V kostce řečeno tam nebylo nic, co by mi vyloženě vadilo, a děj celkem odsýpal. Takže při srovnání s většinou novějších pohádek mi to pořád ještě přišlo jako mírný nadprůměr. Konkrétní pozitiva nicméně nelze vypíchnout prakticky žádná, jediné co mě výrazněji pobavilo, byl radikální antivegetariánský postoj hlavních hrdinů. Takže velmi slabé 3*(25.12.2010)

• hlína

Absolutně prázdná, plytká, laciná a navíc špatně hraná rádobypohádka. Je tam všechno ( od draka přes neviditelný plášť až po vylízanou princeznu) splácaný dohromady jak fekálie v septiku... a vzniknul s toho úplně stejný odér. Z podprůměrné kvality této žumpy vyčnívají ještě exkrementální Hůlka, průjmový necharismatický hlavní hrdina tvářící se neuvěřitelně debilně povětšinu filmu a upištěná střevní chřipka Sabinka.(1.5.2009)

• werush

Nevím kde se ve mě vzal pocit, že bych to měla někdy vidět celé (nejspíš zase nějaká marketingová masáž), vždycky se ale veškerému odhodlání navzdory zaseknu na tom, že bych měla fandit někomu kdo je tak vehementně obhajuje jedení masa a nejenže nerespektuje zákony ale dokonce je intenzivně veřejně zpochybňuje aniž by k tomu byl jakkoliv kompetentní, můj osobní problém, objektivně nejsem schopná ohodnotit, nebo jo: je to tak špatné, že to si to ani vážně míněný komentář nezaslouží.(28.12.2013)

Šimůnek, Hůlka, Laurinová a ten poteplený dráček mi rvali vlasy. Vaculík a Theimer se mi líbili. No, vyumělkované, kýčovité, brrr... Ale copak na mém nynějším názoru záleží? V 99' mi bylo deset let a pamatuji si, že mě to celkem nadchlo, co se zpracování týče. Vím, že děti to baví. Řekla bych, že typické rysy pohádky (hrdina, láska, zvítězí dobro, dostatek přátelství, dobrý lid blablabla) to má. Za sebe 3*, za děti 4*. Profil je ale můj :-P(20.7.2013)

• Jacinda

Ohavná pohádka plná nechutného kýče a uřvanosti. Postavy typu Markýtky!, krále a princezny, chůvy a trapného Honzy bych popravila. Jen Honzovi přátele aspon za něco stojí. Bitva, kde Honza a spol. zabijou draka je k smíchu, nebo možná spíš k pláči. A když vedli Michaelu Kuklovou na popravu, modlili jsme se s našima, aby to bylo doopravdy a aby ji nikdo nezachránil. Příšernější herečku totiž vybrat nemohli. Král a princezna se stali obětí scénáristů taktéž, nicméně mi aspon občas přijdou celkem vtipní.(3.12.2008)

• - Daniel Hůlka trénoval jízdu na koních na farmě v Benicích. (M.B)

• - Sabina Laurinová se velmi těšila na scénu, ve které políbí draka. K jejímu velkému zklamání však herečka líbala jen zelenou krabici od bot, která byla pověšena na tyči. Drak byl poté dopracován na počítači. (fiLLthe3DD)

• - Původně měl hrát krále Brambase (Vladimír Brabec) producent filmu Jiří Pomeje. (MTHRFCKR)