Třetí část pětidílné řady o planetě opic vypráví o třech opičích vědcích, kteří uprchnou před nukleárním výbuchem tím, že s kosmickou lodí proletí časoprostorem na Zemi do 20. století. Nejprve se stanou senzací. Pak se ale stanou nepohodlnými, protože prorokují, že civilizace bude zničena atomovými zbraněmi a opanována inteligentními opicemi. Alegorická satira, za jejíž opičí kostýmy dostal John Chambers Oscara, poukazuje na nelidské jednání lidí. (oficiální text distributora)

David661

Tento díl jsem si pustli potom, co jsem v kině zhlédnul film Zrození Planety opic. Tento film neni vůbec špatný, je to vlastně taková planeta opic z roku 1968 z "jiného úhlu pohledu". V prvním díle přiletěli lidé na "Planetu opic", v tomto díle přiletěli inteligentní opice do našeho světa. Bohužel již nemůže být film pro nás nikterak objevný, a proto přívlastek rodinný se velice hodí - vtipné, svižné a na svou dobu velice povedené sci-fi, bohužel jak jsem říkal, film narozdíl od jedničky postrádá hloubku, obsahuje spoustu logických chyb a další pokračování tento díl "absolutně zahanbuje" - 60% ()

Perverz

Role se obrací, a Zira se se svým starým a Milou ocitají na planetě v roce 1973. A jsou ve stejné situaci, jako Taylor v jedničce. Lidi žasnou že opice mluví atd.. A já opět spokojen. Bylo to dobře vymyšlené, super příběh, i scénář v klidu. Herci obstojní a mimika v maskách super. Dějově bohatší, nevím co se místním nezdá, ale i třetí opičárna se povedla. Jediný film z téhle série, který byl natočen s úmyslem pokračování. A Don Taylor, té doby jen tv režisér obstál. Opět to má hlubší myšlenku, a taky konec, který nechává otevřená vrátka.. ()

Paldiny

Po mdlom a ľahko komickom predchodcovi predstavuje "Útek“ znovuzrodenie ságy. Z opičiek zostalo po nukleárnom vyhladení už len trio, ktoré si to namieri do minulosti, aby spoznalo svoj predobraz, čiže nás. Priebeh deja využíva predností originálu len v opačnom garde, čakáme na prvé slová ľudoopov a reakciu tých za dverami klietok. Chválim bravúrne vykreslenú spoločnosť aká sa tvári spočiatku priateľsky a civilizovane, ale len do momentu, kedy zistí svoju budúcnosť. Vtedy preradí do pudu sebazáchovy a ďalej už poznáme nám tak vlastnú ľudskosť. Film chytí od začiatku, ľahkou konfrontáciou je milý, zodpovedaním evolučných otázok presvedčivý a priebehom napínavý. Záver po vzore predchodcov opäť silný, ale tentokrát s nádejou v ďalší život. A či mi niekto vysvetlí, prečo viac sympatizujem s opicami, keď patrím druhej strane ? ()

Rozjimatel

V mladosti som tento film mal rád, ako súčasť vzrušujúcej série o Planéte opíc. Dnes to už ale vôbec neobstojí. Nejaký sci-fi náboj sa z toho takmer celkom vytratil, väčšinu času to pripomína nejakú druhoradú telenovelu. Miestami je to celkom roztomilé a vtipné ("Keď ma pustí ku slovu"), ale hneď ďalšia scéna to pochová nejakou do očí bijúcou stupiditou (napr. to, že sa k nim na začiatku chovali ako k bežným opiciam, hoci bolo nad slnko jasnejšie, že to bežné opice nie sú). Herci pôsobili do jedného ako takí umelí pajáci, dobre hrali hádam len tie opice. Jedno z mála pozitív filmu je návrat Garryho Golsmitha ako hudobného skladateľa. ()

Spectre

Ako pokračovanie Planéty opíc je to jednohviezdičkový odpad! Naivnosť a Béčková demencia filmu však hodnotenie zdvíhajú na 3* (podobne ako dávame Edovi Woodovi výhradne 5*) ()

