Addamsova rodina 2

• USA The Addams Family 2 (více)

Vyrazte na letní dovolenou s Addamsovou rodinou, kteří svým nevšedním a podivným chováním terorizují nové kraje. (Forum Film CZ)

corpsy

Menej politických názorov, viac divotvornosti, ako minule. Možno sa niektorý tvorcovia pozastavia nad tým, že pchať všetky možné, dnes nasilu módne názory a smery, nieje vždy zárukou diváckej odovzdanosti. Toto pokračovanie tak popustilo ešte viac uzdu fantázii a prinieslo o chĺpok klasickejšie poňatie. ()

BOURQUE

Pokračovanie, ktoré nechce len nadviazať na viac-menej úspešný reštart z roku 2019, ale má ambíciu spraviť niekoľko krokov dopredu. Výsledok je spíš rovnaký, ako minule, z pohľadu príbehu okolo „Wednesday Addams“ je však vidieť akýsi malý posun. To však nečakajte v  charaktere jednotlivých postáv. Podobne, ako v prvom diele, grafika je primeraná, podobne aj zábavné scény dosahujú úroveň minimálnych kvalít. Boli tu (nemalé) rezervy. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

B!shop

Ze zacatku jsem si rikal, ze narozdil od nemastnyho neslanyho prvniho dilu tohle bude slusna jizda. A ze zacatku skutecne byla, vraci se oblibeny postavy, jedna ujeta scena strida druhou a az po odjezd na vylet je to hodne fajn. Bohuzel pak se ubere na vtipech, zacne se hrat na rodinny hodnoty, zabava jde do kytek a dostaneme se nekam na uroven prvniho dilu a obcas i pod jeho uroven. Takze nakonec me spis mrzelo, ze z toho tvurci nevytezili daleko vic, naslapnuto k tomu meli. ()

filmmovier

V zásadě je to na stejné úrovni jako jednička. A zatímco na tu jsem byl hodný a udělil jsem jí čtyři hvězdy, u dvojky to už neudělám. Jak říkám, je to na stejné úrovni, takže jsem se bavil v zásadě stejně a opět víc, než jsem čekal, protože hromada vtipů se fakt povedla. A čert pak vem, že ten příběh je už od prvních minut zcela a absolutně předvídatelný. Opět mě potěšila také klasická addamsovská znělka (včetně písně) a návštěva bratránka Itta. Jenomže to prostě nemá to kouzlo původního seriálu a Sonnenfeldových skvělých filmů, takže tentokrát nechám hvězdy tři. Ono těch 6/10 tomuhle animáku vlastně dost sluší. Je to dobrý, mohlo to být mnohem a mnohem lepší a víckrát to asi vidět nemusím. Ale kdybych na to někdy narazil, rozhodně to neurazí. Takže tak. ()

NinadeL

Opět více pro děcka, než předchozí projekty, ale i tak je příjemné, že Addamsovi stále žijí. Scénář animované dvojky více méně odpovídá Hanna-Barbera seriálu z roku 1973, rodinka cestuje po Spojených státech a užívá si to. V dabingu navíc zaniká kouzlo originálního obsazení (perfektní je hlavně Bette Midler jako babča, příšerný je Snoop Dogg jako bratránek It). Ale dobře došli do cíle a člověk může plynule navázat seriálem Wednesday, který letos chystá Netflix. ()