem podívat na svůj život a položit si pár otázek, jaký může být život, když nás někdo může stisknutím tlačítka oživit = uploadovat, upgradovat, zaplatit doplnění dat, ale taky uspat, vymazat.... Do toho element záhady ve formě otazníku nad smrtí hlavního hrdiny a že celá ta okolnost nehody docela smrdí. Jen pár dní od vypuštění první série do světa byla seriálu Upload potvrzena druhá série. No velkej těšing :) ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 70% - Greg Daniels si asi při tvorbě Parks and Recreation vyměňoval s Michaelem Schurem nápady na komedii, ve které se nebudou omezovat na hrdiny, kteří prachobyčejně žijí a skoro to vypadá, že si dali sázku, kdy oba napíšou seriál, kde ústřední postava na začátku zemře. Schur pak slavil úspěchy s povedeným The Good Place, Daniels na to jde od lesa s mnohem techničtěji založeným námětem - a díky tomu také v první vlně prohrává. Příběh Nathana a Nory totiž funguje jen ve dvou základních rovinách. Jde o originální romantickou komedii, kde si na své přijdou jak ti, kteří raději vztahovou složku žánru (ústřední pár jsem chtěl pospolu snad od první společné scény), tak i ti, kteří raději onen humor (málokterý seriál mě dokázal v poslední době tak často nahlas rozesmát), skvělými přihrávači jsou i vedlejší postavy v čele s Lukem. Problém je ale právě ve vědecko-fantastickém prostředí. Ať se zrovna na obrazovce řeší upload, torrent, aktualizace, objímání nebo intenzivnější varianty mezilidského kontaktu, nejednou jsem měl pocit, že seriál aktivně popírá něco, co bylo ustanoveno jen o epizodu dříve. Jednou dvakrát se to dá odpustit, ale tady jde bohužel o každý druhý díl. Vzhledem ke komediálnímu žánru mě to mrzí o něco méně, po vycouvání z dlouhodobé linky ale přesto hodnotím střídmě, i pro ten pocit obav, že se seriál v příští sezóně může nehezky rozsypat. 2. série - 60% - Malý počet epizod dává tušit, že možná nebylo tak jednoduché navázat na rozjívenou náladu úvodní sezóny a skutečně - horko těžko se linky lepí k sobě a v některých případech (virus v ústředí) jsou dokonce okamžitě smeteny ze stolu v té nejpředvídatelnější formě. Naštěstí se pořád dějí i překvapivé úkroky stranou, neočekávaná rozhodnutí hlavních postav a s otevřeným koncem mě o to víc zajímá, jestli Danielsovi mají dostatek nápadů na to, aby pokračovali dál. Možná by ale bylo moudřejší dobrodružství v Lakeview uzavřít. Už takhle se hraje v prvním i druhém plánu na sympatie a chemii hlavní dvojice a pokusy o dlouhodobou linku s Freeyond a spol. připomíná místo dějotvorného základu spíše nezáměrnou parodii na Mr. Robot. ()

Alisha666 

všechny recenze uživatele

Po prvním dílu jsem si nebyla úplně jistá, že se na tohle chci koukat. Ale protože jsem líné hovado a Amazon má tu skvělou vlastnost, že vám pouští další a další díly a na nic se neptá, za jeden jediný den jsem měla nakoukáno. Nehraje si to na nic deep, není to úplná nuda, má to občas docela vtipné nápady a tak vůbec... ideální oddechovka. ()

Drozdo57 

všechny recenze uživatele

Mohol by som plácnuť 3*, pretože je to vlastne veľmi banálne. Čo seriál ale drží je brilantné stvárnenie blízkej budúcnosti. Celé to síce je recesia, ale vzhľadom na to, čo sa momentálne deje v spoločnosti je to ďaleko viac reálna možnosť ako len obyčajné nadsadenie. Preto aspoň dočasne pridám ešte o jednu * viac. A okamžite túto hviezdičku odoberám kvôli dvojitým metrom a modernej masírke, ktorá nesmela chýbať. Takže objektivizácia mužov je v poriadku, kedy sú pravidelné narážky na vypracovanú postavu hlavného hrdinu, alebo narážky na dĺžky rôznych vecí. Ale zároveň pol dielu rozoberáme objektivizáciu žien, pričom predmetná žena si za svoju situáciu vlastne mohla sama. Tieto ťahy mi už tak lezú v moderných audiovizuálnych dielach na nervy, že to nemilosrdne sekám. ()

Galerie (98)

Zajímavosti (2)

  • Seriál se odehrává v roce 2033. (Mitin)

Reklama

Reklama