Výborný snímek, sršící režisérskými nápady. Ať už (hlavně zpočátku) různobarevné podbarvení jednotlivých dějových linií, či až dokumentární kamera. Herci také skvělí, Benicio del Toro je opět dokonalý. Ale třeba i Don Cheadle mile překvapil. Vpodstatě výborný film, po všech stránkách bezchybně řemeslně odvedená práce, přesto to ve mě zanechává dojem, že ty nejsilněji působicí filmy se v Hollywoodu prostě nenatočí. Nevím proč, ale párkrát jsem si během sledování vzpomněl na Iňáritovo Amores Perros (ani nevím proč:)). Asi proto, že u něj jsem celou dobu zíral s vytřeštěnýma očima a čekal, co bude dál. Tady ani tolik ne. Nevím, možná to je už mou určitou antipatií k onomu hollywoodskému puncu, kterého se ani tento film nedokázal zbavit. Ale stejně dávám 5*. Je to skvělý film, který se rozhodně vyplatí vidět.(15.10.2006)

Povedený snímek z prostředí drogové mafie, která ovládá trh nejen v mexiku, ale i v USA. Scénař je moc dobře napsán a snímku pomohla i trošku netradičně roztřesená kamera. herecké výkony všech protagonistů byli vynikající, ale musím nejvíce pochválit Del Tora, který snad neví co je zahrát špatně. Když ke všemu přidáme skvělou hudbu a nádhernou Catherine Zeta - Jones tak není co řešit.(13.10.2009)

Myslím si, že ten, kdo shlédl TRAFFIC a GLADIATORA, nemé pochybnosti o tom, který film měl správně dostat Oscara za nejlepší film roku. TRAFFIC je ten nejdokonalejší film o drogové problematice, jaký kdy byl natočen. Soderbergh jako režisér a kameraman exceluje. Herecky pak zejména Michael Douglas, který by si Oscara zasloužil více, než oceněný Benicio del Toro.(21.7.2002)

Drogy, drogy, drogy. Nekomu muzou pomoct, vetsine ale znici zivot - at uz ho zabiji, prijde kvuli nim o pritele nebo o dustojnost. Traffic je natocen syrove, jako dokument, ktery jen klade otazky a odpovedi si musite domyslet sami. Je to slozity snimek, u nehoz se musite porad soustredit. Strih je necekany, rychly, adekvatni. Kazdy "pribeh" je natacen jinak, nekdy je kamera zazloutla a vytvari tak dokonaly obraz spinaveho Mexika. Pak se zase "ochladi" a mame tu nevyrazne mestske ctvrti, plne tapajicich lidi. Tohle vsechno bylo na Trafficu perfektni, muj problem je ale dlouha stopaz. Chapu, ze tema je slozite a musi se poradne vysvetlit, ale na "tohle" ja nejsem. Moje skoda.(29.9.2008)

Zručně natočený, nadprůměrný film o drogách, u kterého mi, narozdíl od jiných uživatelů, kamera nelezla krkem. Díky většímu počtu příběhů a samotnému tématu jsem měl však trochu problémy si najít nějakou postavu, které bych vyloženě fandil, takže mi bylo vlastně jedno, jestli skončí pod kytkama nebo ne. Nějaké moje sympatie měl alespoň Douglas, ale po dost pochybné změně názoru před veřejností a dost nedůvěryhodném chování jeho dcery (od kdy se prominentní, vcelku inteligentní dceruška nechá obšťastňovat od pochybného barevného dealera jen aby dostala fet?!) mě přestal zajímat i jeho osud. Budou to ještě 4*, ale na víc snímek nemá.(19.2.2011)

• - Během prvního dne natáčení filmového debutu Soderbergha Sex, lži a video (1989) dostal od producentů telegram, ve kterém stálo, že slyšeli, že by neuměl řídit ani dopravu (couldn't direct traffic). O dvanáct let později, dostal Soderbergh Oscara za natočení filmu s názvem "Traffic". (don corleone)

• - Scéna, ve které jede Michael Douglas na hranici Kalifornie, byla natočená opravdu v hraničním městě Tijuana. Obraz a zvuk je v této scéně nekvalitní proto, že se nepočítalo s tím, že by scéna ve filmu nakonec zůstala. Douglas se začal vyptávat mimo scénář Rudyho M. Camacha na situaci kolem drog, přičemž Camacho byl v té době skutečným pohraničním policistou. Steven Soderbergh scénu natáčel na ruční kameru a modlil se, aby ho pohraničník neoslovil jako pana Douglase. (don corleone)

• - Michael Douglas nejprve roli Roberta Wakefielda odmítnul, ta byla následně nabídnuta Harrison Fordovi, který ji přijal. Spolu s režisérem postavu vylepšil, ale nakonec se rozhodl se projektu nezúčastnit. Douglasovi se provedené změny líbily natolik, že roli přijal. (don corleone)