Třetí část pětidílné řady o planetě opic vypráví o třech opičích vědcích, kteří uprchnou před nukleárním výbuchem tím, že s kosmickou lodí proletí časoprostorem na Zemi do 20. století. Nejprve se stanou senzací. Pak se ale stanou nepohodlnými, protože prorokují, že civilizace bude zničena atomovými zbraněmi a opanována inteligentními opicemi. Alegorická satira, za jejíž opičí kostýmy dostal John Chambers Oscara, poukazuje na nelidské jednání lidí. (oficiální text distributora)

Bat55

Tentoraz to nebudú opice, ktoré budú robiť pokusy na ľuďoch, väzniť ich, poprípade zabíjať. Tentoraz sa traja opičí vedci dostanú späť do minulosti, do sveta plného ľudí, do sveta, kedy ešte opice nevládli svetu. Je zaujímavé pozorovať vzťah medzi ľuďmi a inteligentnými opicami (šimpanzmi). V porovnaní s predchádzajúcimi dielmi (Planéta opíc a Do vnútra planéty opíc) sa opice dostali na pozíciu ľudí z predošlých častí, s tým rozdielom, že ľudia sa k nim nesprávajú takým hrozným spôsobom ako opice k ľuďom v prvých dvoch častiach. Je škoda, že táto snímka nemá žiadnu akciu, u tejto série celkom nezvyk. Na druhú stranu, funguje to aj bez nej a to celkom dobre. Len pribudli nudné scény a vôbec, toto pokračovanie mi príde zbytočné. /55%/ ()

kaylin

Když byli lidé vystaveni světu, kde mají opice nadvládu, proč by nemohly být inteligentní opice vystaveny světu, kde má nadvládu stále ještě člověk. Tohle si nejspíš řekli tvůrci a pustili se do toho, že natočili třetí film ze série "Planeta opic". Je to na první pohled zajímavé, ale na druhý velmi nenápadité a v podstatě nijak to nerozvíjí mytologii, jen to ukazuje, že čím zacházíme, tím také scházíme, což ale už dostatečně výmluvně řekl geniální první film. ()

Helo

Jedno se Planetám opic nemůže upřít. A to, že konec filmu je vždy o třídu lepší, než jeho zbytek. Celkem příjemný film, který už ale nemá s původní planetou opic společného nic, jen dvě hlavní postavy. Trošku mě zarazilo, že to, co bylo v díle prvním hlavní pointou a vyznění filmu, zde tvůrci pohřbili(či na to zapomněli?) a od vyhlazení lidstsva sebou samým, přešli k opičímu převratu. Na druhou stranu potěšilo i něco, na co se nezapomnělo ani po 30-ti letech v Rise of the planet of the apes, aneb: "Nereptal. Jasně se vyslovil. Řekl jedinné slovo, které nesčlísněkrát předtím slyšel od lidí. Řekl...: ´Ne´ " " ()

Mr.Pumpkin

O něco slabší než předchozí pokračování o planetě opic, ale stále se jedná o slušný film. Lidé a opice si v této části v podstatě vymění role a je zajímavé sledovat, jak se se vzájemným setkáním na planetě Zemi v 70. letech 20. století obě strany vyrovnávají. Následná hra na honěnou a schovávanou už však tak zajímavá není. 60% ()

OG_Swifty

Útek z Planety opic je pravděpodobně nejlepší pokračování z originální série, které mě chytlo od začátku a nepustilo až do posledního výstřelu. To jsem, vzhledem k závěru předchozího filmu, vůbec nečekal. Prvních cca 40 minut se zdálo být všechno idylické a nebyl jsem si jistý, kdo vůbec bude ten záporák, nicméně Hasslein se pak velmi rychle odkopal a trochu nepochopitelně si vzal do hlavy likvidaci opičích přátel a pak už to vedlo bohužel ke smutnému konci. Trochu se bojím, co bude následovat dál... ()

Martin741

Escape from the Planets of the Apes je tretim a podla mna aj hodne slabym pokracovanim kultoveho filmu Planet of the Apes z roku 1968. Spoiler! Tri primaty nasadli na kozmicku lod, ktora leti casopriestorom a pristane na Zemi, kde ju ohlasi vezi helikoptera. Piloti ju hlasia unudenym hlasom, takze z toho sa da usudzovat, ze nejde o nic neobvykle a ze sa s takymito ukazmi piloti stretavaju bezne. Potom US armada krmi tri opice pomarancmi, pricom na svoje planete opice pitvali ludi /skor orangutany, samotne gorily ludi rovno zabijali ako hydinu a myslim, ze bez viny nie su ani simpanzy/. Neskor sa z opic stanu "celebrity" /povedane sucasnym zargonom/ a nedaju svojimi apokalyptickymi recami pokoj, pre US armadu sa preto stanu nepriatelom cislo 1 /dokonca predbehli vtedajsi ZSSR, hm/. Konci sa to masakrom opic, ale predtym jedna opica vymenila svoje mlada za realnu opicu a svoje skutocne mlada dala opicej samici do opatery. Koniec Spoileru! Takto sa to skoncilo, aby sa mohlo nadviazat na pribeh a pokracovat v toceni dalej, a to uz rokom 1972. Slabe a mdle, na 4 -ku som este nenasiel odvahu. 30 % ()

Vyhy

Rozhodně lepší tři hvězdy než v případě druhého dílu. Změna prostředí se vyplatila a bylo zajímavé  sledovat příběh z druhé strany. Pár detailů bych stejně potřeboval dovysvětlit, ale jako celek to dávalo smysl a příběh byl narozdíl od druhého dílu zajímavý a ne tak bizardní. ()

kvasiva

Na legendární první díl toto, ani jiná pokračování nemají. V tomto díle se nám divákům otevírá nový pohled na opice, pro změnu v minulosti :-) docela slušné pokračování slavného díla, které jde trošku jiným směrem a není to zas tak úplně špatné. ()

MzK

Lepší jak předchozí díl: Do nitra Planety opic, ale přesto o ničem. Opice přistanou na zem do 20. století. Lidi se chovají nelogicky, opice jsou maximální senzací. Nakonec je lidstvo chce zničit. Nebavilo. Ale další díly si pustím, protože toto scifi chci dokoukat a snad budou další díly lepší. ()

Juto

Veľmi dobré pokračovanie. Útek z planéty opíc vráti sériu do starých koľají a tri opice pošle späť do 20. storočia za príbehom, ktorý sa začína komicky a končí strachom a nechuťou. Film veľmi zdvíha výborný scenár. 6/10 ()

WolfR

Tak tohle opravdu nebylo dobré. Spíše mi to připadalo směšné. Snaha vytvořit dobré pokračování kultovní Planety opic opět selhala a vzniklo jen přihlouplé opičí Béčko, navíc ještě horší než minulý díl. Snad jen ty kostýmy a masky se povedly. Jinak žádný jiný klad asi nevidím, bohužel, 1 hvězda. ()

tom88

Ďalšie pre mňa príťažlivé scifko a znovu dobré pokračovanie slávnej Planéty opíc, ktoré ja rozhodne žeriem. Priemernosť je tu vidieť podobne ako v druhom dieli, nie však béčkovitosť. Na svoju dobu obdivuhodná séria a Útek z Planéty opíc sa mi páčil viac ako Do vnútra. Opäť som sa výborne bavil, stále som pociťoval rôzne pocity. V prvých dvoch dieloch som bol proti opičím bastardom, ale tentokrát mi boli opice veľmi sympatické a držal som s nimi. Trocha mi vadili niektoré dialógy teda texty, ktoré boli trocha blbé a prehnané. Nelogičností sa vyskytuje viac, ale to v takomto type sci-fi filmu ani inak nejde. Miestami je film blbý a priemerný, ale aj tak sa prikláňam k vyššiemu hodnoteniu za super zábavu, ktorú si niekedy opäť zopakujem. 75% ()

adams89

Jestli jsem o druhém dílu napsal, že má šokující začátek, tak u tohoto třetího to platí dvojnásob! Minulý díl končí tím, že je Země zničena atomovou bombou, ale je zajímavé, že právě tři opice stačí včas uniknout do vesmíru a časoprostorem se vrátili zpět do současnosti! A použili k tomu zničený modul, kterým se do jejich doby dostali nešťastní astronauti! Jak absurdní že? Ještě že mezi zmíněnými opicemi byli staří známí Cornelius a Zira, protože ti tento díl tak trochu drží nad vodou. Docela se i vyvedl záporák, v podání vládního poradce. Nebudu moc kritizovat, když divák překousne již zmíněné absurdity v příběhu, tak je Útěk i celkem dobrý a zajímavý film. Ke konci narůstá napětí a citlivé povahy pak možná uroní i pár slz. Ale je velká škoda, že právě ten konec už zde není nějak rozumně ukončen a že bohužel umožnil natočit ještě dvě opravdu stupidní pokračování.50% ()

ecceHOMMO

Premostenie z jednej časti na druhú tentokrát solídne, snímok je však tak prostoduchý, až je zlý....Hold, peňiažky sa zarábali na úkor prvej, skvelej a originálnej Planéty opíc. ()

filmmovier

Jestliže byla druhá Planeta opic průměrná ( a že byla ), trojka je už podprůměr. Nerad to říkám, ale ta série se fakt kazí ve velkém a tohle je zbytečnost. A to jsem tu sérii měl v dětství vážně moc rád... Pravdou je, že se to rozjíždí vcelku dost slušně a vypadá to, že by se z toho dalo vyždímat něco nového a zajímavého. Bohužel a opravdu velké bohužel, se nevyždímalo nic. Film většinu stopáže jen nudí a je v podstatě o ničem. Lze ocenit jen těch několik vzpomínkových pasáží, dialogy nejsou nic moc. Tady se vážně dají ocenit už jen a jen luxusní masky. Musím říct, že dlouho chvíli to vypadalo, že to vypnu. Planeta opic prostě byla, je a bude jen jedna - ta originální. Tohle tedy moc nedopadlo, přesto jsem zvědav, na zbývající díly, třeba se to ještě zlepší. Jo, a mínusem tohohle dílu je i český dabing, ale dá se to přetrpět. Jasných 45%. ()

A.L.E.S.

Říkal jsem si, jestli je dobře, že Kornelius a Zira uprchli s Milem v lodi opravené po Taylorovi z druhého dílu, přičemž viděli prakticky konec světa. Faktem ale je, že lidé se k nim zprvu chovali mile, aspoň chvíli. Což se o chování opic k lidem z prvních dvou dílů říct nedá. Jenže lidstvo se zalekne své děsivé budoucnosti a čelní představitelé tomu budou chtít zabránit. Opět povedený díl, který rozšiřuje další možnosti. A snad uzavírá celý okruh toho, jakým směrem se lidstvo ubírá. ()

Bobik9

Oproti dvojce rozhodně zase lehký posun nahoru. Lepší nápad, lepší scénář. V podstatě jednička, jenomže obráceně. Ze začátku se mi to moc líbilo, správné sci-fi drama, které se ovšem začala na jistou chvíli strhávat pomalu na rodinnou komedii, ovšem potom přišel zase další pád zpát do temnějšího dramatu. Po dvojce jsem byl Planetou opic otrávený, ale teď věřím, že i pokračování bude mít něajkou úroveň, protože nesouhlasím s lidmi, kteří tvrdí, že třetí díl se jen veze na slávě toho prvního. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh