Třetí část pětidílné řady o planetě opic vypráví o třech opičích vědcích, kteří uprchnou před nukleárním výbuchem tím, že s kosmickou lodí proletí časoprostorem na Zemi do 20. století. Nejprve se stanou senzací. Pak se ale stanou nepohodlnými, protože prorokují, že civilizace bude zničena atomovými zbraněmi a opanována inteligentními opicemi. Alegorická satira, za jejíž opičí kostýmy dostal John Chambers Oscara, poukazuje na nelidské jednání lidí. (oficiální text distributora)

Igwar

Tento tretí film zo ságy o planéte opíc ma málo spoločné s predchádzajúcimi dvomi filmami, hoci je ich priamym pokračovaním, ale žánrovo patrí trošku inde. Garde sa obrátilo a tento raz sa traja opičí astronauti ocitnú v 20tom storočí medzi ľuďmi. Na úvod treba akceptovať trochu za vlasy pritiahnuté vysvetlenie, že opice žijúce v civilizácii na úrovni vylovili, opravili a odštartovali s Taylorovou raketou práve včas, aby sa vyhli výbuchu bomby na konci dvojky. Ďalej sa film vyvíja ako slušný politický thriller. Opice sú najskôr považované za klasických ľudoopov, ktorých niekto experimetnálne vystrelil do vesmíru. Preto tie IQ testy pre debilov, ktoré vyvrcholia komickou scénou "...protože já banány nerada...", ktorú mám najradšej z celého filmu. Neskôr si opice užívajú slobody a mediálnej slávy, ale potom Zira v alkoholickom opojení prezradí, ako skončí ľudská civilizácia a obe opice a ich nenarodený potomok sa stanú terčom lovu, ktorý skončí tragédiou. ()

Masinfira

O kus lepší než celkem katastrofální dvojka. Těžko je co nabídnout z planety Opic, když v díle předchozím zmizela z prostoru vesmírného. Naprosto nejvíc pokulhává ta myšlenka na to, že by to mělo navazovat a jak již několik lidí zmínilo, to že někdo z té planety přežil je něco, co druhý díl prostě vylučuje. Na druhou stranu, když odhlédnu od toho, co bylo řečeno v předchozích filmech a dívám se na to jako na samostatnou detektivní "citovku", film z toho vychází dost slušně. Nakonec se to ustanovilo na 3*. ()

Rathe

Hodně zajímavý díl, který opravdu ukazuje, jak rychle se zajímavé senzace stanou velmi brzo nepohodlnými. Ale jsem rád za spoustu vtípků, které tu byly. ()

Maza2222

Zklamání! Čekal jsem dobrý film, ale přišla kravina. Atmosféra je v háji, příběh hrozně přeplácaný. Herci tuctoví. Ale nejvíc film posral žánr rodinný. Ale da se říct,, jo šlo to'' doufám, že nový opice se povedou více. ()

drkaldj

Planeta opic naruby/obráceně? Měl jsem trochu pochybnosti ale na úvod to celkem funguje. Scénář je na tom rozhodně lépe než druhý film. Všechny věci se vyvíjí přirozeně a téměř vše má svou logiku. Návaznost na první a druhý díl je více než solidní a dokáže z předešlých dílů těžit, ale přitom na nich neparazitovat. I když film není dokonalý a nemá na původní snímek, tak si mě přesto dokázal získat a já osobně nemám až na malé výjimky co vytknout. Konec je stejně jako u předešlých dílů smutný (a zde pěkně ukazuje jací někteří lidé jsou a to nejen ke zvířatům. A jen tak na okraj, ten konec mi hodně připomínal King Konga, je možné že by čerpali inspiraci?). ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh