Jeden z najlepších filmov o narkotikách aký som mal zatiaľ možnosť vidieť (p.s. - v terajšej dobe už prekonaný). Benicio sympaťák ako vždy a Erika Christensen zahrala závislé dievčatko veľmi realisticky. Z Trafficu vyplýva jedno ponaučenie (ak ste si ho, ehm, nevšimli). A to - boj proti drogám je márny. Sústreďme sa na tých, ktorí drogy berú. Bez koristi bude vlk hladný.(27.12.2009)

Steven Soderbergh se opět vyšvihl když natočil Traffic tak jak ho natočil. Jeho zrnitě dokumentární styl se k tomuto filmu hodí zažloutlé Mexiko namodralá místnost na odvykací kůře atd. Zároveň se vědomě vyhýbá akčním scénám a vždy je přeskakuje takže často vidíme jen Benicia Del Tora jak vejde do baráku a ven vyleze se zmláceným týpkem. Skvělé je taky celoplošné pokrytí drogového problému od bossů po chlápky na špinavou práci přes bossovu manželku, policisty, dealující černochy a nakonec samotné feťáky. To vše obohacené holywoodskou první ligou v čele se skvělým již zmiňovaným Del Torem dále exceluje Michael Douglas a Catherin Zeta-Jones. Zaujme i dvojka policistů v podání Dona Cheadla a Luise Guzmána nebo Topher Grace v docela jiné roli než jak ho známe z filmu V DOBRÉ SPOLEČNOSTI.(10.7.2005)

Zatímco jiné filmy s touto tématikou obvykle rády sklouznou do populistického "cool" výrazu, Steven Soderbergh se podíval na téma drog přes veškerou syrovost nanejvýš poctivě - od posledního pouličního dealera až ke špičce a zpět k tomu nejubožejšímu konzumentovi. Kdo mě velmi mile překvapil, byla Catherine Zeta-Jones jako manželka, které jde o všechno a přesto řeší transakce s přezíravým klidem, a Benicio Del Toro, který mě vlastně nepřekvapil, protože byl perfektní jako vždy.(22.9.2004)

Jakkoliv na čtyři hvězdičky můj dojem stačí, z tohohle Soderberghova kousku jsem až tak nadšený nebyl. Obsahuje sice celou řadu zajímavých scén, vyskytuje se tam řada zajímavých postav a vypovídá o nadmíru zajímavém tématu, ale vadila mi vyloženě roztřesená digitální kamera, v některých případech i použití filtrů a několik motivů ve scénáři taky zaskřípalo. Nejvíc pak ten, kdy si vysoký vládní úředník - v americké hierarchii prakticky na úrovni ministra spojeného v tom nejužším smyslu slova s činností tajných služeb - hledá celý zoufalý svou dceru po feťáckých doupatech. Pokud by se v reálném životě do podobné situace dostal, vyřešilo by se to diskrétně výpomocí příslušných úředníků a "specialistů". Silné jsou scény z Mexika o propojení narkomafie s nejvyššími mocenskými posty v zemi. Celkový dojem: 75 %.V každém případě film disponuje velmi slušným hereckým ansámblem.(14.6.2006)

Až mě překvapilo, jak moc je tenhle film dobrý. Soderbergh mi zatím moc nesedl, takže Traffic rozhodně považuji za jeho nejlepší film. Má velice dobrý příběh, Catherine Zeta-Jones je naprosto skvělá mrcha, která kvůli své rodině jde přes mrtvoly, Douglas otec, kterého teprve dcera, která je úplně na dně, probere k pocitu odpovědnosti a lásky, Benicio Del Toro zase kolísá mezi zkorumpovaným a velmi odpovědným policajtem a všichni ostatní hrají jako o život. Moc dobré, nemám vůbec žádné výhrady.(12.7.2005)

• - Na začátku filmu se baví Michael Douglas se senátorem Harry Reidem. Původně byl napsaný scénář pro tuto scénu, ale senátorovi se nelíbil, proto vedl s hercem pouze improvizovaný dialog. (don corleone)

• - Během prvního dne natáčení filmového debutu Soderbergha Sex, lži a video (1989) dostal od producentů telegram, ve kterém stálo, že slyšeli, že by neuměl řídit ani dopravu (couldn't direct traffic). O dvanáct let později, dostal Soderbergh Oscara za natočení filmu s názvem "Traffic". (don corleone)

• - Hotel San Diego, ve kterém drželi Eduarda Ruize, už dnes nestojí. Byl zbourán v roce 2006. (don corleone)