• Movie Gourmet

Tahle pohádka je sice lepší než z Pekla štěstí 2, ale i tak stojí za starou bačkoru. Strašné herecké obsazení: Šimůnek-Kuklová - nezajímaví, mrcha Laurinová a její povedení tatík "major Zeman" Vladimír Brabec oba strašní, Vaculík, Vadra... a všemu tomu dává korunu muzikálový zpěvák Dan Hůlka. Nezajímavý děj a především herecké obsazení. Hnus, hrůza! Verdikt: odpad! a 5 %.(17.4.2012)

• salahadin

Je to sterilní jak bejk! (.....) Pardon, jak vůl. Troška má z pekla štěstí...že nebyl zlynčován diváky v kině. Tahle pohádka se "pyšní" jedním faktem - je tak příšerná, až ji začínám tolerovat. Dan Hůlka by neměl pouštět od úst mikrofon, herectví mu sudičky do vínku nedaly. A Mirda Šimůnek je na tom stejně, prašť jak uhoď. Míša se Sabinkou ale pánům zdatně konkurují.(20.4.2006)

Na to jak tady každý pěje hrůzy, tak pro mne je bezvadná. Má toho dost v sobě než jiné pohádky: kouzelný ubrousek, kouzelnou brašnu s armádou vojáků, neviditelný plášť, čerty, draka, krále, prince a samozřejmě princeznu. Chybí jen ten obr. Jediné co se mi nelíbilo, bylo obsazení Laurinové do role princezny. Takhle špatně zahranou princeznu jsem ve filmové pohádce ještě neviděl. To nebyla princzena. To byl cumploch! [14671. hodnocení, 250. komentář, 39%](17.7.2016)

• quixote

Překombinovaná a překostýmovaná produkce, jejíž vznik měl někdo včas stopnout a už vůbec ne pouštět se do sequelu. Svým způsobem je to výsměch klasickým českým filmovým pohádkám a jejich uměřenosti a vkusu. Horší než Princezna ze mlejna, která má aspoň určitou formu a drží se zvolené stylizace. Tady je všechno "přes čáru", jak se u nás říká.(9.2.2010)

• Tommassi3

"Ženská ?? To šme ši myšleli, že šeš rozumnější.." ;) Většinu kvalitních nápadů a překvapivě zde ještě záblesků Troškova režijního umu s přehledem umlátí všechny ty neherecké Hůlky, zrůdné postsynchrony, formální nonsensy a zejména později již neodmyslitelný režisérův otisk v podobě obludně se pitvořících pohádkových diblíků a karikatur.. Václav Vydra se svým šišlavým dementním čertem a ubrouskem prostři se asociuje svoji reality show, která svou zrůdností směle konkuruje dalším žánrovým šmírám, které teprve přijdou, a jako varovný zdvižený prostředník varuje, že bude hůř.. A nejen v sequelu téhle kýčovité šmudly..(30.7.2016)

• - Pohádka Z pekla štěstí byla třetím nejnavštěvovanějším filmem roku 1999 a téhož roku se stala videokazeta s touto pohádkou vůbec nejprodávanějším titulem, i když oficiálně vyšla až 1.října. (Stocki)

• - Před natáčením shořely dekorace za 10 milionů. (M.B)

• - Daniel Hůlka trénoval jízdu na koních na farmě v Benicích. (M.B)