• werush

Nevím kde se ve mě vzal pocit, že bych to měla někdy vidět celé (nejspíš zase nějaká marketingová masáž), vždycky se ale veškerému odhodlání navzdory zaseknu na tom, že bych měla fandit někomu kdo je tak vehementně obhajuje jedení masa a nejenže nerespektuje zákony ale dokonce je intenzivně veřejně zpochybňuje aniž by k tomu byl jakkoliv kompetentní, můj osobní problém, objektivně nejsem schopná ohodnotit, nebo jo: je to tak špatné, že to si to ani vážně míněný komentář nezaslouží.(28.12.2013)

• Anderton

Z pekla smúla, že som dal tejto neo-rozprávke príležitosť. Našťastie to bolo ešte v 90tych rokoch. Zdenek Troška mal skončiť s filmom pri zmene režimu, podobne, ako Michal David s hudbou v rovnakom čase. Troška je bohužial už vyše dvadsať rokov kráľom tej najprimitívnejšej ľudovej zábavy a Z pekla šťastie jedným z jej "najvýraznejších" vzoriek.(31.8.2012)

• Movie Gourmet

Tahle pohádka je sice lepší než z Pekla štěstí 2, ale i tak stojí za starou bačkoru. Strašné herecké obsazení: Šimůnek-Kuklová - nezajímaví, mrcha Laurinová a její povedení tatík "major Zeman" Vladimír Brabec oba strašní, Vaculík, Vadra... a všemu tomu dává korunu muzikálový zpěvák Dan Hůlka. Nezajímavý děj a především herecké obsazení. Hnus, hrůza! Verdikt: odpad! a 5 %.(17.4.2012)

• kingik

Nelíbilo se mně to. Potíž vidím už v tom, že na pohádky moc nejsem, ale o to ani tak nejde. Především chtěl Troška natočit pohádku inovativním stylem. O tom svědčí fakt, že děj zahltil přehršlí postav, které postupem nepříjemně splývají v chaoticky neuspořádanou směsku, ve které si divák není schopen oblíbit nějakou postavu, a osudy postav jsou mu hodně odcizené. Nevyšlo to ovšem ani nijak oslavně po trikové stránce, ale tady bych viděl pozitivum, protože Troška chtěl opět v rámci atraktivního pojetí nabídnout digitálního draka, ale dost dobře neodhadl, že na něm pohádka nestojí a zakomponování do děje působí i mírně rušivě, ale současně nesourodý děj oživuje. Troškovi ne úplně vychází herecké obsazení. Měl se vykašlat na Daniela Hůlku, měl pominout stárnoucí Kuklovou a některé postavy úplně vyškrtnout, protože to byla síla se v nich orientovat. Nejsem schopný prominout u pohádky to nejpodstatnější, a to je absence kouzla, poetiky a určité pohrávání si s divákovými emocemi. Tady se na mě nepřeneslo z Troškova rádoby novátorského pojetí absolutně nic. Místo toho převládá nuda a chaotičnost a taková pohádka se nedá dvakrát vidět.(29.10.2009)

• C0r0ner

Zdeněk Troska ode mě moc dobrých známek nenachytal (a to jsem neviděl ani jedny Babovřesky) a ani Z prdele klika na tom nic nezmění. Klasická trapná ubohost, které se po Slunce, seno, erotika už nezbavil je tady vidět o to víc, že tahle pohádka přece jenom měla vyšší ambice, než třeba taková Princezna ze mlejna, která ale dopadla o prsa korejské ženy lépe. 5%(21.7.2016)

• - Michaela Kuklová, představitelka Markýtky, a Sabina Laurinová, která si zahrála Eufrozínu, mají narozeniny stejný den, a to 8. 4. jen s tím rozdílem, že Kuklová je o 4 roky starší. (fiLLthe3DD)

• - Ve filmu hrálo 100 koní a 600 komparzistů. (M.B)

• - Scéna popravy Markýtky (Michaela Kuklová) se točila tři dny. Michaela tak musela takřka bez přestání plakat, což jí lezlo na nervy. Vyjádřila se k tomu takto: „Trvalo to asi tři dny. Pro mě to znamenalo, že budu tři dny v jednom kuse brečet, jenom asi s dvacetiminutovými pauzami, kdy se připravoval další záběr."  (fiLLthe3DD)