Želvy Ninja

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)
USA, (1987–1996), 73 h 57 min (Minutáž: 21–47 min)

Tvůrci:

David Wise

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Série(10) / Epizody(192)

Želvy Ninja – kdo by je neznal? ovládají bojová umění a zachraňují celý svět! Leonardo, Donatello, Michelangelo a Rafael jsou nejsenzačnější želvy na světě, které statečně bojují se svým úhlavním nepřítelem Krangem a jeho pravou rukou Trhačem. Mají jen jednu slabost – pizzu. (oficiální text distributora)

Fíma

Těch pět hvězdiček je asi neobjektivních, protože jsem to viděl naposledy někdy v minulém století, ale dojem to na mě tehdy udělalo dostatečný, aby si plný počet hvězdiček zasloužilo. Ať se zeptáte kohokoliv z mé generace, tak vám na otázku, který želvák byl, zaručeně odpoví :-D ()

Chose87

Donatelo fialová, Leonardo modrá, Michaelangelo oranžová a Rafaelo červená. Tohle znát byla za mého dětství povinnost :) ()

migsee

Tenhle seriál nikdy nepřestanu mít ráda. Boží dabing, boží hlášky... Trhačovi a Krangovi se vyrovná snad jenom kníže Ignor:D ()

baclajean

Fantastický seriál, práve som si spomenul, že som ho ako dieťa pravidelne pozeral, kreslieval som si postavy, a to nielen "želvy", ale hlavne Rocksteadyho a Bebopa :). Nedá sa inak, než plné hodnotenie, nenechal som si totiž ujsť takmer žiadnu časť. ()

Thovt

kolem roku 1992 jsem, stejně jako většina vrstevníků, želvy miloval. o to větší zklamání bylo, když jsem se na ně podíval po dvaceti letech. jako bych viděl scénáristům do hlav: "koukaj na to děti, tak se s tím nemusíme tak mazat". výsledkem je tím pádem neuvěřitelná splácanina, u který člověk (narozdíl od Kačerů, Včelky Máji apod.) necejtí nostalgii, ale trapnost. moje pětiletý já hodnotí za 5*, současný já pak za 0* ()

blondboss

No kto by tento seriál nepoznal. Veď niekedy, keď som bol ešte malý, som sa každý týždeň neskutočne tešil, kde mali vysielať ninja korytnačky. Jednoducho toto je kult 90tych rokov, ktorý možno terajšie deti až tak neoceňujú, avšak vtedy to bolo naozaj niečo. Ja sám som vyhral maškarný ples, na ktorom som stvárňoval moju obľúbenú ninja postavičku Michelangela. Teraz už mi to prišlo veľmi detinské po rokoch, avšak nostalgiou to dýcha neskutočne. Posledné série s mutantmi už nič moc, ale dovtedy slušná animovaná podívaná. 75 % ()

Víteček

Pokud to člověk viděl v mládí, tak to byla pecka, ale po pravdě, je lepší si uchovat nostalgické vzpomínky, protože to vůbec nezestárlo dobře. V první řadě je velmi špatná animace, 2-4 jsou vrchol seriálu, který se nebere příliš vážně, ale zápletky jsou většinu času hodně na hlavu a od 5. dál to hodně ztrácí dech a je vidět, že tvůrci byli ochotni použít v podstatě cokoliv, jen aby měli materiál a velmi často je to extrémně chabé a různé experimenty moc nepomáhají. 3* jsou spíš z nostalgie. Ve skutečnosti na ně seriál většinu času nemá. Sjel jsem v průběhu posledních pár měsíců celý seriál a sám uznávám, že to nebyl úplně dobře investovaný čas. ()

chucky

Perfektní. Jako malé děti jsme si na želvy hrávali. Pokaždé jsem byl pěkně domlácený. Nejvíce mě vždy zaujal pohyb Technodroumu skrz zemskou kůru, to byl fakt mazec. ()

Teron

Na tomhle seriálu jsem si opět všiml toho, jak člověk postupem času oceňuje rozdílné stránky tvorby....jako malej jsem to žral horem spodem a hrál si na želvy. Teďka to oceňuju jednak z nostalgie a taky proto, že spousta těhle věcí, nejen želvy, ale i kačeři apod. obsahovla zlomky historie, vědy a vůbec základního i vyššího vzdělání. Už v prvním díle želv se člověk nenásilně dověděl, že renesance zplodila spoustu výjimečných osobností a mezi nimi byli čtyři skvělí malíři a sochaři a že Japonsko bude asi docela spřízněno s bojovými sporty ()

Vault_13

"Pozor, děti! Tohle po nás nezkoušejte! My jsme profíci!" // "Trhači! Ty idiote, mohlo mě to roztrhat!" "Ale mě taky..." Já jsem byl Donatello. ()

790511 odpad!

Sice jsem to strašně žral, ale zároveň jsem už začínal tušit, že je to strašná hloupost. Hlavně jak za vším vždycky stojí ten samý padouch, a želvy až v polovině epizody udiveně vykřiknou: "Trhač! To jsme si mohli myslet!" Zmutované želvy, které v kanále učí krysa japonské bojové umění sice zní jako dobrý nápad na surrealistickou komedii, ale tady se to bralo tak nějak moc vážně. A kdo ví, jak silně tento seriál pokřivil mou osobnost? Kdybych v dětství nekoukal, jak želva mlátí tyčí po hlavě robota, mohl ze mě třeba být mnohem lepší člověk. ()

Ilus

Ježiš, to musela bejt blbost :-) Jako malá jsem to hrozně žrala. Z nostalgie bych se na nějaký díl podívala, jen nevím, jestli bych to teď ještě rozdýchala :-)) ()

AxusNalim

V roce 1990-razdva jsem tenhle seriál jako žák 1. stupně ZŠ opravdu žral, ale z pohledu dospělého člověka je vidět, jak moc jsou Želvy cílené na dětské publikum a zároveň jak moc se snaží vypadat "drsně a dospělácky." Hlavní záporáci, kdyby byli mistr ninja a obří mozek, jak se oba tváří, mohli dobýt svět během prvních pěti dílů. Místo toho jejich početná armáda robotů a v 99% dílů nepojízdný technodrom jen čekají, aby je želvy v každém dílu porazily (ale nedorazily, takže v dalším pokračování je vymyšlen další "geniální" záporácký plán). Jedna dobrá věc je výskyt dialogů typu: "Trhač a Krang už nám zase unikli!" - "A tys čekal po 100 dílech něco jinýho?" nebo: "Želvy už po nás zase jdou." - "Proč ne, vždyť je to jejich seriál." ()

Želví ninjové se dočkají rebootu

Želví ninjové se dočkají rebootu

02.07.2020

Želvy Ninja už se za ty roky dočkaly tolika rebootů, že by další verze klidně mohla vyprávět o čtveřici stárnoucích želv, co místo karate cvičí jógu a prochází si krizí středního věku. Naštěstí to… (více)