Macik

Je zde spoustu zajímavých myšlenek,které ovšem nejsou dovedeny do konce.. a to zejména vinou toporné režie... ()

Matros

Z dobrodružného sci-fi filmu se stalo sci-fi rodinné... a ještě trochu soudní drama s komickými prvky. Tak trochu vaření z vody, které mě ale trochu zvráceně bavilo. ()

Yardie

Je to po "dvojce" takový návrat ke stylu prvního dílu. Opět jsou zde ukázány zápory lidské rasy, příběh je zajímavý, nálada místy dosti ponurá a temná a konec filmu nutí k zamyšlení. Hodnocení je jistě ovlivněno tím, že mám celou sérii rád, ale to vidím na lepších 60%. Howgh! ()

lukasd

Narozdíl od nechtěně směšného druhého dílu mě tohle celkem bavilo. I když je to samozřejmě jen takové parazitování na slávě prvního dílu. Ale o tom jsou ostatně všechny čtyři pozdější díly. ()

zdenur

První díl trošku naopak. Je sice pěkné že se drží stejné obsazení a děj má nějakou tu posloupnost, ale už to začíná připomínat takový nízkorozpočtový seriál. ()

Lilloos

Přes jednoznačný konec předchozí části, který sliboval, že opice už mají navždy pokoj, si producenti přesto našli cestičku jak je vrátit pod reflektor. Jenže Planeta lidí postrádá potřebný nádech neznámého a tajemná atmosféra zůstala v daleké budoucnosti. Mohla bych v tom sice hledat zamyšlení nad tím, zda má člověk právo měnit osud, který by mu přinesl zkázu, a zda je vůbec možné to udělat, protože co je předurčené, stane se bez ohledu na ostatní, ale pochybuju, že tvůrce taková myšlenka vůbec napadla. Závěr byl sice překvapivý, ale značně si protiřečí s filozofií celého snímku. Nechci spoilerovat, ale všechny opice jsou si přeci rovné, ne? ()

Rehooo

Náhodou, tento díl nebyl opravdu tak špatný. Čekal jsem, že to bude podobná slátanina jako druhý díl této série. Nicméně to nebylo vůbec špatné. Mělo to nápad i pointu. ()

zdeny99

Druhý díl DO NITRA PLANETY OPIC končil tak, že byla odpálena atomová bomba a zničila celou Zemi. Zeměkoule vybuchla a dál už nic logicky přijít nemohlo. Jenže tři šimpanzové usedli těsně před výbuchem do kosmické lodi, kterou přiletěli astronomové na Planetu opic (tedy na Zeměkouli roku 3955) a proletěli časoprostorem zpět přibližně o 2000 let (tedy do naší současnosti). Logicky je to divné, jelikož na opravu tak složitého stroje, jakým kosmická loď bezesporu je, neměli vybavení a ani znalosti. Zároveň tak vzniká další nelogičnost. Tou je vzniklá nekonečná časová smyčka, kdy opice přiletí na Zeměkouli do naší současnosti, zplodí opici (v pozdějším díle dostane jméno César) a to nastartuje dlouhou epochu až k tomu, co jsme viděli v prvním díle PLANETA OPIC z roku 1968. A takto to půjde stále a stále dokola, což ve výsledku vlastně nikde nevede k tomu, kde poprvé planeta opic vznikla. Logické by byly jiné alternativy a napadají mne hned tři. Tou první je samovolná postupná evoluce opic v časovém sledu postupné degenerace lidí. Tou druhou jsou pokusy na opicích, které by mohly vést k evoluci opic. A tou třetí možností je nemorální a bizarní páření lidí s opicemi. Ovšem i přes tento absolutně nelogicky postavený námět je třetí díl Planety opic natočen dobře a rozhodně baví více než jeho předchůdce. Opice, které přistály na Zemi vzbudí rozruch, stanou se senzací a zároveň se jich lidstvo bojí. Jsou na nich páchány pokusy, což vede k jejich pronásledování. Jak opice, tak i doktoři, psychiatři, vojáci a všechny postavy hrají výborně, vše to do sebe zapadá, jaké by to bylo, kdyby opravdu opice přiletěli na naši planetu. Je to poutavý film, který zaujme od počátku do konce a ani nevadí, že opic je tu již poskromnu. Jen čtyři lidé hrají opice, tři jsou ti, co přistáli a pak ta obrovská nemocná gorila v ZOO. [3650. hodnocení, 129. komentář, 51%] ()

Bozvav

Až na pár drobností má tento díl stejný problém jako dvojka, tedy je to na kšeft. Nicméně pár vtipných hlášek bylo a masky docela pěkné. Jistý morální přesah by se také našel. Za mne 40%. ()

Heavyman

Pro Ziru a Corneliuse jsem se hodně nabrečel.Nechápu proč gorila v zoo a šimpanzice v cirkuse jsou podáni jinými kostými než klasickými z Planety opic, ale v těhlech filmech na detaily moc nekoukali. ()

strikeman

Tolik nonsensů a nelogismů jako v tomto třetím a dost zpackaném pokračování slavné sci-fi aby člověk pohledal. Už základ zápletky je postaven na hlavu. V druhém díle se Zira a Kornelius nevydávají na závěrečnou bojovou výpravu do "Zakázaného území". Tvůrci třetího pokračování se nám snaží namluvit, že tito dva šimpanzi jakoby zázračně na dálku tušili, že ostatní tam naleznou jadernou zbraň a ta bude aktivována, že s ještě dalším opičákem během jednoho nebo dvou dní vytáhli z jezera potopenou vesmírnou loď, zprovoznili ji, pochopili její ovládání a dokázali se těsně před jadernou explozí a zničením Země vrátit zpět v čase, a to dokonce přesně do doby kapitána Taylora (přestože vrcholem techniky v jejich společenství byla puška a sedlo na koně). V epoše lidí se jim dostane slyšení jakési komise a prezidenta USA. Přestože v prvním a druhém díle nemají ani tušení o původu a historii lidské rasy a vrcholem jejich vědy jsou archeologické vykopávky s několika kostmi a lidskou panenkou, ve třetím díle najednou vypravují o opičí revoluci a legendární mluvící opici, která ji začne a ovládne svět. A takto bych mohl pokračovat dále a dále. Jednu hvězdu dávám za to, že jsem se dodíval do konce... ()

Andronikos

Úlohy sa vymenili alias opice v cudzom svete v centre pozornosti a napokon na ceste na popravisko. Alebo inak: nelichotivý obraz ľudskej spoločnosti v okamihu, keď sa ukáže, že ide o veľa. Sága, ktorú predstavuje 5 filmov, nie je zle vymyslená, hoci pripúšťam, že so zábavnosťou sú na tom 3.-5. diel horšie (a u niektorých divákov dokonca evidentne veľmi zle). ()

Hapretor

Místy vtipné. Jinak nudné a zbytečné. A je mi líto, že z této chybné "ságy" na pokračování si filmové lidstvo neodneslo, už v té době, ponaučení, že stačí jedno dílo a dost, že někdy méně je více, že je lepší dvakrát měřit a jednou řezat, že je lepší jednou točit a ne dvakrát nudit, ... Ale bohužel jsme takový... Nikdy se nepoučíme... Ani na poli filmovém. ()

GOREGASM

Do třetice už se opice vypravují v čase, aby nakonec skončily v současnosti, kde se setkávají v konečném důsledku se základní premisou celé ságy, tedy s obecným strachem lidí z čehokoliv cizího, respektive se strategií - pro sichr to zabijeme. Film se bohužel spokojí jen s velmi plochou interpretací tohoto nevyvratitelného lidského rysu, mnohdy je naivní až běda a dějová kostra je polopatická za účelem, co nejširšího pochopení. Unhappy end sice "příjemně" překvapí, ale nad průměr to Escape from the Planet of the Apes již nevytáhne. 49% P.S. Je fajn, že doposud všechny tři díly pracují s myšlenkou lidské netolerance, ale nová brzy již trilogie, to uchopila mnohem... komplexněji a věrohodně. ()

kkarx

Opice opravili vesmírnou loď a vrátili se zpět do minulosti... Začátek je sice až tak hloupý, ale alespoň je i zapamatovatelný, což se nedá říct o zbytku filmu. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh