Reklama

Reklama

Věčnost

(seriál)
  • USA Upload
Trailer
Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní
USA, (2020–2022), 8 h 47 min (Minutáž: 24–46 min)

Tvůrci:

Greg Daniels

Hrají:

Robbie Amell, Andy Allo, Kevin Bigley, Owen Daniels, Allegra Edwards, Zainab Johnson, Chris Williams, Christine Ko, Chloe Coleman, Jessica Tuck (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(17)

V budoucnu budou lidé nahrávat své vědomí do luxusních digitálních nebes. Playboy Nathan po nečekané smrti končí v luxusním letovisku, kde potkává praktickou Noru, svého „anděla“ ze služby pro zákazníky, jež mu pomáhá najít přátelství, lásku i smysl posmrtné existence. (Prime Video)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Maličký nenápadný projekt, ktorý je skvelou satirou dnešnej doby pri pohľade do blízkej budúcnosti. Robbie Amell to skvele ťahá a Andy Allo je fakt k nakusnutiu. Pekná kombinácia správnej dávky vtipu, drámy, napätia a tajomna. Odporúčam a čakám na ďalšiu sériu. UPDATE po druhej sérii: Seriál zvolnil humornú časť a pridal na tej dramatickej. Neviem, či to je najvhodnejšie rozhodnutie, ale zatiaľ je to stále zaujímavé. ()

rasttea 

všechny recenze uživatele

Neočekávala jsem od toho moc, ale o to víc mě seriál mile překvapil. Dnešní zběsilá doba a neschopnost udržet dlouhodobější pozornost určují svižný rytmus seriálů současností a jejich půlhodinovou stopáž. Robbie rozhodně udrží jako lead celý seriál a velmi dobře se doplňuje s Andy. Vtípky jsou dobře vypointované a za mě teda i dobře načasované. Vizuálně jsou dekorace setů hodně dobře zvládnuté, muselo být paráda v nich točit. Téma série je trochu Orwellovské, takové 1984 v podání 21. století. Svět živých se prolíná s životem tzv. uploadů a světem VR a člověk se paradoxně má možnost s odstupem podívat na svůj život a položit si pár otázek, jaký může být život, když nás někdo může stisknutím tlačítka oživit = uploadovat, upgradovat, zaplatit doplnění dat, ale taky uspat, vymazat.... Do toho element záhady ve formě otazníku nad smrtí hlavního hrdiny a že celá ta okolnost nehody docela smrdí. Jen pár dní od vypuštění první série do světa byla seriálu Upload potvrzena druhá série. No velkej těšing :) ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 70% - Greg Daniels si asi při tvorbě Parks and Recreation vyměňoval s Michaelem Schurem nápady na komedii, ve které se nebudou omezovat na hrdiny, kteří prachobyčejně žijí a skoro to vypadá, že si dali sázku, kdy oba napíšou seriál, kde ústřední postava na začátku zemře. Schur pak slavil úspěchy s povedeným The Good Place, Daniels na to jde od lesa s mnohem techničtěji založeným námětem - a díky tomu také v první vlně prohrává. Příběh Nathana a Nory totiž funguje jen ve dvou základních rovinách. Jde o originální romantickou komedii, kde si na své přijdou jak ti, kteří raději vztahovou složku žánru (ústřední pár jsem chtěl pospolu snad od první společné scény), tak i ti, kteří raději onen humor (málokterý seriál mě dokázal v poslední době tak často nahlas rozesmát), skvělými přihrávači jsou i vedlejší postavy v čele s Lukem. Problém je ale právě ve vědecko-fantastickém prostředí. Ať se zrovna na obrazovce řeší upload, torrent, aktualizace, objímání nebo intenzivnější varianty mezilidského kontaktu, nejednou jsem měl pocit, že seriál aktivně popírá něco, co bylo ustanoveno jen o epizodu dříve. Jednou dvakrát se to dá odpustit, ale tady jde bohužel o každý druhý díl. Vzhledem ke komediálnímu žánru mě to mrzí o něco méně, po vycouvání z dlouhodobé linky ale přesto hodnotím střídmě, i pro ten pocit obav, že se seriál v příští sezóně může nehezky rozsypat. 2. série - 60% - Malý počet epizod dává tušit, že možná nebylo tak jednoduché navázat na rozjívenou náladu úvodní sezóny a skutečně - horko těžko se linky lepí k sobě a v některých případech (virus v ústředí) jsou dokonce okamžitě smeteny ze stolu v té nejpředvídatelnější formě. Naštěstí se pořád dějí i překvapivé úkroky stranou, neočekávaná rozhodnutí hlavních postav a s otevřeným koncem mě o to víc zajímá, jestli Danielsovi mají dostatek nápadů na to, aby pokračovali dál. Možná by ale bylo moudřejší dobrodružství v Lakeview uzavřít. Už takhle se hraje v prvním i druhém plánu na sympatie a chemii hlavní dvojice a pokusy o dlouhodobou linku s Freeyond a spol. připomíná místo dějotvorného základu spíše nezáměrnou parodii na Mr. Robot. ()

NifKor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na to, jak jsem se na tenhle seriál těšil tak jsem dost zklamanej. Příběh je místy strašně předvídatelný a má kupu klišé, CGI se mi někdy zdálo né moc dobrý. Herecké duo hraje dobře a to je snad jedna z mála věci, která tahá seriál nahoru společně s posledními 2 díly a pár dalších v celé sérii. Vtipy jsou z 90% spíš trapný než vtipný, což je další zklamání. Celkově seriál na mě působil jako něco co tu už bylo několikrát, jenom v jiném kabátku a ano ten pohled do budoucnosti je pěkný a i ten nápad je tady využit v jistých místech dost dobře, ale to nemění nic na tom, že seriál je v jistých místech maximálně průměrný a někdy nadprůměrný. Ve zkratce nečekané zklamání. 6/10 ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Já nevím. Tohle show je just pure fun a nic víc. Neřeší se tam zásadní otázky ničeho, prostě jen ta abstraktní problematika toho, kdy jeden umře a místo hrobu je ve virtuální realitě (musíte mít peníze), kde se dějí věci nevídané. Já si to naprosto užil, těším se na (doufám) druhou sérii a možná se na to kouknu v brzké době znovu, protože man, this was a ride. :-) IR is not AR 85 % ()

Galerie (46)

Zajímavosti (2)

  • Seriál se odehrává v roce 2033. (Mitin)

Reklama

Reklama