• Prochy38

Pan Troška je v pohádkách jako na houpačce. Princeznu ze mlejna považduji za jednu z těch hodně povedených, tady tohle na druhou stranu nedokážu pochopit. Jak by v princezně ze mlejna knížepán se sluhou příjemnoui vtipnou spíše jen vložkou, tak tady je S. Laurinová i s jejím otcem (jako ve filmu) neuvěřitelně trapná. M. Šimůnek a jeho "skupina" to je otřesné.... Jak mám L. Vaculíka rád, tohle je k ničemu.... Pardon, ale to je otřesné....(23.11.2010)

• quixote

Překombinovaná a překostýmovaná produkce, jejíž vznik měl někdo včas stopnout a už vůbec ne pouštět se do sequelu. Svým způsobem je to výsměch klasickým českým filmovým pohádkám a jejich uměřenosti a vkusu. Horší než Princezna ze mlejna, která má aspoň určitou formu a drží se zvolené stylizace. Tady je všechno "přes čáru", jak se u nás říká.(9.2.2010)

• Isherwood

V době základní školy mi to přišlo docela neškodné, ale po letech se situace poněkud změnila. Nevadí mi blbě usazené postsynchrony, zní to jenom jako blbě nadabované. Nevadí mi ani to, že v záběrech davových scén to kameře utíká a vypadá to potom jak divně oříznutá fotka. Co mi ale vadí, je to, že Troška nutí své hrdiny, aby se chovali jako absolutní idioti, kterýchžto králem bude ten, kdo všechny převříská a bude víc běhat po place a strkat do ostatních. Výsledkem je přehrávání herců, neživotné postavy a neskutečný kýč. Uřvaný, nesympatický a… trapný.(19.12.2005)

• SOLOM.

Sice jsem si představoval strávenou neděli trochu jinak, než sledováním Troškových pohádek, ale tak co už se dá dělat. Bylo potřeba si nějak vyžehlit prochlastanou sobotní noc a tak ještě lehce „pod vlivem“ jsem tuhle nadílku přežil ve zdraví. Jak ovšem vidím, tak nejsem sám, komu se Z pekla štěstí moc nelíbilo. Najde se tu sice několik pěkných/humorných scén, ovšem ta dlouhá stopáž byla zbytečně přemrštěná, stejně jako tvůrčí snaha pojmout to poněkud „akčněji“. Šimůnek, Kuklová i Vaculík ještě předvedli slušný výkon, ovšem zbytek nic moc. Hlavně Laurinová mi lezla na nervy a to jí mám jako herečku rád. Dvojku už bych ale dneska nezvládl!(4.10.2015)

• wosho

Hodně slabá pohádka. Troška sice na ni sehnal dostatek peněz, takže je dostatečně výpravná. Navíc musím ocenit fakt, že hodně silně zariskoval a dal do ní trikově náročného draka (na naše poměry před 10ti lety je to solidní práce pánů trikařů). Bohužel scénář se Troškovi totálně podělal-děsně natahovaný děj, mizerné dialogy-opravdová hrůza. Kdyby měl alespoň štěstí na obsazení. Párkrát se mu to podařilo (Vaculík,Vydra, Kuklová,Brzobohatý, Brabec, Laurinová), ale spousta postav je mizerně obsazená (Šimůnek, Morávková a hlavně Kantůrková-tu měl ten drak sežrat). V konečném součtu se Z pekla štěstí nemůže s klasikou rovnat ani náhodou.(30.1.2007)

• - Michaela Kuklová, představitelka Markýtky, a Sabina Laurinová, která si zahrála Eufrozínu, mají narozeniny stejný den, a to 8. 4. jen s tím rozdílem, že Kuklová je o 4 roky starší. (fiLLthe3DD)

• - Film byl natočen na motivy pohádky Jana Drdy „Český Honza“. (fiLLthe3DD)

• - Před natáčením shořely dekorace za 10 milionů. (M.B)