Útěk z Planety opic

Escape from the Planet of the Apes

Útek z planéty opíc

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1971, 98 min

I když jsem se snažil a i když mám opičky moc rád, tentokrát to na vyšší hodnocení nevytáhnu. Největší problém tohoto filmu je, že neměl vzniknout, dvojka prostě nepotřebovala žádné pokračovaní. Ale tenhle fakt jsem přijal, holt peníze jsou až na prvním místě. Musím ale uznat, že trojka má lepší scénář a hlavně nápad než předchozí díl a to se mi líbilo. Nicméně poslední půlhodinu jsem se opravdu nudil a z letargie mě "vzbudilo" až posledních deset minut. Prostě a jednoduše, na první díl ztrácí tento film hodně, na dvojku jen vlásek. 60 %.(20.10.2011)

• HellFire

Béčko s hloupým scénářem, které mě uráželo svým parazitováním na slávě Planety opic. Málem bych zapomněl. Opět ty masky... děs a hrůza, obzvlášť ta "gorila". Přesně ve chvíli, kdy jeli opičky nakupovat oblečení za doprovodu hudby z výtahu jsem si pro sebe řekl: "Doprdele, já se na to opravdu dívám".(6.5.2013)

Útek z Planety opic je pravděpodobně nejlepší pokračování z originální série, které mě chytlo od začátku a nepustilo až do posledního výstřelu. To jsem, vzhledem k závěru předchozího filmu, vůbec nečekal. Prvních cca 40 minut se zdálo být všechno idylické a nebyl jsem si jistý, kdo vůbec bude ten záporák, nicméně Hasslein se pak velmi rychle odkopal a trochu nepochopitelně si vzal do hlavy likvidaci opičích přátel a pak už to vedlo bohužel ke smutnému konci. Trochu se bojím, co bude následovat dál...(29.8.2016)

• anli

Potřetí se divák podívá s opicemi na planetu Zemi do 20.století,kde tři opičí hrdinové zvěstují co se stane a co divák zná z předchozích filmů.Pokud by šlo o úplně jiný film s úplně jiným názvem,vcelku by šlo o příjemné sci-fi.Jako třetí díl opičí ságy působí dojmem"to už tu opravdu bylo!" a navíc s velmi poslepovaným a hloupoučkým scénářem(asi aby ho v celé síle pochopila typická americká rodina).Herci se snaží,hudba je taky dobrá a několik scén je celkem slušných a nezanedbatelné není ani poselství.Nic víc,nic méně.No,já dávám s rozpaky 50% a žel bohu vím,že to má ještě pokračování.(5.9.2011)

Myšlenkově odpovídá třetí díl opičí ságy mnohem víc románové předloze než dvojka, a tak přestože scénárista byl už evidentně trošku unavený a ždímal z tématu co se dá, vychází mi celkové hodnocení na slabé tři hvězdičky a 50 % celkového dojmu. Následující dva díly ságy už vedly zřetelně celé téma do propasti.(18.4.2008)

• - Ve filmu se oproti předchozích filmech objevují pouze tři lidé v opičích maskách a čtvrtý v gorilím kostýmu. (fiLLthe3DD)

• - V prvním díle kosmonauti přepočítávali čas, kolik let uběhlo při návratu na Zemi podle "Hassleinovy křivky". Ve třetím díle se sám Otto Hasslein objevuje a vysvětluje příčinu příletu tří opic do minulosti. (Lucina84)

• - Natáčalo sa od 30. novembra 1970 do 20. januára 1971, prevažne v Kalifornii. (m.a.t.o.)