poster

Útěk z Planety opic

 • USA

  Escape from the Planet of the Apes

 • Slovensko

  Útek z planéty opíc

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1971, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin741
  **

  Escape from the Planets of the Apes je tretim a podla mna aj hodne slabym pokracovanim kultoveho filmu Planet of the Apes z roku 1968. Spoiler! Tri primaty nasadli na kozmicku lod, ktora leti casopriestorom a pristane na Zemi, kde ju ohlasi vezi helikoptera. Piloti ju hlasia unudenym hlasom, takze z toho sa da usudzovat, ze nejde o nic neobvykle a ze sa s takymito ukazmi piloti stretavaju bezne. Potom US armada krmi tri opice pomarancmi, pricom na svoje planete opice pitvali ludi /skor orangutany, samotne gorily ludi rovno zabijali ako hydinu a myslim, ze bez viny nie su ani simpanzy/. Neskor sa z opic stanu "celebrity" /povedane sucasnym zargonom/ a nedaju svojimi apokalyptickymi recami pokoj, pre US armadu sa preto stanu nepriatelom cislo 1 /dokonca predbehli vtedajsi ZSSR, hm/. Konci sa to masakrom opic, ale predtym jedna opica vymenila svoje mlada za realnu opicu a svoje skutocne mlada dala opicej samici do opatery. Koniec Spoileru! Takto sa to skoncilo, aby sa mohlo nadviazat na pribeh a pokracovat v toceni dalej, a to uz rokom 1972. Slabe a mdle, na 4 -ku som este nenasiel odvahu. 30 %(5.5.2015)

 • adams89
  ***

  Jestli jsem o druhém dílu napsal, že má šokující začátek, tak u tohoto třetího to platí dvojnásob! Minulý díl končí tím, že je Země zničena atomovou bombou, ale je zajímavé, že právě tři opice stačí včas uniknout do vesmíru a časoprostorem se vrátili zpět do současnosti! A použili k tomu zničený modul, kterým se do jejich doby dostali nešťastní astronauti! Jak absurdní že? Ještě že mezi zmíněnými opicemi byli staří známí Cornelius a Zira, protože ti tento díl tak trochu drží nad vodou. Docela se i vyvedl záporák, v podání vládního poradce. Nebudu moc kritizovat, když divák překousne již zmíněné absurdity v příběhu, tak je Útěk i celkem dobrý a zajímavý film. Ke konci narůstá napětí a citlivé povahy pak možná uroní i pár slz. Ale je velká škoda, že právě ten konec už zde není nějak rozumně ukončen a že bohužel umožnil natočit ještě dvě opravdu stupidní pokračování.50%(14.5.2007)

 • tom88
  ****

  Ďalšie pre mňa príťažlivé scifko a znovu dobré pokračovanie slávnej Planéty opíc, ktoré ja rozhodne žeriem. Priemernosť je tu vidieť podobne ako v druhom dieli, nie však béčkovitosť. Na svoju dobu obdivuhodná séria a Útek z Planéty opíc sa mi páčil viac ako Do vnútra. Opäť som sa výborne bavil, stále som pociťoval rôzne pocity. V prvých dvoch dieloch som bol proti opičím bastardom, ale tentokrát mi boli opice veľmi sympatické a držal som s nimi. Trocha mi vadili niektoré dialógy teda texty, ktoré boli trocha blbé a prehnané. Nelogičností sa vyskytuje viac, ale to v takomto type sci-fi filmu ani inak nejde. Miestami je film blbý a priemerný, ale aj tak sa prikláňam k vyššiemu hodnoteniu za super zábavu, ktorú si niekedy opäť zopakujem. 73%(13.9.2009)

 • kaylin
  **

  Když byli lidé vystaveni světu, kde mají opice nadvládu, proč by nemohly být inteligentní opice vystaveny světu, kde má nadvládu stále ještě člověk. Tohle si nejspíš řekli tvůrci a pustili se do toho, že natočili třetí film ze série "Planeta opic". Je to na první pohled zajímavé, ale na druhý velmi nenápadité a v podstatě nijak to nerozvíjí mytologii, jen to ukazuje, že čím zacházíme, tím také scházíme, což ale už dostatečně výmluvně řekl geniální první film.(4.8.2014)

 • eraserhead666
  ****

  Třetí opičí příběh sice ztrácí tu sílu předchozích dvou, ale přesto i nadále pokračuje v té hlavní linii. Tentokrát ovšem v jiném čase a relativně jiném čase. Pomineme-li, že dvě hlavní postavy představují mluvící a myslící opice (v mnohém inteligentnější než spousta lidí), jež přiletěli z budoucnosti, nejde v podstatě vůbec o klasické sci-fi, jakož spíše o sociální film, jež pokládá spoustu otázek a v souladu s předchozími díly nastavuje zrcadlo lidskému druhu. A ten pohled není hezký. Ovšem tenhle díl se od předchozích dvou trochu liší, neboť není tak jednoznačný a přímočarý a každého nutí pomyslet na to, jak by se tváří v tvář vědomí budoucí tragédie lidského druhu a celé zeměkoule obecně, zachoval a myslel sám. Neopomenutelný je také komediální a humorný rozměr filmu, Zira s Corneliem občas opravdu dost perlí. Jako závěr možné trilogie velmi ucházející film, z celkového pohledu je mnohem lepší než Do nitra Planety Opic.(14.8.2011)

 • - Pre Sala Mineoa (Milo) bol make-up tak nepríjemný, že tvorcovia museli prepísať scenár a jeho postavu nechať zomrieť skôr, ako plánovali. Zároveň to bol Mineov posledný film premietaný v kinách. (m.a.t.o.)

 • - Ve filmu se oproti předchozích filmech objevují pouze tři lidé v opičích maskách a čtvrtý v gorilím kostýmu. (fiLLthe3DD)

 • - Spoiler: Corneilious a Zira měli být původně roztrhání několika dobrmany, ale scéna byla zavržena pro přílišnou brutálnost. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace