Útěk z Planety opic

Escape from the Planet of the Apes

Útek z planéty opíc

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1971, 98 min

Tenhle díl je z odstupem času trošku slabší. Cornelius a Zira na naší planetě a v (ehm) naší době působí spíše humorně, vysvětlení jak se sem dostali je velice zvláštní, ale přece se mi to líbí, finále je smutný a ukazuje, že lidi si svým přístupem ke všemu cizímu zaslouží svůj osud. A dávat tomu jednu hvězdičku nebo odpad je pokrytecké, každý z nás to v dětství miloval a neřešil jestli je to nastavovaná kaše. Sci-fi roku 1971.(14.2.2009)

Úlohy sa vymenili alias opice v cudzom svete v centre pozornosti a napokon na ceste na popravisko. Alebo inak: nelichotivý obraz ľudskej spoločnosti v okamihu, keď sa ukáže, že ide o veľa. Sága, ktorú predstavuje 5 filmov, nie je zle vymyslená, hoci pripúšťam, že so zábavnosťou sú na tom 3.-5. diel horšie (a u niektorých divákov dokonca evidentne veľmi zle).(22.8.2010)

• Fiftis

Ak bola druhá Planéta opíc priemerná (a že bola), trojka je už podpriemer. Nerád to hovorím, ale tá séria sa fakt kazila vo veľkom a toto je zbytočnosť. A to som tu sériu mal v detstve vážne veľmi rád ... Pravdou je, že sa to rozbieha vcelku dosť slušne a vyzerá to, že by sa z toho dalo vyžmýkať niečo nové a zaujímavé. Bohužiaľ a naozaj veľké bohužiaľ, sa nevyžmýkalo nič. Film väčšinu stopáže len nudí a je v podstate o ničom. Možno oceniť len tých niekoľko spomienkových pasáží, dialógy nie sú nič moc. Tu sa vážne dajú oceniť už len a len luxusné masky. No a mínusom tohoto dielu je aj český dabing, ale dá sa to pretrpieť.(6.2.2015)

• anli

Potřetí se divák podívá s opicemi na planetu Zemi do 20.století,kde tři opičí hrdinové zvěstují co se stane a co divák zná z předchozích filmů.Pokud by šlo o úplně jiný film s úplně jiným názvem,vcelku by šlo o příjemné sci-fi.Jako třetí díl opičí ságy působí dojmem"to už tu opravdu bylo!" a navíc s velmi poslepovaným a hloupoučkým scénářem(asi aby ho v celé síle pochopila typická americká rodina).Herci se snaží,hudba je taky dobrá a několik scén je celkem slušných a nezanedbatelné není ani poselství.Nic víc,nic méně.No,já dávám s rozpaky 50% a žel bohu vím,že to má ještě pokračování.(5.9.2011)

Tento díl jsem si pustli potom, co jsem v kině zhlédnul film Zrození Planety opic. Tento film neni vůbec špatný, je to vlastně taková planeta opic z roku 1968 z "jiného úhlu pohledu". V prvním díle přiletěli lidé na "Planetu opic", v tomto díle přiletěli inteligentní opice do našeho světa. Bohužel již nemůže být film pro nás nikterak objevný, a proto přívlastek rodinný se velice hodí - vtipné, svižné a na svou dobu velice povedené sci-fi, bohužel jak jsem říkal, film narozdíl od jedničky postrádá hloubku, obsahuje spoustu logických chyb a další pokračování tento díl "absolutně zahanbuje" - 60%(13.8.2011)

• - Natáčalo sa od 30. novembra 1970 do 20. januára 1971, prevažne v Kalifornii. (m.a.t.o.)

• - Ve filmu se oproti předchozích filmech objevují pouze tři lidé v opičích maskách a čtvrtý v gorilím kostýmu. (fiLLthe3DD)

• - Pre Sala Mineoa (Milo) bol make-up tak nepríjemný, že tvorcovia museli prepísať scenár a jeho postavu nechať zomrieť skôr, ako plánovali. Zároveň to bol Mineov posledný film premietaný v kinách. (m.a.t.o.)