Třetí část pětidílné řady o planetě opic vypráví o třech opičích vědcích, kteří uprchnou před nukleárním výbuchem tím, že s kosmickou lodí proletí časoprostorem na Zemi do 20. století. Nejprve se stanou senzací. Pak se ale stanou nepohodlnými, protože prorokují, že civilizace bude zničena atomovými zbraněmi a opanována inteligentními opicemi. Alegorická satira, za jejíž opičí kostýmy dostal John Chambers Oscara, poukazuje na nelidské jednání lidí. (oficiální text distributora)

Kingjiri

Mně se tenhle díl vcelku líbil a to i o trochu víc, než druhý díl. První díl samozřejmě vede, ale i tenhle má co nabídnout, myslim, že by si zasloužil o něco vyšší celkové hodnocení. Příběh mi nepřijde nijak hroznej, nezáživnej, nebo extrémně nastavovanej. Na svou dobu dokonalé opičí masky mě asi nepřestanou nikdy udivovat :) Pro mě solidní tři hvězdy. ()

PEZ

Po ultimatnej dvojke musela prísť zmena. I keď nikto predtým nepredpokladal, že nejaký tretí diel niekedy vznikne. Ale úspech predošlého dielu sa nedal ignorovať. Zaujimavosťou je, že iba táto časť ma schválne otvorený koniec rátajúci s pokračovaním. Všetky ostatné filmy v rámci série boli písané a točené jednotlivo, ako uzavreté filmy. Divím sa tak nízkemu hodnoteniu (tu na ČSFD, na Rotten Tomatoes je to presne naopak), pretože Escape from the Planet of the Apes rozširuje univerzum Planety opíc perfektným spôsobom - nastavujúc zrkadlo jednotke - ako by sa ľudia správali, keby na Zemi pristáli opice? Najväčšou devízou je, že film je podľa mňa realistický a na svoj vek až nadmieru triezvy. Nosnou témou je samozrejme rasizmus a predsudky...a paranoia. 8/10 ()

Psycho.R

Ještě o něco slabší, než předchůdce, avšak pořád jsem se pohyboval mezi 2 a 3 *. Z velké části konverzační drama o xenofobii, tentokrát z druhé strany. ()

Wyrdas

Třetí díl opičí ságy se pro změnu odehrává zase v naší době, v lidské společnosti. Opičí "hrdinové" z předchozích dílů se dostanou před zničením planety opic do časového víru a tím se zachrání. Své první dny na Zemi stráví s veterináři, než dají najevo, jak jsou ve skutečnosti chytří. Tenhle díl se mi líbil a myslím si, že celkově byl jeden z nejlepších. Nová myšlenka, nový příběh, nová zápletka a noví hrdinové. Opičky mezi lidmi vtipkují a brzy se stanou oblíbenými celebritami, jenže osud planety a osud lidí hrají proti nim. Nakonec to dopadne tak, jak musí. Lidé ze strachu o svou budoucnost nechají zabít všechny opice... a nebo ne? Tento díl je dle mého zbytečně podhodnocený (většinou jak to čtu naprosto neopodstatněně) a proto přidám jednu hvězdu navíc. Tedy místo čtyř plný počet. Film si opravdu zaslouží větší úctu a všem fanouškům opičího sci-fi jej doporučuji. ()

Likan7

Proboha kdo tohle zase vymyslel? Už samotný začátek dává tušit průšvih a ten přijde v takový formě, že i nudná Do nitra Planety opic je oproti Útěku kandidát na film roku. Muselo být přece každýmu jasný, že film založený na premise, kde vytrhneme opice a dáme je do naší současnosti ("současnosti") nebude vůbec fungovat. To opravdu měla být alegorická satira a ukázka, jakých zvěrstev se může rádoby inteligentní člověk dopustit na něčem cizím? Jak naznačuje kiddo, závěr mi přišel víc jako Columbo. Zhovadilost, která by do série vůbec neměla patřit. ()

Bounded

Osudy dvou opičáků připomínají spíše epizodu Profesionálů než nástupce hrdého sci-fi. Děj není tak úplně blboučký, ovšem přesto na patře zústává pachuť a na mysli myšlenka, že i když to není úplně otřesné, udělalo by se lépe, kdyby žádný film kromě originálu nevzniknul. ()

TommyDiamond

Myslel jsem, že druhý díl všechno uzavřel! Ale kreativita tvůrců nezná hranic. Máme opět možnost setkat se se Zarou a jejím manželem Korneliusem. Protože těm se povedlo utéct ze svého rodiště ještě před výbuchem velké bomby. Tentokrát jsou to oni, kdo cestují časem a vracejí se zpět na konec 20. století. Ovšem ani lidé nejsou na jejich návštěvu připraveni a vše končí tragicky. Odkaz do dalších dílů zůstává s Zařině synovi Ceasarovi...... ()

VvV14

Je mi samotnému záhadou jak je to možný, ale tento díl mě dostal. Rozhodně se nemůže rovnat původnímu filmu ze kterého vychází. Mě osobně zaujala zvláštní gradace příběhu, která se velmi blížila prvnímu filmu ale v opačném podání. Zde zjišťujeme že lidstvo je ve své podstatě horší, než opičí společenství. Nicméně pomíjím lehké nesrovnalosti a nezabývám se do očí bijícím kravinám, které jsou v rozporu s příběhem předchozích dílů. Díky tomu mohu dát tak vysoké hodnocení jaké dávám. 4* ()

biergof

Kouzlo nebo snad jádro věci Planety Opic je nahlédnutí, rozbor a zrcadlo LIDSKÉ POVAHY. Ač je tento díl nejvíc ulítlý, stejně jako celá 70tá léta v USA (vliv THC a LSD byl prostě všade), tak nám Útěk z Planety opic nastavuje zrcadlo nejvíce z celé série, proto ho nemáte rádi a já vás taky ne. ()

Scraffy

Štve ma, ako rapídne klesá každým dielom kvalita. Konkrétne tento diel síce nie je úplne najhorší, ale aj tak má svoje mínusy. Je vidieť, že tvorcovia sa z toho snažili urobiť akúsi satiru. Nepáčia sa mi vtipy, ktoré tu sú. Nepáčia sa mi narážky, ktoré tu sú. Zato sa mi celkom páči pojatie, aké to má. Chvíľka, kedy ich skúmajú v ZOO je super, potom keď odtiaľ odídu žiť "normálny život" je strašná a príšerne trapno-vtipná, koniec a konečná "bitka" je super akčná. Dúfam, že ďalšie filmy nebudú ešte horšie ako toto. Zatiaľ najslabší diel. Priemer, ale s prizavretými očami. ()

Clark_Kent

Vynikající myšlenka, mám pro tuhle nezapomenutelnou sérii slabost. R. McDowall i K. Hunter naprosto úžasní. Tento příběh nutí se zamyslet nad vším živým na planetě. Naprosto perfektní práce s kamerou a masky. Famózní finále a slzy nikdy neudržím. ()

Jara_II odpad!

Todle už ani za komentář nestojí... škoda, jsem si myslel že konec druhého filmu je definitivní .. :) Na další pokračování už ale nemám.. ()

Dinsberg

O chloupek lepší než jeho bezprostřední přechůdce. Role se vyměnili a tzv. utlačovatelé zakoušejí pozici utlačovaných. Je tím tak paškalizovaný i princip kolektivní viny, tolik rozšířený nejen ve východním bloku. Co ale nemůžu zkousnout je šokujících, nicméně nelogických prvních 15 minut filmu. Není totiž jasné jak mohl doktor Milo tak rychle nalézt, vylovit ze dna jezera, nastudovat, pochopit a zrekonstruovat Taylorovu vesmírnou loď. A ještě navíc, jak se s ní naučil zacházet? Opice holdovali spíše biologii než fyzice. Ve zbytku filmu se už je dává "na odiv" xenofobie lidstva, které musí zničit vše, co nedokáže pochopit. ()

Havala

Co se týká zábavy tak stejně jako dvojka, o nic víc horší. Opět na konci filmu se dostaví ta touha vědět jak to bude dál. Alespoň to. ()

mrclTV

Myslel som si, že Planéta opíc nemôže pokračovať už po prvom filme, nieto ešte po tom druhom, ale Útek z planéty opíc a nasledujúce pokračovania sú dôkazom toho, že vynaliezaví (a za peniazmi bažiaci) tvorcovia vždy dokážu nájsť spôsob ako pokračovať, prinajhoršom sa to uhrá na cestovanie časom, že... Po celú dĺžku filmu sa potencionálne dobré momenty striedajú s typickými WTF podivnosťami a prílišným hraním na náboženskú tématiku - čiže vychádza z toho niečo ako priemer. Film ma ale zrejme zastihol v dobrej nálade, lebo skôr by si zaslúžil dve hviezdičky, ale dám až tri. Na záver vychválim jednu vec - zaznie tu asi najzaujímavejšie vysvetlenie cestovania časom, aké som vo filme videl. ()

Blazkowicz

Sice nechápu, proč už tato série neskončila minulým dílem, když se tam o žádném opravování vesmírné lodi nemluvilo, ale nevadí. Ten večerní čas, který mám vyhrazený na filmy, mi prostě někdo zase musí ukradnout další ztrátou času. Co už. Aspoň začátek filmu teda ztráta času není, protože to má hodně dobrý úvod. Rozum mi ovšem zůstává stát nad tou otočkou v směrování děje. To je snad ještě lepší, než 360 no-scope. Opice jsou v podstatě miláčky lidí a pak najednou si je vezme pod kudlu šílený retardátor, odveze je na tajnou základnu, tam je nadroguje, řeknou i to, co neví a je to v prdeli. Opičky i s malým opičákem jsou nahraní. Stupidní scénář. 2+* ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh